poster

Velká ryba

 • USA

  Big Fish

 • Slovensko

  Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ***

  Nene, pro Tima Burtona slabost nemám a nikdy nejspíš mít nebudu. Ty jeho světy plné bizarních postaviček mi přijdou víc než cokoli jiného prostě otravné a dětinské.(10.9.2009)

 • golfista
  *****

  Nádherný film. Fakt ! .... Takový Burtonovský "Forrest Gump". Tady to je ale úplně "jiný život" a především jiná ruka režiséra. Retrospektivní pohled na život hlavního hrdiny z různých úhlů a všechny v nádherném vizuálním zpracování s příslušnou atmosférou a skvělou hudbou... Také za šťastnou ruku při castingu lze rejžovi jenom poblahopřát, protože taková plejáda výborných hereckých výkonů se jen tak nevidí (záměrně nechci vyzvihnout ani Jessicu, abych ostatním neukřivdil :)... Burton mě tím celým vyprávěním tak krásně rozložil, že poslední čtvrthodina ze mě dostala nevídané množství emocí ( hobiti mohli jenom závidět ).... Po druhé projekci bych si dovolil jen parafrázovat "významné recenzenty" - tenhle film má nezapomenutelný tvar, úžasnou chuť a fantasticky silný motor :) Do mých TOP 10 vplula velká a krásná ryba.(13.2.2004)

 • tron
  ****

  Dosť poeovský a málo burtonovský film, ktorý mal pôvodne režírovať Spielberg (ten by tým pádom po rokoch znova spolupracoval s Richardom D. Zannuckom, ktorý s Davidom Brownom produkoval jeho začiatky - ČEĽUSTE napríklad). Film plný smrti a života zároveň. Smutná čarodejnica z močiarov, v ktorej oku nešťastník vidí vlasnú smrť, dobrácky obor Carl, liliputánsky cirkusant Danny De Vito a jeho desivé tajomstvo, ale i nenaplnená láska opustenej Heleny Bonham Carterovej a ulica plná žltých narcisov a finále na rieke a v nej. Zvláštne poetická snímka, zanechávajúca jemné rozpaky i u najvýraznejších fanúšikov temného mága Burtona, keďže kombinuje zdanlivo (?) neskombinovateľné žánre.(9.1.2005)

 • Gemini
  ****

  Tim Burton, pohádkář a vypravěč, natočil film o tom, jak to má člověk obdařený imaginací v tom našem hloupém šedivém světě občas těžké. Přizval k tomu skvělé herce, jako obvykle nechal Dannyho Elfmana vyblbnout u skládání hudby a...a pravda je, že nebýt Ewana McGregora a jeho fantazijní reality, pěkně by mě naštval, protože obě hlavní postavy (otec a syn) mi byly asi do poloviny filmu těžce nesympatické:P S postupem děje ale začnete ledacos chápat a s příchodem Heleny Bonham Carter je už všechno tak jak by u vašeho oblíbeného režiséra mělo být. A velké finále filmu vás pak vezme palicí a odvleče do jeskyně, kde sídlí obr a na jejíž druhé straně se chytají ryby na snubní prsteny a...je to nádhera. 80% PS: Vážně by mě zajímalo, co by vzešlo ze spolupráce Burton-Gaiman....(28.7.2007)

 • RHK
  *****

  Celosvětově divácky úspěšný film. Napoprvé jsem tento film nedocenil, napodruhé už se mi to zdálo dokonalé. Kromě níže zmíněného Forresta Gumpa to připomíná trochu i Cimrmana ležícího spícího, především jde ale o krásný Burtonovský film s tématy odcizení a nakonec sblížení otce a syna a hledání smyslu života. Přitom film je napínavý a vizuálně krásný a tak nějak hezky zasněný. Trailer: http://www.csfd.cz/film/42923-velka-ryba-big-fish/videa/(2.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace