Velká ryba

Big Fish

Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $122,919,055 Tim to zase dokazal......vtiahnut ma do ineho sveta a vyvolat vomne emocie.(21.12.2006)

Naprosto uzemňující vyprávění a zároveň Burtonovo životní dílo. Edward Bloom vás provede životem, láskou, fantazií a rodinnou atmosférou tak snadno, že začnete věřit každému jeho slovu. Pokud se ale nenecháte navnadit a vést, dočkáte se hořkého zklamání.(24.12.2004)

Už jen kvůli tomu proražení Marion Cotillard to stojí za to. Moje druhá nejoblíběnější Burtonovka, protože to není temné a depresivní, ale spíš takové hravé a optimistické.(28.10.2005)

Tim Burton tak trochu jinak... U jeho filmů vnímám očima. Zaměřuji se na kostými, prostředí a až na posledním místě na příběh,.. u Velké ryby tomu bylo naopak.. A přesto že to není ten Burton jak ho znám, stejně vidím jeho rukopis, ten který mám tak ráda :o) Kdopak je pro mě tou velkou rybou?.. A tak jak on nám prostřednictvím Edwarda Blooma vypráví příběh o nejkrásnějším životě, tak já jednou budu vyprávět příběhy prostřednictvím jeho filmů :o)(4.3.2010)

Spolu s Ed Woodom najlepší film Tima Burtona . Vizuálne krásne a obsahovo takisto. Najlepšia je scéna keď syn rozpráva otcovi príbeh o tom, ako zomrie.(16.2.2004)

• - Muže hrajícího na bendžo hraje Billy Redden, který hrál chlapce hrajícího na bendžo ve filmu Vysvobození (1972). (Kulmon)

• - Název Wallaceovy knihy o Bloomových dobrodružstvích má původ v jednom z oblíbených výrazů jeho otce. „Můj otec mluvil po celý život o tom, že opustí své rodné městečko a vydá se do velkého města, protože nechce být ‚velkou rybou v malém rybníku‘." (Taninaca)

• - Dvěře k sejfu, které se objeví při bankovní loupeži jsou ty samé, které jsme mohli spatřit ve filmu Batman (1989). (Kulmon)