Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

jjjerry

Velmi zajímavý snímek. Zprvu zábava, nepředvídatelná, po polovině naopak ztrácí tah na bránu a děj je jednoduše prvoplánovitý. Ben Affleck je suprový herec, ale v tomto snímku mně k srdci nepřirostl. ()

Kozlowski8

Christian Wolff je autista a podivín, ale zároveň je geniální matematik, který spravuje účetnictví (pere peníze) těm největším grázlům a mafiánům. Když přijme zakázku od zdánlivě čisté firmy, dostane se do nebezpečné hry, kdy jde jemu i jeho spolupracovnici o život... Zajímavý snímek, který má spád a nechybí napětí ani překvapivé momenty. Ani přítomnost mých ne zrovna oblíbených herců v hlavních rolích mé vysoké hodnocení příliš neovlivnilo. Anna Kendrick je vcelku v pohodě - minimálně to nijak nekazí a Ben Affleck, na jehož výkony většinou těžce hledám slova chvály, v roli samotářského génia rozhodně nezklamal - naopak - ta role mu neobyčejně sedla a dokonce bych ji označil za jeho nejlepší představení, které jsem viděl. Zasloužených 85%. ()

bonovox

Po dlhšej dobe pomerne solídny thriller, ktorý má slušne tempo, kvalitné finále a dokonale obsadeného Affleca. Len stále mi nejde do hlavy ako môže autista tak geniálne vykonávať všetky príkazy a pokyny vrátane taktiky či plánovania. ()

Ironhead

Joj, tak tohle má opravdu nádech nejlepších filmů podobného žánru devadesátek. Není to dokonalé, ale v dnešní době, kdy už se vesměs kina protáčí jen monumentální CGI kraviny se scénáři pro idioty, je to doslova pohlazení po duši filmového fandy... fandy, který chce pořádný akční thriller, jako za starých dobrých časů... poctivé 4/5 ;) ()

corran

Kdyby tenhle film měl nějakou nosnou dějovou linku, tak Aspeger s výcvikem speciálních jednotek ustřelující hlavy působí zatraceně koukatelně. Takhle je to roztříštěné na hromadu pěkných scének, ale dohromady to působí jako sešívaný ksicht Garyho Oldmana v Hannibalovi. ()

LencaN

Na 5* to sice nemá, ale konec mi přinesl pořádný šok. Takovýchto zabijáckých thrillerů je dnes spousta. Tenhle je ale okořeněný slabinou hlavního hrdiny. Ben Affleck totiž zvárňuje postavu s vysoce funkčním autismem. Klučíka nechal tatínek vycvičit v bojových uměních, střelbě atd., aby lépe zvládal svoje emoce. A Účetní je nejen dobrý zabiják, ale taky dost chytrý, aby přes noc prošel účetnictví jedné monstr firmy a našel tam skryté rezervy nebo naopak dluhy. Byl to mazec. Ale proč ne. Autismus je stále málo prozkoumaný a proto je vhodným námětem, jak příběh ozvláštnit a odlišit od jiných. Ben Affleck na tuhle roli neskutečně sedí. Jindy by mi jeho kamennost vadila, ale tady byla naopak vyžadována a představoval úžasně jak svoji lepší stránku, tak i tu agresivnější. Navíc moje oblíbenkyně Anna Kendrick si tu taky zahrála, takže si vůbec nemám na co stěžovat. ()

Heywood

Kožená tvář Afflecka je tak přesvědčivá, že toho účetního a zabijáka v druhé profesi doslova vidíte. Film má spád, J.K.Simmons je jako vždy excelentní, muzika skvělá a střih si zaslouží pochvalu. Příběh má mj. poselství o tom, že státní úředník konající to pověstné dobro pošle Vašeho přítele na jistou smrt. Anna Kendrick si tímto filmem vysloužila moji pozornost (Stůl číslo 19, to pojistil) a podíváte se na tento film rádi i podruhé, byť skoro detektivní zápletku už budete znát. ()

paddy35

Vypadá to, že akční žánr přežil svou klinickou smrt a pozvolna se opět probouzí k životu. Po fantastické sérii o Johnu Wickovi se jedná o další nářez, tentokráte s větším důrazem na příběh. Nechybí svižná akce, gradující finále a několik parádních zvratů. 5/5 ()

Kenji

Pozrel som si znovu a tým, že som si polovicu vecí nepamätal musím povedať, že to bolo znovu rovnako dobré, mám pocit, že dokonca lepšie. Pamätal som si to ako akčák, ale ono je to parádny thriller s tou príjemnou detektívnou linkou keď sa odchádzajúci agent spovedá svojej nástupníčke, pri ktorom mám pocit, akoby som bol znovu v 90tych rokoch. Do toho tá rodinnodramatická zápletka a pekné veci o deťoch s autizmom, no bol som na mäkko. Za mňa šesť z piatich. ()

veverysiak

Takto majú vyzerať jemnejšie verzie akčných trilerov, originálna zápletka, zádumčivý akože kladný revendžista, milá samičia premiantka a kopec zákerných ničomníkov, ktorí aj tak len zavadzajú dobrým ľudkom na tejto planéte, takže 85%. ()

Sunwheel

Absolútne skvelo navrhnutý, zahratý a zrežírovaný krimi thriller. Neviem čo by som odpichol, vypichol alebo zapichol. SPOILER: Ale za to ukončenie skákania do rečí pri rozhovore dvoch bratov musím dať jednoducho plný počet! ()

PTuranyi

Celkom slušne natočený akčný film o autistickom chlapcovi, ktorý vďaka svojim výnimočným matematickým schopnostiam perie peniaze takmer celému podsvetiu. Vďaka otcovi má skvelý vojenský výcvik. Posledná zákazka sa však zvrtne a ide mu o vlastný život. Teda vlastne je tu ešte Dana, zamestnankyňa posledného zákazníka, ktorú treba zachrániť. Produkcia je profesionálna, škoda len že v scenári je veľa logický dier. Ben Affleck svoju úlohu zvláda, Anna Kendrick je skôr za peknú. Na koniec sa dočkáme aj zvratu. 70% ()

De Large

Affleckov presný Asperger dal filmu všetko čo potreboval. Účtovanie bolo na druhom mieste, J.K. môže brať Oscara za každý druhý film. Príbeh fajn, len pre mnohých asi nebude veľmi zrozumiteľný. Čo vlastne nevadí, lebo ako píšem, podľa mňa, nie je príbeh to hlavné vo filme. ()

bigmatko

Mňa osobne Ben presvedčil a film sa mi páčil. Je to tajomné, napínavé a dokonca miestami aj vtipné takým mierne čiernym spôsobom. Asi nie je moc reálne aby sa dieťa trpiace takými prejavmi dokázalo tak úspešne zaradiť do života a viesť mimoriadne komplikovaný a utajený život ale to nevadí. Film je film a mňa nesklamal. Netočí sa to iba okolo akcie a zabíjania ale je tam aj hlbší príbeh s nádychom romantiky a rodinnej traumy. Akčná dráma, ktorá si toto označenie aj zaslúži. Nie je to TOP film to je jasné. Ale zaradím ho medzi tie lepšie za poslednú dobu. Afleckovi sa hodia takéto mlčanlivé úlohy s asociálnym nádychom nakoľko jeho herecký výraz to už v sebe obsahuje. ()

zipS

Bez debaat tie najsilnejsie 3 hviezdy ake sa len daju dat.. 4* dat nemozem skrz par kravin co sa do scenaristickej cesty priplietli. ()

JimWalker007

Gavin O´ Connor spolu so scénaristom stvorili skvelé filmové puzzle, z ktorého po dvoch hodinách, po priložení posledného kúska, vznikne pozoruhodný obraz spojenia rodinnej drámy a akčného thrilleru. Výborný príbeh, pri ktorom dve hodiny v kine ubehnú ako nič. Posledný dielik - komu a načo slúžila nadupaná počítačová zostava v závere filmu - v mojej hlave zapadol až päť minút po skončení, ale to nie je chyba filmu, skôr sú to dôsledky toho, čo narobil v mojej hlave. ()

Baru.Class

očekávání splněna...tohle nemůžu říct u většiny filmů, ale tady jo....předpokládala jsem mírnou Max Paynovinu, lehoulince do Hitmana a celkem to vyšlo....Ben Affleck obstojně zahrál autistu - sice mu nejdou tak dobře jako Dustinu Hoffmanovi (Rain Man top) a chvilkama se tváří jako adolescent se zaraženym prdem, ale jinak věrohodný...mírný flashbacky do minulosti taky OK, ikdyž ne všechno bylo vysvětleno, i přesto, že proběhla klasická dvouminutovka kdy se rádoby vše vysvětlí (proč ho zabil, kde ho zabil, a co táta a co máma, a co brácha, sousedka Magda, učitelka biologie, atd...). Když už děj začíná padat do sračkoidního sentimentálního amerikánismu, tak naštěstí děj prubne něco vtipnýho a pohroma se neděje. Jediný co je pro mě problém je rádoby herečka ve vedlejší roli...Anna Kendrick postavila kariéru (jestli se to dá tak nazvat) na hraní debilních blbek, co sou střeštěný a má to bejt asi vtipný a roztomilý, ale neni, člověk by jí nejradši jednu vlepil..svym ultra-debilně-vypatlanym výkonem mi zkazila už film Mr.Right, kterej vypadal peckově, než přišla ona, ale to už patří do recenze jinam...takže dobrý, pokud někdo nečeká film s detailně rozebranou psychoanalýzou hlavních postav a po večerech neonanuje nad rozvahou a výsledovkou ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)