Tajemství jejich očí

• USA Secret in Their Eyes (více)

Vyšetřovatelé FBI Jess a Ray jsou sehraní, jsou si blízcí a jejich společná kariéra je na vzestupu. Nový případ s nimi ale pořádně zamává a do duší jim nesmazatelně vypálí cejch bolesti. Dostanou za úkol vyšetřit nález brutálně zavražděné mrtvoly pohozené v popelnici a na místě zjišťují, že mrtvá dívka je Jessinou nezletilou dcerou. Další zděšení následuje. Přestože se podaří najít a zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah zůstává na svobodě a mizí neznámo kam. Po třinácti letech posedlého pátrání na vlastní pěst objeví Ray nové vodítko, jež by mohlo přinést vyřešení případu. Do objevené stopy se zakousne a zároveň vyvíjí nátlak na státní návladní (Nicole Kidman), aby mu pomohla dotáhnout vyšetřování do konce. Někteří jsou při tom ochotní zajít dál než ostatní. Nikdo však není připravený na šokující tajemství, které se nakonec objeví. (Bontonfilm)

kolemjdouc

Za mě dobré.Výběr herců kdy nasadit takový kalibr jako Roberts a Kidman bylo velice prozíravé.Příběh by se mohl zdát být nudným ale je bez obvyklých nalepených dalších příběhů.Bez přidaných nervy drásajících záběrů ,čehož už mám plné zuby.....Trochu přitažené za vlasy byly scény ze stadionu - ale budiž.Kamera na stativu- další paráda.Kdy nemusíte lovit herce v záběru a můžete se soustředit na děj.Velmi upozaděná doprovodná hudba kdy nepřeřvává řeč aktérů.A konec takový jaký jsem neočekávala ale :dobře mu tak! ()

aquiver

Nepříliš povedený a zbytečný remake výborného argentinského oscarového originálu Tajemství jejich očí (2009). Chybí předevím ona skvělá forma, pak přestože je scénář téměř identický, tam kde v originále celek působí jako áčkový umělecký film, tady všechno vyzní tuctově až trochu béčkově, nejvíc je to patrné v samotném závěru, který je silnou katarzí obou snímků. 60 % ()

DannyBoy80

Vcelku průměrná detektivka s hodně stárnoucí Julii Roberts, která vypadá prostě hrůzostrašně. Nicméně je to takový typ detektivky se severským motivem. Nicméně severské detektivky toto strčí do kapsy několikrát. Z celkem zajímavého tématu nebylo vytěženo skoro nic. Hlavní postava je hraná nezajímavým a průměrným hercem a já se ptám proč, když už se producentovi podařilo obsadit Kidman a Roberts? Asi došly peníze. ()

Olaf7

Po hodině filmu jsem se měl chuť zadávit popcornem, páč tohle bylo trýznění. To je vražda, napsala, akorát v trochu jinym provedení. ()

Illy

Jako pomalejší tempo až jsem klimbnul...jinak docela dobrý. Jen jsem se nedozvěděl čí sekret komu do oka padnul 3/5 ()

jerenymo

Zbytečný remake, který nedosahuje už tak průměrného originálu. Je sice pěkné, že jsou ve filmu obsazeny dvě parádní herečky, ale ty tento snímek nezachrání ani nijak nepozvednou. ()

allebra

Zpočátku sice trochu pomalý rozjezd, ale jinak velmi dobrá kriminálka s výbornými hereckými výkony, atmosférou a překvapivým koncem. ()

warrenur

Original si uz moc presne nepamatam a to bolo len dobre. Hoci niektore veci mi v deji uz boli povedome, stale som dokazal sledovat pribeh nerusene. Ustredna cca stvorica hercov zvucnych mien tomu vydatne napomahala. Odpustil by som si mozno niektore barlicky a zaver naserviroval v surovejsom stave. Rad som po case videl moje oblubene herecky. Odporucam. ()

Matli

Hodně průměrná krimi se zajímavým scénářem a ještě zajímavějším obsazením. Když nepočítám seriálové herce (což je milé překvapení) tak Nikol a Júlie na svůj věk zahráli slušně. Za pár měsíců nebudu vědět o čem to bylo, asi tak. 47% ()

Bozvav

Velmi dlouhé, velmi únavné. Skvělé herecké obsazení v thrilleru, který bohužel thriller ničím nepřipomínal, kromě překvapivého závěru, ten byl skvělý. Jinak jde spíše o rozvláčné drama, ve kterém napětí usnulo cca po dvaceti minutách a divák (i díky nevtíravému spacímu hudebnímu doprovodu) hned po něm. Škoda, tento snímek měl potenciál aspirovat na metu nejvyšší, třeba jako film Sedm, bohužel tato možnost zůstala zcela neproměněna. Za mne max. dvě hvězdy. PS: jestli si Nicole udělá ještě jednu plastiku, tak už tím obličejem nepohne vůbec. Z oslnivé krásky a výborné herečky se stává vosková panenka bez jiskry a náboje. ()

petokucho

Najlepsia krimi drama od cias Zmiznutia (Prisoners). Tri silne postavy a casove prelinanie skveleho pribehu, to vsetko funguje na vybornu. ()

owwidius

Trailer + herecka zostava vyzerali celkom slubne, ale nakoniec to bol dost priemer. Pekna zapletka, aj prelinanie casovych rovin (kua keby len ten cernoch nevyzeral v oboch rovnako :D ), no a aj zaver OK, leeen keby to cele nestalo na tak vela nahodach a tazko uvertitelnych situaciach… Mozno by stalo za to vyskusat toto. [#43/2015] ()

Wallis3

Mysteriózní? U bezmakeupové Julie, co tam bylo mysteriozního? Zdlouhavě obkecávaný podprůměrný krimi, kde se vyšetřovatel honí za vrahem dcery své kámošky celých 13 let. Ta kámoška je hnusná Robertsová, kvůli ní musí zemřít hrdinou smrtí další policeman, než vyleze tajemství jejich hnusných oči. Tak tu máme kašpárkovo divadlo omylu, a Kidmanové roztrhnou blůzku, no... :) ()

BOURQUE

Postupne odhalenie okolností strašnej udalosti je zachytané na priemernej úrovni. Najväčším problémom však je to, že striedanie minulých a súčasných udalostí nie vždy je dobre načasované a ich prelievanie nefunguje tak, ako by mal. Z hereckej stránky takmer žiadne nedostatky. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Faila

Tenhle film je pro mě nadprůměrný ze dvou důvodů. Jedním z nich je herecké obsazení, protože dobří herci v mých očích dokáží zvýšit úroveň téměř čehokoliv. Druhým z nich je ale určité morální dilema, které se tady nastoluje, a pociťovala jsem dost silný vděk, že v tomhle filmu nejsou některé věci tak samozřejmé, jako v jiných podobného ražení. ()

helloween93

Zoufale nudná kriminálka, která využívá dvě dějové linky a díky jejich neustálému prolínání působí snímek nepřehledně. Na film jsem se díval pouze kvůli účasti Kidmanky. Spolu s Crimson Peak zasloužený propadák podzimu 2015. 2* ()