Velká leklá ryba se spoustou dílčích nápadů, ale nulovou atmosférou.(6.7.2004)

Oscar 1 nominace: Hudba(1.3.2004)

Naprosto uzemňující vyprávění a zároveň Burtonovo životní dílo. Edward Bloom vás provede životem, láskou, fantazií a rodinnou atmosférou tak snadno, že začnete věřit každému jeho slovu. Pokud se ale nenecháte navnadit a vést, dočkáte se hořkého zklamání.(24.12.2004)

Už jen kvůli tomu proražení Marion Cotillard to stojí za to. Moje druhá nejoblíběnější Burtonovka, protože to není temné a depresivní, ale spíš takové hravé a optimistické.(28.10.2005)

[imdb: 8.1/10] | me: Burton ... Fantázia i realita vo svojej vzájomnej pestrej i hravej kombinácii s výborným hereckým ansámblom a zaujímavou atmosférou. Zo začiatku som netušil čo ma čaká a o čo sa jedná, ale postupom času som si vytvoril s príbehom ako aj postavami isté puto, ktoré pretrvalo až do dojímavého konca. Je to skutočne neskutočné, je to život vo fantázii a fantázia v živote. Niečo iné a nezvyklé, ale milé a pútavé.(3.3.2010)

• - Ewan McGregor bol do filmu obsadený ako mladý Edward Bloom po tom, čo si producenti všimli, že sa podobá na fotky mladého Alberta Finneyho (ktorý hra starého Blooma). (pugs)

• - Když Norther Winslow ukázal mladému Edwardovi svou napůl dokončenou báseň (Grass so green / Skies so blue / Spectre is really great!), tak ten rukopis byl psán Timem Burtonem. (c.tucker)

• - Eddie Wedder, zpěvák a kytarista skupiny Paerl Jam, byl nominován se skladbou "Man Of The Hour" na Zlatý globus za nejlepší filmovou píseň. Cenu si nakonec odnesla Annie Lennox a píseň "Into the West" z filmu Pán prstenů: Návrat krále. (kukentipla)