Velká ryba

Big Fish

Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

Ten film nemá tvar, chuť a hlavne motor. Je to len jemná kostrička, ovešaná zaujímavými, krehkými myšlienkami, ktoré ale šumia moc potichu a do prázdna.(28.5.2004)

Sympatický úkrok Tima Burtona. S kouzelnou atmosférou, dojemnými momenty a hromadou životních pravd, kterým budete ochotni naslouchat díky jejich pohádkovému zpracování. Jen moc nechápu poznámky o neBurtonovské vizáži. Pořád je to ten typicky bizarní pohled na běžné lidské strasti a problémy, tou stejnou barvitou optikou, akorát trochu umírněnější a méně temný. Tim nám sice trochu stárne, ale pořád byste tenhle film bez váhání přiřadili k němu.(18.12.2003)

10 / 10 Neviem čím to je, ale čím som starší, tým mám radšej príbehy, ktoré sa točia okolo klasických rozprávkových tém a postavičiek - detstvo, prvé dobrodružstvá, bosorky a čarodejnice, obrovia, škriatkovia, cirkusy, kúzla a čary... A Veľká ryba moje chúťky dokonale uspokojila a urobila to s klasickým šarmom ála Tim Burton. A navyše, rozplynula moje neopodstatnené predsudky voči Ewanovi McGregorovi, ktorý sa pre túto úlohu snáď narodil, a potvrdila moju vysokú mienku o Alison Lohnan, z ktorej sa jedného pekného dňa určite stane hviezda, alebo aspoň hviezdička.(6.11.2005)

Myslím si, že Burton má i lepší filmy. Podle uživatelů databáze je však tím nejlepším právě Velká ryba, což mě trochu překvapilo. Na druhou stranu jsem rád, že Tim zase jednou dokázal preferovat silný příběh před vizuálními orgiemi, které jsou zde cítit jen v přijatelné míře.(16.12.2010)

Překrásný a citlivý příběh o člověku, který celý svůj život žije vyprávěním príběhů svým potokům nebo známým. Takhle úžasnou výpravu umí udělat jen TIm Burton. Řekl bych, že je to takový Forrest Gump po Burtnovsku. Ewen McGregor je v roli mladého Edwarda Blooma neuvěřitelně okouzlující a nechybí mi zde ani Deppovo charisma. Albert Finney se do role snílka a neúnavého vypravěče staršího Edwarda též velmi hodí Za zmínku určitě stojí i vedlejší role pro Stevena Buscemiho a Dannyho DeVita. Celým filmem nás navíc provází překrásná hudba, za kterou byl snímek nominován na jediného Oscara. Není to určitě to nejlepší co Tim Burton natočil, ale za zkouknutí tenhle citlivý snímek určitě stojí. Nevím proč, ale od prvního okamžiku jsem měl pocit, že dám čtyři hvězdičky, ale za ten konec musím pět........(19.12.2007)