Co s životem na ostrově, kterému hrozí záchrana? Johanka (Tereza Voříšková) je majitelkou kavárny s názvem Laputa, která - jako stejnojmenný létající ostrov z knihy Gulliverovy cesty - je jejím ostrovem. Bude jí stačit k pocitu úplnosti a štěstí? Johanka zkoumá, co si počít v bezbřehém prostoru dospělého života, na jehož začátku se ocitla. Rodina jí příliš nepomáhá, kavárenští hosté přicházejí každý s nějakou svou potřebou a nějakým svým sobectvím - jejich postavy mají být obrazem generace. (Česká televize)

Pitryx odpad!

Já osobně bych na autorovi této duchaplnosti požadoval vrácení peněz, které v tomto doslova promr(h)al. Je to totiž od ničeho k ničemu. Je sice fakt, že když si Tereza zalezla do postele, vlezl bych si rád za ní, ale to je vše, čím na mne film zapůsobil. Což je tedy hodně málo. Prostě nuda s děsnou hudbou v pozadí. ()

Olafson odpad!

Všiml jsem si, že často zdejší uživatelé dali tomuto "veledílu" místo odpadu, který tomu jasně náleží, jednu či dvě hvězdičky jen proto, že se jim fyzicky líbí hlavní představitelka. Mě ale ani fešná manželka Johna Ramba v hlavní roli nepřiměje, abych hodnocení zvýšil, protože tak ztracený čas, jako je právě tenhle film, se opravdu často nevidí. ()

silak_xup

Vožralá Voříšková mě bere víc než střízlivá. Ten film chtěl být asi hlubokomyšlenkovej o hledání sebe sama, ale působilo to na mě tak nějak prázdně. ()

HrudkaJ

Mně se to líbilo. Už protože v životě přece nejde o žádné pocity úplnosti a štěstí, jako spíš o to být tu pro druhé, což ten film víceméně přesvědčivě ukazuje - jako že nejde ani tak o to, co chci já, ale co po mně chtějí ti druzí. ()

tsatsiki

Totálně artový film. V celém filmu se nic moc neděje a celý scénář je nudný a nikterak dobře napsaný. Kromě Voříškové a Veselého,herecké výkony jsou průměrné. A Hahlich ten mě iritoval. Špatný herec,který tady hraje trochu sebe,hraje tu blbce,co věčně chlastá. Jinak technicky je film dobrý,ale spousta záběrů je té artových. Na obranu tvůrců má film v tom nudném textu aspoň spoustu myšlenek. Šmíd oproti Amanitasu klesl o několik tříd níž. Za Voříškocou dávám 2*. ()

sorrow

Osobně jsem při nedělním večeru od tohoto filmu nic moc nečekal, a tak zklamání nebylo až tak velké. Proč jsme stále dokola zásobováni filmy, které jsou úplně o ničem, nevím, zda měl tento film nějaké poselství pro mladé. Hlavní hrdinka, majitelka Laputy, neví, komu dřív roztáhnout, zda místnímu děvkaři, který se každý večer muchluje s jinou a není schopen říci jedinou rozumnou větu (opravdu právě toto mladé holky hledají?) či intelektuálovi, který je na ní moc nudný, nebo Felixovi, který se po letech zastaví na pár dnů, zblbne hlavní hrdince zase hlavu a pak sdělí, že se oženil a za chvíli už zase chvátá na letiště, protože se prodávají letenky za polovic, a to by byl přece blbej, aby se nezajel podívat za manželkou kamsi do Jižní Ameriky anebo postaršímu sousedovi, který sice není zrovna sex symbol, ale zase se s ním dobře povídá, navíc všechno opraví. A to má být jako všechno nebo kde je nějaká pointa? Mezitím se jen díváme na každodenní mejdan, kdy se každý v Laputě vyhulí a zchlastá si čumák, ale kdo tyhle mejdany platí? Prostě takový ideální svět, všichni zřejmě bohatí, nezávislí si jen tak užívají života každý večer v Laputě, což je sice oficiálně kavárna, ale ve skutečnosti je to bar a hulírna. Každý má kupu problémů, alespoň si to myslí a chodí si do Laputy foukat své bolístky. O životě však nikdo z nich nemá ani páru. Nechápu, že držitelka tří Lvů Klára Melíšková vezme takový štěk a u Ivany Chýlkové rovněž, asi jsou herci vděční i za takové role. V reálném světě by „kavárna“ Laputa musela do měsíce zbankrotovat (majitelka nevede žádné účty, ale každý si vždy zaplatí přesně to co vypil, no někteří by si asi ani nepamatovali co vypili, dokonce, když nemá majitelka chuť, ukončí provozní dobu, všechny vyhodí se slovy: „Zaplatíte zítra“. To určitě. Když si majitelka potřebuje někam odskočit, nechá kasu jakémukoli štamgastovi, nikdo přece nic neukradne, všichni jsou čestní). Akorát v tom světě si nějak neumí najít místo, a tak každý večer tráví chlastáním, hulením a debatováním o kravinách... Rovněž nechápu točení scén, jako že máma přijede za dcerou a pak se před ní převléká schovaná za skříní, nebo, že si Voříšková sundává podprsenku až když je celá schovaná v posteli, to je opravdu úplně ze života, přesně takhle to chodí. Pokud se herečkám nechce do choulostivých scén, jde to přece natočit i jinak, věrohodněji. Znovu bych se na to už určitě nepodíval a nikomu bych to ani nedoporučil, náš omezený čas na této planetě jde využít určitě lepším způsobem. ()

Natalia_Budz

Tento snímek ocení asi jen pražští kavárensko-barový povaleči. Mohlo to mít potenciál na hlubší myšlenku ale konstrukce je  slepá jako podmáznutý rozhodčí. Nějaký nádech to prostředí má, to ano. Ale kdyby se pořadně napsal scénář, využil herecký potenciál Terezy a hlavně Igora Orozoviče (který se pěkně poschouchá, dobře hraje a ještě se na něj dá dobře dívat). Neříkám, že z toho měl být zamilovaný příběh, to ne. Ale Johanka se svými pěti vztahy a tím, jak byla vlastně vylízaná - mně dost štvalo...2 hvězdy za obsazení  a nádech "kavárny" ()

Eire

Veni vidi..... O víťazstve sa asi nedá vravieť... 35% využitie filmového materiálu... 🥳🎈😒🍺 ()

rigby

Těšil jsem se na Terezku a ona to byla taková slabota. Až taková slabota. V podstatě se jedná o velmi komorní psychologický filmeček, který si na psychologii jenom hraje. Postavy jsou ploché, nicneříkající, a divák nemá šanci proniknout do jejich nitra, objevit příčiny jejich jednání a také dopady jejich snažení. Ačkoli hlavní hrdinka se snaží, nemá vlastně co hrát, protože děj je téměř nulový. Bezradnost autora, bezradnost herců a v závěru i totální bezradnost zklamaného diváka. Maximálně nedělní podvečer v České televizi, větši ambice toto dílo opravdu nemá. ()

fafejt001

Nebýt TEREZY , tak je to zcela zbytečný film . LOKÁL dost hnu..., nepěkný , dále podivná snůška lidí v něm , CHYLKOVÁ dobrý štěk a celkově kravina na druhou . JAK ŘÍKÁM , NEBÝT TEREZ , . . . ()

grejfurt odpad!

Je mi 50 let. Mám kavárnu.Šel jsem se podívat do kavárny, která patří mladším..Tohle je science fiction? Já vůbec nerozumím tomu, proč ti lidé do té kavárny chodí. To je můj zásadní problém. Co je to "generační film"? To je film pro jednu generaci? Ivana Chýlková , té nevěřím že je matka Terezky Voříškové (blbě napsané dialogy). Souhlasím s tím, že kamera z toho "něco" dělá, ale sorry, je to tedy kameramanské cvičení? Tedy blbé, protože z toho nedělá ten příběh! A ty hvězdy od vás jsou fajn, ale já jsem se nudil jako na nudistické pláží, kde jsem sám.... ale to byl asi záměr. Vždyť ono se to dnes nosí Ale v kavárně tohoto typu sedět nechci! Ještě upravuji komentář. Nominace Terezy Voříškové na ČL mě zděsila. Hrála skvěle! V blbém filmu. A pokud se jí dostalo cti nominace, tak to bylo neprávem.Skvělý herec má odhadnout blbý scénář a utéct z natáčení, které je ultimativně amatérské! To se jí nepovedlo. Proto neměla být nominována, že jo Honzo S?! ()

Zaba

Film je jedním slovem zvláštní. Lidi, co se objevují v kavárně jsou exoti, ale spoustu takových a možná ještě větších znám taky :) nicméně jsem čekala větší hloubku příběhu. Čekala jsem neustále na nějaký bod zlomu, ale nic... bylo to líné. Ale zapracovala má empatie a přemýšlení... a došla jsem k závěru, že je to v podstatě zachycení oné bilance, kdy se jakoby zastaví čas a v životě se nic moc neděje. Všechno stagnuje dokud se něco málo nezmění a zase je to chvíli jinak... prostě stereotyp dospělosti většiny lidí. ()

vito_s

Velmi povedený film, výborné dialogy, výborná hudba, skvělá Tereza Voříšková. Laputa mi sedla a v hlavě zůstala dlouho. ()

robbez

Film má určitou bohémsky dekadentní atmosféru, ale celkově je o ničem, podobně jako životy hlavních protagonistů. Nechápu taky, proč se ve filmu pořád mluví o kavárně, když tam všichni jenom chlastají alkohol. ()

Jarda68

Terezka Voříšková je možná nejnadějnější herečka současnosti...V tomhle filmu však nemá absolutně co hrát,její postava je bezradná a stejně jako film samotný se nikam nevyvíjí....Ostatní postavy jsou podivné až nudné....60%. ()

ttoommaakk

Tak já nevim. Dobrý prostředí, výborně uvěřitelná Voříšková. Ale... Je to furt to stejný, bezmoc, domnělá beznaděj, snaha něco změnit, ale ve finále stejně zůstaneš v tom, kde to znáš. ()