Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

HArna

Denis Villeneuve už poněkolikáté dokázal, že je velmi nadaný reřisér. O příchozích jsem ještě měsíc před premierou absolutně nic nevěděl a pak se z něho vyklubal film roku. Je to Sci-Fi a VELMI chytrá Sci-Fi. Určitě jsem nedostal válečnou řež, které jsem se trochu bál. Tenhle film je vlastně spíš komorní, velmi pomalý a je to dobře! Villeneuve nikam nespěchá a hutná atmosféra dává všemu nafrak. Právě tu atmosféru měli i jeho předchozí filmy Nepřítel (2013) Zmizení (2013) a Sicario (2015). Ten pán ví ,jak se tohle řemeslo dělá a to ťuká na dveře nový Blade Runner. 100% ()

Hanys_

Komorní sci-fi s nolanovsky drtivým závěrem. Zatím za 4, protože u jednoho z adeptů na film roku bych nečekal tak táhlou druhou třetinu.. Holt Heisserer není žádný hitwriter, takže je vlastně docela zázrak, jak skvělý film z toho nakonec Villeneuve dokázal vykouzlit. OST velmi dobré, Amy na jedničku (kde je sakra nominace na Oscara?) a já tuším, že Příchozí ještě párkrát uvidím. ()

POciSEM

A já furt čekal kdy Abbott konečně vyfoukne z chapadla větu "A teď jste všichni v prdeli." Ne,ne,ne tyhle filmy nejsou nic pro mě. ()

adam9

Až napotřetí si mě Denis Villeneuve získal. Zmizení a Sicario mě nebavily, ať už svým tempem nebo nikterak sympatickými postavami, ač z části ztvárněné mými oblíbenými herci. Muselo to být až sci-fi s dechberoucí atmosférou a překvapivě líbivou filozofickou myšlenkou, jenž mě přesvědčilo o schopnostech tohoto režiséra. Hrátky s časem moc nemusím, jsem na ně moc hloupý, ale tento pohled na věc mě jaksi uspokojil. Amy Adams věříte všechno, Jeremy Renner se možná místy choval až moc jako Hawkeye, ale who cares. Kvalitu celého filmu pak podtrhuje skvělý soundtrack. Za mě tedy plný počet zcela na místě. ()

Corpsegrinder

Minimalistickej sci-fi film připomínající Blízká setkání a Kontakt v jednom. Trochu mě zarazilo že prakticky celej film je pouze o snaze naučit je komunikaci s lidma neboť celá mimozemská linka pak vyzní naprázdno, vyjma závěrečný pointy která se to snaží trochu zachránit. Rejžovi žeru všechny jeho filmy ale zde mi to prostě nesedlo. ()

papushka

Nechápu, proč jsou z tohoto veledíla všichni tak vyplesklí. Je to trošku nadprůměrné plytké sci-fi, které v prvé řadě tak trochu vykradlo nápad Interstellaru a absolutně nevyužilo svého potenciálu, a to jak po narativní, tak technické stránce. Vlastně jsem se u toho dost nudila. Pokud má někdo vysvětlení, proč je ten film tak vyhajpovanej a jaká ona děsně hluboká myšlenka se v něm jako že ukrývá, ať mi dá vědět, dík. Za mě 65 %. ()

Ilhan

Konečně film od Villeneuva, který se mi líbil. Poklidné scifi s fenomenální režií a úžasnou kamerou. Film se u mě dlouho držel mezi 4 a 5 hvězdami, nevěděl jsem kam se přehoupne. Scénáristická nepovedená hrátka s časovým paradoxem se ale moc nepovedla a diskvalifikovala pro mě tak Příchozí jak od pěti hvězd, tak od Oscara za scénář. 85 % ()

666Carnage

Tak z tohodle snímku jsem docela na rozpacích. Atmosféra na začátku snímku mě fakt dostala. K tomu ten super hudební doprovod a pak ta komunikace s emzáky. A pak? Pak nic jen to samí v bledě modrým. Nuda, nuda a zase nuda, která dojde do konce kde je nějaký rozuzlení a emzáci jsou fuč. Asi jsme od toho čekal víc nebo fakt nevím. Asi se na to budu muset podívat znova ale zatím je to u mě lepší bída. 60% ()

Stružák

Tohle je takovej fajn přemejšlivej film. Všechno do sebe hezky zapadá, napětí příjemně graduje, Jóhannsson se postaral o famózní hudební doprovod. Obecně nejsou takovýhle sci-fi úplně můj šálek kafe, ale Příchozí jsem zhltnul jedním douškem. Snad je jenom škoda, že je celej film prakticky o jednom herci (resp. herečce – Amy Adams) a že ta dechberoucí atmosféra prvních 40 minut nevydržela po celej film. ()

Belatris

Nesmírně příjemný film i pro diváka, který nemá rád sci-fi. Nepřekombinované, lidské, podmanivý rytmus i atmosféra... Jednu hvězdu dolů za hodně špatně vystavěnou figuru vojáka, který se pokusí vzít věci do svých rukou (naprosto zpackaná linie). ()

ruhebitte2010

Určitě pro dost lidí těžko stravitelný obsah, prostě to není klasická navštěva zelených mužíků :) Ale celkově mco pěkná atmosféra, herci hrají velmi slušně a hloupé to taky rozhodně není. 85% ()

aquiver

Denis Villeneuve je génius a jeden z nejlepších filmařů všech dob. Nesmírně sugestivní, citlivý a chytře filosoficky přemýšlivý film bez násilí a akčních scén, pro mě osobně nejdůležitější sci-fi vůbec. Právě prvek sci-fi tu slouží jako ideální odrazový můstek pro budování velmi osobního příběhu, tragické události, ta je však jen dalším odrazovým můstkem pro budování filosofického pohledu na svět. Audiovizuální složka je úchvatná, velké plátno a kvalitní zvuk přidá hodně na působivosti, ale i při domácím zhlédnutí se u mě pro výše zmíněné dostavují slzy. Celý příběh je pak o nás... našem bytí v nekonečném, neznámém světě zvaném vesmír... netušíme, s čím se můžeme setkat, časoprostor je pro nás neprobádaný a máme strach z neznáma... obrovská oslava života a jeho vzniku... mateřská láska... důraz je kladen na komunikaci, kritizují se média, či neshody velmocí a lidí. Velmi originální mi přišla též forma a struktura vyprávění, kde se střídal art, sci-fi, melodrama, postmoderní, či dokumentární film. A konečně, především ta osobní linie, tragická událost v životě hlavní postavy mi maximálně sedla, ty dokonalé prostřihy do rozhovorů s dcerou byly fantastické a silně emocionální, vyústění již jen v katarzi tleskám… český dabing se k filmu vůbec nehodí, v originálním znění naprostý filmový masterpiece... 100 %. ()

krtek138

Určitě zajímavé Sci-Fi s hlubokou myšlenkou, ale chvílemi těžko stravitelné. Denis Villeneuve si Zmizením nasadil laťku vysoko a k přeskočení má zatím hodně daleko. ()

F.W.Colqhoun

Máma a táta mluví se zvířaty. Tvůrčí záměr postavit mainstreamové scifi na suchém pokusu o dorozumění se s emzáky je malé hrdinství a připomnělo mi jiné, jež kdysi udělalo v představách diváka několika generací z archeologie akční disciplínu. Je za ní shodou okolností zodpovědná tatáž osoba, jejíž stručné ztvárnění blízkého setkání představuje jakýsi blueprint pro celý tento film. Je-li Denis Villeneuve, na míle vzdálený jakékoliv legraci, Spielbergem pro třetí tisíciletí, stálo by uvážit, co to vypovídá o divácích. [Asi nic špatného.] Nabízí se též srovnání s Interstellar. Nolan s ním zkoušel cosi podobného, totiž prodávat složité problémy v rodinném balení. I když ani Nolan, ani Villeneuve nedodali své 2001 (ač by oba jistě rádi), druhému se podařilo nevyhnutelný komerční imperativ zaplést nepopcornové fyzikální / lingvistické / filosofické problémy (hardcore verze amor fati) do emocionálně atraktivního hávu přece jen elegantněji. Krása Amy Adams, vizuálního jazyka [filmu i emzáků] vítězí nad ohňostrojem CGI-marnosti. Abbott se nachází v procesu smrti. ()

HonzysKISS

Je to sice výborný film, ale po dokoukáni mi vlastně přišel takový zbytečný. Akce ve filmu moc není, což naštěstí tomuhle snímku nevadí. Je to takový zajímavější, akorát ten konec mohl tedy být trošku jiný, nebo spíš úplně jiný. Protože po dokoukáni, jak už jsem říkal, mi to přišlo takové celé zbytečně natočený. Ale je dobrý to vidět… ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota