Životní zkouška

Skúška života

Akční / Drama / Thriller

USA, 2000, 130 min

• nash.

Měl to být thriller nabitý emocemi. Zajatý manžel, chrabrý vyjednávač, zoufalá manželka, zrada, složité vyjednávání, osvobozování, teď do toho komplikace s nečekaným citovým vzplanutím. Jenže ve výsledku to všechno, s výjimkou skvělého Davida Morse, působilo tak nějak chladně, odtažitě a bez elánu. Jakoby se nikdo moc nesnažil zaujmout, což se opravdu povedlo. Morseho Peterovi jsem sice držel palce, i když poněkud vlažně, ale Terry i Alice mi zůstali zcela lhostejní a jejich vztah jakbysmet. A to asi záměrem tvůrců nebylo.(14.1.2012)

Průměrný scénář a předem odhadnuitelné a snadno čitelné charaktery postav trošku degradují tenhle film na standartní akčně-thrillerovou podívanou, která sice ničím diváka neurazí, ale ani nenadchne. Russell Crowe už měl role podobně typově zaměřené a Meg Ryanová už hrála "filmovou ozdobu" v tolika snímcích, že už opravdu nemohou diváka něčím novým zaskočit. Nicméně mám dojem, že Meg Ryanová čím je starší, tím vypadá lépe. No, kdyby ji někdo naklonoval, asi bych si jeden klon domů koupil. Jako ozdobu, samozřejmě.(5.2.2004)

• ripo

Čakal som od tohoto filmu viac a - nedočkal som sa ....(17.6.2003)

Po velkých výkonech v Insiderovi a L.A. Confidential menší oddechovka v kariéře australského rváče. Někde se holt ta energie pro Čistou Duši nastřádat musela;) Meg Ryan se drží toho, co umí, i když tentokrát v poněkud vážnějším stylu než obvykle. A ti ostatní...dělají to co mají. Scénář těžko něčím překvapí, i když záchranná akce vypadala hodně dobře. Jo a pokud se vám zdá povědomý hudební styl, pak je to Danny Elfman nadechující se před Planetou Opic, což taky není zrovna jeho nejlepší výkon. A tak to máte s celým velkým Proof Of Life...(23.4.2005)

Veľkosť a krása manželskej vernosti a obetavej lásky!(2.4.2007)

• - Během natáčení v internátní škole ve Stowe se Russel Crowe (Terry Thorne) setkal s šestnáctiletým mladíkem, který mu položil pár otázek ohledně herectví. Tent mladík se jmenoval Henry Cavill a v současné době je hereckou hvězdou a mezi jinými je i představitelem Supermana z filmu Muž z oceli (2013). (Wishkah)

• - David Morse natáčení na pár dní opustil, aby mohl naposledy navštívit svého umírajícího otčíma. Této smutné záležitosti může děkovat za svůj život, protože během jeho nepřítomnosti se natáčela scéna, ve které je jeho postava přesouvána z jednoho nákladního auta do druhého, a to potom odjíždí. Místo Davida Morse použil režisér kaskadéra. Nákladní vůz bohužel řídil nezkušený řidič, který nezvládl řízení a nákladní vůz se šesti lidmi na palubě spadl do srázu. Nikdo nepřežil. (Wishkah)

• - "Životní zkouškou" prošli i tehdy zadaní herci Meg Ryan a Russell Crowe, kteří si v době natáčení prožili společný románek. (JARDAHONDA)