Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (CinemArt)

DH3Factor

Russel ani tentokrát nevyčpěl. Není sice úplně ve formě, ale na příjemný večer stačí. Má to Coopera. Má to Lawrence. Je to patřičně černý a nějaký to uchechtnutí to z vás taky vybojuje. Nezatíží, neublíží. Myslím že stačí enJoy it! ()

runner85

Nech rozmýšľam nad týmto filmom ako len chcem, stále mi z toho vychádza iba kopa patosu. Nie žeby sa hviezdy filmového plátna nesnažili ale bohužiaľ. Toto by nezachránili ani tie najväčšie esá. Po prvej polovici filmu som dokonca zvažoval, že to stopnem. Lenže moja zvedavosť ako to dopadne z mopom na podlahu zvíťazila a dočkala sa aj mierneho pozdvihnutia deja. Toto bude určite ďalšia oscarová ochutnávka ... vsadím svoje ponožky ()

salalala

David O. Russell se pravděpodobně trochu vyčerpal a jeho v posledních filmech stejný režijní styl už se začíná zajídat. To je vlastně problém i jeho počinu Joy, protože po celou dobu jede jakoby na neutrál a spoléhá na vše, co mu v předchozích letech získávalo uznání. Nechybí tu dobová atmosféra, zajímavý a přesný soundtrack a podobně zajímavý, i když tuctový příběh a jeho oblíbený herecký ansámbl, přesto to úplně nefunguje. Ústřední tematika vynálezu mopu, obávám se, neutáhne poměrně štědrou stopáž, v níž je bohužel spousta vaty, nevyužitých postav, které nejsou ani pořádně vykresleny a vlastně tu chybí jakékoli překvapení, které by poněkud mdlý děj oživilo. Russellovi se tentokráte nepodařilo najít to správné tempo, protože film se místy hodně táhne a je zoufale stereotypní a ani již zmíněný příjemný soundtrack mu nepomáhá. Nad vodou tak hodně drží snímek znovu výborná Jennifer Lawrence, která jediná má co hrát a využívá toho na maximum, ostatní (Robert de Niro, Bradley Cooper a třeba i Isabella Rossellini) bohužel trpí jednorozměrnými postavami a malým prostorem, a ačkoli se snaží a odvádí svůj standard, zkrátka nemají šanci zas tolik zaujmout a strhnout na sebe větší pozornost. Ve výsledku tak je Joy vlastně takovým "unaveným" filmem, který nenudí, jenže utápí své ambice v okoukaném režijním stylu a ne úplně dobře zvoleném tématu a celkově nezáživném pojetí. Od této sestavy už protřelý divák určitě čeká o trochu víc. 60% ()

dawe04

Dramatický příběh o hospodyňce s psychopatickou rodinou, nulou na kontě a žádnou budoucností + mop + Jennifer Lawrence = Tradičně skvělá JLaw s mopem v ruce utáhne i neatraktivně a neohrabaně napsané drama a nesympatické příslušníky ústřední rodiny. PS: Neřekl bych to, ale od screenpresence Bradleyho Coopera to šlo výrazně nahoru ()

kajas

Erin Brockovich s mopem v ruce. Nevěřila jsem, že mě tolik chytí příběh holky, která bydlí v jednom domě s matkou zírající z postele na tupé telenovely a s bývalým manželem ve sklepě (vypadá to tak divně, jak divně to zní). Robert ani Bradley se tentokrát tolik nepředvedou, ale Jenniferina one woman show úplně stačí. Málem jsem si šla pustit teleshopping. ()

Aljak

Keď som sa dopočul o tom, že David O. Russell točí film o vynálezkyni mopu (Joy Mangano), bol som trochu skeptický (no dobre, viac než len trochu), ale napokon musím uznať, že to bolo vcelku fajn a dobre sa na to pozeralo. Teda nebolo to síce nič prevratné, ale určite aspoň ľahký nadpriemer určite. Joy tu bola zobrazená ako nebojácna hrdinka ochotná obetovať všetko za svoj sen. Neviem aká bola pani Joy v skutočnosti, no tento film pôsobil veľmi príjemným inšpiratívnym a motivačným dojmom (to je rozhodne najväčšie plus celého filmu). Niekedy treba jednoducho zaťať zuby a bojovať (s nádejou na víťazstvo) alebo to vzdať (a prijať automatickú prehru). Bohvie ako by sa Joy bojovalo dnes proti tým všetkým obchodným korporáciám. Jennifer Lawrence bola ako vždy skvelá, aj keď svojou vizážou mi občas pripomínala Renée Zellweger (za mlada). Takže 3* určite (nechýbalo veľa ani k štyrom - no žiaľ úvodná fáza bola odosť slabšia ako druhá polka filmu). ()

M.i.k.e

vlastně celkem typická O.Russelovina.jeho rukopis se opravdu nezapře a podobně jako Fighter,nebo American Hustle se i Joy rozjíždí pozvolna a minimálně první půl hodina je taková nemastná,neslaná,ale nakonec se jak film tak hlavně Jeniffer Lawrence rozjedou a musim uznat že ať sem to nečekal,bavila mě poté Joy velmi dobře.nenápadná film,ale vlastně o to víc fajn ve výsledku...70% ()

Figu

Z hodinky a půl filmu jsem měl velice dobrej pocit a opravdu stálo rozhodnutí na tom, jak to dopadne koncovka. Lawrence je určitě talentovaná herečka, která si od tvrdé bojovnice sem tam může odskočit k nějaké vážnější roli. De Niro mě opět nezklamal. Já mám toho chlapa rád! Ať hraje cokoliv, vždycky mu to věřím. Ostatní herci i včetně Coopera zahráli klasickej standart. K závěru musím konstatovat z kladnýho pouze to, že jsem seznámenej se skutečným příběhem Joy Manganové. Nic víc mě po slušivým začátku neoslnilo. Chyběly mě skutečný fakta, fotky atd... Za odfláknutej konec tři hvězdy a 60% ()

Martin741

Jennifer Lawrence sa pokusa o uspech s mopom, ktory sama vymyslela. No, jak takj pozeram na trzby, bola to bieda a film komplet zhorel a ostal z neho popol. Sprvu to bola nuda a rozmyslal som nad odpadom , Bradley Cooper to aspon trochu udrzal na akej takej pofidernej urovni, DeNiro zbytocny : 30 % ()

BarryLyndon

David O. Russell si opravdu zaslouží pochvalu za nápad zfilmovat tuctový podnikatelský příběh jako dramedy poctu mafiánským scorseseovkám, he he he..... Ne ale teď opravdu vážně, tohle mohla být opravdu pecka, kdyby to mělo lepšího režiséra (což DOR definitivně není) a charismatickou a schopnou herečku (což JLaw není už tuplem). Což je docela problém... Já se vážně na Terapii láskou a Tři krále bojím podruhé podívat, měl jsem to obojí za uberpecky. Ale budiž, režisérovi se každý autorský projekt nepovede. Ale co předváděla Lawrence? Tohle přece nemůže v první lize myslet nikdo vážně. Pamatujete si, jak se mohutně kritizovalo afektované a pitvořivé herectví Meryl Streepové? U Jennifer Larence je to stejný případ, akorát si škrtněte slovo herectví. Bože, ta to tak těžce nedávala.... Nezlobte se, ale tohle ukázalo v plné nahotě, ještě víc jak její příspěvek k Fappeningu, že pokud nenosí upnuté oblečky a neukazuje výstřih, tak nemá absolutně vůbec nic co nabídnout. Za nějakých 15 let, co sleduju filmy nepamatuji přeceńovanější hereckou hvězdu. Co mne potěšilo moc a díky čemuž nejdu s hodnocením ještě níž je mimo hudby (která byla opravdu poctová k Mafiánům, Casinu apod.) obsazení vedlejších postav. Jak De Niro, tak Virginia Madsen, Isalbella Rossellini si to neskutečně užívaly. 4/10 ()

Vojťas

Herecký koncert Jennifer Lawrence a Bradleyho Coopera pod zručnou režisérskou taktovkou D. O. Russella. Očekávám minimálně jejich Oskarové nominace! ()

Streeper

Už ze začátku mi to připadalo zvláštně natočené. Nejdříve mi to připadalo jako dokument, pak se mi to začalo líbit a pak zase ne. Jennifer Lawrence ať se snažila, jak chtěla, tak nedokázala ten film utáhnout sama. Je to film vážně jen o vynálezu zázračného mopu. Možná kdyby se ve filmu objevilo troška romantického jiskření mezi Jenn a Bradleym, stálo by to za to. Příběh vůbec negradoval a plynul v jedné nudné lince. ()

bourec

Nějak sem nám rozmohli filmy podle skutečnejch příběhů,životopisy.Teď mám období filmů,který se jen těžko dostávaj přes tři hvězdice.Joy je další z nich.Jo,jasně ,první polovina mě bavila,jenže byla spíš zbytečná,a zabrala čas,kdy se to už mohlo točit kolem toho koštěte,druhá půlka byla zase vodfláklá,a nebavila mě ani trochu.Nevim,ale další na řadě bude výrobce mucholapek.50%. ()

dubinak

Jak já tady pořád tvrdím, Jennifer je hodna už jenom velkých hlavních rolí a ani nevím, proč jsem Joy tak dlouho oddalovala, protože se mi na to koukalo velice dobře a byla to jedna z těch projekcí, která šla úplně jako po másle. Jennifer je v tomto svém charakteru velmi přesvědčivá, přirozené hraní "obyčejných" postav jí jde prostě nejlíp a díky ní jsem se těšila na každou další minutu. Navíc příběh je docela zajímavý, zábavný, ale i dojemný, takže rozhodně dostanete celou škálu pocitů, které od dramatu vyžadujete. Také se dále přesvědčuji, že Édgar Ramirez je vlastně velmi dobrý herec. A i když Joy není žádné převratné životopisné drama, kterých by tu nebylo spousty a každý ho asi neocení tak, jako já, pro mě to byla velmi příjemná záležitost. ()

C0r0ner

Žádná přehlídka nějaké geniality v jakémkoli ohledu, ale na druhou stranu jí člověk prostě drží palce, když vidí, jak moc dementní rodinu Joy má, jak s ní zametá život, a jak poznala skoro jenom smůlu. Já bych tedy asi tolik selhání nevydržel a zabalil to. 70% ()

campix

Bylo jasné, že David O. Russell pojme příběh Joy Mangano hodně po svém, otázkou ale bylo zda jsme se již nepřejedli jeho každoročních akademický snah. Osobně jsem přistupoval k Joy poměrně bez očekávání, jelikož já už to Russelovi prostě tolik nežeru a jeho herecký kroužek, který sebou neustále tahá, taky již docela leze na nervy. Co se týče filmu, tak první část je klasicky Russellovsky přitažená za vlasy, ale po nástupu Bradley Coopera film dostává šťávu a stává se poměrně zajímavým. Finále je poměrně povedené, ovšem předchází tomu další a další Russelloviny a na ty já už prostě nemám náladu. Snad se za rok potkáme alespoň v jiné sestavě. ()

PROCESOR

Tak, že tam půjde o to, jak je USA skvělá země a že každý má právo na americký sen jsem tušil, ale ono ouha, co to, že by to nebyla pravda, že by tam byli i nepoctivý byznysmeni, kteří si chtějí s chudinkou hospodyní se svým revolučním smetákem, vytřít prdel? Životopisný drama se u mě nekonalo ani komedie se nedostavila, za to nuda vládla naprosto suverénně. To, že se dočkáme závěrečnýho happyendu ve mě spíš evokovalo, mysteriózní thriller. ()

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)