Holky z porcelánu

Girls from the Crockery Shop

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1974, 98 min

Herz dostal úkol natočit film o dělnicích z porcelánky, podle mě to chytře zvládl. Odvážení potravin Míly Myslíkové, potrhlá Veškrnová, Rosůlková zabalí co jí přijde pod ruku nebo svobodná matka hledající tatínka podle kravaty, to mě baví.(30.5.2014)

Gazela !(6.9.2004)

• berg.12

Tak tahle "komedie" ve mě úspěšně minula snad i ten poslední nerv, který reaguje alespoň na náznak humoru. Jak tahle slátanina může mít takové obecné hodnocení, opravdu nechápu.(31.3.2005)

• baribal

mně když u filmu něco vadí a je to všudypřítomné, tak zanevřu na celý film... toto je bohužel ten případ, to prostředí na mě působí depresivně...(26.6.2009)

Co si pamatuju fakt dobře je to obrovské množství rozmláceného nádobí, to mě tehdá docela dost deptalo, protože mi ho přišla škoda. Jinak si už pamatuju jen to, že jde o průměrnou komedii, dalo by se říct teenagerskou a socialistickou. Na dnešní poměry moc málo fekálního humoru!(4.11.2008)

• - Dagmar Veškrnová si musela kvůli roli Dany ostříhat vlasy své do pasu dlouhé vlasy a nechat si je obarvit. Místo zamýšlené tmavé blond barvy, ale vznikla zářivá skoro zrzavá barva vlasů. (Wishkah)

• - Juraj Herz snímek natočil, aby dostál podmínce pro zrušení jeho zákazu, v níž stálo, že může pracovat jako režisér, pokud natočí film z prostředí dělnické třídy. (Olík)

• - Při schvalování filmu se cenzoři rozčilovali, že režisér Herz "udělal z dělnické mládeže kurvy", protože jedna má nemanželské dítě a druhá říká:"No co, hlavně že je zdravé." To se muselo vystřihnout. (jenik71)