Kam se poděla sedmá rota?

• Francie Mais où est donc passée la septième compagnie ? (více)

Vojáci francouzské armády Chaudard, Pithivier a Tassin dostali v létě roku 1940 rozkaz zřídit pozorovatelnu a udržovat spojení, tak, aby jejich armáda mohla co nejlépe a nejrychleji prchat. Německé divize totiž začaly obsazovat Francii mnohem razantněji, než se čekalo. A tak se stalo, že tento "výkvět" francouzského vojenského spojařství zůstal odtržený od své roty, která se dostala do zajetí. Bez velení a bez touhy po hrdinských činech se toto trio rozhodlo připojit k prchající armádě. Ale mezitím se už všude začali roztahovat Němci... (Česká televize)

wader

Spousta lidí ortodoxně vnímající historii tento film nemá rádo, a já je celkem chápu. Ale byla to právě Sedmá rota, která mě přivedla k historii a k mému zájmu obzvláště o 2. sv. válku, když jsem se na to jako malé robátko díval v TV a zeptal jsem se dědy, kteří vojáci jsou češi :) ()

filmmovier

Další geniální ukázka toho, jak má vypadat klasická francouzská komedie. Společně s velkým flámem tvoří dvojku mých nejoblíbenějších válečných srandiček. prostě další záruka zábavy. V hlavní roli můj oblíbený Funesův přihrávač Jean Lefebvre. ()

Vitow

Přijde mi že frantíci a taliáni dříve uměli dělat pořádné filmy s "lidskou tváří". (ale nevím jak jsou na tom dnes tak pokud někoho napadá soudobý film, tak budu vděčný za radu). ()

Mrkvič

Po letech si pustit sedmou rotu, když mám naváto a jen se bavit jednoduchým, ale precizně provedeným humorem hlavních protagonistů. Žádné velké vymýšlení, pohodové lovení zajíců v lese a pár podfouknutých němčourů. S odstupem času kdo ví, jak vysoko se dá postavit mezi ostatní sedmé roty, ale rozhodně neurazí a pobaví snad i mladšího diváka. ()

T-pack

Francouzské komedie se mi trefují do vkusu stále. Je na nich cosi ryze opravdového, nefalšovaného a přirozeného - mnohdy úsměv vzbuzuje pouhá grimasa herce nebo způsob, jakým mluví. Jsou to věci, které nenacpete do scénáře, ani kdybyste je zhmotnili a vlisovali na papír. Ta část mě, která miluje Paříž ze všech měst nejvíce, si nad snímkem pomlaskávala čirou radostí. Jiná část, ne nutně nepřekrývající se s mou francouzskou stránkou, miluje filmy jako umění. U snímků, ke kterým mám nekritický (třebaže i jen sentimentální) vztah, často skřípe zuby zavřená v kumbále, protože se narodila až po jejich shlédnutí a tudíž nemá právo do nich kecat. U Sedmé roty jsem jí, snad poprvé u francouzské komedie, dovolil se dívat. No, začala se vysmívat faktu, že film dělá z druhé světové, navíc z tak pochmurné části jako je blitzkrieg do Francie, docela humornou situaci. Neberte mě teď prosím jako žádného morouse - nejsem proti tomu, když se člověk vyrovnává s něčím smíchem a už vůbec mě film nijak neurazil. Černý humor, taky humor. Jen jsem si říkal, proč to tolik filmařů stále umí jen černobíle. Kde mohla vzniknout geniální komedie mapující první měsíce války, vznikla prostě jen komedie. A za to strhávám hvězdy, neb to mi přišlo škoda. Přitom potenciál to mělo, viz scéna s francouzským prodavačem lakomým, aby dal najíst vlastním spoluobčanům, ale horliv nakrmit projíždějící fritzky. ()

fabecc1222

Vracíme se do zlaté éry Francouzských komedií, konkurencí v té době byli pochopitelně u nás stále megapopulární Funesovky, ale Sedmá rota jde svým pojetím spíš k třeba k seriálu Haló Haló. Uznávám, že zub času už se přecijen podepsal, a dneska už je to spíš takové nostalgické pousmání, než velká řachanda, taky ale kolikrát už to člověk viděl, že :)? Ale ta kvalita tu prostě je, a ústřední trojice si troufám řící, je dnes už legendární. ()

lykan9

Kam se poděla sedmá rota? je jednou z klasických francouzských komedií, na které jsem se díval v dětství a na kterou se budu dívat až do důchodu. Je to prostě skvělý film, který oplývá skvělým inteligentním humorem a skvělými komediálními herci. ()

mirec88

Klasika francúzskej "vojnovej" komédie, ktorá nikdy neomrzí. A to isté sa dá povedať o veľmi vydarených pokračovaniach. P.S. Až keď som pridal komentár a začal čítať ďalšie, zistil som, že moja prvá veta je totožná s komentárom Tosima. Asi máme rovnaké zmýšľanie. Fakt som túto vetu napísal sám. :) ()

Autogram

Už druhýkrát som sa snažil pozerať túto vychvaľovanú francúzsku akčnú vojnovú komédiu, ale nedarilo sa mi, nebavilo ma to. Bola tam vojna, ale nič zábavné ani akčné, keď pyrotechnické efekty nepočítam. Takže o ďalšie diely asi nemám záujem. ()

Georgex

Sedmá rota je nejspíše jedna z nejlepších komedií z období druhé světové války. Naprosto fantastické obsazení herců, kteří už v těch uniformách vypadají komicky. Charaktery jednotlivých postav jsou geniální. Ve filmu snad není jediná nudná pasáž a film proto probíhá plynule a nenudíte se u něj. U spousty scén dostane bránice pořádně zabrat. Film sice není dokonalý, dělá si srandu z hlouposti Němců, ze zbabělosti Francouzů za 2. světové války, ale jako film na dokonalé odreagování rozhodně poslouží. Moje hodnocení 80% ()

giovanni3

Skvělá komedie o II. světové válce, která mne vždy pobaví. Nejlepší jsou scény v německém vyprošťováku, či řeči o předsunuté 3 mužové rotě co sevře Němce do kleští (až budou utíkat). Paráda 4z5 ()

Jello Biafra

Satirická vojnová komédia zobrazuje absolútnu dezorganizáciu a nepripravenosť francúzskej armády, ktorá sa v osudnom roku 1940 nedokázala ubrániť armádam Wehrmachtu. Traja vojaci zo spojarskej roty sa oddelia od svojej skupiny a podarí sa im úspešne napádať nemecké konvoje i zachraňovať civilné obyvateľstvo. Stará dobrá francúzska filmová klasika. „My za nic nemůžeme, podělalo se to nahoře. – No občas se to někdy podělává taky dole.“ ()

manonfire

Všechny tři eskapády sedmé roty bohužel, narozdíl třeba od Funesovek, spolu s věkem diváka ztrácejí na stupni zábavnosti. Pár těch klasických se však najde i zde, zejména však ve druhém díle (Opuštěné slamníky, "Co říká?") Ten první je naopak kupodivu nejslabším z celé série.40% ()