Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

klukluka

Pecka! Pecka největší! Film, jehož kouzlo je založeno na důsledném popření lineárního času. Mimozemšťané jsou jen nástrojem, jak to obhájit. Geniální nápad, fantastické ztvárnění. ()

MARTIN*I

"Kdyby si věděl, jaká bude tvá budoucnost, změnil bys ji?" "Možná bych častěji říkal, co cítím". Velmi silný snímek, který mě naprosto pohltil a i po skončení ho stále vstřebávám. Napjatá atmosféra, která není vytvořená akcí, ale neuvěřitelně silnou myšlenkou, která prostupuje celým dějem. Bravo! ()

Chmur

Dobrá atmosféra, vizuálně povedené, hudba je také super. Jen jsem to celé nějak moc nepobral. Možná je chyba na mé straně. Prostě ty hrátky s časem nějak nedávám. ()

bruceman7

Opět po čase se ukázalo, že jsem nejspíš natvrdlej a díky tomu mi bohužel unikl ukrytý smysl filmu, tedy co tím vlastně chtěl autor říci. Jednoduše jsem to nepochopil Takže to nedokážu ani adekvátně ohodnotit. No, 6/10 ()

Milano33

Veľmi silný Sci-Fi počin, je to komornejšie, dosť sa pri tom rozmýšľa a to sa mi na tom práve aj tak veľmi páči. Príchod mimozemšťanov nie vždy automaticky znamená inváziu, toto je omnoho iný a dovolím si povedať, že aj realistickejší pohľad na vec, ktorý nám ukazuje, ako by v skutočnosti (samozrejme čisto hypoteticky) prvý kontakt s mimozemskou civilizáciou mohol prebiehať. Kvôli citeľnému sústredeniu sa na lingvistiku je tento počin o to unikátnejším zážitkom. Je úžasné, ako chápanie jazyka utvára naše vnímanie reality a času. ()

misstake

Geniální. Jeden z těch filmů, které si člověk víc užije napodruhé, kdy objevuje nuance, které mu napoprvé utekly. I když už od prvního okamžiku je člověk připoután k plátnu s očekáváním, co se bude dít. Stejně jako všechny Villeneuvovy filmy hypnotické. Z jiného světa než většina ostatní kinematografie. ()

Mazlik4

Jsem rád za další moderní sci-fi. Ale tohle má zbytečně nelogické rozuzlení. Jinými oslovi --- pěkně nakroucená a ozvučená hloupost! Padlo zde hodně srovnávaček, já bych příchozí přirovnal třeba ke starému Solarisu —- Připsáno poté co mi byla vysvětlena pointa a přidány 2*: “Nejlepší sci-fi drama mého života - díky!” ()

ChrisBa

Film, ktorý naozaj nie je dňom nezávislosti, či vojny svetov. Denis Villeneuve nám podobne ako v Prisoners alebo Sicario servíruje pomalé tempo s veľkou rozvahou a hĺbkou. To jeho tempo niekedy až priam nudí..no práve tá hĺbka a myšlienka dodáva filmu obrovskú hodnotu. Rozdielom je to, že to Denis Villeneuve tentokráto robí "vo veľkom". Vizuálne skvelé, hudobne perfektne okorenené. Amy Adams a Jeremy Renner tvoria sympatickú dvojicu, ktorej musíte fandiť. No a dráma a osud hlavnej hrdinky je práve tým podstatným, na čo sa film sústreďuje.. mimozemský príchod v konečnom dôsledku vyznie len ako kulisa..Posledné dojímavé minúty s hudobným doprovodm chytajú nejedného diváka za srdce.. ()

Junglista

Nolane, uč se! Tohle byla lahůdka. Obrazově, ZVUKOVĚ, atmosféricky, prostě celkově. Amy Adams nemám zrovna v oblibě, ale tady byla velmi dobrá. Scény s komunikací s heptapody považuju za jedny z nejlepších za hodně dlouhou dobu. Klidně to mohlo bejt delší, ale aspoň mám důvod si to v budoucnu zopakovat v klidu domova (s rozhodně lepším obrazem, než tím totálně vyblitým, co předvedli v Cinestaru - shame on you!). Takhle má pro mě vypadat inteligentní scifi. ()

barlow

Skvělý film! Pocitově něco mezi Stromem života a Interstellarem, které jsou řízlé Looperem. Vizuální vyprávění, které mnohdy nepotřebuje ani slovní sdělení, je až uhrančivé (o to víc, že se celý film točí kolem překladu :D). Navíc skvělý soundtrack, který k filmu sedne. ()

divak84

nejlepší film, režie, scenař, kamera a to minimálně.. Nejlepší scifi sveho druhu EVER ... a vůbec nejlepší film napříč všemi žánry, poněvadž tenhle kousek odvedl svou práci k dokonalosti, pobavil, donutil se zamyslet, vytvořil celou škálu emocí.. to nedokáže 99% dnešních skvělých filmů napříč ruznými žánry... Villneuve se tímto zařadil mezi TOP velikány filmu, bez debat.. chytré, emotivní, pomalé, komorní a přesto obrovské.. jednoznačně film roku. ()

EKLEKTIK

"Jsou to vědci, nebo turisté?" Takřka dvouhodinová "Hodina angličtiny" pro Heptapody, ale i stejně dlouhá lekce heptapodštiny pro Angličany v záhadné jazykové škole časoprostoru, která nás všechny naučila, že se máme mít na Zemi rádi. Takže si všichni podáme ruce, abychom za tři tisíce let pomohli nějakým sedminožcům, malujícím prstem po skle. Tento intelektuální sci-fi snímek tedy opravdu není jen nějaký "Den nezávislosti" kolmo, z čehož jsem měl původně obavy, jenže ti komunikativní mimozemšťané měli de facto stejný úkol, jako ti ze staré verze filmu "Den, kdy se zastavila Země". ()

kukuuuc10

95% ze 100! Velmi příjemné zpestření v listopadovém babím létě. Tahle Villeneuvka není žádná přeplácaná hollywoodská sračka, nýbrž libová procházka citově vyděračským scénářem zakomponovaným do žánru sci-fi. Začaly mě zajímat dosavadní filmy režiséra, včetně těch, které jsem již viděl (Zmizení, Sicario). Amy Adams, s ledovým klidem osvícená překladatelka /do znakové řeči/, celý příběh okolo "Příchozích" vede! Zasloužila by si za tuto roli nominaci na Oscara, následně Oscara :) Z kina jsem odcházel nadšen, ale smutný. Zasloužilo by si to veselejší konec! Podobné pocity jsem zažíval u Interstellaru, ale Nolan u mě zatím pořád vede. ALE mezi filmy roku 2016 se jisto jistě zařadí! Adios ()

jakeer

Sci-fi filmy nie sú mojou šálkou kávy, lebo zväčša sú "sci" a aj "fi", ale chýba ľudský príbeh. Arrival ho naštastie má. Boli sme v kine traja a po záverečných titulkách sme sa ešte pár minúť rozprávali o tom, ako to vlastne celé bolo. To znamená, že film núti aj diváka k zamysleniu. A životná dilema hlavnej hrdinky dodáva filmu hĺbku. Avšak pre mňa to je stále " len" sci-fi. Ak sa totiž odráta nadrpirodzeno, technické serepetičky a tajomno, tak zmysel pobytu mimozemšťanov na Zemi bol vlastne triviálny. Veľmi dobrý film, ale na plné hodnotenie to nie je. ()

SpaceOdyseus

Krasa. Vizualne dotazenejsi film jsem snad letos nevidel. Kamera je na jednu stranu ledove chladna na druhou stranu se venuje Louise s takovou jemnosti a emocionalnim nabojem, ze oci prechazeji. Do toho hudby je velmi malo. A kdyz se objevi, nejde ani o hudbu v pravem slova smyslu, ale o ruchy, ktere uzasne dokresli atmosferu. Je to proste skvela prace od Villeneuva, ktery proste vi, kdy zpomalit, kdy pritlacit. Pri prvni navsteve lode, jsem temer nedychal, ostatne stejne jako pri priletu na misto pristani, nebo pri celem tretim aktu. Zatim jde o scifko roku a nemuzu se dockat az to uvidim znovu. Opravdu chytrych filmu je jako safranu, o to cenejsi je pro me Arrival. ()

pajik

Příchozí jsou filmem o komunikaci, a tak mě hned ze začátku napadlo, jak bychom se asi mohli domluvit s mimozemšťany, když do teď nerozumíme řeči zvířat tady na Zemi. Kupodivu se ale tvůrcům povedlo z vzniklé zapeklité situace ladně vybruslit a výsledek na mě působil celkem logicky. I přesto, že se scénáristé nevyhnuli několika vyloženě hloupým scénám (jasně, přestřelka u vesmírné lodi přece nesmí chybět), celkově hodnotím kladně, protože mě film donutil hodně přemýšlet. A co víc, to přemýšlení mi bylo příjemné a vůbec nebolelo:) ()

Ebon

Nádherná filmařina, skvělé scény, realistické prostředí, super hudba, vrstevnatos, několik dějových rovin, vynikající atmosféra.. Teda až na to, že ty geniální eMZáci, co přiletěli v HiTech lodích, spoléhají na své prdění čmoudu a na to, že je jednotlivé skupinky lidí naučí komunikaci jako kdyby to byli retardi z nejposlednější Papuánské vesnice. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota