Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Prochy38

Úžasné. Ze začátku velmi chaotické, ale postupně do sebe všechny dějové linie tak dokonale zapadaly, že jsem až sám byl překvapen, jak dobře vše vychází. Hlavní úspěch filmu bych kladl na individuální herecké výkony, a to ve všech rolích... U mě nadšení... ()

kobe6

Chvíli mi trvalo než jsem se zorientoval. Bravurně seskládaný příběh. Smekám před režií. Dále snad každý kdo se ve filmu objevil, tak mě dokázal něčím ohromit. Kdo nejvíc? Sean Penn? Pochopitelná volba. Ale asi zvolim Benicia, který má v sobě charisma dosahující astronomických hodnot. Více takových filmů. ()

Ještěřák

Co život, to průser jak mraky v případě hrdinů filmu, který je zrovna tak dobrý jako bradavky Naomi Watts. Těžká váha, ze které vás chtě nechtě časem trefí šlak, plně na úrovni energetických upírů a nálado vycucávaků formátu 1984, CRASH, HELEN, nebo - následuje moje oblíbená depresivní kurvárna nejhrubšího zrna - VERONICA DECIDES TO DIE. Jen soundtrack, pravda pravdička, mohl být lepší. Zvítězilo lidství? Těžko říct. Kinematografie? Bezesporu. ()

Itar

Slabé čtyři, protože Naomi. Bez ní jen lehký nadprůměr, který těží z rozkouskovanosti děje a silného tématu. Potenciál však rozhodně není využit na plno a nemůžu se zbavit stejného pocitu roztahanosti, jako u Babelu. Ve filmu je přitom hned několik skutečně nezapomenutelných scén, které jdou hodně do hloubky. Film jako celek ovšem dost často ztrácí drive a tím pádém také nudí. Pro mě velké zklamání. ()

Erinye

Celkem dost náročný film, ve kterém jsem se místy ztrácela. Ale na konci se osudy všech protagonistů spojily a vše najednou dávalo smysl. Další dílo o lidském utrpení, o náhodách, které vlastně nejsou náhody. Film o potřebě odpuštění, které není snadné dát. Životní situace vyhnané až do extrémů, ale snadno uvěřitelné. Bohužel, takové věci se dějí. Film, co stojí za to, a ráda se na něj podívám znovu. ()

.MJ.

Myslím si, že bylo úplně zbytečné to takto koncipovat. Prakticky v každé scéně víc uvažuju o tom, kde se právě nacházím než abych si vychutnával děj. Na konci to sice celé dává smysl, ale musíte to fakt pozorně sledovat ať vám neuteče jediný střípek, protože v té chvíli se to zbortí jak domeček z karet. Řekl bych, že to je takový nepovededý pokus napodobit Memento ve smyslu udělat promyšlenou skládačku, ovšem tohle je až moc překombinované. V jádru to je opravdu dobrý film, ale až moc chaoticky natočený na můj vkus. Když budu hodtotit herce tak Del Toro a Watts byli úžasní. Sean Penn je mi strašně nesympatický a nikdy jsem ho neměl rád, ale musím uznat, že zahrál taky dobře. Hodnotím 60% ()

Andree8

Vskutku luxusní míchanice tří životů, které se spojí díky krutému osudu každého z nich. To co z toho vyplyne je nejen ke shlédnutí, ale taky k zamyšlení. ()

tterez

Poslední hvězdičku jsem nedala jen proto, že byl ten děj až zbytečně moc přeházený v čase. Nebylo to třeba, byl to perfektní příběh. Miluju Naomi! ()

ClimbVibe

Puzzle dramatických příběhů, rozsypané na zemi. Postupně skládané dohromady mistrnou rukou režiséra, který ví o čem točí. ()

Honzeek95

Naomi Watts jeden z nejlepších hereckých výkonů, jaké jsem kdy v životě viděl. Úžasný film - atmosféra, režie, hudba, mozaikovitá struktura - vše funguje.. ()

Paldiny

Už po prvom zhliadnutí nadšenie a to aj napriek tomu, že pre plné docenenie muselo prísť na ďalšie projekcie. Iñárritu poňal látku skutočne originálne a s výsmechom do tváre chronologickému rozprávaniu diváka nešetrí a od prvej minúty servíruje mozaiku scén vytvárajúci jeden zdanlivo neuveriteľný príbeh. Ten potvrdzuje, že láska skutočne nejde cez žalúdok a prehliadkou jedinečných hereckých výkonov pomaly vedie k zodpovedaniu otázky všetkých otázok. A teda akú má vlastne váhu tých 21 gramov. ()

Patrik256

Ocenění: Oscar '03 - nominace: vedlejší herec (B. Del Toro), hlavní herečka (N. Watts) // BAFTA - nominace: střih, hlavní herec (B. Del Toro), hlavní herec (S. Penn), hlavní herečka (N. Watts), původní scénář // Rozpočet_ 20 milionov $ // Tržby_ 60.4 miliona $ ()

GREGOIRE

Vynikající film, přestože nevím, jestli budu mít chuť se na něj podívat znovu. Je to dílo svým pojetím mimořádně silné a dokumentárně autenticky syrové. Dvě hodiny napětí, stresů, bez šance na nějaký odstup od děje. Skládanka příběhů do sebe zapadá stále více, až se vše v závěru spojí v jeden celek. Je to film, který dá zabrat. Herci jako by ani nehráli – vše z toho, co vidíme, se může stát. Nevím, zda je pravda motto filmu o tom, že lidská duše váží 21 gramů, ale není to vůbec podstatné, protože tenhle snímek duši rozhodně má. ()

Jeržik

Další z řady skvělých hereckých exibicí bez Názoru. Ińárritu už by se mohl projednou rozhodnout, zda chce být makový nebo tvarohový. Já mu totiž průměrnou sójovou pachuť na konci jentak nezapomenu. ()

chim.chim

Takový ten typ filmu, z kterého mrazí. Jak říká Alejandro: "The concept of eternity that you will never return to see a tree or a sunset or a flower or your father or your son's face - never! That concept of eternity can get me crazy." - A tohle dílo je jeho způsob, jak se s tím vyrovnat. - "It's about love, it's about death, it's about guilt and above all of these things it's about forgivness and redemption." Je neuvěřitelné, jak pravdivě a lidsky všechny ty emoce převedl na plátno, ale na tom samozřejmě mají podíl i špičkové herecké výkony. Každopádně tímto filmem Alejandro potvrdil, jak moc neobyčejným režisérem je, a pro mě už se tak dávno stal naprosto vrcholným umělcem. "It's a lesson, it's a constant lesson - a painful one, but beautiful at the end." A musím mu dát za pravdu. ()

AlchENEMY

Jeden z filmů, který MUSÍTE dokoukat do konce...jinak nepochopíte nic. První půlku filmu jsem přemýšlela nad tím, kolik je tam postav, kolik příběhů se to tam sakra odehrává a byla jsem velice zmatená. Pak mě napadla spásná myšlenka - přečíst si k tomu ten text na zadním obalu DVDčka a svitla mi určitá naděje na pochopení celého filmu. I tak tento film nemá bez konce cenu, poslední minuty tomu totiž dodají to, na co jste celou tu dobu čekali a neskutečně vám převrátí celý film ve vaší hlavě, teprve pak můžete říct, že jste ten film opravdu viděli. Ano, život v sobě občas skýtá různá tajemství a dobrodružství...Tak, kolik přesně váží 21 gamů? ()

simply

Mozaika tří drsných a syrovýchh příběhů. Líbilo se mi, že autor nevyprávěl příběh chronologicky. Měním názor na Benicia Del Tora v tomto snímku byl nepřekonatelný. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)