poster

Velká ryba

 • USA

  Big Fish

 • Slovensko

  Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mertax
  ****

  Velká ryba, velký film. A to nepočítám onu náhodu (?), že když sem jela po zkouknutí filmu domů, viděla jsem cirkus..(18.11.2007)

 • Gemini
  ****

  Tim Burton, pohádkář a vypravěč, natočil film o tom, jak to má člověk obdařený imaginací v tom našem hloupém šedivém světě občas těžké. Přizval k tomu skvělé herce, jako obvykle nechal Dannyho Elfmana vyblbnout u skládání hudby a...a pravda je, že nebýt Ewana McGregora a jeho fantazijní reality, pěkně by mě naštval, protože obě hlavní postavy (otec a syn) mi byly asi do poloviny filmu těžce nesympatické:P S postupem děje ale začnete ledacos chápat a s příchodem Heleny Bonham Carter je už všechno tak jak by u vašeho oblíbeného režiséra mělo být. A velké finále filmu vás pak vezme palicí a odvleče do jeskyně, kde sídlí obr a na jejíž druhé straně se chytají ryby na snubní prsteny a...je to nádhera. 80% PS: Vážně by mě zajímalo, co by vzešlo ze spolupráce Burton-Gaiman....(28.7.2007)

 • Anthony
  *****

  Film má dvě hlavní roviny: V realitě a současnosti se odehrává klasický vztahový příběh otce a syna a ve vyprávění se odehrávají příběhy ze života starého pana Blooma. Divácky vděčnější je pochopitelně otcovo vyprávění, protože to je přímo nabušené fantazií a s šedivou realitou toho nemá (?) moc společného. A hledali bychom někoho skutečně povolaného k vyprávění příběhů plných fantazie, pak na Tima Burtona by si člověk po filmech jako Střihoruký Edward vzpomněl mezi prvními.Chvíle, kdy sledujeme Ewana McGregora coby mladého Eda při jeho neuvěřitelných zážitcích patří k tomu nejzajímavějšímu, co film nabízí. Scéna s čarodějnicí a jejím okem („tak takhle teda umřu“) patří k mým nejoblíbenějším. Postupně ale graduje i linie ze současnosti, která vrcholí skutečně nádhernou závěrečnou scénou – dalo by se skoro říct katarzní. K nádhernému zážitku kromě hravé režie Tima Burtona přispívá krásná hudba Dannyho Elfmana a přesné herecké výkony zvláště McGregora a Finneyho.(12.9.2004)

 • Nathalie
  *****

  Můj nejmilovanější Burton. Laskavější, smířlivější, moudřejší, ale neviditelná křídla příběhu mají stále to šílené rozpětí. Fantasmagorie, která se tváří jako pohádková cesta od kořenů k potomkům.................. Albert Finney/Ewan McGregor a jejich osudové ženy společnými silami natáhli síť, ale Velkou rybu chytil na háček samotný Velký Tim, jeden z největších filmových poetů. Kontrasty otec-syn, realita-snovost, osud-volba ústí do závěrečné scény u řeky, jíž se koloběh uzavírá. I syn v chladném podání Billyho Crudupa konečně vstupuje do otcova barevného a barvitého světa...(25.4.2007)

 • maxi6
  *****

  Tim Burton.......jeho sny, bizarnosti, představy, minulý život, řešení problémů svých a s rodiči, životní rady, to vše z velké části vložil a zkloubil do úchvatné pohádky pro dospělé. Na tomto filmu je zároveň úžasné to, že ho můžete zhlédnout i vícekrát a neztrácí na lesku........(4.8.2004)

 • - Název Wallaceovy knihy o Bloomových dobrodružstvích má původ v jednom z oblíbených výrazů jeho otce. „Můj otec mluvil po celý život o tom, že opustí své rodné městečko a vydá se do velkého města, protože nechce být ‚velkou rybou v malém rybníku‘." (Taninaca)

 • - Produkční tým natáčel na více než tuctu různých míst v Alabamě. Počet jeho členů se v některých chvílích pohyboval okolo tří set. Komparzistů, z nichž museli být všichni oblečeni do příslušných kostýmů, bylo kolem sedmi tisíc. (Taninaca)

 • - Tim Burton se nechal slyšet, že finále jeho filmu bylo inspirováno velkým karnevalovým shromážděním v závěru filmu Valerie a týden divů Jaromila Jireše. (prkalil)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace