Perfektní den

• Španělsko Un día perfecto (více)

První obětí všech válečných konfliktů bývá zdravý rozum. A přesně to se stalo i skupince humanitárních pracovníků z mezinárodní organizace Aid Across Borders, která pomáhá ve válečné zóně kdesi na Balkáně. Sophie (Mélanie Thierry) je v partě nováčkem a chce spasit svět. Mambrú (Benicio Del Toro) už všechno viděl a chce domů. Káťa (Olga Kurylenko) kdysi chtěla získat Mambrúa a tlumočník Damir (Fedja Stukan) chce, aby válka už konečně skončila. „B" (Tim Robbins) ani neví, co vlastně chce. Teď mají na krku jednu z posledních studní uprostřed hor, která je zdrojem vody pro několik vesnic a právě teď v ní plave mrtvola, kterou tam někdo neznámý hodil. Vytáhnout tělo a vyčistit studnu je zdánlivě jednoduchý úkol, ale pro naše humanitární hrdiny se postupně stává neřešitelným úkolem s několika rébusy. Počínaje marným sháněním pevného provazu přes bloudění horskými cestami, na kterých leží zaminované krávy, až po nesmyslné příkazy od velitelů mírových vojsk OSN. Při řešení úkolů tak občas musí sáhnout k netradičním nebo rovnou šíleným řešením. Zároveň nesmí zapomínat, že jsou na území, kterým se prohnala válka a ta se může zase kdykoliv probudit. Prostě je to jen další Perfektní den z mnoha. (CinemArt)

swinevenca

Zejména od Robbinse se mi dostalo dostatečného množství načernalého humoru otřískaného cynika, ale herecky ho stejně předčil Del Toro. Možná proto, že mě baví Pittova držka a ty dva jsou úplně stejný. Za komedii splněno i díky soundtracku, hořká stránka věci precizně ukázaná po kousíčkách na obyčejných věcech a lidská tragédie servírovaná takřka rutinně a mlčky z toho udělaly černýho koně roku 2015. ()

kolacky

Kolegyně Melorka - perfektní den! Ééé... komentář. S (ne)klidným srdcem dávám 5 hvězd, protože miluju Benicia, a tahle role mu teda parádně pasovala. Jéje... to se rozplývám blahem. Tima miluju jen o kapku míň, Kurylenko mě štvala svojí byrokratickou akurátností a Melanie - no prostě Melanie, naivní i po jméně. Tenhle film se velice povedl... P.S. A zírám! Dokonce i kolega Verbal ráčil udělit čtyři *!!! ()

srolyma

Když se sejdou dva postarší suše hláškující pohodáři, tak i taková humanitární akce ve válečné Bosně může být celkem sranda. Ale když se postupně kolem začínají množit miny, veřejné popravy, vypálené vesnice, zničená města, tak úsměv pomalu ale jistě zamrzá. Film splňuje v podstatě všechno – pobaví, poučí, zamrazí. A na příkladu balkánské války jasně dokazuje, že muslimové a křesťané prostě nemůžou být kamarádi. ()

pafka

Pro me predevsim konverzacka, ktera uzrala z poradneho deje fakt veliky kus. A toho tam nakonec moc nezbylo, coz je velka skoda, protoze o tomhle konfliktu na lokalni urovni by se toho dalo natocit dost, aby se nam huby nedokazaly zavrit. Herci ve filmu uzasni, co se tyce jmen, ale hrat nemeli moc co. Nechapu to hodnoceni kolem me. Za me vazne slabe, jen tak tak jsem se prokousal do konce. A asi na tom ma dost velkou ulohu nas cesky naprosto tragicky dabing, ktery jew korunovan dabingem maleho kluka, coz je vrchol vrcholu - za to bych rezisera ces.dabingu profackoval z obou stran. ()

jack_scott

Zajimavý mix, který rozhodně nenudí. Provedení a herecké výkony skvělé, 80%. Na víc film nemá jen díky námětu, herci i režisér by to jinak jistě ještě zvedli. Spokojenost. ()

blondboss

Ďalší z nadpriemerných kúskov z pera európskej kinematografie, tentokrát španielskej. Zaujímavý pohľad na vojnové udalosti na Balkáne z obdobia 90-tych rokov minulého storočia a pomerne jednoduchá zápletka, ktorá verne ukazuje, ako ťažké to majú humanitárni pracovníci nielen teraz, ale prakticky vždy. Skvelé herecké obsadenie dodáva tomuto snímku istý punc výnimočnosti. Na druhej strane to bolo ale miestami dosť zdlhavé a s hluchými miestami. Preto len tri hviezdy, ale zato silné. 65 % ()

Bilky

Jedna hviezdička naviac už len kvôli tomu aby bolo takýchto “triviálnych” filmov o vojne viac. O vojne bez vojny a jediného výstrelu, no napriek tomu silné a nástojčivé. Filmu vládnu herecké výkony a vynikajúci casting. A najmä kravy ;) ()

Dejf4

Zajímavý film, který potěšil a dívalo se na něj strašně dobře. Především díky dvojici Benicio Del Toro a Tim Robbins, kteří jsou skvělí a v rolích naprosto přirození. Ostatně jako celý Perfektní den. Snímek je sice takový mix všeho. Od komedie, po drama, až po obyčejné dialogy, ale funguje to. Dlouho jsem neviděl takhle uvolněný a zcela plynoucí film. 8/10 ()

Renswo

A perfektne day : film ktorý zobrazuje vojnu v Bosne a Hercegovine a hlavne ťažkú situáciu so studňou. Obsadenie , scenár a hudba sú super. Môžete vnímať desivú vojnu aj bez pohľadu na krv. Dej sa točí okolo humanitárnych pracovníkov ktorý sa snažia obnoviť dodávku vody miestnemu obyvateľstvu. Problém je kontaminovaná studňa. Vyzerá to jednoducho ale kvôli OSN to niekedy môže byť o dosť náročnejšie. Prichádza frustrácia a hrozba no film má aj odľahčujúce scény a to ironickým humorom . Film nemá veľa akcie ale aj napriek tomu je dobre vyvážený a nenudil má . ()

LadyRainier

Skvělý film, ač to tak nevypadá. Skvělí herci a soundtrack, který tomu sedne jako prdel na hrnec. Aneb jednoduchá zápletka, žádný potoky krve, vlastně žádná krev a je z toho super podívaná. Španělsko (jako už u mne vícekrát) opět nezklamalo ... ()

Rhod

Veľmi zaujímavé, o čom všetkom sa už dá natočiť film. Dej odohrávajúci sa na Balkáne počas vojny, kde pracovníci z Aid Across Borders hľadajú celý film lano, aby mohli vytiahnuť mŕtveho muža zo studne, čo sa im nakoniec aj tak nepodarí kvôli OSN :D herecké obsadenie je celkom fajn, miestami aj vtipné, a myslím, že v pohode pozerateľné :) ale nič si z toho filmu neodnesiete a časom na neho aj zabudnete. ()

Maraboy

Není nad to celej den makat jak pes a nakonec zjistit že to bylo všechno k hovnu,ale ne všecky činosti jsou na hovno a některé věci se maj tendenci vyřešit prostě samy. ()

rigby

Mnozí tento film možná budou chválit. Ano, je nádherně syrový, prostý a špinavý. Je z něho cítit zápach, strach, přímé pocity zúčastněných. Ale vadila mi opravdu ubohá zápletka, kdy se vlastně po celou tu dlouhou dobu není na co dívat. Jako dokument, kterému se to podobá nejvíc, by to bylo dobré. Jako celovečerní film si to však nevystačí. ()

paradoxman

Paráda. Konečně film s nápadem. Se skvělým obsazením a ještě lepšími výkony. Z reálného prostředí, které dává připomenout, že podobně se věci můžou zvrtnout kdekoli. Dávám jednu hvězdu navíc za skvělou hudbu a mrazivě vystiženou atmosféru občanské války, byt někdy podanou citlivě dávkovaným humorem. ()

RedAntCZ

Podle mého názoru se v tomto filmu naučíte i trochu nové kultury, občas je to i vtipné, ale občas drastické a jindy zase smutné, film se mi líbil a proto hodnotím, jak hodnotím.... ()

mouzi

Neni nad to umet takovou banalni vec, jakou je cisteni studny a pridruzene hledani lana v povalecne Bosne, natahnout do 105 minut a jeste z toho udelat taskarici. Vyborny Robbins i Del Toro, ostatni celkem zbytecni, zejmena Kurylenko, coz je tak nejak skoda. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna