Uznávám, že jsem se trošku bál toho, že scénář měl na starosti Petr Kolečko. Když něco píše sám, tak to nebejvalo úplně ono (Kdyby byly ryby, Marta a Věra), ale tenhle film mi názor na něj zase otočil o 180 stupňů. Padesátka je totiž výborná! Možná je trošku víc sprostá, než je u komedií obvyklý, ale pořád je to v hranicích, které se dají bez problémů ustát. A není nic jednoduššího, než všechno hodit na hory. Udělal bych to samý! Každopádně bláznivej příběh, kterej se z komedie ke konci trošku překlápěl na drsný drama, ale i výborní herci, mi udělali obrovskou radost. Třeba takovej Ondřej Pavelka se ve své postavě vysloveně našel. To já jsem se na druhou stranu nenašel v tom zdejším hodnocení všech možných nedodělků, kteří dřív, než tenhle film šel do kin, tady Padesátku setnuli jako svině. Evidentně se jedná o nějaký zabeďarovaný asociální případy, kteří mají problém ustát trošku drsnější humor. Protože ten tady je a je kurva na úrovni!(30.12.2015)

Klasická taškařice, na které vyloženě špatného není nic, když si uvědomíme, že je to režijní debut Vojty Kotka, okořeněná horským prostředím, které jsme tady, kdyby nebylo navrátivších se sněženek a machrů, dlouho neměli. Relativně fungovaly i vážnější momenty, což jenom potěší.(5.1.2016)

• LEGACY

Vše, co jsem chtěl bylo příjemný rodinný večer nad kvalitním filmem, u kterého bychom se mohli za břicho popadat a zapomenout tak, že je zítra zase krušné pondělí. Bohužel jsem dal šanci české tvorbě, což se (jak už je pravidlem) opět nevyplatilo. Smutný fakt je, že film je složen takřka z ''českých es'', smutnější ovšem je, že nejkrásnější věcí, která mi utkvěla v paměti byly Krkonoše. Silně pochybuji, že (ne)děj někoho chytl, nebo dokonce na konci dojal. Každopádně párkrát jsem se zasmál, ale vcelku mě přijde jak kdyby Vojta Kotek viděl Hateful Eight (když to přeženu) a snažil se to ''počeštit''. Bohužel kvalita Tarantina a Kotka jako režiséra je ............. no řekněme, že si každý radši zajde na kafe do Starbucks místo rozbředlé domácí Melty :D(1.5.2016)

Asi se ze mě na starý kolena stává idiot, ale já se celkem bavil(28.4.2016)

Vojto milý chlapče - tento film se ti povedl. :) Prachař je debil a možná proto hrál debila tak skvěle - nebo nehrál? Pan Pavelka to je horal - úžasný handrcký vesnický horský nádech dal filmu - všechna čest. :) Dobrý a kvalitní čtyři hvězdy(22.5.2016)