• Radyo

Je to slabý film, ale navždy si budu pamatovat Jana Hartla, jak říká dnešní paní Havlové: "Vy jste takové to, .... búúúééé!" a doprovází to patřičným gestem, naznačujícím co myslí tím "búúúééé".(21.8.2002)

Vynikajúci a zábavný filmík, ktorým Herz dokázal, že aj z normalizáciou poznačeného námetu možno urobiť nadčasové dielko so svojskou poetikou. (16.3.2004)(16.3.2004)

Dobré herecké obsazení může zachránit veskrze originální a ve filmech nepříliš proklamované prostředí skladu porcelánky. Tady se rozvíjí osudy děvčat a jejích laskavé vedoucí. Tentokrát nehororový Herz přináší příběh opravdu jako z porcelánu. Křehký a málo uvěřitelný. Když ještě filmem znějí písně některých protagonistek příběhu, působí to jako nedodělaný muzikál. Je zde ale také spousta úsměvných příhod, které zdatně táhne nejvíce Veškrnová. Herz si vyzkoušel také něco jiného. Nevedl si špatně. Znám však od něj lepší filmy a podle mě měl klidně navíc. 60%(18.2.2012)

• Radek99

Naprosto kýčovitý film se zpěvy. Slovy jedné z hrdinek: Oblbovačka(13.7.2015)

Nádherná hudba + porcelánové kýče, které se produkovali v obrovském množství. Skvělé role pro paní Veškrnovou/Havlovou jako třeštidlo.(20.11.2008)