Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

bono22vox

Ridley Scott natočil skromný film o neurotickém podvodníkovi velkého formátu. Radujme se!! Ortel? Lepší už to nebude, ledaže by byl na obzoru další Podraz... ()

Acrobat

Stratil som papiere od diagnózy, ktorá mi umožňuje nepochopiť pointu filmu. Ale čisto ako zdravý, subjektívny jedinec hovorím, že Scottov dobrý ročník, čo sa týka symbiózy divák-zážitok-pohodlie-radosť ešte len príde. Dobre, že mu spravili tú prehliadku vínnych sklepov... ()

gemi

Pokud jste si přečetli Obsah filmu tady nahoře, tak už se na něj nemusíte dívat, protože ho psal debil, který film kompletně vyspoiloval. Už zbývá jenom dodat, že se jedná o podvodnickou taškařici, která je silně přitažená za vlasy (ta odměna za ten monstrkomplot rozhodně nestála), ale současně je docela zábavná. Nicméně bolestně průměrná, až na Cage, který exceluje (a hulí jako fabrika). ()

Numas odpad!

Zcela podprůměrná variace zajímavá opravdu jen pro....No pro koho vlastně? Tak asi pro fanoušky Podrazu, Cage či Scota , já vám opravdu nevím. ()

-henry-

První třetinu jsem si zvykal na divnou stylizaci postav a celkový odosobněný vizuál, ale jakmile jsem pojal podezření, že celý film zavání švindlem, začal jsem si ho užívat. A stejně mě závěr překvapil. Schválně se na to podívejte podruhý a zjistíte, jak vám tvůrci celou dobu ustavičně naznačují, že se na hrdinu systematicky kuje pěknej podvod. A kolik z vás to poznalo? To je kouzlo filmu;) ()

Zajija

Šílený Nicolas Cage se svým společníkem v podvodech Samem Rockwellem, chytře obírají lidi o co se dá. Dobré rozuzlení příběhu na konci. *** . ()

Brodyman

Je to film, který bych zařadil do skupiny switch off--- čili, že se na to dá dívat, pokud vypnete mozek, a nevnímáte ten dost nudný scénář stejně jako příběh... až v poslední části se tam objeví menší převrat, ale nic světoborného to není. Propravdě řečeno, něco takového jsem tušil dopředu. ()

john.h

Škoda, že tak od půlky jsem věděl, jak to zhruba skončí. Ztratila se tím většina kouzla z nadcházejícího děje. Jinak solidní průměr, na Ridleyho ale podprůměrný, rutinní film. ()

papadoce

Jeden z najslabších filmov Ridleyho Scotta vôbec. Od toho slabší som videl už iba Dobrý ročník. Vlastne by som nikdy nepovedal, že niečo také mohol RS natočiť. Alison v poslednej scéne je fakt sexy, ten účes, šaty a tak....mňam. Ale inak slabé, bez života. ()

HanSolo

Čekal jsem od tandemu Scott-Cage mnohem více než jen úsměvnou komedii. Ale i tak je to v daném žánru nadprůměrné (časem dám tomuto filmu určitě vyšší hodnocení). ()

Gekon

Průměrný film se zajímavým námětem, který kazí přílišná naivita hlavní postavy a poněkud překombinovaný závěr. ()

Toustovač

Tenhle snímek jsem před pár lety viděl se skupinou přátel. Příběh jsem příliš nevnímal, ale mnohdy se slušně smál. Když jsem takhle vybuchnul asi počtvrté (nutno dodat že jako jediný:), říkal jsem si, jestli jsem úplně normální. Když odhlédnu od na můj vkus slušného humoru, velmi jsem ocenil sympatický výkon Nicolase Cage ve velmi netradiční roli. Kdyby si film udržel lehký nadhled a důraz na potrhlého Cage po celou dobu a naopak upustil od dramatických pasáží, které místy (hlavně ke konci) solidně pokulhávají, šel bych s hodnocením ještě výše. ()

Marcus.das

Prvni hodinu a pul mi tenhle kousek prisel vic vyprahly nez sahara, ale potom to vsechno konecne nabralo spad. Tolik zvratu jsem ani necekal. Vtip jsem hledal stejne tezko, jako se hledaji zizaly pod kamenem kdyz je sucho. Skoda tech 90 minut, ale za tech zbyvajicich 30 to stalo. 3* ()

Tominni

Výborný Nicolas Cage, tak dobrý, až mi ho opravdu bylo líto, jak ho společník převezl. I když na všem zlém může být i něco dobrého..... ()

kubilov

Jeden z těch komornějších Ridleyho filmů, který až neskutečně vytahuje dokonalý Nick Cage, jehož podivín Roy s obsedantně kompulzivní poruchou je jednoduše k sežrání. Jeho dcera Angela v podání Alison Lohman mě ze začátku strašně štvala, aby mi pak v průběhu času byla stále více a více sympatičtější, podobně jako Sam Rockwell. Zápletka postavená na rozvětveném příběhu je velmi příjemná na sledování, protože tu nezákonnější - okrádání lidí - mají švindlíři zmáknutou naprosto skvěle, podobně kvalitně je pak vykreslen i vztah otce s dcerou, kteří si k sobě po celoživotním odloučení hledají cestu. Téměř dvouhodinová stopáž mi tentokrát ani trochu nevadila, což pro mě u Scottových filmů příliš obvyklé není, o to víc si pak tohoto filmu vážím. Nemůžu říci, že mě hodně diskutovaný závěr nějak zklamal nebo snad naštval, to ne, jen přišel s rozuzlením, které bych po celém průběhu naprosto netušil. I když jsem si tak zhruba nějaké možnosti tipoval a uvažoval jsem o možných koncích, tento mě opravdu nenapadl, avšak nakonec nebyl vůbec špatnej. Jeden z nejlepších kousků od R. Scotta. ()

borohub

Tenhle film se první hodinu jevil jako totální sračka, ale pak se to docela rozjelo. A konec byl podle mě nejlepší, dopadlo to trošku jinak než tyhlety filmy končí a skončilo to tak prostě nějak neutrálně. Takže prostě +2 hvězdy za ten konec, každopádně vidět to podruhé už asi fakt nemusím a viděl jsem i lepší filmy s Cagem. 60% ()

Brano

Tak to teda bol podvod, ale od Scotta, pretože tak nezáživný film som od neho nečakal. Od začiatku do konca je to iba veľká nuda a ani prekvapivý záver to nezachráni. Film ma absolútne nezaujal. Ako thriller málo napínavé, ako komédia nezábavne, ako dráma bez emócii, čo to vlastne bolo? Výborný Cage, ale to je asi tak jediné pozitívum tohto snímku. Myšlienka bola dobrá, ale akosi nedomyslená. ()

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)