Velká ryba

Big Fish

Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $122,919,055 Tim to zase dokazal......vtiahnut ma do ineho sveta a vyvolat vomne emocie.(21.12.2006)

Kdo z nás někdy nevyprávěl nějakou ,,svoji“ historku? A kdo ji nevyprávěl vícekrát? A ruku na srdce, byla pokaždé úplně stejná? A naprosto pravdivá? Možná, kdo ví, ale určitě jste ji nevyprávěli přímočaře. Protože potom by to sice nebylo dlouhý, ale ani zajímavý. A kdyby vám asistovala výborná kamera P.Rousselota , předváděli ji samí sympatičtí herci (snad kromě těch vietnamskejch vojáků), vyhrávala k ní perfektní nevtíravá hudba D.Elfmana a předvádění fantasie se chopil T.Burton, určitě by dostala pohádkovej nádech, ať už by se jednalo o cokoliv. Možná by se rázem celej váš život změnil v pohádku. Stejně jako život E.Blooma, pro kterého ani smrt nemohla být obyčejně šedá, ale burtonovsky barevná. A kdo by nechtěl žít život jako Edward Bloom? Ruku na srdce, já ano........ . P.S. přes všechny klady, mám ale raději toho druhýho Tima Burtona!!(15.8.2006)

Dosť poeovský a málo burtonovský film, ktorý mal pôvodne režírovať Spielberg (ten by tým pádom po rokoch znova spolupracoval s Richardom D. Zannuckom, ktorý s Davidom Brownom produkoval jeho začiatky - ČEĽUSTE napríklad). Film plný smrti a života zároveň. Smutná čarodejnica z močiarov, v ktorej oku nešťastník vidí vlasnú smrť, dobrácky obor Carl, liliputánsky cirkusant Danny De Vito a jeho desivé tajomstvo, ale i nenaplnená láska opustenej Heleny Bonham Carterovej a ulica plná žltých narcisov a finále na rieke a v nej. Zvláštne poetická snímka, zanechávajúca jemné rozpaky i u najvýraznejších fanúšikov temného mága Burtona, keďže kombinuje zdanlivo (?) neskombinovateľné žánre.(9.1.2005)

Tim Burton, pohádkář a vypravěč, natočil film o tom, jak to má člověk obdařený imaginací v tom našem hloupém šedivém světě občas těžké. Přizval k tomu skvělé herce, jako obvykle nechal Dannyho Elfmana vyblbnout u skládání hudby a...a pravda je, že nebýt Ewana McGregora a jeho fantazijní reality, pěkně by mě naštval, protože obě hlavní postavy (otec a syn) mi byly asi do poloviny filmu těžce nesympatické:P S postupem děje ale začnete ledacos chápat a s příchodem Heleny Bonham Carter je už všechno tak jak by u vašeho oblíbeného režiséra mělo být. A velké finále filmu vás pak vezme palicí a odvleče do jeskyně, kde sídlí obr a na jejíž druhé straně se chytají ryby na snubní prsteny a...je to nádhera. 80% PS: Vážně by mě zajímalo, co by vzešlo ze spolupráce Burton-Gaiman....(28.7.2007)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $66,809,693Tržby Celosvetovo $122,919,055║ Najlepší Burton, tak toto teda chytilo za srdce úžasný dojemný, dobrodružný, roztomilý a zábavný príbeh. /95%/(8.7.2007)