Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Gregor_Samsa

Takovej velmi povedenej film s mile autisticko-supermanskym hrdinou, co na rozdíl ode mne pochopil taje podvojného účetnictví a krom toho má spoustu dalších zálib a koníčků z dětství, které se mu hodí. Třeba střílení a bojové sporty. Na jednoho je toho skoro až dost, říkal jsem si, ale nakonec jsem to Benovi uznal, a to včetně jeho slabosti pro Aničku taky-účetní, co mi tolik připomínala Zoe „House of Cards“ Barnesku, tedy až na to, že Anička tady přeci jen vypadala o něco méně naivně a o něco více žensky, než Zoe v příběhu s Kevinem. No. Není to nijak objevné, tenhle film, a ta dějová linka je vlastně hodně jednoduchá – ale je to dobře natočené, vysoký standard, vtáhne to. Dobré, velmi dobré. [90%; 2016-11-13 CinemaCity Galaxie Háje] ()

zbigi15

Absolútny chaos plný otravných klišé, ktoré som nemohol predýchať. Okrem toho tam bolo veľa zbytočných postav vytvorených len preto aby za ne dosadili známe hollywoodske tváre. Umelo vytvorený "film roka", ktorý sa tvári ako niečo viac než v skutočnosti je. 1/5 ()

argo.smile

Velmi mile prekvapenie. Afflackova rola sadla ako rit na serbel. Scenar, rezia, kamera, herci...proste parada. Kde Bourne a Reacher sklamali v tomto roku 2016 tak s Ucetnim to dopilovali na samu spicku. Five headshot stars! ()

Optical

Introvertní autista Christian Wolf (Ben Affleck) má svůj silný morální kodex a je pekelně efektivní v dosažení výsledku, ke kterému používá celou řadu různorodých schopností. Postava, která nápadně připomíná Affleckovu komiksovou roli Batmana. Mimochodem i mistr Wolf má svojí "Oracle". Role jako ušitá na míru pro Afflecka, který nemohl nezklamat, ono to ani nešlo. Režisér Gavin O'Connor vykládá příběh pozvolně i přehledně a film netrpí na hluchá místa. Pár dějových zvratů se dá lehce vypozorovat před samotným vrcholem, ale to není chyba filmu. ()

hony23

Nápad určitě nebyl špatný, natočené je to obstojně a přesto mě to nijak nenadchlo. Prostě není autista, jako autista a Affleck má do Ságy Noren daleko, jako z Chicaga do Malmö. ()

zvolsi

Já si celou dobu myslel, že Affleck neumí hrát a on je to přitom autista. To ledasco vysvětluje a dlužím mu omluvu. K filmu můžu napsat jen to, že splňuje vše výše uvedené, tedy je to opravdu Akční / Krimi / Drama / Thriller a ještě ke všemu dobrej. ()

Hubna

Za posledních pár dní jsem měl možnost vidět tři dobré filmy. Noční zvířata byla fajn, ale rychle se vykouřila z hlavy. Na Arrivals se sice jen tak zapomenout nedá, ale ještě lepší pocit jsem měl tady z pana účetního. Vím, těžko srovnávat...jenže The Accountant prostě má na konci ten správnej good feel... Výborná akce, důmyslný scénář, který umí překvapit, má to hloubku, je třeba přemýšlet, na konci všechno krásně zapadne...takové filmy mám rád. 90% ()

Saxos

Žádný přiblblá slátanina typu já jsem Segoška, tak vymlátím půlku Ruska, k tomu zničím celé Miláno a a přišiju si jeden upadlý knoflíček. Ještě to chtělo zjednodušit závěrečnou střílecí akci a bylo by to tvrdých pět a né jen-tak-tak. ()

oSiSko

Posledná polhodina filmu resp. koniec sa mi nepáčil, keďže som čakal oveľa viac. Film bol inak úžasný, každá jedna sekunda ma bavila, Affleck, ktorý väčšinou hrá slabo sa tejto role chopil fantasticky a bol to taký Dobrý Will Hunting v kombinácii s Jasonom Bournom, čiže skvelé kombo. ()

mouzi

Ben nam zraje jako vino. A jakkoli jsem ho driv nemusel, ted je temer vzdy jeho obsazeni zarukou kvality. Nebyt toho ponekud tezkopadneho deje a zbytecne slozite vykonstruovane zapletky, bylo by to za plnou palbu. Takto jen s odrenyma usima 4*. P. S. Co je to zase proboha za preklad nazvu? Proc to proste nemuze distributor prelozit tak, aby to davalo smysl a melo to stejny vyznam jako original? To i Slovaci to maji normalne, jen u nas zase musime byt neco extra. ()

spawnxp

Člověk vzpomene na Viktora čističe a zamáčkne ze tím romantikem slzu, tohle je opravdu trochu vic "autistická" akce. Půl hvězdy za "nedodělek" v love story, to se v Hollywoodu tak často nevidi. Jo, kvalitní zábava... ()

VLADEK

Souhlasím s komentářem uživatele "Radek99", ušetřil mi čas na formulaci. Další prázdný sebestředný BenAffleckovský kousek. ()

Sharlis

Až na niekoľko vecí, ktoré vyslovene udierali do očí (ako, že Affleck je i v náročných prestrelkách doslova nesmrteľný - nesedelo mi to v koncepte udalostí filmu, keďže sa nejedná o nejakú akčnú komédiu, alebo konský ksicht Anny Kendrick, ktorá ma tým akože nervóznym geekovským vystupovaním dosť iritovala a v tomto filme nemala čo hľadať), tak sa jednalo o konzistentne poskladaný príbeh, ktorý ma udržal v napatí až do konca. ()

robfi

Verbal !!! :D Ale zase takova pecka to neni, treba ta radobyinteligentni analyticka v podani Cynthie Addai-Robinson je asi tak presvedciva, jako sterace na ponorce... ()

JeffScylla

KONEČNĚ!!! Konečně trochu akční film, kde zabiják nemá dvouhodinový proslov než všechno posere a nestřílí do malíčku u levé nohy, aby se padouch po 5minutách probral a všechno komplikoval, ale tak aby to plnilo účel a nenechává nic náhodě. Moc mne Affleck potěšil. ()

JihadJoe

Nějaké hlubší pocity ve mně film nezanechal. Filmu poněkud podráží nohy velká překombinovanost a místy i nelogičnost. I přesto však se jedná o skvěle natočený film se spoustou vynikajících okamžiků (tvrdá otcovská výchova synů, akční scény). Benovi role absolutně sedla. Svůj herecký (ne)talent a svůj one face pohled zde mohl naplno prodat. Po novém Batmanovi druhý film, kde Affleck není nucen do vícerozměrového herectví a vystačí si bez emocí a s jedním pohledem. ()

Jack_F.

Wow...teda jako páni. Tenhle film má koule. Už dlouho jsem si film takhle neužíval. Vím, je to možná trochu moc propojené a možná reálně nereálné..ale je to sakra dobré. Kulervoucí akce, headshoty a pro ty co chtějí příběh..ejhle ten je tu taky. Nepopírám, že některé "náhodná setkání" jsou možná over the top..ale i tak jsem si ten film sakra užil. Nemluvě o tom, že mě oslovil i z jiných stránek(ono to dost zapůsobilo i emocionálně, což se o moc filmech dneska říct nedá). Noir nádech.. takový autistický John Wick s příběhem..za mě paráda a kdybych z nudy nehledal nejlepší akční filmy tady v žebříčku, tak ani nevím že to existuje. Doporučuju. ()

tomino28

O'Connorův Účetní značně pokulhává za standardy svého žánru. Tváří se drsně a místy brutálně, na potkání rozdává jeden headshot za druhým a svými schopnostmi připomíná terminátora zkříženého se Stephenem Hawkingem, ale zásadní problém spatřuji v uvěřitelnosti celého příběhu a také motivaci k chování jednotlivých postav. Nemohl jsem si pomoci, ale místy jsem nevěřil, že to, co na obrazovce sleduji, je myšleno vážně. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)