Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

LaciLC

Aj majster občas šlapne do... Ach, a tu je dôkaz, aj keď by sa samozrejme našlo niekoľko vhodnejších "kandidátov". Chápem, že Ridley Scott chcel už po tých rokoch natočiť niečo úplne odľahčené, ale treba uznať, že mu to naplno vyšlo až pri Dobrom ročníku. Podvodníci ale ani zďaleka nie sú tým, čím mohli byť. Na komédiu je totiž film takmer nevtipný a vďaka tomu je mnohokrát nudný. Často sa mi film javil ako mimoriadne zdĺhavý a teda vôbec neviem, ako by to dopadlo, keby Ridley neobsadil môjho obľúbenca Nicolasa Cagea. Najmä vďaka nemu a celkovo vďaka príjemnému sa stáva film znesiteľným a občas, ale skutočne len občas zaujímavým. Nedá sa povedať, že je to strata času, to určite nie, jednoducho je to film ideálny ne jedno pozretie. Mne bezprostredne po zhliadnutí z hlavy vyšumel a dnes si už len veľmi matne spomínam na ten, mnohými spomínaný, prekvapivý záver. Čo už... ()

Chrustyn

Vypadá to, že si chtěl Scott nejspíše odpočinout a tak natočil pohodovou krimi komedii s výborným Cageem. Film plyne celkem pomalu a nejsou v něm nějaké scény, které se vryjí do paměti avšak konec byl celkem překvapivý. ()

Arsenal83

Nudný scenár, v podstate chýbajúca akcia, žiadne zásadné zvraty a 14 ročné dievča hrá herečka, čo by mohla mať už dve deti. Natočené pravdepodobne pre paralyzovaných ľudí, ktorí nemôžu odvrátiť zrak od obrazovky, ani otvoriť ústa od ustavičného zívania. ()

sharky

Nicolas cage je prostě masér a je skvělej v každý roli, ovšem ridley scott se tentokrát moc nepředvedel, hlavně šáhnul po zbytečně překombinovaném scénáři. filmu chybí šarm a kouzlo podvodnických filmů a dobrá pointa. ()

Flego

Priemerný film o dvoch podvodníkoch, z ktorých jeden trpí zvláštnou chorobou agorafóbiou ( chytá kľúčku cez vreckovku, vonku sa cíti nepríjemne, umytú konzervu vloží do sáčka a až potom odhodí do koša ) neprináša nič nového. Azda len chorého Cageho ( slušný výkon ), ktorý film zachraňuje. ()

honajz

Dvouhodinová nuda, kde si tvůrci mysleli, že když bude mít Cage tik a neurózu a fóbie, že to bude možná vtipné, a dokonce si snad mysleli, že když mu tohle vše vyléčí poctivá práce, že to bude třeba i dojemné. Jinak tenhleten podvodníček naletí tomu, že holka, co vypadá na dvacet, je jeho 14letá dcera? Ale no tak! A nikdy ho nenapadne, že by někdy někdo mohl chtít podvést jeho a nebyl na to připravený? Ta ústřední dvojka podvodníků ani nemá charisma, není vtipná, jednotlivé sekvence filmu jsou podané asi tak zdlouhavě jako když rychlík jede Českou republikou po tratích před opravou či zatáčkami, a žádný závěrečný twist, který by protřelého diváka nenapadl po dvaceti minutách, se nekoná. A i když jste si jistí, že víte, jak to skončí (a ono to tak skončí), tak nemají ty scény filmu nic navíc, čím by vás držely a zajímaly. ()

Bauer

Hodně dlouho sem se rozmýšlel mezi 2* a 3*.Ale nakonec dávám 3*.Docela je to hodně nudný film hlavně ta první hodina ale potom se z toho stává trošku thriller.No a pak přijde konec který je docela hodně debilní.Čekal jsem teda lepší zábavu a ta se bohužel nedostavila. ()

Morholt

Zápletka i zpracování jsou tuctové a na dvouhodinovou stopáž nedostačující, ačkoliv přežít se to dalo. Mě zaujal nejvíc asi Nicolas Cage, kterému obyčejně nemůžu přijít na jméno, ale tady zahrál podvodníka s uklízecí fóbií a tiky na jedničku. Potěšila i přítomnost Sama Rockwella či lolitky v podání Alison Lohman. Čistý průměr. ()

BoPo

Nechápem nízke hodnotenie. Jedine, že by ste čakali komédiu. Týmto žánrom skutočne moc neovplýva. Príbeh je kvalitný a výber hercov tiež. Jasné 4* ()

Lacike

Zvláštny mix drámy komédie a heist filmu s nejakým tým morálnym ponaučením drží nad hladinou priemeru hlavne skvelý Cage v Monkovskej úlohe trochu bláznivého zlodeja. Jeho vzťah s dcérou je na filme tým najlepším a záverečná scéna je fakt dojímavá. Ostatné línie sú ale len tuctová vrátane ústredného podvodu bez ohľadu na to, či ho odhadnete alebo nie. Z vedľajších úloh tu má nejaký priestor len Sam Rockwell, ale nemá príliš čo hrať, čo je vzhľadom na dôležitosť jeho postavy škoda. Takže celkovo to je jeden z tých slabších Scottových filmov, ale za jedno pozretie to pre Cageových fanúšikov stojí. 6/10. ()

bouncer

Taková milá a příjemná komedie o podvodnících, kteří neznají hranice. Kromě výborných hereckých výkonů, především doknale ujetého a zakomplexovaného Nicolase Cage, zaujme film slušnou dávkou vtipu na úrovni. Dále už jen záleží, jak se vyrovnáte s četnými zvraty...v mém případě pomohly udržet pozornost u jinak jednoduchého scénáře a tudíž jsme se báječně bavil. ()

Padme_Anakin

Pánové Nicolas Cage a Sam Rockwell to rozjeli parádně, díky nim jsem měla naladěno ihned.. Pravdou je, že Ridley Scott to se mnou umí a tahle žánrová směsice mě příjemně pobavila.. Závěr se mi zamlouval a neměla jsem s ním vůbec žádný problém, prachy nejsou všechno.. ()

Marsik

Cage je docela sympaťák a Rockwell se mi čím dál víc začíná líbit. Ale nemohu si pomoct, tento film, na to, že ho točil velký Ridley Scott, byl slabý. Kdyby nebylo toho překvapujícího závěru, šel bych s hodnocením níže. Takhle je to za 65% (with J.) ()

Kryton

Neubráním se pocitu, že ten film mohl být lepší. Mírně nadprůměrná komedie o podvodnících má plus, že rychle uteče a není uplně křečovitá. ()

themic

Pečlivě vyčištěná komedie, u který se člověk skvěle pobaví. Jeden z těch lepších filmů s Nicolasem Cagem, který v poslední době natočil. 70% ()

kobejn

Ty jo teda, tak já celou dobu žiju v domnění, že tendle film nebude nic moc, kdysi sem ho kus viděl na primě a nějak mě to nezaujalo, takže jsem na to dál ani nekoukal....a najednou po letech se na tendle film mrknu, samozřejmě v originále s titulky, a nestačim se divit...ten film je perfektní, naprosto mi sednul...dobře, že Ridley občas natočí i něco takového, takový jakoby nenápadný oddechový film, a přitom se mi líbí víc než některého jeho "hlavní" filmy, nepochybně obsadil Cage kvůli Adaptaci, a dobře udělal, Cage je tady naprosto úchvatnej, výbornej herec, když chce a dostane roli, kde má co hrát. Ridley, tímdle filmem sis u mě pěkně opět trochu šplhnul a rozhodně si mě s ním příjemně překvapil, thanks man. ()

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)