Sherlock: Přízračná nevěsta

(TV film)
  • Velká Británie Sherlock: The Abominable Bride (více)

Netrpělivě očekávaný speciál kultovní série jen 24 hodin po světové premiéře! Fanoušky po celém světě dlouho očekávaný zbrusu nový díl britské série je konečně zde. Sherlock Holmes a jeho věrný společník doktor Watson v neodolatelném podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana se tentokrát zcela výjimečně a dle tvůrců série naposledy ocitají na stopě zločinu v kulisách viktoriánského Londýna konce 19. století. Tedy v prostředí a době, kam dobrodružství slavného detektiva původně umístil praotec celého fenoménu, Sir Arthur Conan Doyle. Jak prosté. (Česká televize)

vyhnalek

Už předchozí série měla být varováním, že si tvůrci snaží hrát na nový Twin Peaks, kde (v tomto případě) dýmka není tím, čím by se zdála být. Dobrá zpráva je, že Benedict Cumberbatch a Martin Freeman dokázali své postavy zahrát asi nejlépe, jak tomu knižní předloha chtěla. Jejich vzájemná chemie funguje za jakéhokoliv počasí i století. Proto první polovina filmu funguje báječně a divák je téměř přikován ke křeslu a těší se na další scénu. Bohužel po polovině filmu se scénáristé rozhodli, že budou divní a divnější. To bych ještě toleroval, ale bohužel zároveň se začíná vytrácet energie a tempo nastavené na začátku. Herci se snaží, co se dá, ale bohužel duševní masturbace tvůrců nakonec vítězí a celý film posílá do vln vodopádů, která jej definitivně spláchne. ()

MerryellaB

Tak nevím, na čem Moffat jede, ale docela by mě to zajímalo... I tak ale musím říct, že se mi tenhle speciál zatraceně líbil. Sherlock v historickém kabátě fungoval překvapivě dobře a i když plot-twist byl trochu nečekaný, nevadil mi. "I am glad you liked my potato." ()

Chillik

V rámci detektivek snad mírně nadprůměrné, v rámci Sherlocků značně podprůměrné. Myšlenkový palác a přeskoky v čase vůbec nebyly špatné, ovšem z linie feministické sekty mi cukalo oko. Velmi slabé čtyři hvězdy. Na film se podívejte, máte-li rádi pachuť nadpřirozena, vůni minulých století a jemné kvílení melodramatu. Na film se nedívejte, jestliže vám jde o dobrou detektivku a disponujete intelektem dosahujícím minimálně úrovně doktora Watsona. ()

oskarka70

Několikatýdenní těšení se po shlédnutí filmu změnilo na veliké zklamání. Začátek byl úžasný, vypadalo to, že se film rozjede tím správným směrem. Na mě byl moc překombinovaný a na konci jsem se už ztrácela v ději. Veliká škoda. ()

samu.dino

Hrozný film.Nechápu to.Seriál byl opravdu super a oni natočily takový nesmyslný film.Dost tenhle film zklamal.Moc jsem nechápal kdy je to sen a kdy realita.Ta píseň kterou zpívala ta Přízračná nevěsta je příšerná.Ten knírek u Watsona byl hroznej. ()

bambiz

Pro mě je speciál mírným zklamáním. Bylo moc milé se opět setkat se starými známými. Historické zarámování jsem vzala na milost jako poctu předloze, i když v přítomnosti jsou oba pánové mnohem víc sexy. Když se poprvé děj vrátil do současnosti, bylo to příjemné překvapení. Z dalších časových rotací se mi už jen motala hlava. Někdy je méně více. Už se nemůžu dočkat další řady. ()

mad.dog

Vynikající speciál! Naprosto skvěle fungují Cumberbatch s Freemanem v 19. století. Navíc příběh byl víc než dobrý a místy i mrazivý. Nemůžu se dočkat další trojice filmů. ()

mina_harker odpad!

Ač fanynka série, musím dát nejhorší hodnocení. Zbytečný díl, který děj nikam neposouvá, nudí a je scénáristicky odfláknutý a překombinovaný. ()

SimcaJB

Nechci Přízračnou nevěstu porovnávat s dalšími devíti díly, je to samostatné dílo, které spojuje předchozí i pokračující události. Pro další sledování, které uvidíme pravděpodobně až za rok, možná za dva, nemusíte novoroční epizodu vidět. Je to jenom zábavný díl, ve kterém se tvůrci a herci vyřádili s tématem, co kdyby se mohlo stát, kdy se moderní Sherlock odehrával v času jeho správné historické doby. Přestože jsou už lidé zvyklí na to, že se britský seriál odehrává na začátku v druhém desetiletí 21. století, tak tato historická odbočka je velmi povedená. Chválím scénáristy za to, že se jim tento díl povedl. ()

smalldevil odpad!

tpč to je tak doonděný, že tvůrci musej bejt ondoňové. To není klasika, to není parodie, to není taškařice, to prostě není nic než zvratek chorejch mozků. To snad může bejt dobrý jen pro smažky jako doprovod rauše a pak možná, podotýkám "možná", pro feministky a kočkobáby. Pokud se mýlím, tak se feministkám i kočkobábám omlouvám. Hodnocení třemi slovy: Bastl, Sračka a Zjebanina (bastlu a sračky). Zlatý zmutovaný žraloci co lítaj vzduchem a podobný píčoviny. Tfuj, takovej hnus jsem už dlouho neviděl. ()

Randy_Marsh

Už jen TARDIS chyběla. Socialisti, sufražetky, abolicionisti - nemá cenu se jim bránit, stejně mají pravdu a zvítězí. Jak se to vezme, po kulturní, ideologické, právní stránce jde dnes určitě o pevnou součást mainstreamu. Ale po ekonomické? Nebyly jejich představy o člověku jako správci oikos v rozporu s lidskou přirozeností (nevěřím na pevnou přirozenost, spíš na dlouhotrvající vlastnosti, ale v rámci zjednodušení je to snad použitelná metafora)? Nevyhrál Adam Smith se svým individuálním prosazováním zájmu jako de facto harmonizujícím prvkem, který nemusí být a priori proti zájmu celku, a jeho nevýhody (znečištění apod.) jsou dnes částečně po Pigouovsky regulovány (zdaněním negativních externalit apod.)? Kde je proletariát jako ta slavná revoluční třída? Zmizel mimo zrak Západu - i když jeho krev a pot denně nosíme na oblečení, v hardwaru - nebo fakticky dosáhl na spodní okraj maloburžoazie a přestal klást požadavky? Nebo je nově začíná klást, ale jsou v rozporu s tím, co si moderní socialista přeje. Nebublá v podloží společnosti kontrarevoluce? ()

SamMarlowe

Na tento díl jsem se strašně těšil. Původně jsem měl za to, že se bude jednat o epizodu samostatně zasazenou do 19 století. A první cca třičtvrtě hodina tomu i napovídala. O to větší bylo mé zklamání z celkového "dilka". Proto mé hodnocení. Mně normálně nevadí, že uhodnu, kdo to byl, už v půlce filmu, ale kvuli tomu nemám normálně chuť přepnout kanál. Ty přeskoky byly více než iritující. O tom co vydávali za děj, nebudu raději ani hovořit. Tohle bylo fakt hodně špatné. ()

L.u.x

---Sherlock Holmes a Dr. Watson sa vybrali stanovať. Rozložili si stan a ľahli si späť. O niekoľko hodín budí Holmes Watsona. - Drahý Watson, pozrite sa na oblohu a povedzte mi, čo vidíte. - Vidím milióny hviezd, - odpovedá Watson. - A čo vám to hovorí? Watson rozmýšľa a potom sa rozhovorí. - Z astronomického hľadiska by som povedal, že existujú milióny galaxií a miliardy planét. Z astrologického pohľadu vidím, že saturn je v znamení leva. Čo sa času týka, môj odhad je 3:15. Teologicky videné sa ukazuje, že Boh je všemohúci a my sme malí a nepodstatní. Meteorológ by povedal, že zajtra budeme mať pekné počasie. A čo hovorí obloha vám, priateľu? Holmes potrasie hlavou. - Watson, niekto nám ukradol stan.--- Tento extra Šerlok nepriniesol nič nové, dej sa nijak nepohol a celý tento špeciál (aj keď pekne natočený) bol zbytočný. ()

Katgatoo

Tak si tvůrci vyzkoušeli speciál. Asi mi něco zásadního muselo uniknout, protože jsem vůbec nepochopila, jak to co jsem viděla zapadá do celkového příběhu. Možná je to tím, že dávkování dílů je tak rozvláčné, že jsem mezi tím pozapomínala předchozí děj, ale spíš ne. Jestli i v dalších dílech hodlají nadužívat Sherlockův feťácký mind palace, tak beze mě. Doufám, že další várka dílů bude zase trochu víc při zemi. ()

stuj

Asi do dvou třetin standardní příjemná sherlockovka se svými plusy i mínusy a ani o jednom není třeba se rozepisovat. Ale pak se zjeví bullshit v podobě provázání s přítomností a ten celkový dojem zapíchne. Škoda. ()

studentice

Na tento speciální díl jsem se hodně těšila, bohužel se moje očekávání nevyplnilo. Na mě tam bylo příliš mnoho linií příběhů, příliš mnoho efektů na úkor samotného vyšetřování příběhu a setkání se s mými oblíbenými postavami. Přesto se na další sérii těším a doufám, že bude o něco "normálnější":). ()

Rajca

Nuž, nemôžem povedať, že by ma prave táto verzia navnadila sledovať seriál. Skôr naopak. Niektoré prvky boli vcelku sviežim závanom vetra ale vo finále to autori s prelínaním minulosti s prítomnosťou prekombinovali, takze som sa v tom nakoniec začínala strácať a celkovo tak napätie akosi vyprchalo. Dvakrát ma nenadchol ani zdrogovaný Sherlock, nehovoriac o tom, že Cumberbatch je ako herec značne nesympatický a Freemanovi sa viac hodil Hobbit než Watson. Takže ďalšie časti asi rada oželiem. ()

kamic

Škoda, že to nebylo uděláno jako čistokrevná historická holmesovká detektivka. To by byla pecka. Takto je to zbytečně překomplikované a pro další sérii stejně zbytečné. ()