Detektivové Andreas a Simon žijí zcela rozdílné životy. Andreas je spořádaný manžel, zatímco čerstvě rozvedenému Simonovi se všechno hroutí pod rukama. Situace se náhle změní poté, co jsou přivolání k brutální hádce mezi párem narkomanů. Když Andreas objeví jejich zanedbaného syna, rozhodne se porušit zákony, které má hájit, a kojence unese. Nyní je řada na Simonovi, aby znovu nastolil rovnováhu mezi dobrem a zlem. (Film Europe)

Mishqo

70-75% ... Taká tradičná trošku nadpriemerná severská (dánska) depresívna dráma s úžasným Nikolaj Coster-Waldau. Ak máte chuť pokaziť si deň alebo chuť na tradične dobre odvedenú prácu zo severnej Európy tak nech sa páči. ()

Eleanor05

Ráda bych dala vyšší hodnocení, ale takhle se prostě nikdo nechová. A tím myslím hlavního protagonistu a jeho manželku... ()

Maik22

Pokud si myslíte, že máte koule na cokoliv, tak rozhodně se podívejte na druhou šanci. Život je drsný a s nikým a ničím se nepáře a zvlášť když jde o mrňata. Abych pravdu řekl, myslel jsem si, že koule mám i já, ale po shlédnutí musím zvážit situaci."Severní" produkce opět nezklamala a ukázala Evropě (zvláště Česku), že patří mezi top evropskou špičku filmového ledovce. ()

drackula

Veľmi príjemné prekvapenie. Dej predvídateľný, až do záverečného, vcelku kvalitného twistu. Nikolaj Coster-Waldau bol skvelý. Film som si užil. 70% SCANDI 2016 - Kino Film Europe ()

Zagi20

Typická severská a velmi chladná atmosféra, doplněná skvělým obsazením, s dějovou linií, na kterou se hodně těžce kouká. Vážně, několikrát sem chtěl kousek filmu přeskočit, protože všechno je tak pomalé, a já měl blbé tušení, že se stane něco špatného. A to tušení člověka užírá a svírá a doslova sem se musel protrpět ke konci. Což na jednu stranu nemusí být na škodu, ale prostě mi to moc nesedlo, nechtěl sem takhle trpět. Naštěstí si tvůrci krásně pohlídali předvídatelnost, a nabízejí tak hodně nečekané zvraty, které tak i přes pomalé tempo udrží divákovu pozornost. 70% ()

vyfuk

V tomto případě dostaneme dosti zajímavý námět, který zní v celku dost vyhroceně, ale brzy se ukáže, že ono jde spíše o nějaké pokornější i komornější drama. V tomto případě ten scénář v praxi je v celku pro mě zavádějící. Postrádá nějakou větší akci a ta největší epičnost spíše spočívá v synopsi. K tomu režie vypadá v celku unaveně velkou část filmu a nezanechává nijaký významnější otisk. Potom když jde do tuhého, tak se Bier opět ukáže v plné palbě a dosti překvapí. Ale asi je to moc pozdě na to, aby to něco zachránilo. Film má pro mě jako obvykle silný potenciál, ale ten v realizaci není nic extra. Ale nebyl od toho daleko. ()

DeathTheKid

Druhá šance na mě působil dost uvěřitelně, ale i neuvěřitelně zároveň. Možná proto, že takové sračky si vymyslí jen život sám a lidi pak jen kroutí hlavou. Seveřané mají sílu. Mají nechutně velký cit pro vystavění děje a budování emocí, mají silnou kameru s citem pro detail, střih bez výtek, takový, který splyne v podvědomí, že jej ani nevnímáte, mají to prostě skvěle ošéfované. A samozřejmě herci, nevím jak to dělají, ale nikdo nehraje špatně, to je prostě radost! Och, kdyby si tak od Norů vzali příklad i ostatní země včetně Česka. ()

