movie

Nemám Eminema rád, ale tady mě vážně překvapil, a ač si ani po shlédnutí tohohle filmu k jeho hudbě ani textům cestu nenajdu, nebude mi dělat problém se na snímek ještě kdykoliv podívat. Tenhle film i Eminem vážně překročili moje nejlepší očekávání! ()

Boss321

Povedené drama s autobiografickými prvky rappera Eminema, který mě překvapil tím, že je docela slušný herec. Film se odehrává ve velmi dobře vybraném prostředí se slušnou atmosférou. Je to klasický příběh bělocha, který se zkouší prosadit mezi černochy. Hodně filmu dala i režie Curtise Hansona (L.A. Přísně tajné). Dokonce páni z Akademie pochopili, že titulní píseň Lose Yourself je fakt hodně dobrá (a to rozhodně nejsem velkým příznivcem rapu)...... ()

pan Hnědý

Tak trochu z lásky k Eminemovi a Kim Basinger. Nejlepší scény odehrávající se na koncertu (freestyle battle) a v karavanu (domov Eminema) všechny ostatní složky: Musical background is the famous structure of 8 mile. ()

xxmartinxx

Nějak tam mi uniklo, co tím chtěl kdo říct. Že Emminem je cool? Pokud tohle, tak docela neúspěšně. Nudil jsem se. Naštěstí si to umí pohlídat samo sebe, takže hned několik působivějších pasáží tu je, ale jako celek jen na jedno zkouknutí. ()

charlosina

Eminem si zahrál ve filmu, který je volně inspirován jeho životním příběhem, a zahrál si tam docela dobře. A Curtis Hanson to velmi dobře natočil. A to je asi tak vše, co k 8. míli můžu říct. ()

Pumiiix

Jeden z nejlepších autobiografických snímku, pohled na vzestup „bílého“ rappera Slim „Eminema“ Shadyho v drsném Detroitu. Hudba je vynikající (všimla si toho dokonce i akademie) a samotný finální battle proti „Papadokovi“ byl geniální. Eminem má dobrý hlas a rychlou, údernou „flow“ a v tomto snímku to jen potvrzuje, rýmy se velice dobře poslouchají. Film musíte ovšem slyšet v originálním znění, jinak jeho kvalita rapidně klesá…“Em“ přesvědčil, že není tak prkenný herec jak si někteří mohli myslet ;-) mě už bavil v Myčce, jako vyšinutý blázen s AK47 ;-) ()

BadoXXII

Film? nečakal som veľa, ale nebolo to vôbec zlé. Rap veru nemusím,ale pieseň Lose Yourself je neskutočne nadupaná. JOU JOU!!! 65% ()

Tuxedo

Zábavný kousek ze série snímků "cesta na vrchol". Eminem umí překvapivě velmi dobře hrát, rap mu však sluší nejlépe i tady. ()

TeeAge

|| Scenár: Scott Silver | Hudba: Eminem | Produkcia: Curtis Hanson, Brian Grazer, Jimmy Lovine | Distribúcia: Universal | Štúdio: Imagine | Rozpočet: 41 miliónov $ | Tržby: 242,875,078 $ || V Detroite nemajú ani na chleba, ale toto si určite nenechal ujsť v kinách ani jeden z parťákov Eminema z ulice. Ten film je prekvapivo funkčný, jeho jediným problémom je obsah. Obsah, ktorý nám ukazuje, akým jediným spôsobom sa dá z týchto giet preraziť: Urážaním druhých. Týmto som Emov problém pochopil. Ľutujem, súcítím, ale z tejto kultúry si už viac neprosím. Ejmén. 50% | Blu-Ray, HU DTS | ()

StarsFan

Rap není mou srdcovou záležitostí, ale tohle bylo dost dobrý. Eminem je jako herec překvapivě mimořádně přesvědčivej, prostředí je dostatečně "špinavý" a závěrečná Lose Yourself si ocenění zaslouží (i když se divím jak daleko byla jindy konzervativní Akademie ochotna při výběru písně, která získá Oscara, zajít). ()

Eliott

Film je to dost dobrý, ale je to finální rap battle scéna která nezestárne vybojovala tomuto filmu 5 hvězd! ()

Le_Chuck

Dávam 4-tú hviezdu Hansonovi, že si dokázal freaka Eminema ukočírovať a ešte z neho dostať výkon, o ktorom sa iným spevákom može akurát snívať. Hip-hip je pojem, ktorý mi nič nehovorí, čo ho na druhú stranu robí pre mňa veĺmi atraktívnym. A to nehovorím o prostredí, kde táto pseudokultúra vzniká a funguje. Doporučujem! ()

hellstruck

Rapery, tu .."hudbu"(?), křivé kšilty a tepláky ucourané po zemi ráda nemám, jednoduše mi to nic neříká a nemá to dle mého ani žádnou hloubku . A kdyby takhle někdy přišlo moje dítě domů, tak mu pořádně naflákám. Eminem ale ví co dělá, jeho tvorba mi nijak nevadí a dokonce uznám, když se mu nějaký ten song povede. Docela mě tedy zajímalo, jak se popral s tím svým částečně autobiografickým filmem a musím říct, že mě to trochu zklamalo. Nejde o žádný velký vzestup, jen kratičký úsek v (jeho?) životě týkající se jednoho nevýznamného battlu. Konec je takový nedotažený, zkrátka mám ještě plnou hlavu otázek (chci pokračování!!). Příběhově to MOHLO být silnější a zajímavější. Ale co naplat, Eminem alespoň ukázal, že i jako herec má talent..Lepší 3*. ()

Kaka

Brutální a neskutečně živočišný film, kterému dominuje akusticky a rytmicky skvěle zvládnutá hudba a fenomenální sexuální scéna mezi Brittany Murphy a Eminemem. Již zmiňovaná divoška zde předvádí výkon na Oscara a překvapivě i hodný kluk "Rabbit" nehraje na jeho hereckou prvotinu vůbec zle. Hanson točí protřele a díkybohu za něj. Drsné a špinavé kulisy Detroitu, depresivní šero a tvrdí hoši. Ne tohle není žádné rodinné klišé. 8 Mile je vyzrálý film o boji člověka s vlastním nitrem, o touze dokázat, že je něco víc. Rocky nového milénia. Efektivnější, dráždivější, dynamičtější, uvědomělejší a za několik dekád naprosto stejně nostalgický. Skoro plný počet. ()

castor

Rap ho drží nad vodou. Navíc mu možná pomůže to někam dotáhnout. Průmyslový Detroit, nevlídné prostředí, zkrachovalé existence, vzory v rodičích, kteří selhali, temná budoucnost u lisu v automobilce. Navrch v rapovém battlu to také není nejrůžovější, protože náš hlavní hrdina ze sebe nedostal ani slovo. Zase. Je potřeba třísknout do stolu a něco změnit. A že to velkohubý Eminem sakra někam dotáhl. A ani jeho herecký debut nedopadl špatně, ba naopak. Leccos utáhne psíma očima, leccos rezignací v lepší příští. A jeho texty ukazují, že má solidně ujetý smysl pro humor. Navíc se spojil se zkušeným Curtisem Hansonem, kterého všichni právem velebili za L. A. – Přísně tajné (odkud si vzal solidní Kim Basinger), a který není laciný, dokáže ze scén vydolovat emoce i nějakou tu pravdu, takže ve finále dobré. A slušně dynamické a živočišné. Jen na příběhu se mohlo víc zapracovat, nějaká vedlejší linie mohla mít větší sílu/dosah. Brittany Murphy moc fajn. Tři nebo čtyři, vyberte si. ()

Faustka

Tak jsem poznala svět rappu trochu víc zblízka. A Eminem to nezahrál zase tak špatně. No nejvíc to určitě osloví jeho fanoušky. Celkem dobrej film. ()

Davies182

Vyhrabal jsem Eminem Show, připoměl si svou krátkodobou zamilovanost do ujetých textů světoznámého rappera, než mě do pavučin upředených z tvrdých strun elektriky polapil fenomén punk-rocku, a dostal jsem mlsnou. Chuť na Marshallův snímek přišla napůl nečekaně, a já konečně smazávám tento dlouholetý nedostatek shlédnutím dramatického příběhu jednoho rváčského rappera. Asi nejvíce překvapila "neuhýbající" scénka v dílně s Brittany (R.I.P.) Murphy, konec plný vtipných rýmů pak nasadil nadprůměrnému dramatu korunu. Dokážu si snadno představit, že ne každý bude mít příběh z Detroitu přecpaný rapujícími niggas v oblibě, nicméně já jako příznivec zcela jiné odnože hudební kultury jsem nadmíru spokojen. Ono je to napůl vážné soupeření v textech totiž fakt dobré. ()

Xmilden

Nejsem příznivce Hip Hopu takže mi spousta věcí nic neříká. Ale režisér L.A. Přísně tajné Curtis Hanson, to se prostě musí někde ta kvalita projevit. Myslím že s tímhle filmem dokázal neskutečné. Režírovat to slabší režisér tak výsledek by byl asi trošku hůře koukatelný. Takhle to byl velmi oddychový snímek. Eminem exceluje, těžko říct jestli je to tím ,že hraje sám sebe. ()