montel

Jimmy (Eminem) je mladý rapper pracující v autodílně, který se snaží prorazit v rappové soutěži, kterou uvádí jeho kamarád Future (Mekhi Phifer). Zatím se mu to ale nedaří a jeden známý mu slíbí, že mu zajistí natočení desky a kontakt do rádia. Jimmy tomu věří do té doby, než jej přistihne souložit se svou dívkou Alex (Brittany Murphy). Poté se Jimmy opět vrací do soutěže a je připraven ji vyhrát...Film z drsného prostředí Detroitu, vykresluje příběh velmi reálně. Člověk si uvědomí, čím musel Eminem projít, než se dostal na vrchol. I když tohle není jeho autobiografie, jeví se příběh filmu opravdově. 70% ()

Adalv79

Je od začátku jasné jak se tenhle film bude vyvíjet a tak by si 8 mile s odřenýma ušima zasloužilo tři hvězdičky, ale posledních 20 minut tenhle film zachraňuje. ()

Guthix

Pre mňa ako verného fanúšika Hip-Hopu a vyslovene Eminema je to príjemný prídavok k jeho tvorbe aj keď my v tomto filme trocha chýbalo potiahnutie jeho života do súčastnej podoby . 75% ()

Severus007 odpad!

Nemám rád hip hop, ale pochybuji, že bych film hodnotil jinak, kdybych hip hop rád měl. Film naprosto o ničem, dialogy o ničem, hudba o ničem, příběh o ničem, prostě... o ničem. ()

xenon96

Nevím jak někdo tento film může ohodnotit jako "odpad". Tento snímek si zaslouží 3-4 hvězdy a potvrzuje to i to kolik lidí to takto ohodnotilo. To že nemáte rádi RAP a příběhy o lidech kteří se z chudiny dostali na výsluní neznamená že je toto odpad. Tento film je skvělý svým příběhem kde poukazuje na to že i když žijete v karavanu můžete dělat to co vás baví. Ukazuje i to že běloch má mezi černými v americe místo, i když si ho musí zasloužit a cesta k tomu není lehká. Film můžu doporučit, bavil mě. ()

maxmajky

Jako fanda hip hopu tento snímek hodnotím hodně pozitivně. Solidní příběh, který ukazuje život těch nejchudších obyvatel Detroitu. Největší lahůdka je fakt, že Eminem si zahrál v podstatě sám sebe. ()

teseth

Jelikož mám Eminemovu hudbu docela rád tak dávám 3*. Jinak je to ale šedivý průměr co se týká kamery i hereckých výkonů. Jediný kdo z této šedi trochu vykukuje je Kim. Zbytek je nuda, která v závěru přejde v neuvěřitelné vítězství a poučení. No nevím. Tohle Deu-ex mašíne tam prostě být nemuselo. ()

(fun)tomas

Pozrime sa na to! Z Eminema sa vykľul pán herec. Dlho som sa nevedel rozhodnúť medzi tromi a štyrmi hviezdami. Celý film smeruje pomalým tempom až k vynikajúcemu záverečnému ‘rap battle’. Niekomu môže pripadať pomalšie prerozprávanie deja nudné. Ja to beriem ako nutnú súčasť filmu, ktorá nás dostane až k spomínanému záveru. Za oscarovú skladbu Lose Yourself, drsnú ukážku života v Detroite a samozrejme vynikajúceho Eminema dávam nakoniec hodnotenie 4. ()

LL CoOl J 74

S jeho písničkama jsem vyrůstal a když jsem viděl poprvé tento film nezklamal ani hudba ani příběh o jeho životě takže 5 hvězdiček je u mě samozřejmost pro tento film ()

vabambule

Pro mě je tenhle film klasika, kterou si čas od času pustím, pěkně v originálním znění a ač nejsem fanda rapu, Eminem je výjimka a v tomto filmu mě dost překvapil hereckým výkonem... Hezký scénář, pěkné herecké výkony, parádní hudba... A pro mě prostě taková dávka nostalgie na časy, kdy jsem k tomuto filmu poprvé pišla. :) 70% ()

pivson22

Skutečně jeden z nejlepších životopisných snímků co byl natočen. Navíc doprovázen skvělou hudbou, za kterou později po právu padnul Oskar :) ()

Supa35

Tak tohle je asi povinnost pro každýho, kdo poslouchá rap nebo se zajímá aspoň trochu o hudbu. Zjistíte, čím vším si musel Eminem projít, a také vám to pomůže pochopit jeho texty. Dokáže vás to nakopnout a motivovat, protože sledujete příběh člověka co se dostal ze stoky do paláce. ()

Mikithemage

Je to v podsatě všechno, co by od pseudo realistickýho filmu o rapperech s Eminemem v hlavní roli šlo očekávat. A pak i něco navíc. Curtis Hanson se postaral, že výsledek je o něco míň hloupej, než mohl být. Necpe vám zbytečnou expozici, problémy a konflikty dokáže většinou nastínit obrazově a nemusí vám je některej z herců odrecitovat. Eminemovi hraje do karet, že je v roli, kde v podstatě nemusí hrát a scénáristovi Scottu Silverovi se vtipně podařilo dostat rap i do dost vedlejších scén, což z mýho pohledu filmu o rapu jenom přidává. ()

Tumbik

Jelikož zbožňuji Eminemovu tvorbu, tenhle film jsem si neskutečně užil. "Lose Yourself" je jeden z Eminemových nejlepších songů a právem získal zlatou sošku. Rap battle na konci byla neskutečná... Hlavně kvůli tomu jsem přidal pátou hvězdu. Celkově všechny rap battle byly promyšleny do nejmenšího detailu a skvěle se rýmovaly. Eminem se ukázal nejen jako dobrý rapper, ale i jako úžasný herec. ()

Pythonator odpad!

Romanická pohádka o bílém chlapci, který žije v iluzi, že je negroid. A tak začne společně s tlupou negroidů agresivně hulákat násilnické rýmovánkové kraviny a nezapomíná u toho rozhazovat rukama jako opice. Na to se nedá dívat. To není film, to je propaganda pro hip-hopem vypláchlé mozky. ()