Vojta Kotek dostal pod nos scénář, na kterým se toho nedalo asi moc zkazit. Pojato s klidem pro všechny generace, což je první bod k úspěchu. Herecky to taky už líp naangažovat nešlo, navíc tam pro mě bylo pár novejch překvapení. A i když tam těch vtípků na českou komedii od mladýho kluka nebylo tolik, stejně jsem se bavil dvě čtvrtiny filmu. Některý hlášky se možná ani nedaj zapomenout. Ondra Pavelka s Kubou Prachařem tomu absolutně vládli. Dokonce i ten příběh nebyl vůbec lacinej a všechno se to pěkně vymotalo do slušnýho dramatu. Co se letošního roku týče, tak možná nejlepší česká komedie, takže si od Kotka můžeme dost slibovat.(12.1.2016)

• honajz

Chápu, o co se chlapci pokoušeli. Někdy takhle na horách, když si spolu užili a popili, napadla je děsně dobrá komedie, jak z pera pražského inťoše, který hory navštíví dvakrát do roka, a hnedle je na ně odborník. "To jsou hory, chlapče," tady zazní snad stokrát. Měl jsem podobný pocit, jako když jsem sledoval Díru u Hanušovic - že se dívám na film z nějakého paralelního vesmíru. Docela by mne zajímalo, jak přijali film skuteční horalé, jestli jim nevadí, že jsou vykresleni jako největší sexistická a sexuální prasata, kde nejen každý s každým, ale mladí se stařími, rodiče s dětmi, muži s muži... A to jako mělo být vtipné? Kde tam je nějaká výpověď, co si z toho kurnik mám jako donést? Že se má šukat jak o život a pak vylízt k Hančovi s Vrbatou a tam se šťastným úsměvem zdechnout? A jako ten pokus o ozvláštění s těmi dětmi - to jako běhaly po tříkrálové sbírce snad ještě týden potom, ne? U filmů Plívové-Šimkové by možná tahle vsuvka fungovala, ale tady je trapná. Nemám rád tenhle typ "humoru", nemám rád filmy o ničem. A je mi líto Pavelky, do čeho to na stará kolena vlezl. Jistě, jeho postava (a dědečka v Kaisrově krátkém podání) má alespoň nějakou výpovědní hodnotu, že život není jen o sexu, ale to by nesměli být oba zobrazeni jako totální pošuci. Hnusný film o hnusných věcech. Po tomhle musím říct, fakt zlatý Babovřesky. Jak řekl můj syn, podstatou filmu je, aby divák přišel na to, kdo s kým šukal, kdy šukal a kde. Mně to přijde trochu málo. ------------- Průběžné poznámky: Úroveň humoru: "Koukal." - "Na co?" Hlavní písnička ve slovenštině? Proč? - Mladej Prachař klátí zezadu Tomicovou v krmelci - wtf? - Náznak, že i Taclík může být synem Pavelky. Rýsuje se nám, oč půjde - zvlášť od zmínky o šmoulech. - V roce 1977 automat na kondomy? V ČSSR a na horách?(11.5.2016)

Taclíka jsem normálně nepoznal. Jen po hlase. Normálně jsem se musel podívat, jestli to není náhodou jeho bratr nebo jiný příbuzný. Jinak ale nevím, co k tomu napsat. Blbost to není, že by mi to trhalo bránici se taky říct nedá. Pavelkův Pavka je fakt komický, sedmdesátkové flashbacky mi přijdou zbytečně moc zkarikované (i když Voříškové to sekne a Mádl je zábavný), linie s Cibulkovou nevyužitá (ale přišlo mi zábavné, že hraje matku někoho, kdo je mladší než ona jen o deset let). Na jedno podívání fajn.(6.5.2016)

• LEGACY

Vše, co jsem chtěl bylo příjemný rodinný večer nad kvalitním filmem, u kterého bychom se mohli za břicho popadat a zapomenout tak, že je zítra zase krušné pondělí. Bohužel jsem dal šanci české tvorbě, což se (jak už je pravidlem) opět nevyplatilo. Smutný fakt je, že film je složen takřka z ''českých es'', smutnější ovšem je, že nejkrásnější věcí, která mi utkvěla v paměti byly Krkonoše. Silně pochybuji, že (ne)děj někoho chytl, nebo dokonce na konci dojal. Každopádně párkrát jsem se zasmál, ale vcelku mě přijde jak kdyby Vojta Kotek viděl Hateful Eight (když to přeženu) a snažil se to ''počeštit''. Bohužel kvalita Tarantina a Kotka jako režiséra je ............. no řekněme, že si každý radši zajde na kafe do Starbucks místo rozbředlé domácí Melty :D(1.5.2016)

Vojto milý chlapče - tento film se ti povedl. :) Prachař je debil a možná proto hrál debila tak skvěle - nebo nehrál? Pan Pavelka to je horal - úžasný handrcký vesnický horský nádech dal filmu - všechna čest. :) Dobrý a kvalitní čtyři hvězdy(22.5.2016)