Holky z porcelánu

Girls from the Crockery Shop

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1974, 98 min

Ale dyt je to pekny... a dycky dyz to davaj v bedne tak se na to zas rad podivam....(20.8.2006)

• Ivoshek

IMHO je to jedna z nejméně povedených komedií 70. let, která patří do téhož šuplíku jako Já to tedy beru, šéfe nebo Co je doma, to se počítá, event. Parta hic. Za celý film jsem se snad jen jednou pousmál, jinak mi to celé přišlo k uzoufání trapné a zbytečné. Za vypíchnutí stojí výkon Dagmar H-V, který je ještě horší, než je u ní zvykem. V 70. letech bylo zkrátka v rámci normalizace potřeba nějak lidi otupit a zabavit, a tak se točily komedie o 106. Že to nebyly zrovna skvosty, bylo v tom objemu už celkem jedno.(13.9.2007)

Nádherná hudba + porcelánové kýče, které se produkovali v obrovském množství. Skvělé role pro paní Veškrnovou/Havlovou jako třeštidlo.(20.11.2008)

• Radyo

Je to slabý film, ale navždy si budu pamatovat Jana Hartla, jak říká dnešní paní Havlové: "Vy jste takové to, .... búúúééé!" a doprovází to patřičným gestem, naznačujícím co myslí tím "búúúééé".(21.8.2002)

Dobré herecké obsazení může zachránit veskrze originální a ve filmech nepříliš proklamované prostředí skladu porcelánky. Tady se rozvíjí osudy děvčat a jejích laskavé vedoucí. Tentokrát nehororový Herz přináší příběh opravdu jako z porcelánu. Křehký a málo uvěřitelný. Když ještě filmem znějí písně některých protagonistek příběhu, působí to jako nedodělaný muzikál. Je zde ale také spousta úsměvných příhod, které zdatně táhne nejvíce Veškrnová. Herz si vyzkoušel také něco jiného. Nevedl si špatně. Znám však od něj lepší filmy a podle mě měl klidně navíc. 60%(18.2.2012)