Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (Cinemart)

esmoke

Třetí Očista je totéž v bledě modrém co předchozí dva díly, jen přichází se změnou: je zrušeno pravidlo, že se nesmějí zabíjet politici (ani nevím, že to pravidlo bylo :-). Celá ta politická šaráda mi nesedla, akce je málo nebo není nijak moc zajímavá. (2D dabing) Rozpočet: $ 10 miliónů, Tržby: $ 118,416 miliónů. ()

Scaevola

Původní iluse thrilleru se rozplynula v akční podívané s docela dobrodružným nádechem a originální myšlenka vyústila v klasicky sociální střet, který je navíc poněkud nevhodně aktualizován jasně rozdaným rasovým složením. Ale pokorně musím uznat, že na zábavnosti to snímku neubralo. ()

Los_Angelos

Na to, že všichni ví, že dnes se budou lidi navzájem zabíjet, se polovina postav v tomhle filmu chová naprosto nelogicky. Něco jako hororová klasika: "sice je tady někde vrah, ale my se pojďme pro jistotu rozdělit a každý pojďme do jiné temné místnosti ...... na porážku". ()

SuperXero

Je to pravdepodobne politický podtón, ktorý robí film slabším ako Očista: Anarchie. Stále ale vidieť plno zvrhlých variant ako sa pomstiť, ukojiť túžbu po zabíjaní, "očistiť " krajinu od nepohodlných ľudí. A to všetko legálne. Dej sa dá predvídať len sčasti, preto drží diváka v troche napätia takmer po celú dobu. ()

Foxized

Na střední škole jsem vymyslel způsob jak se vypořádat s potomky kočovných národů, kteří přestali kočovat zrovna tady a na Slovensku. Docela dost se to podobalo Battle Royale, ale Očista by mohla fungovat přece jen trochu líp. Je sice fakt, že s mentalitou jakou se pyšní naše země česká, by do ulic v den očisty vylezli hlavně mladí Deziderové a Jessicy, aby legálně mohli dělat to co (ne)legálně dělají den co den a společně s nimi potetovaní kluci trpící dobrovolnou plešatostí. Zbytek národa by seděl doma a čekal až jak to dopadne. A světe div se, ani jedné skupiny by nebyla škoda a ať je někdo sebevětší lidumil, postupem času by si uvědomil jak pozitivní dopad má Očista. Tenhle film ukazuje co se přesně nesmí stát. Až se objeví blonďatá sexy kandidátka na post prezidenta, je třeba neváhat a jednat klidně. Čili ničííííít! ... Kdokoliv rozumně smíšlející nemůže s hlavní hrdinkou téhle píčoviny soucítit, ba dokonce jí a jejímu poslaní fandit. Ale gilotina byla dobrá. ()

Catella

Třetí díl ze série Očist má tročku politický podtext, protože se tvíceméně celý film motá okolo senátorky, která má v plánu celou srandu s Očistou a taťkama zakladatelama ukončit. Nicméně akce a napětí je tu pořád dost, i když většina z toho je tvořena přestřelkama, takže se Očista lehce zvrtává z hororu spíš do akčňáku, což mi ale vůbec nevadilo. ()

Tomas_PO

Po jednotke The Purge a dvojke The Purge: Anarchy konečne pozerateľné, s výrazným politickým a spoločenským podtónom, dobrou akciou, miestami až pripomínajúci blockbuster typu Olympus Has Fallen, byť to má väčší rozpočet. Sakrálna téma jednoduchého prepadnutia 'novému svetovému poriadku' by sa dala ešte zaujímavo rozviesť. Pre mňa zatiaľ najlepšia časť. ()

Zlty_Dodo

omg zase BLM... ako sa hnusní bieli starci a stareny spolčili proti chudobným (sa myslia teda afroamíci) a nechceli si nechať vziať právo na ich vyvražďovanie.. no a preto sa tí milí afroamíci spojili a podporili jednu odpornú belošku (ako vraveli, že síce neni čierna, ale i tak ok), ktorá to tým ostatným hnusným bielym chcela nandať a pripraviť ich o ich zábavu :) ()

Lilith03

Horší než dvojka, lepší než jednička. Znova bych se asi nepodívala, ale nebylo to tak špatný, prostě průměr. Tahle filmová série určitě nepatří mezi nějaké esa, ale minimálně dvojka a ještě ta trojka stojí za to, celková myšlenka je totiž fakt originální a zajímavá, byť má své mezery. ()

Pecos

Napínavý thriller s hororovými prvky, ale žádná lekačka. Noc očisty je krvavá a šílená. Díkybohu že se jednalo pouze o film. I když pevně věřím, že mnoho lidí by uvítalo během dvanácti očistných hodin beztrestně někoho zabít a vyřídit si tak všechny nevyřízené účty, nebo prostě jen uspokojit své zvrácené choutky. Film se podobá oběma předchozím dílům s tím rozdílem, že se všichni okolo snaží udržet paní senátorku naživu. A proč? Protože jen díky jejímu zvolení může být noc očisty zrušena. Film se mi líbil, proto hodnotím nadprůměrně. ()

w.w.

Naozaj dosť tupý scénár, už dlho sa mi nestalo, že som mal chuť odísť z kina - pre mňa jednoznačne najslabšie v sérií. Špeciálna jednotka, ktorá strieľa náboje zo samopalu s GPS navigáciou to už bol čerešnička tuposti. ()

Bucko

Někdy mě trošku štval lehce předvídatelný děj, například návrat kněžího v kostele. Nejlepší postava byl Joe, který hrál klasického moudrého negra. Po východu z kina do prázdných ulic všude kolem jsem měl na moment pocit, že jsem taky v Očistě. Fajn film a zaslouženě má u mě 4 hvědy. ()

Mr.Lordi

Pravděpodobně závěrečný díl trilogie přináší zcela odlišný pohled na celou problematiku "očisty", tentokrát nesledujeme skupinu lidí ženoucích se za pomstou, ale skupina, která se snaží ochránit člověka a tím i dát sobě a celému státu naději na zrušení 12 hodinové totální anrachie, která se tentokrát týká všech bez rozdílu. Film je svižný, rychlý, návazný a zábavný, herecké výkony velmi dobré - zejména F. Grillo mi do role ochranky sedí velice dobře - dialogy dotváří atmosféru a celý průběh filmu má spád. Řáíkejte si co chcete - mě se to líbilo. 75% ()

klaranapoli

Za mě dobrý :) akorát nevím jestli bych opravdu chtěla obětovat život někomu kdo prostě pro mě nic neznamená, oni byli obyčejní lidi z obchodu a za senátorku dali život....zvláštní :D ()

Snakefinger

Celé mi to připomíná ždímání jednoho původně opravdu geniálního nápadu. Stejně jako sága SAW (prý se bude točit i sedmý díl!!!). Každý díl série je o něčem jiném. Tady je to zase vaření prostě z vody a jsem zvědavý, jak budou hoši ždímat ten nápad příště. ()

Lockdown

Koulo jedničky spočívalo v tom, jak DeMonaco dokázal za pár kaček a s pár herci natočit parádní stísněný horor, ke kterému přihodil na konci zajímavý a pěkný zvrat. Na dvojku dostal víc peněz a tak se rozhodl, že boj přesune do víru města. Dal nám k tomu vcelku zajímavé postavy, u kterých aspoň částečně rozvijí nějaký ten příběh, aby jich nám teda při případném úmrtí bylo aspoň trochu líto. A co jsme dostali u trojky? Prakticky to samé co u dvojky, bohužel však o třídu nudnější. Boj se stále drží v ulicích, což by nebyl ani takovej problém. Díky výměně nestřelných zbraní za střelné se z filmu stává více klasický akčňák, což může působit jako malinký problém, ale jsem si jist, že ti co viděli jedničku mi dají za pravdu. Jako další problém bych viděl herecké obsazení. Až na Elizabeth Mitchell, na kterou teda bylo skvělé pokoukání mi žádná z postav k srdci nějak výrazně nepřirostla. No a když se pomalu dostáváme k tomu konci, kdy od začátku filmu víme kdo spolu svede závěrečnou bitvu, očekávali bychom aspoň důstojný souboj, který skončí tak rychle, že si pomalu ani nevšimnete že začal. Jedničku jsem hodnotil 4* , dvojku 3* .Toto je pouze a jenom opakování toho co jsme už viděli. 40% ()

PF 2016

PF 2016