Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (CinemArt)

Illy

Docela slušná antiintelektuální oddechovka. Grillo super a ta buchta z Lost je ultimátní MILFka..... ()

majec4

Podobna uroven ako predchadzajuce diely, aj ked je to urcite lepsie ako jednotka. Pacilo sa mi to celkom, no ten zaver poslabsi, ci? Ja neviem, podla mna ma Ocista velky potencial, no zatial tomu neviem dat viac ako 3*. A bude nejaky dalsi vyvoj serie? Neratam tohtorocny navrat k prvej ociste. ()

DavidHolub

Už jsem to s touto hororovou sérii pomalu vzdával, ale teď přišel třetí díl! Postavy byly sympatické, bylo to dobře natočené a přestřelka v kostele byla skvělá. 70% ()

jasanka

Rozhodně nejslabší díl, hluboce pod předchozími. "Candy" byla pěkně otravná a vůbec jsem jí to nevěřila, všechno hrozně předvídatelné, a purge vlastně ukázán vůbec nebyl. Vzhledem ke konci doufám, že toto byl poslední díl, jelikož úroveň šla rapidně dolů, podobně jako třeba Saw nebo Nezvratný osud. ()

drozdy1

Třetí díl Očisty je na stejné úrovni jako předešlý snímek této série. V rámci žánru nadprůměrný film. Hodnocení: 75%. ()

TheSpearCZ

Mockrát se nestává, aby nějaká filmová série šla vzestupně, ale tady tomu podle mě tak je, opravdu si myslím že tento díl byl nejlepší ze všech tří, ale to neznamená, že to bylo něco výjimečného. Překvapivě jsem se u tohoto filmu bavil (nějaké hlášky mě opravdu dostali :D) a nějaké lekačky byly taky dobré. Oproti předchozím dílům se ale zhoršila režie i scénář, který byl dost předvídatelný (jinak náboje v kterých je GPS toto byl pořádný bullshit). No a myslím si že se k nám pomalu, ale jistě blíží čtvrtý díl od kterého budu očekávat daleko méně. Slabší 4* ()

warrenur

Keby som nenavstivil kino na volny listok, ktory trebalo rychlo minut, tak smutim za vyhodenymi peniazmi. Po predoslych dvoch blivajzoch som dufal, ze trojka bude zabavnejsia. Avsak stupidita a teatralnost zucastnenych to opat pochovala. Zamerane na nastrocne nenarocne publikum. Za mna, az na par podarenych gore-scen, trapnost. Neodporucam. ()

dawe787

Za mě asi nejlepší díl z triologie Očisty. Mělo to šťávu, sympatické hrdiny, správnou zápletku a děj. Dobrá podívaná. ()

Matli

Jedničkou to mělo prostě zkončit, ale budiž. Když už pokračování , tak proč tak hloupej scénář. Představoval jsem tam tak nějak víc všeho. Typické vaření z vody. 38% ()

Bozvav

Už to není ono. Spíše než o akční thiller se jedná o poněkud klišovitou a černobílou slátaninu, kde místo emocí prýští krev a kde se nebojíte, neb předem víte, jak to dopadne. Za mne 45%. ()

Aurus

No sice to je o trochu horší než druhý díl ale je to stále lepší jak ten první díl. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatycké, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde párkrát za film, vraždy jsou lepší než v předešlých dílech ale stále to není nejlepší, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na čtvrtý a pátý díl protože mě tahle série docela baví takže jsem zvědav. Za mě třetí díl 6/10. Těším se na další díly. ()

petokucho

Vyborne pokracovanie originalnej serie, ktora ma viacero silnych prvkov aj niektore bez ktorych by som sa zaobisiel. Podla mna je tu na csfd podhodnotena a dvojka s trojkou by mali byt urcite cervene. Rozhodoval som sa medzi styri a pet, ale kedze svojho casu som dvojke dal styri ostavam pri nadpriemernych 4 hviezdickach. ()

Dudny

Připravte se na Očistu nyní už po třetí a zároveň finální. Očista: Volební rok opravdu násilím a brutalitou nešetři. A to myslím že se povedlo až moc dobře. Bohužel tak ani nešetří střelivem a kulkami ze zbraní a to se po čase docela i omrzí a spíš vám přijde že koukáte na další akčňák než na horor. Co se týče děje filmu si myslím že se už i lépe nešel vymyslet a často naše hlavní hrdiny čekají spousta překážek a nepřátel. Abych to shrnul říká se že se má v nejlepším končit a Očista 3 je tím důkazem. ()

Hapretor

Drsné ano. Ale jednička měla lepší temnou atmosféru. Dost jsem nepochopil ty jejich přesuny z lokací. To měli víc promyslet. Na zabití času solidní podívaná. ()

Rockerman

První Očista byl úder mezi oči! Šok! Něco, co tu ještě nebylo! Dvojka také nebyla špatná, ale na jedničku neměla. Trojka je stejně zpolitizovaná, jak dvojka a to mi dost vadilo. Jako že zas ti zasraní bohatí kapitalisti jsou zlí a jsou pro beztrestné vraždění po dvanáct hodin každý rok. Proti jsou ti chudí, dobří, kteří jsou v prvé řadě likvidováni při každoroční očistě. Na druhou stranu klobouk dolů před tvůrci, kteří vymysleli dobrou zápletku a dovedli ji prodat v hutném dramatu se správným stupňujícím se napětím, o solidním masakru nemluvě. Mínusem byla pasáž v kostele, kdy zastánci očisty jsou prezentováni, jako nějaká náboženská sekta. Mávám rukou nad všemi vadami, protože jsem se dobře a napnutě bavil a tak dávám za 4*. ()

Freeky06

Väčšiu nudu ako pri sledovaní tohoto "skvostu" som už naozaj dávno nezažila.. Po nádejnom začiatku pre mňa nasleduje divácke utrpenie s trápnymi dialógmi, ktoré som len s ťažkosťou dopozerala dokonca. ()

Raziel_cz

Zrecyklovaná dvojka, která netáhne. Naprosto vážně se beroucí politická stránka Očisty je to, co od téhle série fakt nechcete. Elizabeth Mitchell je sice v šestačtyřiceti pořád neskutečně fuckable, jenže místo klišovitých keců o tom, že "my ho nezabijeme, protože se nesnížíme na jeho úroveň", bych měl radši zpátky skvělou akci s Frankem Grillem. Ten ale nedostal moc šancí se předvést, nehledě na to, že psychotická rovina jeho charakteru rozhodně byla zajímavější, než co z něj DeMonaco udělal zde. A nehledě na to, že akční scény skončily nepochopitelně downgradované. Což se ostatně týká i Očisty jako takové. Vyjma videoklipovitých přehlídek účastníků (které jsou navíc příliš roztahané, než aby byly zábavné) se tu nic zase tak zajímavého ani zvrhlého neděje. Dokonce tu není ani žádný ikonický záporák; armádu nahradili neonacističtí žoldáci s velitelem bez charismatu, ruský gang má epizodní roli, teenagerky jsou leda otravné. No a závěrečné poselství, že kapitalismus funguje, americký sen je skutečnost a vlajky vlají je na přesdržku. Na druhou stranu, hrdinové jsou konečně sympatičtí a reakce odpůrců nové prezidentky zpodobňuje americké liberalisty tak absurdním způsobem, že se tomu nemůžete nezasmát. A samozřejmě je to pořád lepší než jednička. Scenáristicky vlastně i než dvojka (tedy řemeslně, nápaditostí ani hovno), ale v osobní, více semknuté runningmanovské či hardtargetovské poloze tohle téma funguje líp. Pro příště ovšem prosím především míň keců a víc Očisty. ()

PF 2016

PF 2016