Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

pe3czech

kdo chce, vezme si z filmu něco pozitivního. jiní zase něco negativního. osobně vím o new age prd, proto tolik neškatulkuju. mám rád přírodu, v konzumu a středním proudu se nenacházím. to jsou mé důvody, proč se mi La Belle Verte líbil. příjemně jsem s "úžasnou zelenou" strávil večer. vsadím se, že spousta z tvrdých kritiků filmů se Zelenou strávila nejeden večer. ()

Tominni

Milý idealismus francouzského filmu. Jaký má náš život smysl? Máme žít bez technických vymožeností? Opravdu by trvalo 500 let všem lidem vše postavené zbourat? A nebylo by to přeci jenom na škodu? ()

WolfIssen

Pokud někdo hodnotí stylem odpad! nebo vyháže s paštěky takové bláboly jako PROPAGANDA, sám má v hlavě nasráno a sám je lehce ovlivnitelný systémem, lží a modernou. Už jen to, že film byl zakázán v EU, poukazuje na to, že NĚCO není v pořádku... ()

Matthew013

Zajimavý film. Libí se mi jak zpochybňují ideologii peněz (že je musíme používat) a taky odpojení od přírody.. Hezčí (a mírumilovnější) svět je možný. ()

CorvusBlek

Ano, trochu naivní, trochu hipís, ale především strašně milé a vtipné a přesto nejen k pobavení film, ale i k zamyšlení...75% ()

CrazymanM

Co tohleto mělo být za agitku?Aštar Šeran,nebeští lidé,já se poseru!!!Sice jsem se párkrát zasmál,takže aspoň za jednu hvězdičku,ale jinak špatný! ()

Habanera

Vcelku dobrý nápad se sondou do naší společnosti, i když bizarním způsobem. Paní z budoucnosti je teda úplně mimo mísu. Překvapivé, že v naší societě se ani s odstupem 26 let nic nezměnilo. ()

Don Martini

Zajímavé poučení o tom, jak přesně má vypadat svět. Hovoří téže o průmyslech, městských odpadech jako je bufet, hnusné bary zasmraděné cigaretama, tupí lidé s nosem nahoru a podobně. To je vzorek naší planety. Dokazuje taky o tom, že v Praze nebo v různých městech najdete hovna. Smekám. ()

StrixCZ

V mnoha ohledech nelogický, v mnoha ohledech trochu přitažený za vlasy - leč také v MNOHA ohledech velmi pravdivý a inspirující snímek, u kterého jsem se ještě navíc dobře bavil. Celkově rozhodně fajn záležitost :o) 75% ()

dank011

"A vaše nádherná žena,která ztratila svoji mladost tím, že pro vás vařila hřiby na smetaně, když jste ji vy podváděl. Podíval jste se aspoň jednou na svou ženu ?...a jsou krávy, které dávají mléko, sýr a máslo pro každý váš den..řekl jste někdy děkuju těm kravám ?". Víc to nemá cenu rozebírat, počet hvězd je přímo úměrný stejnému životnímu názoru a postoji, který mi konvenoval, ale přesto... asi po třičtvrtěhodině nastoupila nebetyčná nuda a vyčerpání tématu. Tak do života každého z nás snad jen že aspoň ždibeček pozitivna a krásy hledat a nalézat den co den. Apropos: podnětná, byť nikterak originální myšlenka: bojkot jakožto jediná možná cesta ze sraček. Co takhle zůstat v den voleb hezky doma nebo vyrazit kamkoliv do kopců ? ()

kolly13

Záleží na úhlu pohledu. Na člověka alespoň trošku přemýšlivého to musí mít vliv, zamyslí se nad smyslem filmu. A nemusí se zrovna pitvat v přehnaných gestech, nelogických vysvětlení. Je to ztvárnění dobré myšlenky Coline Serreau, leč dívejme se na tu myšlenku. Některé to dle hodnocení minulo, chápu je, ještě před pár lety bych dopadl stejně. A neberu to jako křesťanskou agitku, protože pak každý duchovní přesah je agitkou. ()

ariari

naprostá zábava, kúsok pohody ostal v srdci aj počas dlhých týždňov...prečo agitka? každému z nás občas pripadajú veci na tejto planéte ako zlý vtip. ()

gezper

Jo je to taková milá utopistická eko-hippies agitka. Nápad není špatný, ovšem provedení vázne na hodně frontách. Celkově mě to moc nesedlo a ke konci mě to unudilo. Takže jdu do, pro někoho dost možná přísných, dvou .. [40%] ()

johnnie78

Na tenhle kousek se lze dívat buď jako na idealistickou naivní pohádku, nebo naopak na nebezpečnou zelenobolševickou agitku. Jasně, nejlepší by bylo vrátit se zpátky na stromy, redukovat počet obyvatel planety a mít "moudrou radu starších", která o našem životě bude bezezbytku rozhodovat. Při zmínce o centrálně nařízeném plánovaném rodičovství mi běhal mráz po zádech. Zajímavé bylo, že se ti dva bratři ani slovem nezmínili o tom, jak se vlastně všech těch zlých sobců, podnikatelů, továrníků a majitelů korporací na své sluníčkové planetě zbavili. ()