Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Ellmariachi

Filmů jako je tento je prostě nutné si vážit. Žánr akčního filmu vymírá a o to jste překvapenější, když na vás sem tam vykoukne nějaký Christian Wolff o kterém jste pomalu ani neměli tušení, že se někde chystá. Škoda, že jeho firma nesídlí někde poblíž. Poprosil bych ho aby mi zkontroloval můj osobní účet, protože tam někde musí být díra jak do prd.... Paradoxně mě bavila hlavně první půlka. Asi vzhledem k předvídatelnějšímu finále. Ale suma sumárum 78 procent za zábavnou hlavní postavu a fajn "záporáka". ()

ArsenalEagle

Účetní John Wick s Aspergerovým syndromem, to je něco, na čem se dá postavit film. I když se občas lehce motá sám do sebe, nakonec víte o co go. Překvapivě dobré, pomalejší a seznamovací rozjezd vystřídá čistokrevná akce. Moc se mi líbí i pojetí autismu jako takového, že vlastně autista může vést úplně normální život, že lze autismus chápat i jakousi výhodu a nejen neštěstí. ()

filmsim

Komorní krimi drama, které se ve finální třetině přehodí do nepřekvapivého akčního módu. Děj je jednoduchý, i když se nám tvůrci po celou stopáž snaží prezentovat opak, budete vědět jakou souvislost mají jednotlivé postavy s hlavními aktéry a kam to celé směřuje, vážně nedojde na žádné překvapení a k tomu celá linka kolem FBI je až na pár scén zbytečná. Šlo by to celé sestříhat o čtvrtinu, ale i tak musím říct, že jsem se celé dvě hodiny bavil. Ben Affleck je v hlavní roli výtečný a drží celý film v nadprůměru. Zamrzí malé role Anny Kendrick a Jona Bernthala, kteří nemají jak vyniknout a jsou velmi upozadění. Kamera ani střih ničím nezaujmou, jen hudební podkres je povedený a originální. I přes nepřekvapivost se jedná o povedenou jednohubku, která dokáže balancovat v žánrové různorodosti a přitom si zachovat svou tvář. 6.5/10 ()

nirvanafan

Neskutečně dlouhý a zbytečně zamotaný. Ben Affleck je superinteligentní a do toho má bojový výcvik, přesto dokáže být celou dobu nudný patron. Kdyby to bylo o tom, jak chytrý účetní pomáhá lidem ochcat daně (jak vidíme na začátku), baví mě to asi víc. Závěrečný pokec s bratrem poté, co Ben, jak jinak než sám, vystřílí celej barák, je největší wtf, co jsem za poslední dobu viděla. ()

Freemind

Neohrabaný pokus o skloubení realistického, drsného thrilleru s klasicky nadupaným blockbusterem. Postava superautisty je možná nápaditá, ale zoufale nekompaktní a postupně stále méně a méně uvěřitelná (taky díky Affleckově koženému ksichtu). Meh. ()

kaylin

Něco mi tam troškou chybělo, i když nevím co, možná mi i trochu vadil Affleck v tom, jak se snaží o Rain Mana, ale jsou to skutečně spíš jen drobnosti, které ale dohromady neničí tenhle dobrý, akční thriller, který má možná až trochu moc romantické finále, což je docela škoda, protože jindy je to parádně drsné. ()

Kaluž

Když J.K. Simmons nešetrně rozmotává minulost a tvůrci začnou trousit flashbacky, docela to bolí, ale jinak je to vcelku vkusná a hlavně svižná akční jízda se standardně toporným Affleckem a sympatickou Kendrickovou, která je opět k sežrání. ()

italka63

No ne, kdo by to do toho Bena Afflecka řekl, on se fakt lepší .velmi sympatický film o ne mnoho sympatických lidech, leč když jste trochu jiní a taky matematicky geniální, může se stát, že vaše životní dráha občas nějakou mrtvolou lemována bude. A ne ledajakou, vždyť ta čísílka i mafii slouží .No zkrátka, velmi dobré. ()

slunicko2

Akční fantasy krimi podle pravidel žánru. 1) Trochu limonádový scénář nepokazil celkový pěkný dojem ze slušně udělaného snímku._____ 2) Za zmínku stojí 44letý Ben Affleck (autistický účetní Christian), kterému to docela sluší. Hrát lidi s kamenným výrazem v tváři mu jde. Pak je tu přitažlivý 42letý Jon Berthal (šéf zabijáků) a 13letý Jake Presley (Chrisův bratr Braxton za mlada), který se od svých tří let věnuje bojovým sportům a patří ve své věkové kategorii mezi světovou špičku._____ 3) Na University of Chicago, která má za heslo Where fun goes to die, bych chtěl studovat. Musí to být zábavné. ()

PAGE

Omlouvám se amíkům, že je povětšinou kritizuji za to, že nám sem z poza oceánu posílají jenom sračky. Ne, není to pravda, tohle se jim povedlo a vzhledem k tomu, že je listopad, to není špatný. Víc už tam toho asi nestihnou. Tohle mě ale dostalo, konečně parádní akce s dobrým hereckým obsazením, logikou a bez závěrečného potlesku. Affleck má v poslední době formu nebývalou a tady si vystřihl autistu jako z učebnice psychologie. Nejdůležitější, ale je, že mě ten film bavil, fungoval a já jsem na dvě hoďky zapomněl na okolní svět. A tohle, aspoň podle mého, mají filmy lidem dělat. A tenhle film to dělá a dělá to výborně. ()

stration

Připadalo mně, že to napsal a točil samotný Affleck. On má takové nejednoznačné hrdiny rád a rád s v nich nimrá a nechá na divákovi, aby si to, jestli jsou klaďasi, nebo padouši, nebo jen obyčejní týpci vysvětli po svém. Příběh je na první pohled celkem komplikovaný, ale časem vám všechno docvakne a budete se jenom culit, jak je to pěkně vymyšlené. Za mě rozhodně spokojenost. ()

Lucjen

...ale teraz vážne, spočítajte niekto koľko bolo v roku 2016 natočených filmov na tému imigranti, terorizmus, nebezpečné supertajné korporácie...to sú všetko aktuálne, dobre spracovateľné námety, ktoré sa dajú žmýkať do nemoty. Už ich je ale naozaj príliš. Affleck využil vymakanú postavu z Batmana (ble, krajší bol predtým) a strihol si úlohu autistického účtovníka a namiesto Gothamu chráni zločinecké organizácie. Ben je divný vždy a všade, tu to maximálne využil. Anna Kendrick a J. K. Simmons sú príjemným doplnením. Na prvý pohľad to vyzerá na viac než akčný film, no nakoniec viac nedostanete, ale možno ani viac nie je treba. Aj keď... The Accountant je fajn, no absolútne nevybočuje z rady. ()

FilmFan24

Pozoruhodná skládačka kdy si přejete poslední díl přidat co nejpozději...Příběh točící se jako v kruhu do kterého každým novým záběrem víc a víc pronikáte. ()

AffectedFace

Po třetím zhlédnutí mi konečně došlo, že bych se měl jít zabít za ty 4 hvězdy, který jsem původně dal. Film je z každého pohledu dokonalostí, jak scénáristickou, režisérskou, tak i hereckým výkonem Bena Afflecka. ()

salalala

Důkaz toho, že méně je někdy více, ale i toho, že Gavin O'Connor se bude vždy vymykat a bude se pokoušet o filmy s přesahem. The Accountant má od začátku zajímavou atmosféru a rozehrává atraktivní premisu o autistovi - geniálním matematikovi / posléze účetním, který se jen tak mimochodem živí i jako nájemný vrah a tvůrce vysloveně láká na další sledování. S přibývajícím časem se ale příběh začíná hodně překombinovávat a v závěru už je moc popisný a samotné vyvrcholení je trochu přitažené za vlasy a leckomu může připadat směšné, což je škoda. O'Connorova chytrost je v tomto případě na škodu, protože filmu by slušela větší přímočarost a dějová jednoduchost, protože se do příběhu začíná zamotávat a není moc srozumitelný. Rozpačité dojmy z příběhu ale do značné míry kompenzuje u režiséra tradičně syrová akce, která není originální, ale dost působivá, zajímavě použitá hudba, několik hodně nápaditých scén a zapomenout nesmím ani na pár suchých vtipů. Affleck je v hlavní roli velmi dobrý, tahle úloha je opět založena prakticky na jediném výrazu, což Affleck umí a víc se po něm naštěstí nechce, Anna Kendrick je slušná, i když nemá tolik prostoru, J. K. Simmons je tradičně výborný, i když ani on nemá tolik místa, kolik by zasloužil. The Accountant se snaží být chytřejší, než ve výsledku je, na což doplácí úplně nejvíc, O'Connor je ale natolik dobrý režisér, že to dokáže zachránit jinými aspekty a udělá z toho stejně zajímavou podívanou, která ale hlavně v závěru trochu skřípe. 70% ()

higuain

Temný rytíř s aspergerem. Téměř přesně podle mého gusta. Affleck i nadále sebejistě pokračuje v získávání ztraceného profesního respektu, přičemž má velkou výsadu v tom, že si dokáže vybrat jemu padnoucí role v kvalitních projektech. Vsadím se, že The Accountant musel coby námět působit jako sci-fi. Neohrožený autista, který pracuje jako účetní, ale přitom se v něm mísí schopnosti spousty akčních hrdinů, no zjevně to není úplně "based on a true story" příběh. Nicméně scénář se velmi povedl, načež se kolem toho sešlo několik talentovaných lidí v čele s Gavinem O'Connorem a výsledek předčil očekávání. Až na to, že závěrečné "odhalení totožnosti" je průhledné až běda a to prakticky od začátku, jde o výborný film, kterému kromě všeho výše zmíněného nechybí ani prvotřídní kontaktní akce (Batmane, jsi to ty?) a skvěle vybudovaná atmosféra, která snad až na trochu pomalejší rozjezd nedává prostor pro hluchá místa, takže na konci by člověk snesl ještě další pokračování. Film roku asi ne, ale jeden z nejlepších určitě ano. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)