Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Mikarda

Zbytečné rozpitvávat, zkrátka jeden z nejlepších filmů všech dob! Hlavní trojice předvádí úžasné herecké výkony a ty pomíchané scény... Jsem v nebi! Jedinečný filmový zážitek! ()

zipexx

21 gramů...podle mnohých váha lidské duše...podle mě váha lásky...vždy, když někdo umře neztratí jen on váhu kolibříka...ztratí ji všichni, kteří ho milovali...o kolik gramů člověk může přijít, aby to ještě přežil... ()

maverick10

Uzasny. Film stavy predevsim na silnem pribehu a vynikajicich hercich. Opravdu S.Penn, B.Del Toro a Naomi Watts jsou bezchybni. Oni dokazali tomu silnemu pribehu vdechnout zivot. Ja nejsem zastancem takovehoto skakani v dejove linii filmu. A ani tady se mi to moc nezamlouvalo. Ovsem silny zazitek z tohoto filmu, mi tuto malickost hrave prebyl. ()

Carlossss

Film, kterému k dokonalosti chybí jen kousek. Mám rád snímky, které mě donutí přemýšlet a tápat nad tím, co vlastně vidím. Příběh je zajímavý, ale lehce odhalitelný. Co mu dodává na originalitě je postupné odhalování střípků a kousíčků, které dávají dohromady filozofickou mozaiku, která zabodá v mysli a pomůže mi přemýšlet nad tím, proč vlastně jsem. ()

Kate...

Člověk by nevěřil, jak takhle emočně nabití film ho dokáže během sledování a po sledování umlčet. Hned po několika prvních obrazcích filmu jsem věděla, že nemusím přemýšlet a ta skládanka se mi v hlavě složí sama to proto, aby člověk mezitím mohl přemýšlet nad plynutí osudů těchto postav a nechat se unášet jejich příběhy, které vás dokonale pohltí svou depresivnostía a při sledování epilogu už ani nedýcháte. Úžasné výkony herců (všech a především skvělého Penna), Iňaritu nám ukázal svou skvělou režií nepopsatelně složité lidské emocionální vypětí. Dokonalé. ()

honajz2

Hergot, co to bylo za módu na konci devadesátek a na začátku nového milénia, točit mozaikové filmy o nevyhnutelnosti osudu? Zimní spáči, Magnolia, tohle, asi i Amores perros... Z tohohle jsem viděl dva filmy a 21 gramů mi určitě sedlo o něco víc než Zimní spáči, ale i tak mi tenhle typ filmů stále připadá méně zajímavý než se na první pohled zdá. Osudové to sice je hodně, atmosféru to má překvapivě slušnou a herecké výkony jsou taktéž solidní, ale zároveň nemůžu říct, že bych z toho byl nadšený, protože mi opravdu nesedí retrospektivní filmy, které retrospektivu používají bez opodstatnění, jen na efekt. A tohle je bohužel jeden z nich, vzhledem k tomu, jak nahodile tu jsou veškeré scény promíchané. Dá to sice všechno smysl a někam to graduje, ale kdyby to bylo sestříhané chronologicky, myslím si, že by to bylo silnější a zajímavější. Buď to a nebo by se ukázalo, že to není tak silné a chytré jak se to skrze retrospektivu snaží být. A hlavně kvůli tomu přes tři hvězdy jen tak nepůjdu a silně pochybuji, že bych to někdy v budoucnu přehodnotil. Je to dobré, má to něco do sebe, ale ne až tak. Silné 3* ()

balba

Výborně natočený film ,který si zaslouží obdiv a hlavně závěr filmu je dosti dojemný , ale dobře vystižený. ()

Jonash87

Chvílemi zmatené kvůli střídání scén s rozdílnou časovou posloupností, chvílemi možná trošičku zdlouhavé, celkově však vydařený film s parádními hereckými výkony (Sean Penn, Benicio Del Toro), zajímavým scénářem a povedeným rozuzlením. Film plný emocí a se silným závěrem. 90 % ()

Aljak

Rovnako ako v Amores Perros: tri ľudské osudy sa v jeden moment pretnú a navždy zmenia ich životy. Iñárritu a Arriaga opäť vytvorili rovnaké pútavé divadlo ako 3 roky predtým, avšak s inším príbehom a s oveľa neprehľadnejším spracovaním. Ten štýl, keď sa viacero rôznych príbehov prekrýva mám veľmi rád, avšak už len samotné hľadanie súvislostí medzi príbehmi býva dosť náročné. No a tentokrát to ešte viac sťažili tým, že trojica príbehov nepôsobila v súvislej časovej rovine, ale boli doslova rozbité na črepy - no a pôsobilo to naozaj až príliš nesúrodo, čo pre mňa osobne bolo skôr na škodu ako na úžitok. Ale OK, napokon pri dobrom sústredení a pochopení všetkých súvislosti sa dal napokon pospájať celý film do časového a dejinného sledu. Všetky tri životné osudy boli zaujímavé a od osudového momentu dokonalo prepletené, avšak niektoré veci a vývoj v deji mi prišiel úplne mimo. Hmmmm, očakával som 5-hviezdičkový film, no napokon u mňa prevláda skôr sklamanie ako očarenie. ()

Wiikii

Pár životních příběhů pár postav, které se pomale spletou do sebe a vznikne jeden velký příběh, který spojuje jeden velký omyl, náhoda co se nikdy neměla stád. .. Great ... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

M.i.k.e

mozaika vzájemně propletených osudových příběhů, která sice plyne velmi pomalu, ale tím jak je vyprávěna nelineárně a nechává na divákovi aby si postupně dával dohromady komplexní obraz, nenudí ani chviličku. Iňáriritu tady skvěle pracuje s atmosférou beznaděje a i když tu a tam vykoukne náznak naděje velmi rychle ho zaplaší skoro až hmatatelná deprese, kdy jsem prožíval každičkou jednu emoci. Sean Penn a Benicio Del Toro výborní, ovšem Naomi Watts je strká do kapsy a podává svůj životní výkon. Teď už jen dohnat Amores Perros...90% ()

Rocky88

Hodnotím po prvním skouknutí, takže je velice pravděpodobné, že ne všechny kusy této skládačky mi zapadly tam, kam měli. Ten příběh jsem ale - zdá se - pochopil. Zajímavé na Ińnárrituově zpracování není nejen to, že celý příběh rozbil a poskládal do jiného sledu, aniž by to působilo chaoticky, ale i to, že celý film se odvíjí chronologicky, co se týče prožívaných pocitů - nenávist střídá nenávist, láska střídá lásku, utrpení střídá utrpení atd. atd. Pocity jsou navíc přenášeny k divákovi pomocí bezchybných hereckých výkonů tří hlavních protagonistů. Samotný film bych ohodnotil čtyřimi hvězdičkami, ale za to, jak mě Ińárritu přinutil přemýšlet při filmu i po něm, musím hvězdičku přidat....... ***Neboj se, já mám dobré srdce.*** ()

Stanley

Tenhle film se s divákem vůbec nemazlí. Vyrve vám vnitřnosti a rozdupe pod kopyty žalostí lidských osudů. A vy jste mu za tu bolest vděčni, protože víte, že bolest umí povznášet a obohacovat více než radost a euforie. Jen se to nesmí přehánět, že, Alejandro? ()

Abes

Po Amores Perros druhý film tohoto režiséra a už mám pocit, že se opakuje... snímky se pro mne liší jen ve zpracování. Amores Perros bylo díky "rozechvěné" kameře a tvrdé muzice více autentické a podtrhovalo ráz "běžného" mexického života. 21 gramů vypadá více americky. Neochvějně pevné záběry posouvají Alejandra Ińárritua do "civilizovanější kinematografie". V obou případech odvedl vynikající práci a dva velmi podobné filmy si nezaslouží nic jiného než plny dům. ()

marcek

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdami. Nechal jsem to ustát v hlavě asi 4 dny a zjistil jsem, že naď tim přemyšlim pořád a pořád. Není pochyb, že to byl nejtěžší film, co jsem zatím viděl, ale musel bych se hambou propadnout, kdybych dal jenom 4*. Vážně fámózní snímek. První půlhodinu jsem vůbec nechápal o co jde :) ()

cariada

Příběh jsem nesledoval tak pozorně proto, hodnotím jen průměrně. Sledujeme propletenec několika lidí, kterým se zhroutí život, ale každému jinak , ale všichni jsou navzájem propletený. Jeden zaviní nehodu při níž zabije dvě hočičiky a těžce zraní jejich tátu od nehody odjede pka je tu jejich matka, která se z toho zhroutí. Do toho je tu učitel ,který nutně potřebuje transplantaci srdci a dostane srdce od otce, který je v téžkém komatu. Jenže on se za každoucenu chce dozvědět od koho to srdce je. Celé je to propletené má to něco do sebe, ale na mě to moc nepůsobilo, protože jsem se na film nesoustředil. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)