poster

Holky z porcelánu

 • anglický

  Girls from the Crockery Shop

  (festivalový název)

Komedie

Československo, 1974, 98 min

 • rikitiki
  ***

  Námět je skoro dadaistický - revize ve skladu porcelánu, příběh je o ničem, ale herecké výkony a režie povyšují tuhle povinnou socialistickou blbost na roztomilý šperk. Tenhle film dělají maličkosti: "to" Hartl, písnička Svatební cesta kolem světa, roztomiloučká Kořínková, svobodná matka s očima, ve kterých by se utopily armády, Veškrnová a její gazela. Mimochodem - Herz prý tenhle námět, dlouho ležící na Barrandově, dostal za trest, za dekadentní Morgianu. Nic jiného mu nedovolili natočit.(29.10.2011)

 • Tommassi3
  ***

  "Že se, holky, nestydíte, takhle nasazovat ženský zbraně !!" - "Jen je mít !!" - "Však voni mají mužský taky svoje !! ;)"(21.4.2014)

 • Ivoshek
  odpad!

  IMHO je to jedna z nejméně povedených komedií 70. let, která patří do téhož šuplíku jako Já to tedy beru, šéfe nebo Co je doma, to se počítá, event. Parta hic. Za celý film jsem se snad jen jednou pousmál, jinak mi to celé přišlo k uzoufání trapné a zbytečné. Za vypíchnutí stojí výkon Dagmar H-V, který je ještě horší, než je u ní zvykem. V 70. letech bylo zkrátka v rámci normalizace potřeba nějak lidi otupit a zabavit, a tak se točily komedie o 106. Že to nebyly zrovna skvosty, bylo v tom objemu už celkem jedno.(13.9.2007)

 • baribal
  **

  mně když u filmu něco vadí a je to všudypřítomné, tak zanevřu na celý film... toto je bohužel ten případ, to prostředí na mě působí depresivně...(26.6.2009)

 • Marek1991
  **

  Tento film som si chcel vždy pozrieť vzhľadom na to, že v ukážkach som vídal akoby krásnu "Majku z Gurunu". Nechápal som, čo je to tam za sexy anjela bez sukne. Vlastne som to pozeral kvôli tej sexy modrookej blondíne. Čas síce vonkajšiu krásu zničí, ale tento film nám zachytil herečku Martu Rašlovú v krásnych momentoch. Čo by som dal za to, mať takú ženskú, ktorá by tak oblečená chodila dennodenne predo mnou. Film ma však neupútal, z postáv urobili naivky, ale na naivky to celkom slušne dopadlo, ale bolo to také polovtipné, polosivé, ani také, ani také aby som dobre povedal. Bolo to hysterické, socialistické a veľmi bežné.(30.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace