Perfektní den

• Španělsko

El pozo

Perfektný deň

Španělsko, 2015, 105 min

MINIKino Ostrava, 6.1.2015: Tak teohle mě bavilo, zejména skvělý Robbins a del Toro. Výborně zahráno, téma je taktéž zajímavé a přestože téma je vcelku vážné (válka na balkáně) tak se i dost zasmějete. Ono vlastně to vypadá jakoby tam tahle skupina s ničím nepomáhala, protože ji brzdí byrokracie a jiné opruzy, ovšem není to pravda. Milé překvapení ze Španělska.(7.1.2016)

• Freemind

Rozvleklá, nudná jízda odnikud nikam po balkánských kopcích. Ve vážných polohách sentimentální, v humorných křečovitá a nevtipná. Dodatečný trestný bod za zoufale nenápaditý soundtrack a ještě horší hudební režii - režisér celou dobu nahodile pouští pětivteřinové úryvky skladeb ze své zaprášené kazety s rockovými hity. Mám rád dobrou filmovou hudbu, takže to beru jako projev lajdáctví, lenosti a nedostatku kreativity. Pryč s tím.(18.5.2016)

Hlavně jsem si u tohoto film říkal, o čem všem je vlastně možné točit. Třeba o tom, že je potřeba sehnat lano na to, aby bylo možné vytáhnout z jedné studny mrtvolu, aby nedocházelo k další kontaminaci vody a ta byla pitná. Tohle je problém, který většinou nemusíte řešit, ale jsou krajiny, kde je to pořádný průser. A tohle nám film ukazuje takovou zvláštní cesto, na kterou jsem asi správně nenajel.(5.1.2016)

Humanitární jízda! Napůl road-movie, napůl černá komedie a někde vzadu za tím obrovsky silné naléhavé drama, hořká pilulka zabalená do cukrového sousta... Jak se žije humanitárním pracovníkům.(16.5.2016)

Takže si to zhrnieme. Španielsky film, americká hudba, juhoslovanské prostredie a ukrajinská herečka ako lákadlo pre oko diváka, ktorá tam avšak bola zbytočná a pôsobila nafetovaným dojmom Keď už tu Kurylenkovú obsadili do filmu na zbytočnú vedľajšiu rolu, tak aspoň mohla niečo ukázať, lebo ináč nechápem jej zvučné meno v tomto filme. Slabé 3*(4.5.2016)