Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Blazis34

Čekal jsem od tohoto filmu trochu více. Místy mi přišel až moc zmatečný, avšak když přišlo na akci, bylo to zrealizované skvěle. Ben Affleck zahrál roli věčně zamračeného drsňáka skvěle, zato má oblíbená Anna Kendrick se mi moc do oné role nehodila. Stejně tak nefandím jednomu vojákovi, který za pomoci jednoho zásobníku vyřidí celou armádu. Dosti americké. Jinak měl film obrátky, děj utíkal a velice často se něco dějo. Nenadchlo, neurazilo - 65%, tři hvězdičky. ()

Plaque

Suché, akostné, s jednoznačnou zlatou medailou. Prvotriedny a výberový zber, ktorý zrel v kvalitných dubových sudoch. Je cítiť po prepracovanom scenári so štipkou patričnej "nadsázky". Cítiť možno skvelú kameru, réžiu a naozaj prepracovaný dej. Plné rozmanitých tónov s charakteristickou ostrosťou vytvárajú spolu komplexné, harmonické dielo s dlhou dochuťou. Príznačná odroda Affleck navyše okorenuje tento snímok v konečne typickej polohe, keď nie je žiadnou náhradou a ani doplňujúcou ingredienciou, ale v tomto produkte zohráva úlohu presne podľa svojich možností a daností mimických svalov. Odporúčame konzumovať v enormných množstvách k akýmkoľvek druhom jedál. 100 % koncentrát, ktorý blahodárne pôsobí na vašu náladu. ()

Mikecat

Neviem preco to prelozili zuctovani, ked preklad je uctovnik aj sa ten nazov dokonale hodi. Affleck vyborne zahral genialneho autistu ktory je trenovanym zabijakom a zisti zem od zbohatlikov co peru spinave peniaze. Akcne sceny vyborne rychle presne vysetrovanie uctovnych knih a popisana cela kancelaria to bolo uchvatne, bez jedineho bozku a postelnych scen, dokonca ani s tuctovou uctovnickou firmy robotic. Proste autista zijuci sam so sebou vo svojom svete kde ako uctovnik musi mat vo vsetkom poriadok. ()

Luckyboy

Baví, nenadchne, palec nahoru za pokus o drobné oživení v rámci žánru, akorát jsem to Affleckovi moc nevěřil. Překvapivě se dá ve filmu najít lehce absurdní a ironický tón, který chvilkovou uhozenost a schématičnost otupil. ()

Karlos8

Jsi jiný a lidé se bojí toho, co je jiné. Pozoruhodný krimi thriller s velmi netradiční zápletkou pro kluka se zvláštní poruchou. První polovina jako kdyby se chtěla napojit na diváka, seznámit ho s hlavními aktéry a hlavně vnuknout hlavní myšlenku. Druhá polovina je naopak více výpravná, více se v ní dozvídáme a také je v ní daleko více akce. V komplexním obraze zde vidím promyšlenou a poměrně slušně natočenou akční podívanou. Snímek nabízí od každého něco, ať už je to násilí, přestřelky, láska k věcem, láska k rodině, výchova, charakter a v neposlední řadě osobnost daného člověka. Ben Affleck mi zde přijde sebejistý a po celou dobu maximálně koncentrovaný, Anna Kednrick mi do toho celou dobu příliš nezapadala, ne že by to bylo kvůli jejím hereckým schopnostem, nýbrž kvůli tomu, jak jí mám uloženou ve své mysli, kde představuje mladou hereckou naději pro komedie. Trojlístek uzavírá opěvovaný J.K. Simmons, který zde není příliš vidět, ale když už přijde jeho chvíle, tak dokáže zaujmout především svou mluvou a přesným projevem. Dialogů a monologů má ve scénáři opravdu hodně v porovnání s časem stráveným na place. Na závěr dodám, že se mi film prolíná s dalšími třemi, mezi které patří Rain Man, John Wick a Olympus Has Fallen. ()

AndrewNewman

Réžia nadpriemerná, scenár mierne vyšperkovaný a Ben hrá veľmi dobre (aj keď by som tam skôr hodil Goslinga). Konečne niekto svetu ukázal, že afektovaný John Wick, ktorý je ochotný pobiť sa s celým svetom pre jedného psa, nieje to pravé orechové. Viac takýchto filmov prosím. ()

Domas88

Jako bych se díval na Agent bez minulosti(a ostatní) a místo Matta Ben. Mají k sobě vídím pořád blízko :D Dobře udělaná akční podívaná, jen hodně předvídatelná a tohle už tady bylo dřív. Krásné 3*, ale určitě ne víc.. ()

minimalism

Nečakal som že tento film u mňa vyvolá až tak dobrý dojem ale stalo sa tak. Vyborny "one face emotion" Ben Affleck ale zato mnou nenávidená Anna Kendrick ktorá sa mi viac ako herečka pozdáva ako vytretá predavačka do potravín. Benovi som postavu géniusa autistu veril a taktiež ma prekvapil spolier: happyend so stretnutim s bratom. Film hodnotim viac ako dobre, dal by som 5 hviezd ale to by musela byť miesto Anny iná ženská postava. ()

harycek

Bezva akčňák plný napětí a akce s velmi překvapivým závěrem , který se po zhlédnutí "samozřejmě" dal předvídat , ale nějak mi asi unikl smysl toho účetnictví a a proč se vraždilo a kdo komu pral peníze a jaké??Nejspíš si to pustím ještě jednou a snad mi to dojde!!!!Tak jsem si to pustil ještě jednou a vše mi došlo!!! ()

lobo87

Konečne rola šitá Affleckovi na mieru. Bez srandy. Výborný výkon. Potešil ma aj zvyšok - Simmons, Bernthal a Anna, ktorú som v poslednom čase vídal len vo filmoch, ktoré boli výrazne pod jej úroveň. O´Connor natočil fantastický film. Minimalistický, ale s kopou brutálnej akcie, inteligentným príbehom, zaujímavými postavami a Gavinovým obľúbeným bratským motívom. Zaujímalo by ma, či má režisér brata a ako spolu vychádzajú... Chválim aj hudbu. Film ma chytil od prvej sekundy a dávam (napriek trošku nezvládnutému záveru) plný počet... 85% ()

Matamoroz

Byl by to docela zajímavý příběh autistického génia, který pere špinavé peníze pro mafii a ještě k tomu se umí bít a střílet minimálně jako Bodie z Profesionálů. Ale i přesto, že jsem se opravdu snažil, nepochopil jsem děj druhé poloviny filmu a sice proč si Wolffa najal šéf z Living Robotics, aby se mu hrabal v účtech a následně na něj poslal bandu žoldáků. Tomu opravdu nerozumím. Závěrečná ,,odhalení,, která vlastně nic neodhalila, tomu nasadila korunu. ()

silak_xup

Ty vole jo, tenhle film obsahoval vše, co měl, aby ani na chviličku nenudil. Navíc ještě Affleckovi likvidační schopnosti. Super zábava! ()

Knightey

Sice z hlavniho hrdiny zde vznikl temer super hero ale proc ne :) Da se na to koukat, cloveka zajima cely film od zacatku do konce a tesi se jak to i dopadne. ()

jfaba

Jak se z aspergera stane největší borec v usa. Skvělý konec. Co si víc přát od takového POKOUKÁNÍ. ()

Douglas.

Vždycky jsem obdivoval filmy o lidech s nějakou sociální poruchou např. Rain man. Film Zúčtování toto téma pojal tak trochu jinak a to přímo akční formou, o které jsem měl velké obavy. Pomalým avšak zřetelným tempem se divák postupně dostává do příběhu. Po 30 minutách se však už neodlepíte od obrazovky a netrpělivě čekáte jak to celé dopadne. Ben Afflec září v nepřehnaných akčních scénách, které dodávají filmu to správné tempo. Přítomný příběh je zároveň podložen scénami z minulosti. Tento způsob vám objasní všechny souvislosti a ještě zpestří celý děj. Já jsem si tento film užil ve všech směrech. ()

Sakulnikov

Začátek skvělý, ale od smazání tabule to ztratilo dech. Ale obědová scéna jedna z nejlepších balících scén ve filmu. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)