Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

regentor

Pád patriotismu. Jak hluboko musí padnout US braková, pardon, blockbusterová tvorba aby i tamní popcornová kultůra pochopila , že průjem nemusí být jen na WC ale i ústní nebo filmový...Britské nejvyšší kruhy jsou infikovány debilitou a nepoznají, že jejich persona number one neskoná přirozenou smrtí a tak sezvou na "rozlučku" kde koho, jen ti rusové to nespolknou a nedorazí.Stovky skvěle organizovaných teroristů rozpoutají v Londýně peklo a likvidují další státniky jako šachové figurky ...ufffff. Jedině akční amíci v čele se svým"air force one" se tomu všemu postaví/jak jinak/ a zachrańují sebe sama i celý svět/jak jinak!U akčního snímku scénář není prvořadá záležitost ale předpoklad IQ 25 by se tam aspoń náznakem mohl objevit. Rozvoj dějové linie, pokud se tomu tak dá vůbec říkat , spočívá v pěstování neschopnosti britských zvláštních složek a hrdinství a oddanosti US lidu /všemu lidu/ americkým prezidentem a jeho bodyguardem , nebo je to obráceně ? To je vlastně jedno , hlavně když to odsejpá...Věrní padají jako mouchy, pardon jako vrtulníky z nebe jen ten s mužem číslo 1 dopadne na zem tak, že to jeho "světovost" přežije. Statečný bodyguard má kontakty a umí i střílet a je mu jedno z čeho, hlavně z diváků...Kontakt nalezen a pár přeživších věrných z řad MI6 je vítá v úkrytišti. Tam statečný bodyguard odhalí nemožné ! Zrádce a spolupracovník teroristů je z řad britské tajné služby ! Jeden člověk dokáže vykolejit a téměř destruovat celý systém. Ufffffff.Je však odhalen, prezident zachráněn a mnozí si oddychli. Ufffff . Já taky, že už byl konec této nevkusné šarády. Terorismus není věc o které by se měly točit tyhle škváry !!!!!!!!!!!! Jedna hvězda za několik povedených pyrotechnických efektů a účast na snímku mého oblíbence Morgana Freemana. ()

MaxForValue

Prekvapujúco vnútorne koherentný "výplach mozgu", ktorý od začiatku do konca vie, čo chce povedať, ako chce povedať a prečo chce povedať. Každá jedna scéna od samotného úvodu vie prečo je v tomto filme. Je to čistokrvné béčko, ale zábavnejšie a funkčnejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. 4* ()

Pharlap

Velmi snadno srozumitelný a svižně plynoucí příběh, který výborně gradoval, a držel v napětí. Rozuzlení bylo samozřejmě od začátku jasné. Dobro zvítezí nad zlem a Banning je všecky pobije skoro holýma rukama. I tak!! Hodnotím čtyřmi hvězdami, protože pobavil!! ()

azumi

Akční pohádka, která je možná jen asi v USA, nebo si dokážete představit našeho prezidenta p. Zem...na jak běží s bodyguardem vedle prezidentského auta, nebo s kulometem v ruce :) I přesto svoji zábavu to splnilo, Butler se s teroristy nemazlil - tak to asi chce většina lidí. První díl lepší, zde to již kulhalo, ale akční jednohubka dobrá. ()

Guran

Tušil jsem, že film nebude stát za nic, ale že to zase bude taková kravina a ještě větší, než jednička, tak to bych fakt nečekal. Když se na scéně začali objevovat hlavy význámných států, jako francouzský, či itelský prezident, říkal jsem si, že v tom filmu budou hrát větší roli, ale světe div se, filmaři je všechny zabili, teda, kromě AMERICKÉHO prezidenta. Po této scéně jsem odmítl se na film dál dívat. Akce nepřinese nic nového, příběh je naprosto debilní a nezajímavý. Prostě stokrát omletá kaše, kterou známe v béčkových akčních filmech od natočení Smrtonosné pasti. Tohle je jeden z nejhorších akčňáků všech dob. Mrzí mě, že Butler si musí kazit jméno kvůli lákavým akčním trikům a vysokému honoráři. ()

johnsnow

Londýn v CGI bordeli, tak by som to nazval kvôli prvej polovici ja. Likvidácie prezidentov a premierov boli tak preplnené nekvalitnym CGI, že ma až napínalo. Našťastie potom asi niekto dal réžovi po papuli a ten sa spamätal a pochopil, že točí akčniak a dal sa do toho poriadne a tam som už nemal čo vytknúť. Akcia je na tom dobre síce sa viac strieľa oproti jednotke a súbojov je menej ale nevadí. Herecké obsadenie je prakticky totožné z 1 dielu a už tam mi sadli takže s tým som problém nemal. Takže pokračovani je na približne rovnakej úrovni ako jednotka a nebyť v prvej 30-minútovke toľko CGI bordelu dám i 5*. ()

XXXXXXXX

Zase jedno patosní veledílo, přesvědčující všechny o tom, jak je americký prezident coool, jak amerika (klidně i za přispění dronů), zvítězí nad těmi čmoudy z ***istánu (dosadtě si libovolně podle potřeby) a jak válkou a Al-Kaidou vytrénovaní bojovníci, jihnou před Butlerem třímajícím ve smrtonosném úchopu nůž na máslo. A ne, fakt mi neříkejte, že průměrný čmoud je schopný jen tak by oko, odhalit nálet bezpilotního drona a zdekovat se, než bys řekl sociální dávky. No a prezidentská ochranka by se už konečně měla poučit a vyměnit ty vodní pistolky za nějakej ten pořádnej kvér!!! ()

MarsVl

Nesmysl, to neni ani Bcko, za me je to asi Ztko. Preziti padu vrtulniku atd atd... To ne. 1* za Butlera, vic si to nezaslouzi. ()

mac000

O co více ztrácí scénář na švihu a napětí (v porovnání s modelovou předlohou "Olympus Has Fallen") o to více se to snaží dohnat katastrofickými záběry destrukce britské metropole. Ale profesionálně výborně natočené scény ničeného města už diváka neohromí ani nenadchnou, naopak méně by bylo více. Z herců si M. Freeman drží svůj standard, u ostatních se to bohužel říci nedá... ()

Pitryx

Řekl bych, že tak na zhruba stejné úrovni, jako předchozí film. Prakticky mu není co vytknout, mimo blbé vlastenecké hemzy a nesmrtelnosti hrdinů. Ale co, to patří k akčním filmům jako hezký konec k pohádkám. Ano, tohle byla pohádka, ale mne na skoro sto minut zaujala a pobavila. ()

knihovna odpad!

Mám nápad - natočíme pád Dlouhé Lhoty - na pohřbu místního předsedy MNV ( nyní starosty to pro ty déle narozené ) se sejdou vidláci z celého okresu. Mezi nimi i hrdinný opravář zemědělských strojů, bývalý příslušník roty paragánů. Po přepadení pohřbu teroristy s PVA ( protividlácká asociace ) dojde k likvidaci a postupnému zničení kostela, školy ( první polovina filmu) knihovny, STSky ( druhá polovina filmu ). Jako vraždící nástroje budou použity vidle, srpy, cepy a kombajn Forstricht (nebo jak se to píše) z bývalé NDR. Nakonec hrdina zvítězí a vezme si krásnou Boženu z prasečáku. No podle mě to vyjde levnějc a bude to stejná pitomost jako tohle. Jo mohl by mu pomáhat obecní blb Pepa Vyskoč, který tou blbostí kryje vrozenou genialitu ( toho bych si střihnul já, nebo Bruce Willis). ()

marek29

Přesah? Nope. Ponaučení? Nope. Zábava? Yep. Akce? Yeah. Příliš mnoho bitek? Jo. Vadilo to? Ne.. Odsejpalo to a dalo se u toho vypnout? J. 2h co tě zabaví? 4 hvězdy. Klasická vybíjená made in USA se všemi svými klenoty i neduhy. Přeber si to jak chceš, ale potichu. Já se jdu dívat na třetí díl :D ()

subic

Pád Bílého domu (2013) byl bláto a můj komentář v podstatě sedí i sem, opět béčko s áčkovým obsazením atd. Film je naštěstí akorát tak dlouhý a po první rozbředlé hodince přijde výrazně akčnější půlhodinka plná svítících kulek ve tmě. Aby to pak završila zase snůška amerických hurá keců, my jsme nejlepší máme ty největší pašáky, co nás zachrání atd. Celkově je ale Pád Londýna lepší a i zábavnější než původní Pád Bílého domu (2013). Akorát Gerard už značně zestárnul aspoň v xichtě a svoje body má pro jistotu celou dobu navlečené v obleku, ve kterém běhá, skáče, asi šije ve slušném salonu. 58% ()

Stejšn

První díl se mi líbil výrazně víc v pasáži samotného útoku a v jeho trikových částech. Naopak druhá půlka filmu je asi lepši v tomhle pokračování, je to takový kříženec Commanda a hry Operation Wolf. ()

Bigfuckman

Vydržel jsem tenhle pro americký patos půl hoďky! Ty efekty při záchraně emerickyho prezidenta byly hodně přes čáru a fyziku! Geralde tady si zklamal! This isn't Sparta! This is madness! ()

Tominni

Je tedy pravda, že ochránce prezidenta Gerard Butler se s teroristy tedy opravdu nemazlí. Akce jede na plné obrátky, střílí se o sto šest, ale kvalita filmu je poměrně nízko, až to s ohledem na herecké obsazení opravdu překvapí, stejně tak jako vizuální triky. To řadí film na úroveň béčka a spíše zavání zklamáním. K tomu samozřejmě fakt, že tam, kde selhávají ostatní státníci, tam americký prezident se svým ochráncem vytrvá. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)