Perfektní den

• Španělsko

Un día perfecto

Perfektný deň

Španělsko, 2015, 105 min

Dost jsem se nudila celou dobu. Přišlo mi, že v celém filmu se nic moc nedělo a debaty byly o ničem. Průměr dávám za sympatické herecké obsazení. 55%.(21.6.2016)

Naprostá paráda! Neskutečně pohodový a přiměřeně vtipný film pojednávající o problematice, která vlastně vůbec veselá není. Film o skromných hrdinech, podaný příjemnou neamericky neheroickou formou. Film kombinující černohumorné slovní přestřelky, dobrodružnou road-movie s krásnými krajinkami a absurdním cílem se špetičkou vztahového dramatu a to celé na pozadí krvavého konfliktu a událostí, ze kterých by obyčejnému člověku ruplo v bedně. A jak jinak si zachovat lidskost a zdravý rozum, než právě humorem?(25.1.2017)

// A Perfect Film.(15.5.2016)

Herecký ansámbl, dialogy, situace a zvolený hudební podkres - to je esence tohohle doslovného tak trochu komediálního dramatu. Ať už se tam totiž děje cokoliv, a autoři se dobře snaží vykreslit poválečný stav Balkánu, který je vyobrazen jako poválečný jen na na papíře, nikoliv ve skutečnosti, nechybí ale ani humor, ačkoliv do těch situací by pasovat neměl - ale pasuje. Skvělí Benicio a Tim, celkem dobrá otravná Olga a naivní a nezkušená Mélanie a celkem i v ne nevýrazné roli Fedja. Takový ironický obrázek klasického dne humanitárních pracovníků v prostředí zcela nehumánním.(23.4.2016)

Perfektní den je velmi ironický název tohoto španělského snímku, který se příběhově odehrává na konci války na Balkáně. Výborná herecká sestava, dobrý scénář (výborně vypointované scény) a perfektní hudební soundtrack. Další film z řady snímků o humanitární pomoci, kde bohužel byla často hlavním problémem byrokracie, než přímo válečné běsnění. Sice malý snímek, který nepřináší nic nového do svého subžánru, ale je dobře natočen a nenudí, proto silné 4 hvězdy. PS: Výborný Tim Robbins!(28.3.2016)

• - Kvůli tomuto snímku se Olga Kurylenko (Katya) učila španělsky. (P. J. D.)

• - Film vyvolal veľké ovácie a až takmer 10-minútové "standing ovation" po ukončení premietania v Cannes. Potlesk v stoji patril aj duu hercov v podaní Benicia Del Tora a domácej Mélanie Thierry. (MikaelSVK)

• - Film se natáčel v pohoří Sierra Nevada v provincii Granada, Španělsko. (zbyshek)