Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (CinemArt)

Domas88

Velice podobné 2, i tenhle díl se mi líbil opět.. Akční podívaná a kupa násilí, zajímavé, že i takový film vás může donutit se zamyslet.. ()

blondboss

Očistný tucet hodín opäť na scéne a nemôžem povedať, že by to bolo vo veľkom štýle. Práve naopak, zo zaujímavého atmosferického áčkového hororu sa táto séria zvrhla na béčkové akčné šialenstvo bez hraníc, ktorému konkuruje už hádam len Mad Max. Stratilo to ten motív, kvôli ktorému mala jednotka úspech, a ja osobne takéto veci neodpúšťam. Za mňa len nútený podpriemer vzhľadom na to, že som videl oba predošlé diely. Nič viac, nič menej. 40 % ()

Sticks

Očista boduje a s každým sequelom je kvalitnejšia a kvalitnejšia. Zatiaľ čo jednička bola hlavne slash, dvojka bola typ Road to Perdition o ceste vo vykúpení tak trojka je prvotriedna akcia typu Stallon, Willis či iná akčná superstar. Výborne dramatický silný námet a skvelé prevedenie. ()

Aywes

Dalo se na to koukat, ale není to zrovna Nagáno. Pořád to působí béčkově ve špatném slova smyslu. Taky jsem měl pocit, že se film snaží být až moc politicky korektní. Chyběly tomu opět koule a nějaká osobitost. Takhle je to jen ten naprostý průměr, který upadne do ztracena. Hororový a thrillerový nádech vymizel v podstatě úplně. Zbyla jen řada nic moc akčních scén. Kupodivu to ale celé pěkně odsejpá. Jak jsem zmínil. Dá se na to koukat, takže ani nepotěší ani neurazí. ()

peeteno78

Naprosto splnilo moje očekávání. Zajímavý a dobře zpracovaný námět, který ani po třech dílech není vyčerpaný. ()

blazma

Tento díl Očisty se mi asi líbil nejvíc. Zápletka má smysle, žena která ztratí všechno se snaží celou očistu zrušit a udělá pro to všechno... stejně tak i ti co na Očistě vydělávají nejvíc udělají všechno pro to aby zemřela. Jediné co mě přijde zvláštní, je to že jí chtěli zabít až těsně před volbami, kdy akorát kandidovala.. i přesto že o zrušení očisty musela mluvit i před tím.. Asi byli až moc sebejistí, takže se to dá trošku pochopit. ()

Nikolas__

Velice ploché, ne příliš chytré (co se týče scénáře), postavy tragické, nějaké scény totálně wtf. I přesto musím uznat že to pro mě bylo o něco zajímavější než druhý díl, ale i tak je ta pointa prostě hrozně nesmyslná a je těžké to přejít. Tahle série patří k těm nejvíce zklamávajícím s nenaplněným potenciálem a upřímně mě to mrzí, protože kdyby se toho chopil jiný režisér, který by sázel na komornější atmosféru, bylo by to actually fajn. Ale proč doufat, akční scény v pohodě, je vidět že do toho šly pořádný peníze. Zklamávající ale jakž takž obstojné, pár scén v závěru bylo fakt dobrých, jako celek to vidím jen na mírný nadprůměr. ()

PatrikP4

Nechal jsem se na to přemluvit do kina a to se mi ani nechtělo... Rozhodně to nebyla až taková ztráta času... Stoupající tendence jednotlivých dílů je znát, ale obávám se že tenhle díl byl poslední aspoň nachvíly... Stoupající rozpočet dílů je ovšem znát... ()

Tomko87

Jednotka bola pre mňa príjemné komorné béčko s Lenou Headey a Ethan Hawkeom. Pre mňa dobrý námet, no chcel som som to vidieť v globálnejšom pojatí, Dvojka mi splnila čo som chcel. Plus pridala sympatického Franka Grilla. Z komorného thilleru sa Očista zmenila na akčné béčko zo všetkým čo k tomu patrí. Neveril som trojke, no po pozretí môžem povedať, že nerobí hanbu svojim predchodcom. Grillo sa vrátil aby natrhol zadky ľudom, čo majú povolené zabíjať jednu noc v roku. Akcia je ráznejšia a burtálnejšia ale škoda miestami zmäteného strihu. Masky očisťovateľov boli podarené. ako fakt, klobúk dole . Malé sviňe a rusáci bodovali. Normálne sa teším na trojku. ()

paddy35

Je to béčko jako prase. Ale bavil jsem se od začátku až do konce a určitě se mrknu na předchozí díly. Konec se tvářil otevřeně, čtvrtý díl bych uvítal. Čekal jsem víc krve a míň příběhu, ale byl jsem mile překvapen, když jsem se dočkal několika nečekaných zvratů a smysluplného a logického děje. Akce je ve filmu požehnaně, nikoliv však přehnaně. DeMonaco dokáže diváka uhranout a šokovat a občas jsem se i leknul. Parádní podívaná. ()

moriero

U Anarchie jsem napsal, že film má úžasný potencionál, který se učí s každým pokračováním víc a víc rozvíjet. To už tady přestalo jaksi platit. Normálně jsem měl pocit, že koukám na prodlouženou dvojku. Ale ruku na srdce: na jaký level jde až vystoupat? Z klaustrofobického prostředí temného baráku do nebezpečných ulic. Okay. Ale co dál? Podle vzestupné tendence by museli tvůrci pokračovat do globálního měřítka. Takže vlastně chápu, že zůstali na ulici. Opět pěkně divoká jízda a maniaci bavící svou groteskností. Pro Očisty mám prostě slabost. Jasně, je to blbost, která by v reálu nemohla fungovat. Ale když tam pokaždé zazní ta siréna a ženská v amplionu klidně oznamuje, že 12 hodin nebudou vyjíždět jak sanitky tak žádné policejní složky, sevře se mi pokaždé krk. A jakmile tohle nějaký film dokáže, málokdy ode mě dostane průměr. ()

TonoM

Jednoznačně to nejlepší, co nám očista zatím nabídla. Volební rok je jednoznačně nejkvalitněji spracovanou částí. DeMonaco si dal prostě záležet. Sice to není zvykem, ale dovolím si pochválit E. Vastolu která měla na starosti kostými a musím říct, že to zvládla bravůrně. Kostými z kterých se mi udělala husí kůže musím pochválit! Výborné herecké výkony, které táhne Frank Grillo kterému jeho role naprosto svědčí. Plno scén z kterých zamrazí střídá plno napětí, ale zároveň emocí po smrti Joela. Šlo si ještě pohrát z koncem to mi nikdo nevezme, ale třeba přijde Očista IIII a dá mi ten konec rozum. Za nejlepší z dosavadních Očist uděluji 95% . *****! ()

gpx

Co takhle natočit raději nějaký sexuálně explicitní snímek s názvem The Fuck: Erection year. ()

brasek

Zapracovať do príbehu politiku bola chyba. Snímok oproti dvojke stráca atmosféru, príbeh je predvídateľný. ()

HouseFan

Na jedné straně příjemné spojení přechozích dílů s ucházejícími akčními scénami, ale pomalým rozjezdem. Frank Grillo je dle mého tahákem filmu. Ke konci film postrádá duši akčňáku a trochu to ztrácí na ceně, ale jako (snad) poslední díl série je to zkousnutelné/zkouknutelné… ()

RomaS

Až na přidanou akci to má stejný drive a prostředí jako předchozí díl. Právě zde, ta akce přebyla temnější atmosféru, což je určitě na škodu. Opět je tu jedna ženská postava, která většinu času strašně prudí a moralizuje a myslím, že je všem jasné (POZOR SPOILER), že pro její obětování nebude mít rejža koule. Tím jak různými vyplňovačkami psychodelických vraždících scén naznačuje šílenost části amerického národa by rozhodně zaujal jiným než od začátku takhle předvídatelným závěrem. Musím ale uznat, že různé morbidnosti byly kreativní. Třetí díl je tedy v základu podobný předchozímu a určitě bych se nebál dalšího pokračování, pokud to nebude kopie kopie. ()

johnnie78

Dvojku jsem zatím neviděl, a po jedničce je to mírné zklamání. Zatímco jednička je víceméně čistý home invasion horor se silným "psycho" aspektem, a závěrem, který mě totálně rozsekal, trojka je spíš něco na způsob akční thrillerové střílečky s politickým podtextem, chvíli mi přišlo, že koukám na nějaký desátý díl Smrtonosné pasti či co. Navíc z ní nějak čpí snaha udělat z toho námětu americký velkofilm, z toho konce strašně stříkal patos, proboha, to už bylo fakt jak v Armageddonu! I tak jsem se ale bavil a nenudil a celá tahle vize "očisty" je prostě strašně super. ()

PF 2016

PF 2016