Holky z porcelánu

Girls from the Crockery Shop

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1974, 98 min

Dobré herecké obsazení může zachránit veskrze originální a ve filmech nepříliš proklamované prostředí skladu porcelánky. Tady se rozvíjí osudy děvčat a jejích laskavé vedoucí. Tentokrát nehororový Herz přináší příběh opravdu jako z porcelánu. Křehký a málo uvěřitelný. Když ještě filmem znějí písně některých protagonistek příběhu, působí to jako nedodělaný muzikál. Je zde ale také spousta úsměvných příhod, které zdatně táhne nejvíce Veškrnová. Herz si vyzkoušel také něco jiného. Nevedl si špatně. Znám však od něj lepší filmy a podle mě měl klidně navíc. 60%(18.2.2012)

• Ivoshek

IMHO je to jedna z nejméně povedených komedií 70. let, která patří do téhož šuplíku jako Já to tedy beru, šéfe nebo Co je doma, to se počítá, event. Parta hic. Za celý film jsem se snad jen jednou pousmál, jinak mi to celé přišlo k uzoufání trapné a zbytečné. Za vypíchnutí stojí výkon Dagmar H-V, který je ještě horší, než je u ní zvykem. V 70. letech bylo zkrátka v rámci normalizace potřeba nějak lidi otupit a zabavit, a tak se točily komedie o 106. Že to nebyly zrovna skvosty, bylo v tom objemu už celkem jedno.(13.9.2007)

Moc mi nejde do hlavy proč je tenhle film tak nízce hodnocený. Viděl jsem ho několikrát a pokaždé mně stejně pobavil. Hérečky hrají a děj to má. Na to, že se 3/4 děje odehrávají ve skladu s porcelánem.(7.1.2009)

Film, který je na jednu stranu strašně nezajímavý z hlediska příběhu a podle mě je totálně bez děje. Ale na druhou stranu ho hodně zkvalitňují skvělé herecké výkony a některé super hlášky. Takže zůstanu u kompromisu.(16.11.2009)

Co si pamatuju fakt dobře je to obrovské množství rozmláceného nádobí, to mě tehdá docela dost deptalo, protože mi ho přišla škoda. Jinak si už pamatuju jen to, že jde o průměrnou komedii, dalo by se říct teenagerskou a socialistickou. Na dnešní poměry moc málo fekálního humoru!(4.11.2008)