poster

Perfektní den

 • Španělsko

  A Perfect Day

 • Španělsko

  Un día perfecto

 • Slovensko

  Perfektný deň

Drama

Španělsko, 2015, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Prostředí nekonečných plání je fajn, herecké obsazení ještě víc. Zbytek tvoří nenápadné scény, které utváří pohled na Balkán po válečných útrapách v polovině devadesátých let. Ocitáme se na pomezí černé komedie a dramatu, sledujeme malou skupinku humanitárních pracovníků, kteří se snaží vyčistit studnu od nabobtnalé mrtvoly a zajistit tak v oblasti pitnou vodu. Někteří jsou cyničtí a ostřílení, jiní představují mladá kuřata, která mají své ideály a doufají, že něco změní k lepšímu. Narážejí na nesmyslnou byrokracii nebo řeší nebezpečné situace v minovém poli. Hořkému vyprávění pomáhají herci: jízlivý Tim Robbins nebo charismatický Benicio Del Toro. Jen velká škoda, že chybí zásadnější konflikty: ať už vztahové nebo třeba etnické. Takhle vyběhnou závěrečné titulky a my víme, že příště už se nepotkáme. Alespoň já to tak cítím.(22.4.2016)

 • lopata555
  ****

  Krásna Olga Kurylenko vo filme kde hľadajú povraz. Tá byrokracia organizácie spojených nádorov ma neskutočne iritovala. Prečo ich tam nenakopali do vajec? P.S tie rozhovory medzi Del Torom a Kurylenko boli skvelé, ale k úplnej dokonalosti ich mohlo byť viac. Tento film by si to určite zaslúžil ...(3.12.2016)

 • klerik
  ****

  Na prvý pohľad nevýrazný, až televízne pôsobiaci filmík. Lenže má v sebe niečo (skvelú interakciu medzi postavami), čo artového (festivalového) diváka poteší. Všetka tá ošumelosť (vrátane vyžitosti v tvári Del Tora) je sympaticky oživovaná živšími scénami (obídenie míny). Film, kde sa téma vojny rozvíja akoby mimovoľne na pozadí. Páčilo sa mi to viac ako na podobné publikum mieriace ĎALEKO OD ĽUDÍ...(2.10.2016)

 • Xmilden
  ****

  Benicio Del Toro je prostě charismatický ďábel. A Tim Robbins skvěle hláškuje. Pohodový film o jedné takové válkou zpustošené zemi. Balkán = peklo 90. let. Během dvou dnů má člověk možnost nahlédnout na práci humanitárních pracovníků. 70% PS: Nejlepším momentem písnička Sweet Dreams od M.M.(23.4.2016)

 • dO_od
  *****

  // A Perfect Film.(15.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace