Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (Cinemart)

Demonn

Nejslabší ze všech tří dílů. V podstatě nepřinesl vůbec nic nového snad jen to, že dle konce by to mohl být poslední díl :D. Ale opět se jednalo jen o zabíjení zasazené do jiné dějové linie, která ovšem neskýtala moc potravy pro duši. 65% ()

carodejb

Tento film je definícia slovného spojenia "mrhanie potenciálu". Chcelo by to byť chytrý spoločenský komentár, ale zmení sa to vo westernovú prestrelku bez zmyslu. ()

peeteno78

Naprosto splnilo moje očekávání. Zajímavý a dobře zpracovaný námět, který ani po třech dílech není vyčerpaný. ()

ostravak30

Tak jsem si říkal po druhém díle, kam to trojka zase posune. A že těch možností, které by zaštitovaly originalitu celého nápadu, bylo pořád dost. Nicméně třetí díl se zvrhl v další řezničinu, kdy hlavním motem bylo ochránit senátorku. Ovšem oproti druhému dílu vlastně tvůrci s ničím novým nepřišli, jen si ponechali Franka Grilla, který vlastně předchozímu filmu dodal šťávu. Stejně jako v předchozím snímku se hlavní hrdinové pohybují po ulicích a bojují. Bojují nejen o životy své, ale i o ten té, která to může změnit. Nakonec se opět dostávají do rukou mocných, stejně jako ve dvojce, a mají co dělat, aby se dostali z jejich spárů. Tak snad čtyřka bude něčím nová nebo jiná. ()

Dejvecd

Je to strašná volovina, ale zároveň je to aj sranda, s dosť cool a krvavou akciou. Ak ste fanúšikom akčných filmov, dajte šancu Očiste, ale neočakávajte nič veľké. Blbosť, ktorá dosť pobaví a dokáže dobre upútať pozornosť. Nič viac však neprináša. 6/10 Netflix ()

inuisibilis

Tak to teda. Kdo by čekal že v pořadí třetí film, bude lepší než jeho předchůdci. Akce, drama, ale i nějaké ty komediální momentíčky (ne pro každého :) Masky byli jako z těch nejdražších filmů, především mě potěšil agresivní, až krvelačný medvídek :) Elizabeth Mitchell držela vše nad tou osudovou hranou béčkového filmu, a Frank Grillo? Ha. Ten je to pravé ořechové. Spolu s Elizabeth dělá s filmu ještě něco více. Jak bych to jen řekl ... ehm ... jo vyšší level :) Ale jako vždy i teď si musím rýpnout k uživatelům kteří neumí ocenit těžkou práci režisérů, scénáristů, producentů a především herců a jako vždy pokazí celý překrásný průměr. Všichni co dáváte odpad u tohoto filmu, táhněte k čertu ;) ()

słezakjkb

Rozhodně nejsilnější ze všech tří dílů, které zatím vyšly. Elizabeth Mitchell mám rád už od dob Lost, tudíž jsem se nemohl dočkat, až snímek uvidím. Vřele doporučuji, je to nadupané! ()

JamesVsalix

Tak jsem šel očišťovat i napotřetí a hned na začátku bych rád prozradil, co mě zklamalo. Naprosto chybějící atmosféra, která byla hlavním hráčem předchozích dvou filmů, zde naprosto chybí. Nepomáhá tomu ani dobrá režie a úchvatně děsivé záběry na "čističe" a jejich perfektně zpracované masky (zde je zaznamenán úžasný progres). Na atmosféře stavěl hlavně první díl, druhý se soustředil na akci, ale atmoška nescházela, ale zde prostě nic. Bohužel. Na druhou stranu to tvůrci vyvažují výborným castingem kterém opět vévodí umanutý Frank Grillo a ostatní mu skvěle sekundují. Čím ale snímek disponuje nejvíce je až příliš mnoho klišé, nad kterými se ovšem dá přivřít očko a film si i tak vychutnat. V součtu všech klišé tu máme samozřejmě zradu, hláškujícího černocha (no to mi posol sýr), bad-ass ženu a plot-twisty na poslední chvíli. Kamarád vedle mě mi tyto chvíle připomínal dlouhým a hlasitým vzdychnutím. Celkově se tedy "3" nese spíše v duchu "2", až na to, že zde už je vidět větší rozpočet. A nevadilo by mi si dát další očistu, potenciál to má velký, nápadů může být hromada. Takže jen tak dál. ()

eSakk odpad!

Nudné, trapné a předpovídatelné. Nic než brutalita a rádoby vtipné hlášky, které doplňují dokola se opakující jump scary. Pro jednoduchého diváka s polovinou mozku parádní pokoukáníčko. ()

Crybaby

Prvý diel tejto série bol premňa veľmi zaujimavý a ojedinelý kúsok v žánri, ktorý som si patrične užil. Druhý diel moje pocity zvládol dokonca aj prekonať a na tento tretí som sa preto právom tešil. Dostalo sa mi nudnej zlátaniny, z ktorej akosi vypršalo všetko čaro predchádzajúcich dielov. Premňa obrovský krok vedľa a nekončiaca sa nuda, prekrývaná občasnými zábleskami nádeje. ║Kino Centrum Michalovce║ ()

dynamic_duo

Lepší 3, ale na 4* to není ani náhodou, něco tomu filmu proste chybí..jo sice lepší kostýmky, je to možná víc ujetý, ale v zásadě tam neuvidíte nic nového, co by nebylo v předchozích dílech.. ()

Cechyno4

Už od druhého dílu začala být tato série mojí srdcovou záležitostí(je pravda. že jednička mě moc neoslovila). Od druhého dílu tato série vyletěla k výšinám a trojka se vysokých met drží. Na celé sérii mě nadchnul především originalita. Od druhého dílu pak skvělé záběry venku, nadšení totálně zfanatizovaných amatérských zabijáků. U Očisty se divák bát moc nebude(občas se lekne), ale jde především o akci kterou je i trojka prošpikovaná. Do toho znovu skvělý příběh dělá z tohoto dílu skvělou podívanou. U mě za plno. ()

Stumbleine

Slabší než druhý díl, ale některé pasáže bavily víc (černošky v autě, rozsvíceném jako vánoční stromek, speciální komando nácků a jejich šéf, nebo "murder tourism" a ruský gang v ulicích během dne očisty) ()

AndrewNewman

Je to síce to isté už po tretíkrát ale stále to ma gule! Nebudem tu spomínať klady či zápory filmu avšak poviem len jedno. Séria OČiSTA je jedna z mála súčasných sérií,pri ktorej dúfam v ďalšie pokračovanie. Prečo? Pretože som sa bavil! ()

DonBraso

Dvojka je stále pro mě nejlepší a trojka byla spíše v hráčské hantýrce slušný DLC pack,který měl od začátku hned všeho nejvíc.Snaha o více násílí,nepřetržité akce,více masek,více menších bizarností.Bohužel to je podle mě ten problém,proč to vůbec nebaví,ale nějak to člověk dodívá.Je tu neskutečně mnoho příšerně zahraných scén s logickou myšlenkou tříletého dítěte,kdy DeMonteCarlo ztrácí půdu pod nohama.Je to stejné jako dvojka,jen zde vystupuje naprosto histerická senátorka,kterou by člověk zabil při druhým střihu.Pak tu jsou ty špeky,kdy se elitní voják nestrefí z půl metru,proč jeden hlídá svůj krám,aby vzápětí šel pryč a už opět nešel na tu stejnou střechu,ale šel nesmyslně do obchodu.Takových perel je tam mraky.,chování postav je někdy taky slušná choroba,ale budiž.Pak je tu skupina nejspíš z Nazi salonku,kdy nejlepší sekvence je bezpochyby v kostele.Trochu jsem si vzpomněl opět na herní Wolfenstein.Frank Grillo je pořád stejný jako ve všech těch seriálech a filmech,který se stejným facem odehraje svoje.Obávám se,že trojka nebyla poslední,ale už bych si to přál.Akční béčko v purge hábitu,které má svoje momenty,ale je to stále opakující se páska,která jde pořád dokola.50% ()

Karlos8

Nikdo nemá ochranu a nikdo si nemůže být ničím jistým. Proto je až úsměvné, že na ochranu senátorky je vyčleněn pouze jeden muž. Ostatní jsou falešní jak pětka a jdou se svou kůží až příliš lacino na trh, což by se jim nemuselo vyplatit. Uplyne několik minut a už v tom zase lítáme. Zabezpečovací systém opět selhal, možná by bylo zajímavější, kdyby jednou vydržel a my se na to celé dívali z druhého pohledu. No nic, v ulicích zuří válka a nikde není bezpečno. I když možná někde jo. Existuje totiž místo, kde lidé pomáhají lidem. Všechno ale není jen tak. Senátorka totiž není jediný terč. Její protivník je totiž taky pěkná svině, která spoustě lidem pije krev. Vše vrcholí ve chvíli, kdy je senátorka unesena a jen vteřiny ji dělí od očisty. Naštěstí banda ochránců stihne včas zakročit. Nic ale není jen tak, protože největší bídák, co měl být už doma a v poklidu spát, se vydává na místo činu a dostává pěkně nakopáno. Na jedné straně je touha po spravedlnosti, ale hektolitry prolitá touha. Na druhé je zlo zničeno, ale určitě ne na dlouho. Chtělo by to změnu. ()

moviefan4

Mega v pohode diel, len ma štve že sa z Očisty stala akčná naháňačka. Je to solidné uzavrenie série,lepšie ako prvý diel ale horšie ako druhý. Pozerať sa to dá tak kto nevidel nech to napraví. ()

dully

Když si divák přeje, aby největší klaďasku celého filmu (rozuměj morálně čistá uvědomělá bílá blonďatá senátorka) někdo konečně zastřelil, asi se celý film trochu míjí účinkem. ()

PF 2016

PF 2016