Velká ryba

Big Fish

Veľká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 120 min

Scénář: John August .. Retrospektivní, sentimentální a místy často nudný film. Vše obalené typickou Burton stylizací. Chybělo mi zde více humoru.. Mé očekávání, co Tim Burton zase předvede, bylo asi moc přehnané a při sledování došlo na zklamání; hlavně co se toho slibovaného "velkého" konce týče.. 70%.(6.2.2005)

Film, který mě nepřestal hladit u srdce ani když skončil.(28.10.2007)

Nene, pro Tima Burtona slabost nemám a nikdy nejspíš mít nebudu. Ty jeho světy plné bizarních postaviček mi přijdou víc než cokoli jiného prostě otravné a dětinské.(10.9.2009)

Super film, ani nevim proč se mi to tak líbilo(12.7.2004)

10 / 10 Neviem čím to je, ale čím som starší, tým mám radšej príbehy, ktoré sa točia okolo klasických rozprávkových tém a postavičiek - detstvo, prvé dobrodružstvá, bosorky a čarodejnice, obrovia, škriatkovia, cirkusy, kúzla a čary... A Veľká ryba moje chúťky dokonale uspokojila a urobila to s klasickým šarmom ála Tim Burton. A navyše, rozplynula moje neopodstatnené predsudky voči Ewanovi McGregorovi, ktorý sa pre túto úlohu snáď narodil, a potvrdila moju vysokú mienku o Alison Lohnan, z ktorej sa jedného pekného dňa určite stane hviezda, alebo aspoň hviezdička.(6.11.2005)

• - Produkční tým natáčel na více než tuctu různých míst v Alabamě. Počet jeho členů se v některých chvílích pohyboval okolo tří set. Komparzistů, z nichž museli být všichni oblečeni do příslušných kostýmů, bylo kolem sedmi tisíc. (Taninaca)

• - Dvojčata Ada Tai a Arlene Tai se už dřive objevily v Edu Woodovi, jako přátele Vampiry, když ji poprvé Ed Wood potkal na párty. (c.tucker)

• - Červené auto, kterým jezdí mladý Edward Bloom (Ewan McGregor), je Dodge Charger rok výroby 1966. (funmaker)