Perfektní den

• Španělsko

Un día perfecto

Perfektný deň

Španělsko, 2015, 105 min

Jó, to je film dle mého gusta. Etno- eko- komediální drama z Balkánu. Jemný humor pánů Del Torra a Robinse. Pořád ovšem ve válečné zóně. Nadsazené, přesto k zamyšlení. Utopenec ve studni kalí vodu a celý film je o tom jak sehnat provaz, aby ho mohli vytáhnout a zprovoznit odběr vody. 80%(8.6.2016)

Jeden hodně náročný den na Balkáně se rozhodl představit španělský režisér a připravil si pro to mezinárodní herecké obsazení, které v podstatě nemá chybu. K tomu celý ten Balkán zvěčnil ve svém rodném Španělsku a vůbec to na něm není znát. Perfektní den je prostě skvělý film. Opět ukazuje, jak strašnej nesmysl válka na Balkáně byla. Při sledování jsem si až připomněl film Země nikoho, který má myšlenku hodně podobnou. Jen s tím rozdílem, že tento film nahlíží na danou situaci z pohledu OSN. Přemýšlím, jestli je náhoda, že mě herecky Benicio Del Toro dokázal tak pěkně překvapit v jednom jediném roce. Tak obyčejné, přirozené, ale přitom silně lidské výkony jen tak někde neuvidíte. Balkán má na podobné filmové příběhy asi nějaký magnet.(31.12.2016)

Perfektní den je velmi ironický název tohoto španělského snímku, který se příběhově odehrává na konci války na Balkáně. Výborná herecká sestava, dobrý scénář (výborně vypointované scény) a perfektní hudební soundtrack. Další film z řady snímků o humanitární pomoci, kde bohužel byla často hlavním problémem byrokracie, než přímo válečné běsnění. Sice malý snímek, který nepřináší nic nového do svého subžánru, ale je dobře natočen a nenudí, proto silné 4 hvězdy. PS: Výborný Tim Robbins!(28.3.2016)

Benicio Del Toro je prostě charismatický ďábel. A Tim Robbins skvěle hláškuje. Pohodový film o jedné takové válkou zpustošené zemi. Balkán = peklo 90. let. Během dvou dnů má člověk možnost nahlédnout na práci humanitárních pracovníků. 70% PS: Nejlepším momentem písnička Sweet Dreams od M.M.(23.4.2016)

Patra různorodých lidí, kdesi na humanitární misi. Dvě krásky, jeden, co to má všechno totálně v paži a druhý, snad ani neví, co chce. Jeden, zdánlivě malý problém, postupně přerůstá téměř v neřešitelný rébus. A hlavně ukazuje, jak dokážou být někteří lidé hloupí a lhostejní, když mají řešit něco, co se jich až tak osobně netýká. A tak nastávají hodně absurdní situace s jednou studnou, jejíž voda není určitě vhodná k pití. Jak už název sám napovídá. Perfektní den.....(3.2.2016)

• - Hlavní hrdinové jezdí ve filmu s autem, které má na čelním skle nápis "Humanitarna pomoc". Jedná se o chorvatštinu, přestože na začátku dostaneme pouze obecnou informaci, že se děj odehrává kdesi na Balkáně. (Lukoboss)

• - Film se natáčel v pohoří Sierra Nevada v provincii Granada, Španělsko. (zbyshek)

• - Kvůli tomuto snímku se Olga Kurylenko (Katya) učila španělsky. (P. J. D.)