Americký inženýr Peter Bowman pomáhá se stavbou přehrady v jihoamerické Tecale, kde žije s manželkou Alicí, poznamenanou potratem, který prodělala v Africe. Po jedné z četných hádek se Peter stane obětí únosu. Vyjednáváním o jeho propuštění je pověřen zkušený vyjednávač Terry Thorne. Vysvětlí Alici a její švagrové Janis, že za únosem stojí osvobozenecká armáda, které jde jen o peníze. Šokovaná Alice zjistí, že společnost Quad Carbon, pro niž manžel pracuje, je před krachem a neplatila za své zaměstnance pojištění. Protože si služby Terryho agentury nemůže dovolit, je muž odvolán a případ převezme místní vyjednávač Fernandez. Zatímco Peter je s několika dalšími zajatci hnán do hor, snaží se Alice s pomocí Janis sehnat peníze na výkupné. Terry je znechucen přístupem nadřízených, a tak se nakonec vrátí. S pomocí bývalého kolegy Dina se zbaví Fernandeze a znovu se pustí do namáhavého vyjednávání. Peter se v jednom z partyzánských táborů spojí s Němcem Kesslerem a společně plánují útěk. Dino začne Terryho přemlouvat k radikální osvobozovací akci, protože podle něj už ví Peter o partyzánech příliš mnoho, aby ho nechali žít. Terry se musí rozhodnout, zda pokračovat ve vyjednávání, nebo se pokusit o riskantní osvobozovací akci. (TV Nova)

Bauer

Uplně průměrný film s průměrnými hereckými vyýkony ale líbilo se mi to.Je to hodně reálný takže to ušlo.Pro mně je to film na který se jednou za rok s chutí podívám rád. ()

Johanka

Po tomto filmu jsem sáhla v domnění, že se bude jednat o skvělý film díky představitelům hlavních rolí (Meg Ryan a Russell Crowe). Bohužel jsem byla zklamaná. Jde o průměrný americký thriller jehož děj pozbývá napětí a akčnost. ()

NinonL

Osobní strážce Russell Crowe a křehká Meg Ryan. No a její teroristy unesený manžel ... Děj nic moc, ale na R. Crowea se tehdy ještě dalo koukat. ()

Skip

Trocha toho napětí, které zas tak napínavé není, dramatické to taky moc není, romantická linka nevyhnutelná, ale dala se zvládnout, herecké výkony více méně standardní. Žádný superfilm, ale ani propadák. Prostě průměrné akční drama, které se dá zkouknout, ale extra zážitek to nebude. ()

dyfur odpad!

...cele to pôsobí nedôveryhodne...príbeh-prevedenie -zapletka-vykony-sex-záverečná akcia....130 minútová nuda. S vypätím síl sa dá dopozerať..... ()

M.i.k.e

osobně mám tyhle v dnešní době už old-school thrillery/akčňáky rád a i tady sem byl spokojen.Russel Crowe tradičně výborný,Meg Ryan trošku zbytečná,ovšem jako celek a oddechovka na sobotní večer funguje spolehlivě... ()

rakovnik

Zvláštní thriller, který je tak dlouhý, že se vytrácí občas "thrill"... Hvězdné obsazení je rozhodně k dobru, tvoří velkou část dojmu z filmu, ale...dlouhé pasáže někdy opravdu nudí, přestože film je opravdu fajn, prima či jinak OK. Akční scény jsou nadprůměrné, ostatní neobjevné, okoukané. Kladně hodnotím realistickou zápletku a koneckonců i rozuzlení. ()

SallyZen

Hodně řečí, málo akce. Herci parádní, především Crowe s Morsem, ale nemění to nic na tom, že se tam mohlo objevit více akčních scén. Jinak lepší průměr. 60% ()

Martin741

Reziser Taylor Hackford po brilantnom The Devils Advocate sliapol teda do poriadne smradlaveho scenaristickeho lajna. Chyba tomu ostrejsie tempo, film ma kopu hlucheho miesta a prazdnych dialogov. A ak sa nahodou nekona hluche miesto alebo prazdne dialogy, nastupuje priserna nuda. Ale priserna. A hviezdne herecke osadenstvo ako Meg Ryan, Crowe mi moze byt srdecne ukradnute. 30 % ()

starbrejkr

Bohužel zklamání a jednoduše nuda. Film se vleče svou neúnosnou délkou strašně pomalu a chybí mu takřka vše, co podobně laděný snímek potřebuje - vypjaté scény, drama, emoce a akci (a při její absenci aspoň propracovanou psychologii postav, ale anu toho se tu nedočkáme). Až je mi záhadou, že se do toho hlavně Crowe s Morsem nechali natáhnout. U Meg Ryan mě to až tak nepřekvapuje, asi chtěla zas jednou pro změnu zkusit vážnou roli a podle toho to i dopadlo...Film aspoň částečně zachraňuje paradoxně pro děj filmu zbytečný prolog v Čečensku, krásná jihoamerická příroda a závěrečná akce, ovšem i ta určitě šla udělat líp. Vzhledem k tématu a hereckému obsazení zatraceně nevyužitý potenciál...A tolik zmiňované jiskření mezi Russelem a Meg Ryan? Nevšiml jsem si, proto závěrečné emoce působilo nanejvýš uměle a vykonstruovaně. ()

ic

Myslím že závěr filmu je hned jasný každému, na to člověk nemusí být kdovíjaký odborník, aby věděl jak to dopadne. Vůbec moc překvapení se člověk v takovém filmu nedočká, ale pořád je to zábava a to se cení. ()

pakobylka

Jsem spokojená se zápletkou, režií, herci i herečkami - možná i proto, že Russell Crowe se představil jako těžký frajer ... Ruku na srdce, pánové: Kdo z Vás by byl ochotný nasadit svůj vlastní krk kvůli chlápkovi, který Vám svou nejistou existencí stojí v cestě z toho prostého důvodu, že milujete jeho ženu ?!? ... :-)) ()