Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

BadoXXII

Keď už má pršať, tak nech radšej leje. Toto že režíroval Ridley Scott? Jediné, čo u mňa film zachraňuje od odpadu sú pekné a vydarené kamerové filtre natoľko typické pre režisérovu tvorbu a hudba. Inak je to film uškriekaný, blbý, neskutočne nevtipný a nijak oslnivo zahratý s veľmi slabým námetom a rozuzlením. Veľmi nadhodnotený film a režisérovo najhoršie dielo.25% ()

Brouk

Příjemné zpestření všedního dne.. Cage je v těhle rolích neodolatelný... Fascinující scéna s ním v lékarně, žadonící o své "životně důležité pilulky" je toho důkazem... :-) ()

Aluska88

Bude některý divák tak laskav a vysvětlí mi prosím závěrečnou pointu?:) Protože v té smršti scén, informací, vyjasnění a rozluštění jsem se poněkud ztrácela:) Jinak, Nicolas Cage parádní, stejně jako Sam Rockwell, ale Alison Lohman naprosto fenomenální:) Vypadá to, že hrát osobu o deset let mladší, nedělá Alison žádný problém:) Po Bílém oleandru opět ztvárnila postavu teenagerky a opět tak učinila zcela přirozeně, že byste si ani nepomysleli, že je ve skutečnosti starší. Příběh se odvíjí velmi slibně, napínavě, ale takový závěr jsem opravdu nečekala:) ()

genetique

Vynikajúce podanie z Cageovho hľadiska, ale naozaj vtipne vyznie len s originálnym znením. Veľmi dobrá krimi-komédia, ktorá využíva dobrý scenár a psychologickú rovinu postavy Roya, chlapíka s prehnaným zmyslom pre poriadok a usporiadanosti života podľa presných pravidiel. keď do jeho života vstúpi však dospievajúca dcéra, jeho život sa obráti naruby a haluzné okamihy stoja za zhliadnutie ako celé dielko. Veľmi je aj záver, ktorý síce je happy-end, ale taký, ako by ste ho očakávali. Scott u mňa opäť uspel. 80%. ()

Ainy

Nemůžu si pomoct, ale nuda, nuda, nudaa. Obligátní "čekala jsem víc" ani nemusím zdůrazňovat. Vynikající Nicolas zahrál agorafobika Roye sice velmi dobře, to ano, ale on sám nemůže utáhnout celý film. Takže jsem se přistihla, že občas přestanu sledovat obrazovku a myslím na to, na co všechno v pondělí nesmím zapomenout. No a když se opět vrátím do reality, tak zjistím, že jsem o nic nepřišla. Letargii jemně rozčísla až jeho dcera, která se svou pubertální divokostí udržela mou pozornost u filmu až do konce. ()

3DD!3

Výborný Cage, výborný Sam Rockwell, výborná Alison Lohman. Docela mě překvapilo, že je tu film od Ridleyho Scotta (!) s Cagem (!), který jsem vůbec nevěděl, že existuje. No a příjemně mě překvapil. Taková ta pohodovka u které se člověk zasměje, ale kromě toho je to i docela nářez. + Nečekaný konec. ()

Kaka

Už aby Scott natočil zase nějaký pořádný výpravný historák. V tom je totiž jeho síla. "Mluvící" filmy, ty ať přenechá raději někomu jinému. ()

Spiker01

Já se celkem, až na pár částí jakoby vytržených z kontextu (hlavně ten konec), bavil. Nick Cage je prostě super a se Samem Rockwellem tvoří sympatickou dvojku. Cage mám hodně rád a jsem na jeho humor zvyklý a i ve Švindlířích jsem se celkem smál. Hlavně když se na scéně objevila Royova dcera Alison Lohman, těm dvou to spolu neskutečně sedlo. Ridleyho Scotta jsem ve filmu nepoznal vůbec. Snad kromě nezbedné kamery ve filmu sám ze sebe neotiskl nic a natočil rutinní práci. Což není na škodu, jen si od toho člověk nesmí moc slibovat a brát to jako film velkého Ridleyho Scotta...Nejlepší hláška (ať už znamená cokoliv) : ,,Pro někoho jsou peníze jako cizí film bez titulků''...70% ()

Radko

Odér čistiacich saponátov sa vznáša nielen nad dlážkou hlavného hrdinu - fóbiami zmietaného podvodníka, ale aj nad celým filmom. Prílišné sústredenie na kvalitné spracovanie odsýpajúceho deja vytvorilo síce dokonale čistý antiseptický povrch s prekvapivou pointou, no na tomto vyblýskanci sa nepodarilo zachovať takmer ani smietku emočnej zainteresovanosti diváka. Čo je vo filme s rodinnou zápletkou trochu prieser. ()

Eddard

Docela mě překvapilo zdejší nízké hodnocení... Pro mě jsou Švidnlíři oblíbeným filmem s úsměvným výkonem Nicholase Cage (pro mě jeho druhá nejlepší role za Adaptací), který je křížencem Dannyho Oceana a Woodyho Allena (no to je trochu divoké přirovnání, ale je to jenom pro představu - prostě podvodník s neurotickými sklony). I ostatní výkony jsou slušné, příběh má dobrý spád, chytrou pointu (opravdu jsem nic netušil, dokud to nepřišlo) a usmiřující konec. Nenáročné, chytré, vtipné No a mimochodem, těžko se věří tomu, že bylo Alison Lohmanové v době natáčení 24 let, přitom tam opravdu úspěšně předstírá patnáctku a ve stejném roce hrála překrásnou Sandru v Burtonově Velké rybě. Holt je to paní Švindlířka ;-) 80% ()

castor

Rozporuplná (a neuspokojivá) záležitost, která se neúspěšně tlačí do několika žánrů (ani komická, ani dramatická) a kterou nezachraňuje ani další podivínská, obsesemi a fobiemi napěchovaná, existence Nicolase Cage, který vám svým hraním jednou připomene Adaptaci, podruhé Tváří v tvář, potřetí Leaving Las Vegas, počtvrté Město andělů, popáté... Příjemným bonbónkem je cestu si razící Alison Lohman, okouzleně rozjívená puberťačka, co spadne z nebe a v taťkově náruči se několikrát příjemně zavrtí. Tipli byste jí dvacet čtyři? ()

*CARNIFEX*

Dobehneme zameškané, pozrieme zostávajúce snímky od jedného z najlepších svojho remesla - R. Scotta. No a čo dodať k tomuto? Aj majster tesár sa niekedy utne. ()

Trellíno

Ridley Scott má opravdu neuvěřitelné výkyvy. Švindlíře zdá se natáčela jeho slabší a horší polovina. Většina filmu ujde, ale konec se svou překombinovaností sráží výsledný dojem ještě o nějaké to procento dolu (takže za 50%). Už začínám mít těch rádoby zapeklitých konců plné zuby, i když takový Basic asi jen tak nějaký film netrumfne. A když bych se měl vyjádřit k obsazení, tak vůbec nechápu proč zde hraje Sam Rockwell, ten je zde totiž naprosto zbytečný. ()

freddy

Občas si tak říkám, že v dnešní době se mají nejlépe podvodníci a švindlíři, zkrátka lidi, kteří se neživí poctivě a kteří v tom umí chodit. Tenhle film mi v mém názoru dává za pravdu, ovšem vyvrací můj názor o tom, jací jsou tito podvodníčci ve skutečnosti. Například takový Roy v podání Nicolase Cage je člověk s psychickými problémy, který je posedlý chorobnou čistotou a vypadá to, že má i nějaké ty morální zásady, které odmítá překročit. Skoro by se dalo říct, že je to takový slušný podvodník a dokázal si získat mé částečné sympatie, i když samozřejmě se zdrojem jeho obživy jsem nesouhlasil. Ale on celý film je koncipován tak, že jsem příliš netušil, na čem vlastně jsem. Dalo by se říct, že mi tam něco smrdělo, něco mi tam nesedělo, a závěr filmu mi dal za pravdu. V závěru to tedy pro mě nebyl zas tak nečekaný zvrat, čekal jsem totiž, že tento film na diváka s něčím překvapivým vyrukuje, ale dalo by se říct, že mě spíše fascinovala ta promyšlenost toho zvratu. Navíc já mám docela rád filmy, u nichž nevím, na čem jsem, a v tom mi tenhle film sedl dokonale. Nicméně ve výsledku nemohu ohodnotit film jinak než jen jako lehce nadprůměrný, a tak uděluji lepší tři hvězdy. ()

Ded@M@tes

Přivydělat si nějaké peníze pár podvody, ještě nikomu neublížilo. Cage jako poctiví podvodník. Jenže učit svoji dceru vyjde Cage hodně draho. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Tak o tomhle filmu nevím co si mám myslet.Ze začátku mi tento film přišel jako další americká pakárna.Pak se však hodně zlepšilo,do příběhu přišla dcera a všechno chytlo svižné skoro až ke konci.říkám až protože tak blbej konec jsem fakt nečkal(jak říká golfista tohle by měli zakázat).Na mě moc překobynovaný.Normálně bych takovému filmu dal 3 možná i 2 hvězdičky,ale protože jsou tu skvělí herci tak dám 4.Nejvíce mě z herců překvapila Alison Lohmanová.Ta když byla na scéně tak mi tam přišlo tak ohromně živo,a když tam navíc byla s jěště lepším Nicolasem Cagem,tak to bylo k popukání(úžasnej byl i Sam Rockwell).No prostě další film z kterým Ridley Scott jakžtakž zaválel ()

MMR

Pro Cage trochu neobvyklá role a mě moc nesedla. Myslel jsem, že to bude zábavnější a napínavější. Hold každý den není posvícení, že? ()

2Pac

Cage ako vzdy vytvara skvelu atmosku. Film je celko "smart", ma dostatok humoru a zaverecna zapletka je omracujuca....chyba tomu vsak nieco viac....nieco co by z toho spravilo nieco ala Catch me if you can....mozno namet, mozno scenar...proste nieco....Cage samotny to zachranit nemoze.... ()

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)