poster

Velká ryba

 • USA

  Big Fish

 • Slovensko

  Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  *****

  10 / 10 Neviem čím to je, ale čím som starší, tým mám radšej príbehy, ktoré sa točia okolo klasických rozprávkových tém a postavičiek - detstvo, prvé dobrodružstvá, bosorky a čarodejnice, obrovia, škriatkovia, cirkusy, kúzla a čary... A Veľká ryba moje chúťky dokonale uspokojila a urobila to s klasickým šarmom ála Tim Burton. A navyše, rozplynula moje neopodstatnené predsudky voči Ewanovi McGregorovi, ktorý sa pre túto úlohu snáď narodil, a potvrdila moju vysokú mienku o Alison Lohnan, z ktorej sa jedného pekného dňa určite stane hviezda, alebo aspoň hviezdička.(6.11.2005)

 • emma53
  ****

  To byla nádhera. Oproti včerejšímu velkolepému filmu s úžasným vizuálem, kde ale chyběla duše, tady se prolínala celým filmem a nebylo zapotřebí vůbec žádných bombastických triků. Tim Burton nás na chvíli pozval do říše snů, pohádek a fantazie, aby nás pohladil na srdci a duši, ale pak nás zase pomalu a citlivě odvedl nazpátek mezi lidi, kteří jsou úplně obyčejní a smrtelní, ale neztrácí svůj smysl života.(5.9.2013)

 • maxi6
  *****

  Tim Burton.......jeho sny, bizarnosti, představy, minulý život, řešení problémů svých a s rodiči, životní rady, to vše z velké části vložil a zkloubil do úchvatné pohádky pro dospělé. Na tomto filmu je zároveň úžasné to, že ho můžete zhlédnout i vícekrát a neztrácí na lesku........(4.8.2004)

 • Gemini
  ****

  Tim Burton, pohádkář a vypravěč, natočil film o tom, jak to má člověk obdařený imaginací v tom našem hloupém šedivém světě občas těžké. Přizval k tomu skvělé herce, jako obvykle nechal Dannyho Elfmana vyblbnout u skládání hudby a...a pravda je, že nebýt Ewana McGregora a jeho fantazijní reality, pěkně by mě naštval, protože obě hlavní postavy (otec a syn) mi byly asi do poloviny filmu těžce nesympatické:P S postupem děje ale začnete ledacos chápat a s příchodem Heleny Bonham Carter je už všechno tak jak by u vašeho oblíbeného režiséra mělo být. A velké finále filmu vás pak vezme palicí a odvleče do jeskyně, kde sídlí obr a na jejíž druhé straně se chytají ryby na snubní prsteny a...je to nádhera. 80% PS: Vážně by mě zajímalo, co by vzešlo ze spolupráce Burton-Gaiman....(28.7.2007)

 • Anthony
  *****

  Film má dvě hlavní roviny: V realitě a současnosti se odehrává klasický vztahový příběh otce a syna a ve vyprávění se odehrávají příběhy ze života starého pana Blooma. Divácky vděčnější je pochopitelně otcovo vyprávění, protože to je přímo nabušené fantazií a s šedivou realitou toho nemá (?) moc společného. A hledali bychom někoho skutečně povolaného k vyprávění příběhů plných fantazie, pak na Tima Burtona by si člověk po filmech jako Střihoruký Edward vzpomněl mezi prvními.Chvíle, kdy sledujeme Ewana McGregora coby mladého Eda při jeho neuvěřitelných zážitcích patří k tomu nejzajímavějšímu, co film nabízí. Scéna s čarodějnicí a jejím okem („tak takhle teda umřu“) patří k mým nejoblíbenějším. Postupně ale graduje i linie ze současnosti, která vrcholí skutečně nádhernou závěrečnou scénou – dalo by se skoro říct katarzní. K nádhernému zážitku kromě hravé režie Tima Burtona přispívá krásná hudba Dannyho Elfmana a přesné herecké výkony zvláště McGregora a Finneyho.(12.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace