Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

radektejkal

Pokud někdo četl nějakou mojí recenzi, musí mu být jasné, co si o filmech tohoto typu myslím - háček na romantické ryby, především na roztěkané sumce! ()

Fanucci

Moc milý, příjemný film, který pěkně pohladí na duši. Ve filmu prakticky nejsou záporné postavy. Řeší se nepochopení a odcizení mezi synem a otcem, kteří v průběhu filmu k sobě hledají cestu. ()

wipeout

Príbeh ako z tej s najväčšou láskou poskladanej rozprávkovej knižky. Záleží len na vás či necháte do popredia vystúpiť to malé dieťa vo vás a necháte sa očariť čarokásnou farbistou naivnosťou rozprávania jednej veľkej ryby v prekvapivo malom rybníku zvanom svet. Ja som pozvanie na túto cestu prijal a neoľutoval. Okrem výborného hereckého obsadenia sa môžete tešiť na bizarné (ne)rozprávkové postavičky sťa by listy postupne opadávajúce zo stromu, ktorý ale nikdy nevyschýňa pretože na jar ho čaká znovunájdená sila rozprávať ďaľším a ďaľším veľkým deťom. ()

Huntelaar

Další klasický (rozuměj výborný) Burtonovský film s koňskou dávkou fantazie, ve kterém jen Deppa nahradil McGregor. A musím uznat, že to byla dobrá volba. ()

Efik_CZme

Obrovské zklamání... Očekávaná obsurdita byla svázána do příběhu vyprávěného se smutnou strnulostí. Asi jsem už vyrostl z NAIVNÍCH pohádek... A určitě si s končnou platností uvědomil, že nemám rád Tima Burtona. Souhlasím s Renton a POMOem:-D ()

fmash

Velká Ryba patří k těm „malým velkým“ filmům, jež v zásadě umírněnou formou dovedou vytvořit skvělou atmosféru. „Banální“ příběh mezigeneračního nepochopení mezi otcem a synem je okořeněn velice barvitými (a barevnými) vsuvkami otcových fantaskních fabulací. Právě tyto pasáže jsou tím, co většina diváků od Burtona očekává a zde se jim toho ve výjimečně optimistickém stylu (s minimem obvyklých makabrózních prvků) dostává. Ale možná jde naopak o mystický příběh neúnavného snílka a vypravěče, jenž je pro větší kontrast proložený obyčejně reálnými peripetiemi rodinných trampot. Film dovede z diváka vymáčkout nějakou tu slzu, potěší hereckým obsazením (třeba takový Steve Buscemi - má sice jenom štěk, ale nemilujte tu jeho bledou vykulenou tvář) i nostalgickým vizuálním pojetím. S tím vším dobře koresponduje i celkově pozitivní vyznění včetně „dobrého“ konce. Nemohu si však odpustit poznámku, že Burton tu tak nějak působí, jako by si chtěl trochu odpočinout. A možná kdyby si zvolil jednu ze dvou hlavních rovin vyprávění (nejlépu tu jemu vlastnější), udělal by lépe. ()

Vessper

Pro mě je Velká Ryba poměrně zklamáním. Pasáže s Ewan McGregorem jsou pěkné a poměrně zábavné, přesto mě na záčátku moc nechytly. Scény ze současnosti jsou nudné a nevyrazné. I ten příběh je takový nijaký - protože otec rád vypráví historky, tak ho syn nemá moc rád a moc ho nezná a nakonec jednu poví sám a všechno se to změní. Nevím no. Opravdu jsem ocenil některé vyprávěné minipříbehy, ale bohužel film jako celek to není nic extra. ()

Kate...

Úžasný, dokonalý, mnou zbožňovaný film, který mě dostal vším a hlavně tím, jak syn dokončil otcův příběh...Krásné. ()

BitlDjus

Až do teď jsem měl nejradši od Tima Burtona Mrtvou Nevěstu ale po shlédnutí tohoto geniálního,krásného,dojemného,fantastického díla jsem byl unešen. Film vypráví o statečném mladíkovi který si jde za svým a prožívá neuvěřitelná dobrodružství, která převypráví svému synovi. Tahle "pohádka" ve mě toho hodně nechala a určitě si jí budu pouštět víckrát... opravdu dokonalost svého žánru nemluvně o nádherném závěru. Jako vždy mě uchvátil Steve Buscemi s jeho vedlejší rolí bláznivého básníka, co se týče Ewana McGregora jeho role padla přesně jako prdel na hrnec. Velká Ryba je mistrovské dílo...nic víc nelze dodat. ()

Taninaca

Omalovánky, pro které zvolil Tim Burton ty nejpestřejší barvy. Nádherná pohádka o tom, že realita jemně okořeněná fantazií, se hned lépe poslouchá než čistá pravda. Tim Burton je můj velký oblíbenec a mám ráda všechny jeho kousky. Ve scéně, kdy Edward poprvé spatřil svojí ženu, jsem měla pocit, jako by se můj svět zastavil spolu s jeho. Velká ryba mi svým zpracováním trochu připomíná Střihorukého Edwarda. Sympatické bizardní figurky, silný hudební doprovod a krásná estetická stránka filmu. Jeden z nejhezčích filmových konců, které jsem kdy viděla. ()

Katarine

Když se sejdou mí oblíbenci - Tim Burton, Ewan McGregor, Helena Bonham Carter a Marion Cotillard s kouzelným příběhem propojujícím realitu s fantazií a uroněnou slzičkou na konci, myslíte, že bych byla schopná udělit Velké rybě jiné hodnocení než 5*? Nebyla! ()

Fíla

Kroutil jsem hlavou. Ani jsem nedutal a hltal zároveň tohle sousto. Tim Burton je pro mě nejlepším režisérem! Dokázal skloubit fantasy s realitou. Donutil mě k absolutnímu soustředění na film. Donutil mě si říct " Ano, ten Tim je opravdový mistr." Nechápu to, já to prostě nechápu jak to udělal. Prostě jen vím, že je nejlepší. 10/10 ()

mikinhoo

Krásný film, tak bych to nazval. Je to milé zpestření večera a příběh je úžasný a i dokonce vtipný. Líbilo se mi to! ()

easaque

3* tak jsem si po dlouhé době zopakoval tady vyzdvihovaný Burtonův kousek, abych zjistil jestli jsou ty tři hvězdičky oprávněné. A je to tak a přidávám se k té malé skupince, která v něm nic výjimečného nevidí. Čím dál víc zjišťuji, že režisérův styl je hlavně podlézavě líbivý a vyumělkovaný, aby se zavděčil co nejširší skupině diváků. Pár jeho filmů mám rád, ale k tomuto se už vracet nehodlám. Kouká se na něj hezky, ale to je tak vše a svým obsahem nic nepřináší a herci jsou tam jako loutky. Fanoušci fantaskního světa Tima Burtona si ale užijí a přeji jim to. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

On to rozhodně není špatný film, to určitě ne. Jen prostě nevidím důvod dát vyšší hodnocení. Možná to je způsobené i tím, že filmy o umírání na smrtelnou nemoc fakt v oblibě nemám, ale tady jsem doufal, že se na to tolik nebude hrát. A taky že tolik ne, ale stejně... U Velké ryby mě zaujalo pár scén, u kterých mě bavilo hledat skrytý reálný základ, jenže některé mě zase nudily a někdy jsem ani nechápal, proč tam některé ty prvky vůbec jsou (třeba toho obra jsem nepobral). Hlavní problém ale vidím v tom, že mě to zaujalo v jednotlivých scénách, ale celkově to ve mě žádné výraznější dojmy nezanechalo a znova už to vidět asi nemusím. Jako kecal bych, že mě trošku nedojala ta scéna umírání (já to snad ani jako spoiler neoznačím, když je to očividné už od začátku), ale upřímně, za to mohla ta smutná dojemná, až vyděračská hudba. A když si vzpomenu na poslední sen ze Snů Akiry Kurosawy, ten mě stejně dojal o dost víc - a to tam hrála samá veselá hudba a člověk by ani neřekl, že to je pohřeb. Takže tady to moc neberu, sorry. Své kouzlo to má určitě, ale nedokážu mu (aspoň teďka) podlehnout a "docenit ho". A imaginativní mi to taky moc nepřišlo, vlastně to jen okopírovalo pár postaviček a míst viděných už jinde, ale vlastní Burtonovu fantazii jsem v tom prostě neviděl. Ale může vůbec člověk bez fantazie jako já něco takového soudit? A teď když nad tím tak přemýšlím, pořád jsem čekal, že ty neshody ve vztahu otce a syna a jejich odlišného pohledu na světa budou víc rozvedené, ne že se zničehonic rozhřeší na smrtelném lůžku, kde syn řekni otci těsně před smrtí svoji vlastní vymyšlenou historku - navzdory tomu, že se před chvílí dozvěděl, jak to skutečně bylo s jeho porodem a skutečný příběh mu přišel zajímavější. Nějaký postupný vývoj toho bych tam rád viděl, jenže není. Lepší 3* ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney