Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

rogger

Na Burtona nečakane "ružové" dielko, ktoré však myšlienkou a rozprávaním pohladí na duši. Trochu mi to pripomína Hladanie krajiny-nekrajiny asi hlavne dôležitou ideou,že človek by nikdy nemal prestať snívať a žiť tak ako sa mu páči , len kvôli tomu, že ostatní sú na to už moc dospelí. Veľmi jemné,citlivé, miestami až rozprávkové spracovanie. Za inšpiráciu do života 9/10 :) ()

Majo87x

Ja by som tomuto filmu udelil aj hviezdičky navyše, od chvíle keď Will prvýkrát zistí, že na otcových historkách nie sú len výmysly, ale i pravda, sa film stáva emotívny a silný, je to vynikajúci film a ukazuje, že vykresliť vzťah otca a syna sa nemusí len v zložitom filme ()

Formanovec

Nejlepší film od pana Génia. Viděl jsem ho asi 4x a pokaždé mě prostě dostane. Nádherný retrospektivní film s úžasným Ewanem McGregorem a s nejvíce strhujícím, krásným koncem, který jsem kdy ve filmu viděl :) Doporučuji všem, kteří si u filmů rádi pobrečí ;) ()

elanista1

Tento film je tak bezduchy, az je nadherny. Od talentovanej Burtonovej rezie rozpravajucu forestgumpovskym sposobom, cez slzyvyvolavajucu hudbu az po jeden z najkrajsich predstavitelnych zaverov sa pre mna stava Velka ryba jednym z najlepsich najmagickejsich prazdnych filmov ake som kedy videl. ()

Bumerang

Mě tento film nějak úplně minul. Nikdy bych neřekl, že ho točil můj milovaný Tim. Snad ještě nikdy jsem neviděl, že by byl tak mdlý a nevýrazný. Tak rád mám ten jeho mile vyšinutý svět. Ale ve Velký rybě jsem ho hledal marně. Nesedělo mi ani herecké obsazení - Billy Crudup je nesympatický a Ewanovi jsem těch 18 let fakt nevěřil... Až ke konci se ten film trošku rozjel, ale to už můj dojem z neslaného, nemastného zážitku nezahnalo. Já nevím, no. Hezký námět, hezká myšlenka. Ale výsledek? ()

zdeci

Ačkoliv Burtona příliš nemusím, tak musím seznat, že ten funus byl citronovou šťávou, jíž byla dobře osmažená rybka pokapána, líbilo! ()

FREEWHEELER

Ohromná zlátanina všetkého možného, kde svetlé momenty nemajú možnosť vyniknúť nakoľko miestami nedávajú zmysel. Tentokrát sa obávam že režisér ani nevie čo chcel povedať, navyše vizuálne mi to neprišlo príťažlivé, ako u jeho ostatných kúskov. ()

Mrs.SMEGhead

Takřka každý dědeček rád vypráví své historky z dob, kdy nepotřeboval brýle ani hůl, ale na příbězích Edwarda Blooma je vždy něco nedůvěryhodného, pro jeho syna obzvláště, tu se objeví obr a tu zase prapodivná, okouzlující vesnička uprostřed strašlivého lesa nebo obrovská ryba polykací snubní prsteny čí čarodějnice. Syn Will nemůže otcovy historky vystát, tíží ho jeho přesvědčení, že svého opravdového tatínka nezná, že zná jen toho, kterého si Edward vymyslil ve svých „pohádkách“. Úplně uvěří až když Edwardův pohřeb navštíví postavy z otcových povídaček… nezapomínejme že Edward Bloom byl rybář a ti čas od času něco malinko zveličí ;) ()

LordMack

Jsem jediný, komu se ten konec nelíbil? Bylo to očividné již během filmu, že se to pokusí zakončit podobným všeosvěcujícím klišé. Za ten konec bod dolu, čekal jsem něco originálnějšího. Vysoká očekávání jsou holt zabijáci filmů. ()

To2m3

Everybody's there, and I mean everybody. And the strange thing is, there's not a sad face to be found, everyone's just so happy to see you. ()

martij06

Film jako takový byl trochu uloudaný, ale jakmile začlo vyprávění nastaly vtipné, absurdní a taky smutné situace v životě... ()

mArtinko5MB

Typický Burton z posledných rokov. Po návrate batmana to šlo s mojími sympatiami k jeho tvorbe dolu vodou. Film by možno mal vačší úspech v mojích očiach ak by mal trošku inú formu. Takto to je len chaos a nuda. 50% ()

DaliborekD

Film plný fantasie, dobrodružství, lásky i naivity.Výborně obsazený, plný originálních postupů a výjevů, které ale nikdy neupozaďují silný a emotivní příběh. Film, do kterého Burton přenesl nejmíň své šílenosti a nejvíc svých režisérských kvalit. ()

pida123

Taková praštěná pohádka na dobrou noc. Pěkně udělaný, ale nuda asi tak na 80% filmu. A závěr filmu? Škoda mluvit, čekala jsem víc. Tohle mě docela zklamalo. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney