Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

forsythia

Jeden můj kamarád zažil v životě věci! Rád svoje příběhy vypráví a určitě se staly právě tak, jak popisuje. Jednou je možná sepíšu do knihy. Už abych začala. To aby mi ta velká ryba, kterou se právě chystám chytit, zase někam neodplula, a Tim Burton aby ještě stihl natočit podle mé knihy film. ()

animaxis

Zápletka filmu sice není složitá, ale není to film pro někoho kdo nemá žádnou fantasii. Příběh je pěkný a nejspíš vás zaujme a rychle vám uteče. Koho by nezajímali neuvěřitelné příběhy? Mě sice každý alespon trošku zaujal, ale pokud se vám film třeba do druhé poloviny až tolik nalíbil, tak vás může zaujmout nějaký z posledních příběhů (nebo spíš části jednoho velkého příběhu) a nebo vás může oslovit konec filmu. V místních komentářích jsem se dočetl, že spoustě lidí se konec nelíbil nebo jim nepřipadal dojemný. No, ale to jsou ti lidé o kterých jsem psal na začátku komentáře :) Po hudební stránce film možná pohladí, ale na Dannyho Elfmana to není nic extra. Asi je to tím, že se šetřil na Karlíka a továrnu na čokoládu. Po herecké stránce mi tady vadí jedna jediná věc. Kapitán Depp byl v době natáčení v "Karibiku" a tak ho nahradil Ewan McGregor. To je sice dobrý herec, ale chvílemi mi do této role moc nesedl. Ale hraje tu dobře. Ze všech herců mě nejdříve zaujal asi Matthew McGrory. Má dost originální vzhled, i přes něj hraje skvěle a navíc hrál ve klipu Marilyna Mansona. Co víc si přát?! :D Každopádně film je příjemný a je skvělý na volné víkendové odpoledne. ()

TomPrusik1

Asi nejlepší je tenhle film přirovnat k Forrestu Gumpovi. Je to skoro přesná podoba klasického snímky, který viděl snad každý. S tím rozdílem, že tady je hlavní postava úplný ,,lucker" a celý život je úspěšný, díky jeho štěstěně. Ano, Gump nebyl o moc rozdílný, ale je to jedna z mála věcí, ve které se ten film s ním liší. Dále je na filmu vidět, že na něm pracoval Burton. Jak bývá u jeho filmů zvykem, je plný různých prapodivných individuí (viz. https://www.youtube.com/watch?v=uy0LCSP_0q8 ), nad kterými my smrtelníci kroutíme hlavou. A právě to na něm má většina lidí ráda. A na mě to taky zafungovalo. Někdy po 20 slabších začátečních minutách jsem se dostal do té atmosféry a s nadšením sledoval až do konce. Ve filmu jste se naplakali i nasmáli zároveň a tak to má být. příjemný film, který se musí líbit každému. Sice mě Forrest bavil víc, ale tohle bylo taky fajn. jediné co mi trochu vadilo, že jsem v tom až moc viděl Forresta. Ten se mi ale líbil, tak proč nedat úžasnému ,,remaku" plný počet? 85% ()

Flyer

Určitě každý zažil pocit, kdy se vám nějaký film líbil, aniž byste slovy přesně dokázali říci proč. Přesně takové dojmy mám z Velké ryby, z filmu plného svérázných charakterů, absurdních, vtipných, na druhou stranu i smutných situací, z filmu s jedním z nejkrásnějších a nejdojemnějších závěrů, co jsem kdy spatřil. ()

Slavníkovec

Pohádka ve stylu Alenka z říše divů. Z reálnějšího pohledu. Tim Burton je tak trochu ve svém nereálném světě, který do nás všech vstupuje nenásilně, přesto okouzlivě. Starý muž, který tuší, že z tohoto světa v blízké době odejde, vypráví různé příběhy ze svého života. I kdyby byli vymyšlené, posluchače okouzlí. Kouzlo života a přírody nás nenechá ani minutu na pochybách. ()

tom88

Pekný a zvláštny(Tim Burton) film. Dej je celkom dobrý aj keď je chvíľami neprehľadný. Herci sú nevýrazní až na skvelého Ewana McGregora, ktorý ťahal celý film. Myslím, že Tim mohol zvoliť iných hercov. Atmosféra bola dosť dobrá, hudba tiež a celé je to podané dosť vtipne, čo je v tomto prípade plus. Kameramanom by som udelil Oscara. Tento film je určite treba vidieť. 80%. ()

wendelin9

Moje první hodnocení byly "pouze" 4 hvězdičky, když jsem ale film viděla znovu a vychutnala si ho více do detailů, zjistila jsem, jak skvělý snímek to je. Příběh vypráví o něčem tak krásném, že jsem se ani napodruhé neubránila a promočila hned několik kapesníků. Edwardova rozmanitá fantazie a schopnost vyprávět zde stojí bok po boku s realitou, která ač nemusí být nudná, je přece jenom méně zajímavá. Příběh mě doslova spolkl jako velká ryba snubní prsten a já si ho poslechnu mile ráda kdykoli znovu :) ()

Susinnon

Ďalší snímok, v ktorom ma Tim utvrdil o svojej genialite. Nádherný rozprávkový príbeh o vymyslených dobrodružstvách, ktoré zas až tak vymyslené neboli. Každý v tom uvidí to svoje zmýšľanie, realistické či s hlavou v oblakoch. Veľká ryba vo mne evokovala sen, ktorý je pre každého iný a nemôže ho dosiahnuť, kým v neho neuverí. Ja som uverila a tú veľkú rybu pôjdem každý deň chytať k rieke. ()

Splasher

Nechápu to srovnávání ku Forrestovi v každým druhým komentáři. Tohle je úplně jinde. Skvělý Ewan se svým úsměvem a Steve v roli básníka. ()

sir-dave

Zřejmě budu potřebovat více než jedno shlédnutí Big Fish, abych tomu mohl dát více hvězd, ale prozatím mě to příliš neoslovilo. Stále jsem si říkal, co tím chce básník říct a nedospěl k nějakému rozumnému závěru. Bylo to pojato jako fantasy pohádka nebo životní drama, či spíše něco mezi? Být to film čistě fantasy a nemíchat vyprávění historek s přítomností, šel bych s hodnocením určitě více. Svět Edwarda Blooma byl perfektní. Takhle to hodnotím jak hodnotím. Na každé pohádce je ale kousek pravdy. Konec se povedl. ()

Madlenka26

Když jsem se dozvěděla o velké rybě, a viděla, že tam hraje můj oblíbený Ewan, tak mi srdce skákalo a řeklo si, no to určitě nebude špatné. Asi nejsem typ člověk pro filmy Tima Burtona, jediné co se mi líbí je Střihoruký Edward a http://www.csfd.cz/film/1071-beetlejuice/ . Podle obsahu jsem si nachystala kapesníčky a čekala záplavu slz....a ono nic. Pro mě nemá tento režisér cit pro konečné scény , které si člověk pamatuje nejvíce. Ale to není chyba Ewana, to se to jak jinak než povedlo. Lhala bych kdybych řekla, že se mi to nelíbilo, ale nijak mě to neohromilo. Prostě Tim Burton= nic pro mě. ()

Noviik

Podivně dobrodružná romanticky snová balada mistra Tima Burtona. Tento pán je opravdu génius a jeho vlastní svět dokáže zprodukovat, natočit a celkově vykreslit tak, jak to nedokáže žádný jiný režisér. Ewan McGregor je zde opravdu skvělý, stejně tak je okouzlující Marion Cotillard. Krásný příběh s úžasným koncem. ()

MJMilan

Nazval bych to Beatiful Mind ...to je vlastně překlad krásné duše, ne? Když někdo má dar vyprávět, tak je snad jedno, jestli je něco skutečné nebo není. Ten dar spočívá v tom, že i když něco slyšíte po stopadesáté, chcete to slyšet po stopadesátéprvní. A když se někomu poštěstí, vést opravdu zajímavý život, ... ? To už není dar, to je z pekla štěstí! Tak nemeškejte a mrkněte na Big fish, ta myšlenka je totiž opravdu moc hezká. ()

StanislachKo

Krásny dvojhodinový sen kĺbiaci sa s realitou. A z oboch si berie len to pekné! "Každý inteligentný človek by si povedal, že to nemá zmyseľ... ja som nikdy nebol inteligentný človek..." dokonalosť. ()

Radiq

Aneb hodně fantazie převedené na plátno. Tim Burton si zas pohrál (a teď nemyslim se svým přirozením, ale se zpracováním a nápadama). Nasadil svoje oblíbené psycho postavičky, přidal k tomu pohádkovou (americko-pohádkovou) poetiku, přizval svoje známy herce a už to jelo. Má to fakt vychytanou story a má to čím zaujmout, leč po druhém podívání už stačilo. Ale jinak by se to aji dalo doporučit... ()

URBAN

Trochu jiná Burtovina a pro mě je to chyba . Vyprávění příběhu se mi líbilo jenže postrádaly nějáký šmrnc takže to nebylo úplně podle mých představ a špatné vztahy mezi otcem neznám takže mi ten příběh moc neříkal . Burtonovy filmy mám rád pro jejich atmosféru a úchylnost prostě odlišnost a tady to v takové míře nebylo . ( 17.11.13/MAC ) ()

alisa.upir

Nádherný film, který ukazuje, jak moc se liší vnímání světa absolutně logických lidí, a lidí s představivostí. A to, že něčí život je velmi nezajímavý a prázdný, ještě neznamená, že to tak platí pro všechny. Moc se zde ukazuje, jak lidským vztahům neprospívá, když se lidi snaží projektovat svoji pravdu a svoje vnímání světa na jiné. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney