Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (Cinemart)

lucijelucije

The Purge: Election Year má podobný metr jako Anarchy. Začátek strhující, gradující, ale potom obojí slábne. Už neví, kolik krve do děje zasadit, aby to stálo za podívanou. Přitom původní Očista ač s hodnocením není úplně na štítu, měla vcelku dobrý projev. V další očistě bych už asi nepokračovala. ()

ondrula

Celkem špatné. Dokonce i to panoptikum pošuků a úchylů, kterých jsou najednou plné ulice, je najednou zobrazeno s tak urputnou snahou o originální zvrácenost a bizarnost, že mě to nebavilo. Usilovné zachraňování senátorky mi bylo přirozeně u prdele. Zajímalo by mě, jestli by někdo takhle vyváděl třeba kvůli Škromachovi. ()

Patrik256

Rozpočet_ 10 milionov dolarov // Tržby_ 118.5 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 2 779 029 Kč // Diváci v ČR_ 20 593 // Tržby v USA*_ 79.2 miliona dolarov ()

Prochy38

Bavilo o kapku (čti hvězdičku) víc než předchozí díl hlavně proto, že jsme se najednou dostali trochu hloubš. Zprvu po politické a brzo i té fyzické stránce. Sympatické obličeje stále. Konečně šlo o něco i konkrétního než jen zachránit si zadek. Pecka. ()

matmanX

S každým dalším dílem téhle série mě víc zamrzí, že se tak úžasný koncept s nespočtem možných příběhů a žánrových kombinací plýtvá na nenápadité a líné vykrádačky stokrát viděného, od Sám doma po Útěk z New Yorku. V dobrých rukách se mohla Očista stát Mad Maxem nové generace, ale bohužel se musíme smířit s DeMonacovým zpracováním. Záměrně nepíšu vizí, protože je jasné, že nějaká ustálená, hlubší představa o tónu a fikčním světě tady není. Ani třetí díl totiž neví, jestli chce být zábavný exploitation, vážný thriller nebo komentář na společnost. Na jednoduchou akci tady zkrátka není dost zajímavého násilí a nadsázky, jako thriller/horror to zase selhává v budování napětí kvůli přílišné předvídatelnosti, spoléhání na zajetá klišé a některým příšerně béčkovým hláškám, no a jako společenská kritika je to natolik povrchně a explicitně podané, že proti tomu naše budovatelské filmy z 50. let působí umírněně a logicky. Kdyby byla DeMonacova představa očisty aspoň vizuálně a obsahově zajímavá a pestrá, jenže on se opět spokojí s tím, že pro 80% amerického národa je největší požitek nasadit si ironicky roztomilou masku, obléct korzet od Diora a tančit jak dement kolem mrtvol na ulici. Podobné rádoby apokalyptické výjevy, stejně jako absolutně nelogické chování lidí, většinou působících spíš jak hybrid mezi zombie a utečenci z cvokhausu bez pudu sebezáchovy, jsou víceméně jediným pokusem o horor, ale přesto selhávají na plné čáře a působí jen nechtěně komicky. Třetí díl nabízí částečnou útěchu v tom, že by mohl celou sérii nadobro ukončit, ale jak by řekl strejda Goldblum, "Sequel, uh, finds a way". Takže dokud se série nechopí Matthew Vaughn, George Miller nebo Gareth Evans, zůstane na mém seznamu ignorovaných. ()

Marius_ss

69% O trošku lepšie ako dvojka. Hoci na druhej časti si cenim že urobila ovela väčši posun k lepšiemu oproti predchadzajucemu dielu. Potešila znova dobra hudba a zaujimave sceny, ako tá so žiariacim autom, alebo gilotinou :) Sklamali ma trochu trapne prestrelky, a miestami nelogicky dej, ktore tomu uberali na uveritelnosti, čo je škoda. Hadam štvrte pokračovanie už dosiahne na **** :) ()

Klajnik odpad!

Nejhorší Očista. Je to nudné a bez nápadu. Kdyby z vlády neudělali vraždící fanatiky, ale jenom lidi s jiným pohledem na společnost, tak by film řešil i nějaké hlubší téma. Tenhle film je však prvoplánová sračka, kterou napsal debil. ()

qxkamo

Trojka nijako nevybocila z radu, nie je horsia, ani lepsia, bola viac akcnejsia a menej hororovejsia, takze tradicne 3 hviezdicky si tiez zasluzi. Ten predavac (Mykelti Williamson) sa mi zdal ako starsi brat Denzela Washingtona nielen tvarou, ale aj gestami a pohybom (btw, hral Bubbu vo Forrestovi Gumpovi :)). SPOILER: Ocakavam, ze bude nasledovat aj stvorka prave kvoli tomu koncu. ()

Mimomisu

Pul hvezdy navic za to, ze si tahle serie nejen udrzuje standard, ale hlavne s kazdym dilem celou tu (vlastne na hlavu postavenou) premise veme po svym. Coz se u tohodle zanru proste musi ocenit. Jinak v ramci filmu samotneho tu nic nedrhne, krom snad jedne postavy, ktera se snazi vehementne zachranit svoji vecerku. I kdyz po tech letech plundrovani, kdy se nic nestalo uz mu to zaclo treba jit jedno, kdo vi. PS.: narazet na pitomost celeho nametu pri tretim dile je uz trosku daleko. To fungovalo u jednicky, od dvojky se na tyhle pravidla a na tenhle vesmir proste pristupuje a tim to konci. To je jeak rozebirat nesmrtelnost Jasona Vorheesa nebo logiku cele serie The Saw. Come on ()

Garch

Na první (i druhý) pohled je to jen brutální slátanina s dobře natočenými scénami odstřelování "masek". Co by ale vaši sousedé dělali, kdyby byla jedna noc beztrestnosti? Co asi? ()

Sochorisko

Již třetí pokračování nepřinese nic nového ale zároveň ani neurazí. Napínavé akční scifi drama prostě povraždí všechny, koho může. Nápad samotné očisty - neže by mě lákalo vraždění - ale v dnešní době žijeme ve světě lží a zastírání názorů a škatulkování... Já bych se tak rád jednou za rok na určité lidi tak strašně rozkřičel a poslal je tak strašně do oněch míst, kam slunce nesvítí..... Prostě mě tyto snímky baví jako dobrá odpočinková blbost. ()

Tolli

Tak tohle se opravdu povedlo. Nečekal jsem zázraky, ale bavil jsem se hodně dobře. Dokonce i lekl. Trojka překonala oba předchozí díly a rozhodně stojí za ni "zemřít" :) (nebo ji alespoň vidět). ()

TheSpearCZ

Mockrát se nestává, aby nějaká filmová série šla vzestupně, ale tady tomu podle mě tak je, opravdu si myslím že tento díl byl nejlepší ze všech tří, ale to neznamená, že to bylo něco výjimečného. Překvapivě jsem se u tohoto filmu bavil (nějaké hlášky mě opravdu dostali :D) a nějaké lekačky byly taky dobré. Oproti předchozím dílům se ale zhoršila režie i scénář, který byl dost předvídatelný (jinak náboje v kterých je GPS toto byl pořádný bullshit). No a myslím si že se k nám pomalu, ale jistě blíží čtvrtý díl od kterého budu očekávat daleko méně. Slabší 4* ()

Heero

Nutno podotknout, že ani první dva díly mě nikterak neochromily, ale tento zdatně sekunduje dílu prvnímu. Hromada nelogičnosti a otravná senátorka, jejíž příběh mohl být jednoduše vyřešen. Stačilo se sebrat a odjet třeba na Aljašku a zavřít se přes noc do první kadibudky. Dále tu máme obrovského nýgu, který se bojí 15letý holčičky, co chce čokoládu. Bomba. Měli ji rovnou střelit do hlavy, když na ní mířili z baráku puškou, byl by klid. ()

Silviaxx

The Purge ako celok sa ani po tomto pokračovaní vôbec neobávam nazvať srdcovou záležitosťou. Základná myšlienka je totiž prevratná a inovatívna do takej miery, že by som sa určite nenudila ak by sa tvorcovia rozhodli pokračovať. Avšak, ak to končí práve pri Election Year, tak to bolo perfektné vyvrcholenie v mojich očiach veľmi vydarenej série. Čo sa teda priamo týka Election Year - príjemné herecké obsadenie doplnené o premyslený dej, ktorý mal hlavu a pätu a smeroval k určitému cieľu. Nebudeme si klamať, samozrejme, mnoho scén bolo pritiahnutých za vlasy, nehovoriac o záverečných prestrelkách, kedy už aj mne v určitých momentoch prišlo trošku trápne. To však nie je nič, čo by mi narúšalo celkový dojem. Snaha o záchranu senátorky šmrncnutá o priame incindenty v meste bola dostatočne uspokojivá. Aj keď, priala by som si z toho, čo sa deje v meste vidieť ešte viac, lebo (zjavne) tvorcovia nešetrili kreativitou pri tom ako vykonať očistu. Najviac TOP boli pre mňa úseky s babami vo vysvietenom aute (!!!) - priznávam, že to som si dokonca dvakrát pretočila, natoľko ma nadchli. Inak maximálna spokojnosť (ostatne, ako vždy pri The Purge). ()

lardko

Jednička OČISTA (2013) byla při prvním shlédnutím pro mě něco fantastického a úžasného. Příšerně se mi líbila ! Dvojka OČISTA: ANARCHIE taky nebyla špatná , ale už to nebylo ono. A nakonec tahle trojka OČISTA: VOLEBNÍ ROK (2016) byla pro mě asi největším zklamáním. Ve filmu se nic moc nestalo. Celkem jsem se dost nanudil. Prvních 45 minut jsem si myslel že se to rozjede a uvidím brutální popravy lidí , ale pak už mi bylo jasné že to se nestane. ()

Standic1

První dva díly Očisty mám opravdu rád a každý díl měl něco do sebe a hlavně nechyběl chladnej vrahoun, který si očistu užíval se vším všudy. Na chvíli jsem si už myslel, že se úspěch prvních dvou dílů dostaví, a to ve chvíli když dodávka projížděla kolem "očisťujicích" a taky když parta zlodějek přijela dát staroušovi na frak - super hudba, pěkný masky, ale najednou, zničehonic, byla ta chvíle pryč a já se zatraceně nudil. Senátorka byla naprosto nepoužitelná a prakticky zničila každou chvilku, kdy se mohlo stát něco zajímavého. Příběhově je tam malá skulinka, která by umožnila další pokračování, ale raději bych to už nepokoušel... ()

cskomando

Poprvé bych dodal poznámku k té Senátorce (místy z toho jejího stupidního chování jdou nervy na pochod) - škoda, že na ní také nebyla vykonána očista ! Za to její ne, nemůžete ho zabít budete jako oni, tohle stojí za zamyšlení, protože o čem vlastně je ,,očista,, ? O tomhle ty krá*o jedna blbá. ()

Flopik

Po skvelej dvojke je toto pre mňa troška sklamanie.Čakal som to o dosť drsnejšie a hlavne akčnejšie.Nevravím celkovo to bolo nadpriemerné.Pozeralo sa nato ozaj dobre, herci sympatický hlavné krásna Elizabeth.Frank Grillo je sympaťák, no vo filme mi prišiel taký že hlavne machruje a skutek utek.Ale inak ako hovorím slabšie ako 2 ale stále super a prípadné pokračovanie by som zvládol.Vraždiaci turisti, toto ma akože roseklo. ()

PF 2016

PF 2016