Velká ryba

Big Fish

Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

Magickorealistický Forrest Gump. Óda na vyprávění a vypravěče, jejíž jednotlivé příběhy se sice neskládají do stejně konzistentního a emocionálně působivého portrétu člověka nebo doby jako například v Malém velkém muži, ale pořád je dostatečně chytrá a nápaditá, aby zaměstnala vaši pozornost na dvě hodiny svého trvání a přiměla vás vážit si vlastní imaginace po mnoho hodin následujících. 85% Zajímavé komentáře: Douglas, tron, Eddard, MIMIC, Fr, Frankie, hudy78(17.8.2005)

Už jen kvůli tomu proražení Marion Cotillard to stojí za to. Moje druhá nejoblíběnější Burtonovka, protože to není temné a depresivní, ale spíš takové hravé a optimistické.(28.10.2005)

Pro někoho naprosto jiná Burtonovka, pro někoho zcela nejvíc typická Burtonovka. Pravda je přesně mezi. Na povrchu jemný příběh muže na smrtelné posteli, který vypráví a vypráví... a uvnitř skládanka, která diváku ukazuje, že ta jemnost je přesně v tom nádechu, na který jsme u Tima zvyklí. Krásný, velmi příjemný, sladký i hořký příběh. Láskyplný i strašidelný. Škodolibý, ale přeci pořád tolik opatrný. Příběh, který nezklame, neublíží, ale naopak zahřeje na srdci a potěší. Bohužel ale mě si film získal "pouze" vyprávěnými pasážemi, kdy jsme byli svědky fantazijních příhod. To ono reálnější já příběhu, už pro mě bylo přespříliš obyčejné. Krásné, ale ne výjimečné.(9.10.2009)

Opravdu nadhernej film. Nedokazu rict, co presne na tom ma nejvetsi podil, ale Tim Burton vse skloubil tak nadherne dohromady, ze to nema chybu. Dalo by se rict, ze to je takovy realny fantasy, protoze se tu vse vysvetli. Film ma spoustu dojemnejch momentu, je tu obsazeno spoustu myslenek a ma to kouzelnou, skoro az pohadkovou atmosferu. Navic hudba od Dannyho Elfmana nikdy nezklame a do toho super kamera a vynikajici herci v cele s Albertem Finneym a Ewanem McGregorem. Dal me jeste zaujal Steve Buscemi, kerej byl taky vybornej. Rozhodne jeden z nejlepsich filmu Tima Burtona.(6.5.2005)

Můj nejmilovanější Burton. Laskavější, smířlivější, moudřejší, ale neviditelná křídla příběhu mají stále to šílené rozpětí. Fantasmagorie, která se tváří jako pohádková cesta od kořenů k potomkům.................. Albert Finney/Ewan McGregor a jejich osudové ženy společnými silami natáhli síť, ale Velkou rybu chytil na háček samotný Velký Tim, jeden z největších filmových poetů. Kontrasty otec-syn, realita-snovost, osud-volba ústí do závěrečné scény u řeky, jíž se koloběh uzavírá. I syn v chladném podání Billyho Crudupa konečně vstupuje do otcova barevného a barvitého světa...(25.4.2007)