Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (Cinemart)

VelkyMrB

Očista je celkově skvělý nápad. To, ale neplatí pro třetí díl. Oproti dvojce, kde jsme se podívaly do ulic je tento díl slabší. Ochrana senátorky za každou cenu. Podle mě není potřeba, protože každá vystřelená kulka letí kamkoliv jenom né do ní. Ze všech těch milionu vystřelených kulek jen jedna zasáhne kladnou postavu (Lea). Film odsejpal, ale to neznamená, že byl skvělý. Průměrný akčňák. ()

neznemi

Vidieť, že tvorcovia filmu vedeli čo zlepšiť a čo pridať. Všetko zlé, čo bolo v The Purge 2, zlepšili alebo upravili. Prostredie nesklamalo a dej sa zas odohráva v centre mesta. Herecké obsadenie bolo zlepšené + pridanie späť Franka mi vyrazilo srdce :) Ukázal na plátne neskutočné predstavenie. Jednoznačne najlepší diel série. Určite odporúčam ! ()

domco61

ani by nemusel vzniknut prvy a druhy diel a aj tak by to bol super film. vynikajuca rezia, a konecne film mal aj normalny pribeh...thrillerovo/hororovy nadych a ludia ako hyeny ... parada ()

Cimason

Naprostá bomba! Než se skupinka dostala do ,,bezpečné zóny" neskutečně nabité akcí, neodlepil jsem oči od plátna, jen tak dál, skvělej scénář a hudba, navíc dvojitej příběh, který se spojí..skvělej nápad, za mě 85%. ()

chevronman

Kdybych měl čerstvě po lobotomii, dal bych tomu samozřejmě čtyři nebo pět hvězd. Žel bohu lobotomie mě minula a tudíž i možná pečlivě skryté, možná jen nepovšimnuté kvality filmu. Příběh byl vskutku dost jednoduchý a přímočarý, avšak od prvních minut předvídatelný, postavy se chovaly tupě a nelogicky (ale kdo dokáže pochopit chování lidí ve světě tak bizarním, že populace schvaluje jednou ročně vraždění bez zábran), až občas bolelo jejich chování sledovat. Vlastně jedinou pozitivní věcí na celém filmu zůstává vskutku zajímavá premisa, s kterou se tu nakládá příliš fádně a tuctově pro zaujetí širokého spektra publika (i toho po lobotomii). ()

laurinq

Na film Očista som išla primárne preto, lebo mal jedinečný originálny námet, ale jednotka ma bohužiaľ sklamala. Dej sa odohrával na jednom mieste a ja som chcela vidieť detailné dianie sa v uliciach, čo mi tretí diel poskytol až nad rámec. Fantasticky vykreslené postavy, dokonale dosadené postavy a tie kostýmy.. Všetko spolu skvele hralo, človek si uvedomí že ľudstvo sa delí na dve extrémne skupiny. Pohľady do ulíc, slepých uličiek ktoré mali len pár sekúnd no dotvárali ten potrebný strach a zdesenie. Málokedy sa stáva že napriek neúspechu predošlých dvoch dielov príde aj tretí a zožne taký úspech. ()

Martin29

Slabší příspěvek do série Očist navíc posledních cca 30 minut se neskutečně táhne. Pokud čekáte nějaké scény z ulic moc se nedočkáte a ty co ukážou za moc nestojí. Ten Lincoln a Socha Svobody se tam je mihnou a hned umřou a ani ta s tou maskou Polib Mě moc nepředvede. Logika si též dává dovolenou jelikož kdyby mě někdo zabil celou rodinu tak bych se chtěl pomstít a ne bojovat proti tomu, ale budiž. Další díl bych už nejspíše netočil sice na konci je slušný náběh na boj mezi příznivci očisty a jejich kritiky, ale to by mě přišlo na stejné brdo jako tento díl. 60 procent ()

jiri.juricek

První díl, byl naprosto super a já už se těšil na pokračování. Po průměrné dvojce tu máme excelentní třetí pokračování a až na ten tipicky Americký závěr tomu nemám co vytknout. Kdy bude čtverka? :) ()

VelkaKobliha

Celý koncept Očista má neskutečně velký potenciál, je zde prostor pro kreativitu a mysterióznost. Zároveň diváci toto téma vyhledávají. Bohužel mě film na plné čáře zradil. Z hlavní zápletky, na kterou jsem se těšil, se nevytěžilo v podstatě nic. Film je od první minuty až po závěrečné titulky naprosto nelogický. Do oči bijící šetření na rozpočtu a k tomu herecké výkony na úrovni seriálu Ulice (jediný kdo trochu nepůsobil jako kdyby texty četl z papíru byl Frank Grillo). Zbytečně dlouhé a nezáživné dialogy. Drobné chyby typu "nezaseknutí závěru pistole, při vystřílení zásobníku", bych byl ochotný přejít. Co ovšem stojí za chválu jsou kostýmy a mizivými chvílemi atmosféra ulic. ()

Marsy83

Mě tenhle námět prostě pořád baví! Trojka nás nechala nahlédnout do politického pozadí Očisty a mě nezbývá než doufat, že se setkáme i počtvrté... ()

+sfinx+

Asi bych mohl zkopírovat komentář z jedničky a ubrat ty dva světlé momenty a shrnutí by bylo na světě. Skutečně jde opět jen o další z akčňáků i se všemi chybami a nedostatky. Opět je tu přítel/kyně, která spadne z nebe v pravou chvíli a opět jsou tu nesmrtelní hrdinové, kteří s pistolkou přežijí útoky komanda. Ale tohle není 'Sejmi je všechny', aby se to dalo brát s nadhledem. Tohle dokonce má i zajímavou myšlenku. Jenže co z ní zbylo? Jen páprda, který na základě souřadnic (od kvalifikované spotterky, ve volném čase senátorky) trefí cíl z otočky. Ten samý člověk pak netrefí kolo od traktoru a vyprázdní zásobník do obrněného auta ve kterém sedí jím chráněná osoba :) A na této vlně blbostí se veze celý film. Pokud se vrátím k té filosofické myšlence zprzněné do obyčejného boje dobré party s tou špatnou, tak je to dovedeno tak daleko, že se ti dobří mění ve svaté. Normálního jedince nenapadne pouze vyhrožovat nepřátelům, vyprovokovat je a s jejich slibem, že se vrátí ve větším počtu a zabijí vás, je pak nechat v klidu odjet. Ale vše se v dobré obrátí - Emerika zůstane skvělou Emerikou - ať už s Očistou nebo bez ní. Takže jen ti Rusové budou vždy špatní :D ()

richarsmile

Tretie pokračovanie očisty bolo asi aj najlepšie. Jednoducho šialenstvo, kde pár týnedžeriek v deň očisty vybehnú na ulicu s kamarátmi, a idú zavraždiť majiteľa obchodu, lebo chcú čokoládovú tyčinku. Ale toto je len vedľajšia scéna. Atmosféra bola väčšinou napätá, kedy unesú senátorku, kedy sa niečo pokašle. Nakoniec z toho vznikla najlepšia časť, aspoň podľa môjho názoru. ()

turbokocur

S každým dílem se to čím dál více blíží k milovaným Hunter Games, kde se dost běhá, běhá a jo, ještě běhá. Škoda, že zde nemáme porovnání těch vytrvaleckých výkonů, a proto bychom snad mohli nenadcházející 4 obohatit sázkami. Moje bílá klisna by byla určitě lučišnice, která vypadá víc sportovněji než všichni očišťovači dohromady. Aspoň, že byli soudní a doporučili tento film "lidem" od 15 IQ, za co získali tu jednu hvězdu. Kdyby to uzavřeli i z druhé strany, která by byla do 14, dal bych jim další, bohužel. ()

Thommy91

Jednička měla dobrý nápad a byla svérázná. Dvojka a trojka jsou obě jako přes kopírák, jen změna děje se stejnou zápletkou... ()

Setkon

Při dialozích jsem se třásl vzteky, při moralizování ještě víc a divil se, že to producenti ještě nevyrvali z rukou režiséra/scénáristy, co už, koukám, nemá k námětu, co říct, nedali to nějakému pořádnému úchylovi/řezníkovi a vrátili se ke komorním jatkám. Je toho věčná škoda. ()

SpeedShot

Dobrý, až na konec, kdy hloupoučká blondýna je prezidentkou, a v konečném důsledku, kdo za to mohl, je ušetřen a užívá si krásně nakradených peněz. ()

Aresko123 odpad!

Ocista ma nikdy nenadchla.... a ani nenadchne. Nestacilo by pani senatorke len odcestovat za hranice USA na jeden den ocisty a potom sa kludne vratit? Hmmmm tot otazka aky stupidny je tento film....... ()

biochem

První třetina docela politická agitka, potom se z toho stane pekelná akční jízda, ale nic moc nového oproti dvojce. Vlastně to na dvojku nemělo, jen ten současný přesah na pozadí voleb v USA - je to až zarážejícím způsobem úsměvné a zajímalo by mě, zda šlo o tvůrčí záměr...?! ()

PF 2016

PF 2016