Na Tima Burtona (toto sousloví 3x zdůrazňuji!) poměrně normální film, a jinak také moc krásný a příjemný. Nebudu se moc rozepisovat - jak se tak koukám po ostatních komentářích, téměř vše už bylo řečeno. Takže jen stručně - příběh a jeho hloubka, výtvarná stylizace, atmosféra, herci, hudba, kamera, a vůbec vše se v tomhle díle spojuje do jednoho celistvého proudu, na kterém se můžete nechat únášet celým filmem, který je tak milý a hravý, že ani nevyhnutelná smrt na konci nepůsobí vlastně vůbec smutně.(27.1.2005)

Po prvním shlédnutí musím souhlasit s POMem. Taky mi byl velmi nesympatický, jako ve všech filmech, Eman McMagor, kterého opravdu nemusím, takže mám co dělat, abych nedal 2 * ,-D(19.5.2009)

Spolu s Ed Woodom najlepší film Tima Burtona . Vizuálne krásne a obsahovo takisto. Najlepšia je scéna keď syn rozpráva otcovi príbeh o tom, ako zomrie.(16.2.2004)