Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (CinemArt)

Cannonball

Pozeratelny herci v nepozeratelnom filme. Priemerny vysledok priemerneho rezisera, ktory tak sa tak rad naivne nechava unasat vlnou vacsinoveho ocakavania bez toho aby aspon raz spravil nieco co je prekvapujuce/ine alebo proste pre jeden okamich zoskocit z vlny istoty. 50% ()

Kub_ees

Ničím extra výnimočný film. Prvá hodina filmu ma neskutočne nudila, potom sa to rozbehlo, a potom znovu nuda. Proste sa mi Joy zdal zbytočne dlhý. Pripadalo mi to trochu také nasilu vnútené, len aby sa to divákovi stoj čo stoj páčilo, čo sa miestami aj vydarilo, pretože celkom sa mi páčila tá vec okolo predávania všelijakých produktov. Inak ma dej nejak veľmi nezaujal, ale túto kombináciu hercov - Jennifer Lawrence, Bradley Cooper a Robert De Niro mám rád. ()

blondboss

Joy je nedocenený snímok, ktorý si na seba zarobil tak tretinovo a ktorý mal veľmi slabý úspech u divákov. Avšak som trošku prekvapený, lebo ako trpká dramatická komédia to nebolo až také zlé, aj keď uznávam, že prvá polka filmu bola minimálne rozpačitá. Jennifer Lawrence v každom svojom filme podáva nadpozemský výkon a tento snímok doslova a do písmena ťahala len ona. Dokonca aj De Niro či Bradley boli voči nej nevýrazní. Každopádne nuda to nebola a film sa vcelku vydaril. Za mňa silné tri hviezdy. 65 % ()

Vito_LePour

Výborné herecké výkony, především Bradley Cooper, Robert De Niro a J-Law. První polovina filmu bohužel postrádá dynamiku a tempo, je to spíše výčet událostí, tak jak se postupně děly. Chápu, že pro uvedení do celého příběhu bylo potřeba, jen mohlo být asi zajímavěji zpracované. Druhá polovina filmu byla opravdu skvělá, včetně konce. P.S. J-Law očividně sedí takovéhle postavy... ()

Mikecat

Príbeh parádny, prevedenie nie moc šťastné. S takým hereckým obsadením a všetko to ťahá jennifer. Nehovoriac o totálne spackanom úvode- nezáživný, príliš veľa postáv celej rodiny a všetkých povalačov úplne zbytočných. Celá prvá tretina je neprirodzene  natahovana a chaoticka. Potom sa dej konečne rozbehne s vymyslanim patentu a riešením problémov s nim spojeným. ws ()

hufnagel

To dievča má veľký talent od Boha.Bol som spokojný až na tú divnú rodinu okolo nej.Podnikanie od nuly som si vyskúšal na vlastnej koži a skutočná realita je oveľa horšia. ()

Ace.A.T.L.

Tak za mě BOMBA! Jennifer opět zazářila. Neni to nijak přikrášlovaný a divák Joy drží palce a úplně jí chce pomoct, když jde děj dál a dál. Je to přesně takový, jaký jsem to čekal a na tohle se podívám klidně ještě několikrát. Super obsazení, super Jennifer, super De Niro, super Bradley.... Na mě to udělalo velkej dojem. Ode mě teda neotřesitelných 5* a NEPOCHYBNĚ DOPORUČUJU ()

cubiczech

Chvílema jsem si říkal "tyjo, to je fakt docela dobrý" abych se na konci scény probral do odlehčený životopisný žánrovky s dobrym koncem (spoiler warning). Problémem ale neni jen z toho vycházející předvídatelnost, ale celková nekonzistence tónu celýho filmu, čemuž se ke konci už poddáte a následně vám přestane na postavách záležet. Nedostavěj se tak ty hřejivý pocity u srdíčka během finále, který, navzdory dvouhodinový stopáži, dorazí docela rychle. ()

kokofek

Film o touze a silné vůli jít si za svým snem.Bohužel pro mě v americkém prostředí reklam na cokoliv, které je závislé na tupém davu,který je ochoten koupit vše co se podaří emotivně dobře předvést.Snímek byl pro mě zajímavý jen díky hereckému výkonu Jennifer Lawrence,která je v roli neskutečně uvěřitelná. ()

v.indruchova

Mě to moc nebavilo, i když v mém podnikání to poslední dobou bylo peklo, takže bych ji měla asi pochopit. Ale?! Začátek zdlouhavý, nic se tam vlastně nedělo. Rodina naprd, která vás nepodpoří. Známe, no nic nového pod sluncem. Ten scénář mi přišel usměvně napsaný, jako podle nějaké příručky. JAk uděLAT scénář. Opravdu drama, vše je naprd a pak díky americe a tomu, že si jdete za svýma snama je vše super, a když to nejmíň čekáte zase podpásovka. Ok, jako v životě, ale co? Ani druhé brněnské pivo s vyšším stupněm mi nepomohlo to pasovat, jako průměr. Podprůměr a celkem zklamání. Nevím ani čím vším to bylo, možná i herci. Nejde o to, že je to o mopu, to je fuk, jde o celek, který prostě nepobavil. I kdyby to bylo o vynálezci umělýho sopla, to je přece fuk. Nemohu doporučit. =V kostce, zkrátit a nečím překvapit. ()

Fajung odpad!

Je mi ľúto, že musím filmu, kde sa ocitol Robert de Niro dať odpad, no ale inak sa nedá. Hlavný krokolomný výkon hlavnej hrdinky, ktorá z nepochopiteľných príčin bola nominovaná na najrpestižnejšiu filmovú cenu za to čo prevedla, ma dostáva k otázke: "Majú vôbec tieto ocenenia ešte nejakú skutočnú výpovednú hodnotu" ?! No dámi, a páni, asi ako Nobelová cena za mier, ktorá sa každoročne udeľuje vojnovým štváčom a psychopatom. Slabučké, absolútne NEmotivačné, ako sa o to asi autori snažili. Víde to na rovnako ak si zapnete Telešoping. Tak aspoň 10% za De Nira ()

esmoke

David O. Russell natočil částečně životopisné "drama" na motivy života jisté ženy, o které jste s největší pravděpodobností nikdy neslyšeli (upřímně není důvod ji znát). Skutečná Joy Manganová se proslavila jako hvězda teleshoppingu a megamilionářkou poté, co vymyslela samo ždímací mop. Většina vyprávění se nese v duchu jakéhosi magického realismu, kdy je všechno víceméně pohádkově osudové, lidé dělají zásadní rozhodnutí jen proto, že mají nějakou vizi, a hlavní hrdinka se nechává utlačovat svou rodinou. A do toho stále symbolické flashbacky, flash-forwardy a voiceovery (ty od babičky jsou k smíchu). Celá postava babičky je ve filmu navíc, je to jen taková "chytrá" víla co občas přijde a pronese hlášku typu "dokážeš všechno - jsi jedinečná" a pak odejde. Výsledkem je guláš, který není uchopitelný a strašně moc dlouhý - příběh není dostatečně zajímavý, pokud nejste zvolna stárnoucí chudá žena v domácnosti, která sní o pohádkovém megaúspěchu. (2D dabing) Rozpočet: $ 60 miliónů, Tržby: $ 101,134 miliónů. ()

DJMaroko

Opět jeden z filmů který jsem dlouho odkládal a věděl jsem proč. Dokoukal jsem ho až na poněkolikáté! Začátek je pěkná nuda pak se to sice rozjede a vtáhne Vás poutavý pohádkový příběh o americkém snu. Bohužel vše není až tak podle skutečnosti a to mi na tom asi vadilo nejvíce. ()

Saxos

Poutavost a zajímavost tohoto rádoby životopisného filmu je stejná, jak uklidit schodiště 17-ti patrového činžáku plného nepřizpůsobivých občanů, obyčejným suchým hadrem na podlahu. ()

bonovox

Tentoraz len priemerné filmové remeslo. Russell nedokázal nadviazať na predchádzajúce snímky, nakoľko Joy je len slabou variáciou na podobne ladené snímky o silných ženách (samozrejme po presadení sa) vo svete mužov.Nezachraňuje to ani tradične kvalitný výkon od Jennifer Lawrence, či cameo úlohy pre obľúbencov Coopera a De Nira. ()

ZetDaElO

Divný film, veľmi divný. Akoby sa stretli Wes Anderson s Jimom Jarmuschom na káve, začali popritom chlastať a chŕliť nápady na príbeh, a keď už z toho mohla byť celkom dobrá párty rozhodli sa, že radšej skončia, nech majú doma pokoj, keď tu zrazu ide okolo random americký režisér priemerných rodinných komédií a celý námet prepracuje. Zvláštna atmosféra, postavy a ešte to je aj celé o mope. 6/10 ()

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)