Velká ryba

Big Fish

Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

Oscar 1 nominace: Hudba(1.3.2004)

Po prvním shlédnutí musím souhlasit s POMem. Taky mi byl velmi nesympatický, jako ve všech filmech, Eman McMagor, kterého opravdu nemusím, takže mám co dělat, abych nedal 2 * ,-D(19.5.2009)

Už jen kvůli tomu proražení Marion Cotillard to stojí za to. Moje druhá nejoblíběnější Burtonovka, protože to není temné a depresivní, ale spíš takové hravé a optimistické.(28.10.2005)

Film, který mě nepřestal hladit u srdce ani když skončil.(28.10.2007)

Film má dvě hlavní roviny: V realitě a současnosti se odehrává klasický vztahový příběh otce a syna a ve vyprávění se odehrávají příběhy ze života starého pana Blooma. Divácky vděčnější je pochopitelně otcovo vyprávění, protože to je přímo nabušené fantazií a s šedivou realitou toho nemá (?) moc společného. A hledali bychom někoho skutečně povolaného k vyprávění příběhů plných fantazie, pak na Tima Burtona by si člověk po filmech jako Střihoruký Edward vzpomněl mezi prvními.Chvíle, kdy sledujeme Ewana McGregora coby mladého Eda při jeho neuvěřitelných zážitcích patří k tomu nejzajímavějšímu, co film nabízí. Scéna s čarodějnicí a jejím okem („tak takhle teda umřu“) patří k mým nejoblíbenějším. Postupně ale graduje i linie ze současnosti, která vrcholí skutečně nádhernou závěrečnou scénou – dalo by se skoro říct katarzní. K nádhernému zážitku kromě hravé režie Tima Burtona přispívá krásná hudba Dannyho Elfmana a přesné herecké výkony zvláště McGregora a Finneyho.(12.9.2004)