Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (Cinemart)

Jaro.Krafcik

Nie, nie je to najslabší film zo série očisty. Po tej poslednej, určite lepšie aj keď viac pasáži nudilo a tú korektnosť radšej nekomentujem. Stále sériu ťahal Grillo a tá senátorka bola len takým plusom. Masky výborne. Netflix ale tradične neponúkol ani len český dabing. Už tam skoro nemám čo pozerať. 4* ()

jefff

Volební rok je natočen stylově, má to docela atmosféru a celé je to nepříjemně uvěřitelné. Scénář mohl nabídnout víc, hlavně zapamatovatelnější scény, které téma nabízí bez omezení. Ale i tak je to solidní horor. ()

netahlo odpad!

Trojka potvrdila nesmyslnost dalsiho pokracovani a to beze zbytku. Legracni zapletka, srandovni herecke vykony a kdyz se ty cerny opice vratily pro svou cokoladovou tycinku, neslo to sledovat dal. ()

sedm.1

Velmi příjemné překvapení. Od trojky Očisty jsem toho, po ne úplně našláplé dvojce, už příliš nečekal, ale pořádně jsem se spletl, neboť tentokrát se James DeMonaco pořádně odvázal, hned od začátku sakra sešlápl plyn a já se fakt královsky bavil. Volební rok je totiž pravá béčková zábava, zápletka tu sice již nesehrává až tak výraznou roli, ikdyž ta základní myšlenka filmu tu pořád dominuje a mě stejně pořád nehorázně baví, ale do popředí se dostává především zábava, což v tomto případě znamená efektní a dynamická akce, nekompromisní postavy a drsná atmosféra, která mi ze všech tří dílů přišla zatím snad i nejpůsobivější. Té akce je pak fakt dost, je slušně krvavá a i přehledná, a co se postav a jejich představitelů týče, jde o směs výrazných hereckých typů, kteří mají samotnému filmu co dát, samozřejmě v čele s parádním Frankem Grillo. Opomenout nemohu ani dokonale temný hudební doprovod a několik vychytávek, které mě opravdu dostaly. Celé to má navíc výborné tempo, pořád se něco děje, prostě jde o prvotřídní jízdu, a já se už nemohu dočkat dalšího pokračování, které doufám, že vznikne, neboť The Purge nabízí nepřeberné množství příležitostí na rozehrání dalších kvalitních očistných nocí. ()

kenkaku

potřetí stejný námět, potřetí stejný režisér a potřetí zase jiný film. James DeMonaco pokaždé režíruje jinak. Tentokrát vyměnil stylovost za teatrálnost (trapnou) a postavám nadělil (každému) pořádnou porci debility. Nikdo z nich neuvažuje logicky. Nechávají povalovat zbraně po zemi (nebo si seberou pistoli místo samopalu) a jen recyklují to co fungovalo minule. Trošku toho drama v úkrytu, trošku toho teatrálního vystupování (drsný holčičky byly na pěst od začátku), záchvaty morálky, a dokonce i kamiony se vrátily do hry... prostě vaří se z vody a jede se z kopce. Vůbec také nedává smysl časová osa. #1 bylo v roce 2022, #2 o rok později. #3? To je po 18 letech od "nějaké" očisty. Tedy 2035 (plus-mínus). Nevypadá to na rok 2035... a díky recyklaci hlavního postavy také nevypadá významně starší oproti minule... prostě nezvládnuté. ()

Lukoboss

Hned na úvod můžu říct, že dvojka byla z téhle (zatím) trilogie nejlepší. Pořád tady u téhle série narážíme na jednu zásadní věc, a to je nevyužití potenciálu, kterej je v námětu ukrytej. Ve filmu se objeví pár dobře surrealistických obrazů, scén a masek, ale to je tak všechno. Když jsem sledoval předchozí díly, tak v okamžiku odpočítávání před začátkem Očisty jsem měl takovej zvláštní pocit, jakože teď to přijde. Tady se to vůbec nedostavilo. Téměř většina zabijáků, kteří venku pobíhají, se chovají jak totální kreténi na drogách bez pudu sebezáchovy. Navíc tam hlavní hrdinové pronáší občas totální kecy, nejvíc je to asi vidět u senátorky v podání E. Mitchell ("Nepůjdu do úkrytu jako zbabělec, ale přečkám noc jako obyčejní lidi. - Ne, nebudeme zabíjet jako oni (i když jim jde o život a smrt je za rohem!). - Toto je proti mým zásadám."). Prostě ona je "ta z lidu", kladná a nejhodnější, až je to do očí bijící. A nesmí samozřejmě chybět souboj hlavního záporáka s hlavním klaďasem. No a pak tady máme tradiční závěr ála USA. Takhle to bohužel dopadá, když se tvůrci chtějí zavděčit všem. ()

bari68

V mozaike tejto série film prináša nové dejové a námetové inovácie. V kontraste s filmom ako s médiom, či už žánrovo, je to čistočistý šedý priemer. ()

iXtr3m3

Až príliš držiace sa pri zemi, najmä v zrovnaní s dvojkou, ktorá vygradovala jednotku na maximum. Nevadí, som zvedavý na pokračovanie. ()

Han22

Totéž co druhý díl, akorát je vidět příběhový posun. Jednička se týkala jedné rodiny, dvojka lidí z města a trojka směřuje do nejvyšší politiky. Senátorka, která chce celé šílenství zastavit se stává terčem, na pomoc ji přichází hrdina ze dvojky a také skupina po zuby ozbrojených lidí z jedné prodejny. Na straně zla stojí mimořádně vyšinutí "otcové zakladatelé" a celý film je zase akční béčko jak řemen. Rková přístupnost zajišťuje hromadu brutálních scén, režisér nakládá spoustu střílení, hutnou industriální muziku a pár psycho scén. To že jako nevítaný bonus opět zemře nejsympatičtější postava mě v kontextu série ani nepřekvapilo. Celkově jsem ale spokojený, povedená béčková série. ()

Wally

Možná to bylo tím, že to byla třetí Očista ve třech dnech a nějak to už nezaujalo, protože co si budeme povídat, je to pořád dokola to samé.... Nejlepší byly ty ´prdlé´ školačky, to jsem se poprvé a naposledy pobavil :-) ()

NifKor

Příjemný filmeček s trošičkou horroru. Není to ale horror, u kterého byste se normálně báli. Pro mě tam byla asi jen jedna scéna, u které jsem se lekl což je škoda ale je pravda, že u některých horrorů jsem se nelekl ani jednou. Očista je strašně zajímavá série a po špatné jedničce jsem se kouknul na dvojku, která byla o hodně lepší. U třetí očisty mám takové smíšené pocity, ale spíš bych řekl, že volební rok je dobrý díl této série a není nejhorší. Očista: Volební rok je docela kvalitní film, který je hodně zajímavý nápadem, ale nebral bych ho ani jako moc horror. 6,5/10 ()

LEATHERFAC

Jasný - borec má chránit jednoho z nejdůležitějších lidí v zemi přímo v jeho domě v nejkrvavější noc roku, kdy je povoleno vše a její protivníci jievidentně budou chtít sejmout a ten píčus si místo neprůstřelné vesty a jiného vybavení vezme košilku a sáčko a obyčejnou pistoli. No nezabili byste ho? :-)) ()

borec999

Trojka Očisty je podľa mňa najlepším filmom série (aspoň zatiaľ, r.2021). Z mixu akčného filmu a hororu(besnenie občanov v uliciach počas Očisty v dvojke) sa v trojke stal politický triler, ktorý kladie dôraz hlavne na príbeh a teda zase je to o niečo iné ako predchádzajúce filmy. DeMonaco celkom logicky a aj pútavo vykreslil ako a cca prečo Očista vznikla, ako zasahuje a vplýva na život jednotlivých sociálnych vrstiev a bolo veľmi zaujímavé sledovať aj politické pozadie toho všetkého a boj 2 strán o prežitie, resp. zrušenie Očisty. Nemôžem si pomôcť ale toto rozširovanie univerza ma neskutočne bavilo a k tomu všetkému bolo okorenené aj o pár znepokojivých hororových(vedú scény v kostole s "očisťovaním sa" smotánky) či akčných sekvencií( Frank Grillo). Vrchol série, po ktorom som si úprimne nevedel predstaviť čo ešte tvorcovia chcú rozoberať v ďalších pokračovaniach... Slabších 5* a 90% ()

kukuuuc10

75% Kino. Očista už má svůj vlastní žánr. Trojkou to všechno vyvrcholilo a dává této myšlence krvavý průběh a vyhlídky do budoucna. Film jako takový nevzbuzuje velké emoce, jako nám dopřává @Wan, ale jako stylovka moderní rozežrané doby, dobráá! ()

divak84

Nene , dvojka byla lepší a v ulicích zachytila autentičtější atmosferu než Volební rok.. V tomhle se DeMonaco utopil ve vlastní štávě. měl skvělou premisu, ale jediné na co se zmohl byly tanečky afroamerických čubek, a pokaždé jenom nějaký křik / smích z distatntní vzdalenosti a přitom žádný Purge nebyl zachycen. Cely film se stočil do politického klubíčka, přitom průběh byl uplně stejný jako ve dvojce, s tím rozdílem, že se změnili hráči a pozadí (civilisti kteří Purgují) nebylo vubec vyrazné jako právě ve dvojce... Přitom výborný nápad s neamerickými purge turisty. komunita csfd zas jednou ukázala, jak nema žádný vkus a vnímání degradující serie .. :) dokonce i sám frank grillo působil otravně a vubec ne jako antihero ve dvojce. tady předvaděl jednu smyčku dokola - vždy někomu při něčem oponoval, ale po 3 4 větách souhlasil a scéna v obchůdku, kdy se obou zachranců vyptaval na jejich background byla vyloženě debilní a vubec nevím k čemu měla sloužit, když už bylo jasně nastřeleno že to je neduvěřující člověk.. hodně velke zklamaní... doufal jsem v Purge z první ruky a pěkně zblízka a ne že ze vzdalenosti 100 200 metrů uvidím gilotinu a semtam nějaky výstřel ... slabota... ()

Corpsegrinder

Horší variace na dvojku, která byla víceméně tim, co tenhle film má bejt. Příběh je naprostá kravina a zbytečně zdržuje, akce na ulicích se nekoná až asi na dva incidenty a závěr je totální zhovadilost kdy to Kreveťák Bubba z Forresta Gumpa schytá aby ten film náhodou nepřežily všechny kladný postavy. Klišé střídá klišé. Obal filmu láká na maskovaný vrahouny, ty si užijete tak 3 minuty z filmu. Co se týče herců tak výběr nic moc, to ministrovo sólo na konci v kostele je pravděpodobně nejhůř zahraná scéna všech dob a nechápal jsem návrat postavy Franka Grilla na jehož předchozí incident v ulicích je zde odkázáno jen jednou aby se připomnělo o koho jde, jinak je tam uplně zbytečně. ()

HonzysKISS

Do třetice všeho nejhoršího, taky nic moc. Asi mám s touhle sérií vážný problém, škoda. Akční to bylo sice dost, ale postavy nesympatické jako vždy. Každopádně v tomto díle jde o záchranu jedné političky, takže už z toho vyplivá, že příběh stojí za prd. Na druhou stranu přiznávám, že tento díl má nejlepší masky, vraždící prezidenti jsou moc fajn. 50/100 ()

PF 2016

PF 2016