Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Soweek

Je 22.11. 2013 a právě jsem dokoukal Prisoners. Ač to pro mě nebyl dokonalý snímek, cítím svíravý pocit v žaludku a vím, že film se mi zakotví v paměti na hodně dlouhou dobu. Je 26.12. 2015 a právě jsem dokoukal Sicaria. Ležím v posteli, přehrávám si v hlavě celý film a nespím - nechci spát, chci si film přehrát znovu a znovu, vím že jsem právě viděl nejlepší film roku 2015. Je 12.11. 2016 a právě jsem dokoukal Arrival. Ležím v posteli, přehrávám si v hlavě celý film a nespím - nechci spát, chci si film přehrát znovu a znovu, vím že jsem právě viděl nejlepší film roku 2016, možná celé poslední dekády. A vím že nejsem sám - film končí, titulky běží, v kině přibývá světlo a já pozoruji lidi kolem sebe. Někteří prostě nehybně sedí, někteří se slzou v oku, někteří se líbají, někteří se objímají, ale všichni mají stejný výraz. Nekoukali jsme se na dobrý film,ale zažili jsme filmovou událost. Villeneuve je pro mě nejlepším světovým režisérem současnosti a Blade Runner nejočekávanějším filmem příštího roku. ()

Firebug

Krásně natočené, atmosferické a chytré drama, které je jen tak mimochodem i science fiction a všichni dobře víme, že chytrých "scifáren" je jako šafránu. Denis Villeneuve výborně pracuje s pozorným divákem, kterému postupným poodhalováním nových informací všechno do sebe krásně "zapadne", aniž by to působilo nějak samoúčelně. Výsledkem je výborný film, který dle mého nedosahuje vizuálních kvalit Sicaria, nebo opojné mysterióznosti snímku Enemy, ale přesto se k němu v budoucnu rád vrátím. Mezi negativy bych zmínil přinejmenším podivné chování některých postav/národů, zbytečnou a nikam nevedoucí scénku, jež měl na svědomí bezejmenný voják sledující přespříliš televizi a také o pár minut přetaženou stopáž. 4,3*_____p.p.č.: psát komentář k Arrival bez spoilerů je vážně fuška :-) ()

widla

Sci-fi žánr není můj oblíbený, ale kdyby i ostatní filmy byly podobné tomuto tak bych všechno přehodnotila. Začátek, kdy se lidstvo celkem hroutí a televize všechny mystifikuje a je tak trochu chaos, si myslím odpovídá tomu, co by se ve skutečnosti opravdu dělo. To, že chybí větší akce je největší výhodou tohoto filmu! Konečně se někdo odvážil udělat sci-fi bez války s mimozemšťany, hurá! Jediná malá výtka je ke konci, kdy věděc Jeremy prohlásí tu slaďoučkou větičku o tom jak je rád že potkal Amy... Ale jinak - 5* bez rozmýšlení! ()

herr_carter

Pěkně nás to ale ta média vodila za nos, když slibovala nejlepší a drsnou sci-fi za poslední roky. Abych byl přesný,o jeden z nejkvalitnějších filmů poslední doby se jistě jednat může, ovšem přízvisko sci-fi bych volil až jako zcela nakonec. Zase ale chápu tvůrce, že "sci-fi blockbuster s mimozemšťany" nalákají mnohem víc zájemců, než-li na titulek "nejlepší psychologický film roku". Nedá se bohužel komentovat tak, aby se člověk v případě tohoto filmu nevyhnul spoilerům, proto se spokojím jen s konstatováním, že jsem byl do jisté míry překvapen a zaskočen (ale v 80 % v kladném slova smyslu) faktem, že příběh je rozdělen fifty fifty mezi mimozemské návštěvníky a hlavní hrdinku pro její unikátní dar a především predikci jejího budoucího života, který je servírován drsně a realisticky. No mazec...člověk si takhle myslí, že jde na něco jako Den nezávislosti a nakonec je vedle jak ta jedle..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Sdoom

Chtěl jsem, hrozně moc jsem chtěl, aby se mi Arrival líbil. Vzhledem k tomu, že v roce 2016 moc zapamatovatelných filmů natočeno nebylo, tak na Arrival jsem sázel. Nakonec jsem ale z výsledku spíše rozapčitý než nadšený, což mě opravdu mrzí. Arrival má perfektní hudbu, v některých chvílích dokáže skvěle budovat atmosféru, ale zároveň se hrozně vleče a "dokáže" i nudit. Pointa mě sice překvapila, ale neohromila. Silnější 3 hvězdičky. (kino Cinestar, orig.) Edit 22.12.2019: Napodruhé sice zhodnocení nezvýším, nicméně s vlastním dítětem na krku byla linie Louise se svou dcerou o dost silnější než poprvé v kině. Každopádně další zhlédnutí nevylučuji, ten film zřejmě nějaké své skryté kvality má. (Blu-ray, orig.) ()

pavcas

Letos už druhé scifi, které mně nalákalo bombastickým trailerem, hereckým obsazením a vysokým hodnocením a které mně opět zklamalo na plné čáře. Zatímco Pasažéři byla předvídatelná a místy nudná limonáda, Příchozí slibovali vyšší psychologický rozměr aby nakonec naservírovali setkání s mimozemskou civilizací takovým způsobem, že to pochopíte jen pokud jste matematický expert kombinovaný s pychologem a během filmu se naučíte jazyk heptapodů a u toho koukáte do vysvětlujícíh poznámek u scénáře. Nebudu asi první, komu to připomínalo Interstellar s tím rozdílem, že tam to člověk při druhým shlédnutí nějak dal dohromady a taky tam daleko víc všechno fungovalo. Když jsem na konci setřela slzu z oka, nebyla jsem si jistá, jestli pláču nad sebou a výškou svého IQ nebo nad tím, že můj oblíbenej žánr už asi nikdo nedokáže natočit tak,aby ho koncový divák aspoń trochu pochopil a měl z toho radost. ()

kenkaku

Nezlobte se, ale humbuk okolo tohohle filmu je až příliš... Po hodině filmu (což je víc než polovina) se prakticky vůbec nic nevyřešilo. A to že přilétlo UFO už víme z názvu filmu. Celkem mě také zaskočil postup hlavní hrdinky. Na to že se děsně spěchá (aby Čína blabla... aby Rusko blabla) se se vším děsně "mazlí". Co mi také přišlo celkem na vodě je celkový důvod "příchodu" a "odchod"? Ten mě doslova "rozpustil"... Upřímně po tom závěru jsem měl chuť dát podprůměr. Buď to tedy bylo příliš chytré (na mé IQ), nebo je to opravdu jen o nafouknuté bublině a přehnaném očekávání díky plkání místních celebrit... ()

remy

Příchozí jsou snímkem, kde vám nebude stačit relaxovat po nedělním oběde - když nebudete přemýšlet a spojovat si souvislosti, jednoduše se ztratíte. Jako u Interstellaru, tak i tady se mě zmocnilo několik typických otázek týkajicích se naší existence. A to já moc rád. Arrival mají navíc tajemnou atmosférou, které dodává na síle mistrovská hudba. Pokud tedy milujete filmy o komunikaci s mimozemšťany trochu jinak, filmy s Amy Adams, filmy, o kterých můžete diskutovat vážně hodiny, tak pro vás D. Villeneuve natočil doslova skvost. ()

Forsberg11

Poriadna EMzácka bomba, ktorá ma posadila na zadok. Neúprosná, temná atmosféra a hrôzostrašná hudba mi niekoľkokrát privodili husiu kožu. Až na dosť nesympatický cast a zbytočne rýchly koniec nemám Arrivalu čo vytknúť. Takéto kvalitné mimozemské scifička sú stále výtané. A ak sú v takejto technickej kvalite, tak dvojnásobne. Musím to však vidieť minimálne ešte raz. 80 %!! ()

Arkanoid

Veľkolepá filozofická udalosť o komunikácii a chápaní času s dominujúcimi perfekcionisticky kultovými scénami v interiéri vesmírnej lode so skafandrami, tajomnými symbolmi a štebotom vtáka. ()

Circumscriptor

Vzhľadom k tomu, že hlavnou témou tohto filmu je mimozemská civilizácia, je to veľmi netypický film. Atmosféra je veľmi pekná, dej je dosť nepredvídateľný a celý film pôsobí dosť mysteriózne. Villeneuve je celkom zvláštny režisér a tu sa ukázalo, aký má cit pre originalitu a nápaditosť. ()

Misericordia

Film ma oslovil viac ako prekombinovaný a podľa môjho názoru nelogický Inception. Vzbudzoval pozornosť a rozvíjal atmosféru ako staršie sci-fi klasiky . Nápad venovať sa téme komunikácie s mimozemšťanmi mi prišiel veľmi dobrý, hoci ladený na typický "americký spôsob". Snaha o inteligentnú a nečakanú pointu mala priniesť efektný a neobčajný záver... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...  ... ... Ak by sme sa na to pozreli z filosofického hľadiska, film načrtol otázku vzťahu reči, času a konania. Tie skutočne spolu úzko súvisia. Iste, čas reči nie je lineárny, ako ten počítaný čas (číslami vyjadrený počítaný "čas na hodinách"), ktorý spomína aj hrdinka. Kde sa však u nej vzalo kozmické porozumenie celku času a jazyku? Bol to dar od mimozemšťanov spojený s pochopením kruhových obláčikov ako vraj "dokonalých slov"? Problémom je, že vlastnosťou reči iného je predsa to, že vopred nevieme, čo bude vyjadrovať, že nás môže prekvapiť, ale aj niečo skrývať. Slová zložené z abstraktných znakov abecedy sú omnoho sofistikovanejšie ako nejaké obrázkové písmo. Osvojením si napr. pár znakov abecedy možno vyjadriť nespočítateľné množstvo významov. Navyše ľudskú reč charakterizuje spojenie s telesnosťou (neverbálna reč) a predovšetkým hlasový prejav, ktorý je počuť, a sám nepotrebuje obrazové vyjadrenie správy. Podstatné je však, že význam reči nenachádzam ani v sebe, ani ho nenájdem v nejakom "dokonalom jazyku", ktorý by znamenal vlastne koniec reči, ktorá žije z toho, že nikdy nie je hotová! Naviac, slovami klasika, "Jazyk - podobně jako náboženství - nemůže být výsledkem individuálního vědomého aktu, i když je na tvořivost jednotlivců vždycky odkázán."(Soko Jan. Člověk a náboženství, s. 34) ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...  Filmová pointa implicitne predpokladá možnosť celkového porozumenia času a jazyka ako nejakého uzavretého cyklu, čo zase predpokladá schopnosť mimočasového nahliadnutia času vlastného života. Potom by to však už nemohol byť čas ľudský, nemohli by sme hovoriť ani o ľudských dejinách, ani o budúcnosti ľudstva. Zmena času je tam paradoxne možná vďaka "videniu" času. Budúcnosť je vopred vlastne predurčená, preto ju možno poznať a teda de facto zmeniť. To však už nie je žiadna budúcnosť (teda nový, doposiaľ neurčený čas)! No mohol by človek znášať pohľad do budúcnosti a žiť ďalej? Nestratili by jeho rozhodnutia a skutky svoju ľudskú, t.j. otvorenú, slobodnú, riskantnú povahu? Čo by sa stalo s medziľudskou dôverou a komunikáciou, teda vzťahmi? To zčasti naznačil aj film. Mohli by sme skutočne začať rozvíjať vzťah s niekým, s kým by sme sa "mali" rozísť? A hlavne bol by to pre ľudstvo skutočne dar a my vďaka nemu lepší? Nebolo by to prekliatie? Nie je pre život človeka skôr darom nevedomosť? Čo by sa stalo s ľudskou dôverou, ak by som nutne "mal pravdu"? ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...Aj keby sme záver interpretovali ako obeť hrdinky, (podobajúcej sa na obeť Bohočloveka, ktorý sa obetuje, aj keď vie, že nie pre všetkých), nezabúdajme, že Kristus nás nevykúpil akýmsi hlbším poznaním zákonitostí sveta a jazyka. Vytriezvením z pokušenia gnózy je láska. Tú neprodukuje nejaké hlbšie poznanie. Je to láska sama, ktorá nás učí porozumieť, prečo to bez dôvery, ktorá všetko nepozná, nejde, a prečo naša kniha života nie je vopred napísaná. () (méně) (více)

sedm.1

Kdybych Příchozí hodnotil jen dle první třetiny snímku, vypálil bych bez mrknutí oka maximální hodnocení, a opěvoval bych ho jako jedno z nejpůsobivějších sci-fi pecek vůbec. Já byl totiž z oné první třetiny skutečně jak v tranzu, ohromen a unešen z neskutečně působivé podívané, zpracované strhujícím stylem a disponující dech beroucí atmosférou a nezapomenutelným vizuálem, a celý vyjukaný a nadšený z toho, jak se to bude celé vyvíjet dál. Bohužel onen další vývoj mě už ovšem zas až tolik neoslovil, druhou třetinu si totiž dovolím popsat jako těžkotonážní přešlapování na místě, čímž to celé ztratilo na působivosti, aby to pak následně poslední třetina zazdila naprosto disfunkčním vývojem, gradujícím ve velkém zvratu a pointě, která tedy byla určitě překvapivá, ale to je asi tak vše, co by se o ní dalo tvrdit v pozitivním slova smyslu. Ten rozjezd je tu tedy ale vážně fascinující, postupně se to celé ale začalo utápět samo v sobě, přestalo to dávat příliš logiku a celé to nabralo až zbytečně příliš filozofický náboj s malíčku vycucaným poselstvím, které ve finále ovšem vůbec stejně nezafungovalo. Dennis Villeneuve zde zkrátka jen potvrdil, že je určitě talentovaným tvůrcem, ovšem vesměs mám z jeho filmů pocit, že má sice geniální nápady, které ovšem neumí pak dát ve výsledku smysluplně dohromady a udělat z nich celkově skutečný filmový zážitek, neboť pokaždé se mu to pod jeho vlastní taktovkou zhroutí jako domeček ze sirek. Nicméně, Arrival lze i přes mé výtky každopádně považovat za jedno z nejzajímavějších, nejoriginálnějších a nejvýraznějších sci-fi dramat posledních let. ()

JamesSi

Amy si šla pokecat s chobotnatci a Ian stále chodí. Proč by ne? Jsou týmem, který vyšetřuje obří létající semínko a 12 podobných semen. No a vypadá to, že lidstvu nebude brzy moc chutnat čína. Protože všichni chcípneme. Ačkoliv Denise mám v celku rád a jeho Polytechnika a Sicario jsou jedny z nejlepších filmů, které jsem viděl, tak mě Arrival/Story of Your Life/Příchozí celkem zklamali. Konec odhadnete asi deset minut před koncem. CGI ufonů není nic moc. Pár věcí, které jsem nepochopil (Proč vlastně přiletěli? Co se stane za 3000 let? Jak daleko můžeme vidět do budoucnosti/minulosti - jen do naší smrti? Znamená to, že ufoni žijí přes 3000 let? Proč Amy nepřijde divný, že vzpomíná na něco, co se nestalo - nebo alespoň o tom nic neřekne do konce filmu?), což snad rozlousknu na druhé zhlédnutí. Soundtrack je fajn. Kamera ujde. Každopádně jeden ze slabších filmů filmů tohoto talentovaného Kanaďana. A Den Nezávislosti je nezávislý film, takže ať vám nezmění gravitaci. 7/10 ()

charlie_ando

Příchozí jsou filmovým mistrovským kouskem, který mě odzbrojil svou intenzitou a zanechal ve mě hluboký zážitek. Filmovým tvůrcům se podařilo vytvořit originální dílo, kde dosáhli souznění obrazu a zvuku v jeden fungující celek. Režisér Denis Villeneuve nám předkládá inteligentní a vizuálně podmanivé dílo, o kterém se nebojím říct, že se může stát klasikou ve sci-fi žánru. Hned první scénou, jak je u něj zvykem, zamrazí diváka a snaží se ho v průběhu celého filmu udržet v příjemném neklidu, co přinese další scéna. Inspiraci scénárista Eric Heisserer čerpal od mistrů oboru Stevena Spielberga a Christophera Nolena, dokázal jednotlivé blyštivé střípky poskládat do oslnivého drahokamu. Forest Whitaker jako plukovník Weber a Jeremy Rener jako vědec Ian Donnelly důstojně sekundují Amy Adams, která si skrz roli geniální lingvistky Louisy Banks bere přirozeným hereckým projevem většinu prostoru pro sebe. Kamera Bradforda Younga zvládá jak velké celky, které mají diváka ohromit, tak ale dokáže vykouzlit citlivé až snové záběry mající kouzlo. Z kina jsem odcházel plný dojmů a hlavu měl plnou otázek a myšlenek, protože z tohohle filmu čiší osudovost každým coulem. ()

Kienast

Příchozí nejsou takovým sci-fi filmem jak se tváří v upoutávkách, vlastně je tam jen jedna trošku akční scéna, jinak jsou pomalu plynoucím audiovizuálním chytrým "majstrštykem", kde do sebe na konec všechno hezky zapadá. Režisér Denis Villeneuve natočil nejlepší film roku. 10/10 ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota