Sympatický úkrok Tima Burtona. S kouzelnou atmosférou, dojemnými momenty a hromadou životních pravd, kterým budete ochotni naslouchat díky jejich pohádkovému zpracování. Jen moc nechápu poznámky o neBurtonovské vizáži. Pořád je to ten typicky bizarní pohled na běžné lidské strasti a problémy, tou stejnou barvitou optikou, akorát trochu umírněnější a méně temný. Tim nám sice trochu stárne, ale pořád byste tenhle film bez váhání přiřadili k němu.(18.12.2003)

Celosvětově divácky úspěšný film. Napoprvé jsem tento film nedocenil, napodruhé už se mi to zdálo dokonalé. Kromě níže zmíněného Forresta Gumpa to připomíná trochu i Cimrmana ležícího spícího, především jde ale o krásný Burtonovský film s tématy odcizení a nakonec sblížení otce a syna a hledání smyslu života. Přitom film je napínavý a vizuálně krásný a tak nějak hezky zasněný. Trailer: http://www.csfd.cz/film/42923-velka-ryba-big-fish/videa/(2.1.2009)

Velká Ryba opojně komparuje reálný a fantaskní svět nejen tak, že jejich silné stránky ještě zvýrazní (pohádkovost působí více mile a něžně, v realitě se prohlubuje "pravda" a emoce), ale dokonce kráčí dál až k samotnému filmovému vyprávění. Nejde pak ani o to, jestli tyto světy od sebe rozeznáme, ale o to, že na konci ani nebudeme chtít, a v tom tkví ta nejsladší pointa. Zdatný filmař může vyprávět o čemkoliv a pokud bude mít um a prostředky Tima Burtona, své diváky si vždycky získá... Velká ryba je krásný film, jehož klišé ani naivní rozmary nemohou zkazit líbezné pocity, jež v člověku vyvolává. 9/10(8.4.2010)

Na Tima Burtona (toto sousloví 3x zdůrazňuji!) poměrně normální film, a jinak také moc krásný a příjemný. Nebudu se moc rozepisovat - jak se tak koukám po ostatních komentářích, téměř vše už bylo řečeno. Takže jen stručně - příběh a jeho hloubka, výtvarná stylizace, atmosféra, herci, hudba, kamera, a vůbec vše se v tomhle díle spojuje do jednoho celistvého proudu, na kterém se můžete nechat únášet celým filmem, který je tak milý a hravý, že ani nevyhnutelná smrt na konci nepůsobí vlastně vůbec smutně.(27.1.2005)

Až po závěrečných titulcích a pár minutách si člověk teprv uvědomí co je to za film od "podívína" Burtona..... Je to nádherná L A H Ů D K A !!!(6.11.2005)

• - Jeden z klaunů je převlečený Tim Burton. (Karlos80)

• - Dvojčata Ada Tai a Arlene Tai se už dřive objevily v Edu Woodovi, jako přátele Vampiry, když ji poprvé Ed Wood potkal na párty. (c.tucker)

• - Edward Bloom (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Hamilton Khaki. (dyfur)