coscarelli

Deprimujuco vyzivny socialny pripad, mraziaci telo a mysel, ktory necha po dozretí malu jazvu na temene hlavy. Scenar je fantasticky naklepany, tahajuc ma do utrobia isteho spinaveho pripadu, kde je to samy uzol a kazdu chvilku necakany a prekvapivy zvrat a neviem co od neho cakat. Na to ze pluje po tichej rieke , ma rychly grad a spadovanie(( (k dojimavemu finisu a necakajnej pointe, ktoru som teda necakal!!)) , co je pri takto decentnej sirke excelentne. Nezanecha "aaaaaaaaaa"--ruku na usta, skor rozsirene zrenicky a mierne obhryzene pazury. Moj prvy styk so S: Bier dopadol luxusne, myslim ze si ju trocha preklepnem. Velmi zname danske tvare s kamennymi ksichtamni su osvedcenou recepturou na zuzenie ciev a upchate dychacie cesty, lebo predvadzaju nemozne i ked su len ticho. (hlavne N. Lie Kaas-- drogy su svina). Podtrzeno,secteno- dost silny snimok, ktory niekedy dokaze dost hlboko zamrazit nielen lesne plody.... ()

sedm.1

WOW! Tak tato podívaná mi zůstane zatraceně dlouho v hlavě a musím se přiznat, že už hodně dlouho jsem neviděl tak originální snímek, který by se mnou navíc tak zamával. Ta zápletka je prostě naprostá bomba a já doufám, že se jí brzy ujmou hollywoodští hledači evropských pokladů ke „zremakeování“, neboť pokud bych měl této pecce něco vytknout, tak by to byla bohužel nefunkčnost emocí, se kterou za mořem umí pracovat přeci jen daleko přesvědčivěji a působivěji, toto zpracování mi totiž přišlo vzhledem k veškerému tomu dění až příliš chladné a odtažité, bez pořádného emočního přitlačení na pilu. Toť je ovšem ale absolutně jediná výtka, zbytek je totiž fakt masakr, od prvních vteřin jsem byl do celého filmu naprosto vtažen a další a další scény mě jen víc a víc otevíraly hubu dokořán, aby mě pak závěrečný zvrat rozcupoval úplně na sračky, hele, těm postavám jsem fakt nezáviděl ani vteřinu nic, to byly takové rány osudu, že horší noční můra snad nemůže ani být. Bavila mě ale i atmosféra, která také nikomu nic nedarovala, napětí, dramatické scény, to vše prostě fungovalo na maximum a já si to sakra užíval. Opomenout ovšem samozřejmě nemohu ani působivé herecké výkony, které též je přidávali na dech beroucí intenzitě ze zážitku z celého filmu. Tohle se zkrátka vážně kurevsky hodně povedlo, jde o strašně moc silný a originální film, který s nejedním divákem upřímně zamává, já jsem z něj prostě nadšený a určitě ho doporučuji deseti divákům z deseti! Skutečně nekompromisní filmový zážitek!!! ()

Maynard.

2. kousek od týhle režisérky a i na podruhý plnej počet (1.Bird box). Tohle je tak strašně mrazivej film, že už sem dlouho (jestli vůbec někdy) nic takovýho neviděl. Jako téma - smrt nemluvněte, to je fakt strašně silný kafe, obzvlášť pro rodiče. Tady je to navíc podtržený perfektními hereckými výkony. Příběhově je to perfektně zamotaný a graduje to, konec je fakt masakrální. Kdo by to byl řekl, že ti co chlastaj jako "dáni" uměj natočit takovýhle drááámata. Vrhnu se pod čepici týhle rejžisérky, páč to vypadá na slušnej matroš :o) ()

xLIGHTx

Strhujúca manželská dráma, ktorá sa neskôr pretavuje do thrilleru. Brilantné herecké výkony a neuveriteľná zápletka, dvakrát nepoviem, že to bolo voľne inšpirované reálnym príbehom. Hanba, že takéto snímky častokrát nedávajú televízie (aspoň u nás) a bývajú prehliadané. Režisérka Susanne Bier a talentovaný Anders Thomas Jensen zase a opäť potvrdili svoju vysokú úroveň (keby sa už z nich pravdepodobne stal určitý kult, veľmi by som sa nečudoval). Škandinávska tvorba je nám akosi kvalitatívne vzdialená a je značný kus vpred, no, máme sa čo učiť. (Štyri veľmi silné hviezdy.) ()

Lukoboss

Seveřani umí natočit skvělý a hlavně ponurý filmy a toto je jasnej důkaz. Je to složitý téma a je vlastně dobře, že to točila ženská, protože se jedná zejména o mateřskou záležitost. No, jelikož děti nemám, bude můj náhled o to míň zaujatej (a asi i míň citovej), přestože je jasný, že ztráta dítěte je pro rodiče tím nejhorším, co je může potkat. O SBS syndromu jsem se vlastně dočet až díky tomuto snímku, ale teď k hodnocení, proč vlastně dávám průměr. Nedokážu totiž vůbec pochopit jednání hlavních postav (ty feťáky, kteří nejsou po většinu času při smyslech, ještě celkem jo, ale hlavně ty dva ze "spořádané" rodiny), jedná se o úplně iracionální situaci - zejména ve chvíli, kdy zjistím, že moje dítě nedýchá a tím pádem mu něco je, tak nezavolám sanitku, nic?! Prostě to nechám a pak řeším krajním způsobem?! Následující sled událostí a dobře vymyšlených zvratů už je celkem v pořádku (divák je nejednou překvapen), ale toto mně hlava nebere. Hlavní pochvalu si nicméně zaslouží mužský trojlístek N. Coster-Waldau, U. Thomsen a N. L. Kaas, kteří filmu totálně vévodí a hrajou perfektně. Takže z toho mám díky tomu všemu trošku rozpačitý dojmy. A to je škoda... ()

klukluka

Trochu kýč, ne? A krapet překombinovaný. Úplně to nezatracuju, po úvodní desetiminutovce jsem si myslel, že to bude horší. Ty dva odlišný světy tady ale byly vykreslený tak extrémně, že už to snad ani víc nešlo. Fetky se válely v hovnech a policajtova famílie snad někde mimo záběr těžila na zahradě ropu... Poctivá červená knihovna, která se zpronevěřila žánru realistickým závěrem. ()

Hanys_

Zle nedobře mi bylo při sledování. Výhoda nezjišťování jakýchkoliv informací o filmu mi tady zase pomohla, protože jsem čekal klasický krimi-thriller s Jamie Lannisterem. A dostal výborné hutné drama, které se mnou navíc emočně dost zamávalo. ()

kolemjdouc

emocionálně silný film,který nenechá od začátku nikoho v klidu.Zobrazení feťáckého doupěte se špinavým ,plačícím děckem,aby jste pochopili proč Andreas udělal to co udělal a vlastně na tom stojí celý film.Skvělý výkon Lie kaase a vlastně i ostatních ()

jakeer

Režisérka a herci vychovaní na Dogme natočili spolu síce o niečo mainstreamovejší, ale pre diváka odkojeného na netflixáckom cecku stále ťažko stráviteľný triler. Starý známy dogmácky Bo Larsen si tu strihol aspoň minirolu výčapníka a Thomsen tu hrá najdôležitejšiu vedlajšiu rolu - jeho linka je však nakoniec úplne nevyužitá a jeho rodinné problémy slúžia len na to, aby divák pochopil, prečo si nevšimol (SPOILER) očividnú zámenu detí. No hlavná linka - príbeh dvoch nešťastných rodín funguje dobre, tak nejak škandinávsky a Susane Bier sa opäť podarila kvalitná depka. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech