Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

rasttea

Alejandro jde vždycky syrově na dřeň věci, scénář je pěkná skládačka, která do sebe postupně zapadá, všechny herecké výkony jsou famózní, člověka zcela pohltí. Jeden z těch příběhů, který si ještě dlouho přebíráte v hlavě a který má tendence delší dobu odeznívat. ()

Motinski

Jeden z tých emočne silnejších zážitkov pri ktorom som sa na začiatku až moc ťažko hľadal. Potom už to ale odsypalo a išlo sa pri postavách pekne do hĺbky. Podobne nepríjemné pocity ako pri Amores perros, no ešte intenzívnejšie. Herecky prvotriedne a scenáristicky vyšperkované takmer k dokonalosti. Škoda toho začiatku. ()

Lachtaan

Komplikované drama s ještě složitější, ale bravurní myšlenkou, které nakonec nepřináší tak bombastický zážitek, v nějž jsem doufal, už jen proto, že ono propojení všech různě nakonec spojených osob nepřináší téměř žádné emoce. S takovým tématem by šly dělat opravdu divy, ona idea, že s mrtvým tělem rozhodně neumírá i duše, která si může okamžitě hledat místo jinde, mě na 21 gramů lákala už dlouhé roky. Škoda, že se to nakonec trochu minulo účinkem. [viděno na SkyShowtime 9.8.2023] ()

Magneto

Ľudské utrpenie z mnohých strán, podané veľmi sugestívnymi hereckými výkonmi. Film na zamyslenie,ktorý si ale vyžaduje veľkú dávku empatie a súcitu s hlavnými postavami.Vôbec mi nevadila predvídateľnosť príbehu,skôr ma iritovalo striedanie časových rovín...ale iba zo začiatku. ()

Avathar

Smutný, ale napriek tomu nádherný ľudský príbeh, ktorý ukazuje, že kinematografia ešte neprepadla technicky bezchybným spektáklom ani lacným hororom. Perfektná atmosféra dosiahnutá „nervóznou“ ručnou kamerou, geniálny scenár a herci, ktorí sa obdivuhodne vžili do svojich úloh. Jeden z najdoknalejších filmov o strastiach ľudskej duše obyčajných ľudí plný silných posolstiev. Kiež by takých filmov bolo viac... ()

Sonnik

How much does life weigh? Krásně vypointovaná mozaika. Přeskakování mí vůbec nevadilo, naopak. Sice možná trochu prvoplánové, ale co bychom od těhhle filmů chtěli. Viděl jsem dřív než Amores Perros takže zážitek o to silnější. Del Toro umí, tyhle role jsou přesně pro něho. "They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death... everyone. The weight of a stack of nickels. The weight of a chocolate bar. The weight of a hummingbird..." ()

Sokkk_y

Můžete mít šťastnou rodinu a žít nádherný spokojený život. Na druhé straně taky můžete žít jako kriminálník, který v jediné co věří, je Bůh. A do třetice můžete být úspěšný profesor s bezúspěšným milostným životem a se zdravím takovým, že počítáte každou minutu. A co se stane, když se tyto tři životy spojí dohromady? Vznikne mozaika plná tragédie, osudových ran a slz. Zapoměňte na obyčejné dojáky, které vás povedou dopředu a budou vám napovídat, co se v příštích hodinách stane. Zapomeňte i na časovou posloupnost děje. A hlavně zapomeňte na to, že život je nádherná procházka růžovým sadem. Očekávejte desítky několikaminutových střepů plných zoufalství, beznaděje a emocí, které jako celek tvoří něco, co slovy nelze vyjádřit. 21 gramů - to je pohled do vaší duše. ()

Honzíno

A.G.I. rozehrává na dvouhodinové půdě velmi působivou mozaiku. Rozhodně tento filmařský styl nejde nikam začleňovat, natož se ho pokoušet co nejpřesněji rozškatulkovat. Není to krimi, drama (divadelní hra? - tahle škatulka mě ze všech dostává vždy asi nejvíce) ani thriller.... Je to pohled do nitra lidské duše, lidského svědomí. Je opravdu nutné říkat k tomu ještě něco více? Možná ano. Iňáritu nám zobrazí a vygeneruje lidské reakce v naprosto mezních situacích, kde každý jednotlivý lidský faktor se už začíná chovat v posdstatě stejně. Různými, skvěle zahranými odstíny lidských osobností ukazuje jemnou odlišnost, která však ze širšího hlediska nemá význam. V zásadě jde jen o pár těch nejpodstatnějších věcí. Tento snímek vám je pomůže zase na pár dní poodhalit a připomenout. Dokáže to tvrdě a intenzivně. ()

Leni-cka

Trošku jsem se v tomhle filmu ztrácela, lepší by pro mě bylo, kdyby mi byly tyto skvělé příběhy servírovány každý zvlášť. Takhle jsem byla trocju na rozpacích, ale ten konec, kterému stejně moc nevěřím, mě dostal. Díky. ()

ecceHOMMO

Film o tom, že život je sviňa, ale sme radi že žijeme. Film, ktorý vo vás zarezonuje a spraví vo vašom srdci dieru. A myšlienka :"kolik váži jednadvacet gramu"....ktorú pochopí len ten kto si film pozrie....je nádherná, ale......šak si to pozrite sami.....čo vám budem vyprávať...... ()

Hillock

Vzácně se shoduji s ostatními. Film, na který rozhodně nezapomenete. Po zhlédnutí mi dělalo obtíže soustředit se na jinou činnost a v hlavě mi ulpívala tato skvělá mozaika lásky, vášně, pomsty a odpuštění. Holení jsem musel nechat až na ráno, neboť bych si uřízl nos mezi očima. Jo a ještě něco. Nedoporučuji při sledování snímku konzumovat potravu (naštěstí jsem byl po večeři). ()

SG_ever

Film, který mi prvních 40 minut lezl na nervy, protože jsem se v něm absolutně nemohl vyznat. Asi to byl účel - nepřehlednost, která skvěle podkresluje pointu. Ta je však vysvětlena až v úplném závěru a snad jen díky vysokému hodnocení jsem tu těžší prvních třetinku ustál a mohl si vychutnat skvělý leč drsný zážitek. Alejanro si v Babelu hraje s vícero postavami, zde s časem. Dle mého názoru mu to nevyšlo tak bravurně jako u Babelu, ale i tak jsem byl spokojen. (85%) ()

Mrkvič

Zase jednou nechápu, kde v tomhle snímku někdo může vidět jakékoliv kvality. Sledujeme několik časových období a to všemožně přeázené bez jakékoliv logiky. Navíc mi přišlo, že i několik paralelních možností osudů "hrdinů". Hrdinů takových, že jsou to vesměs paka, co si za svoje problémy můžou sami, protože to jsou kriminálníci nebo feťáci. Vydržel jsem to sledovat 25 minut a je mi naprosto u ......, kdo jak dopadl. A za ty pánbíčkářský slinty bych nejradši smazal i tu jedinou hvězdičku, kterou horko těžko vydřou v jinýc filmech dobrý herci. ()

DaUr

U hodnocení tohoto filmu mi docházejí slova. Trio Penn & del Toro & Watts hrají téměř dokonale, hudba zapadá (neruší, ale podkresluje děj), scénář je opravdu originální, no a koncept zpřeházených dějových sekvencí, to už je jenom úžasná třešnička na dortu. ()

ivan_drago

Film o tom, že nezáleží na tom v jakém světě se pohybujete a žijete, protože osud má své vlastní plány. Benicio Del Toro jako vždy exceluje a ještě bych vyzdvihl poetickou, až snouvou atmosférou tohoto filmu. No, rozhodně nic pro optimisty. ()

Qitek

Herecký, režijní, stejně tak i střihačský koncert. Sean Penn překvapivě neobvykle nijak nezaujal (I přes to, že hraje jako vždy skvěle). Naomi Watts a vůbec všichni, i v těch nejmenších rolích tu ze sebe ždímají uvěřitelné emoce, dialogy, gesta i beze slov. Ale to, co tu předvádí Benicio Del Toro... Je absolutní radost ho sledovat v každém záběru. Když přijede pozdě na své narozeniny a posléze oznámí své ženu onu tragédii. Jak to řekne. Jak se tváří. Jak se třese. Ještě teď se mi ježí chlupy na rukou. Koncert. Nemožný. Střih rozdělí diváky na dva tábory. Alejandro González Inarritu a jeho druhý film z trilogie o smrti u mě s přehledem převálcoval po sléze o krapet nevyrovnanější Babel i předchozí Amores Perros. ()

Jizni Tlapa

"21 gramů, tolik váží kolibřík"... Nejde ani tak o pocity beznaděje, deprese, odpuštění a dalších emočně vypjatých momentů, které 21 gramů nabízí. To, včem tkví výjimečnost tohoto dramatu, je způsob zpracování. Zdánlivě ztrácící se dějový mix, točící se okolo několika postav, vzájemně prolínající jejich životy je natočen tak originálním způsobem, že Vás nenechá ani na chvíli odchýlit se od hlavních režisérových myšlenek. ()

Blacks

Mám trochu pocit, že už jsem takové téma a hru na city někde viděl. To ale nemění nic na tom, že jsem se ani minutu nenudil. Občas jsem se ztrácel v prostřihách do minulosti, či do budoucnosti, takže nic, u čeho by mohl Člověk pospávat. Celkově vzato, nadprůměrné. 80% ()

kinghome

Tak tímhle filmem to všechno začalo. První temné krimi drama, které jsem si kdy pustil a které mi otevřelo oči. Do té doby jsem koukal jen na akční komedie a americké sračky. Nevěděl jsem co je to pořádný film a najednou z čistajasna uvidím tento brilantní kousek, který mě zasvětil do pravého filmového světa. Já tomu nemůžu nic vytknout ani kdybych chtěl. Má to brilantní nápad,herce,muziku, příběh prostě všechno. Vyprávět příběh od konce po začátek a postupně spojovat příběhové linky do sebe je prostě skvělé. Jeden z těch filmů, které jsou pro mě kultovní a můžu je vidět pořád a pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Kdybych mohl dám 6*. Tohle musí prostě každý správný fanoušek dobrého filmu vidět. ()

LadyPupu

Nejdřív jsem se nemohla zorientovat, ale pak se to tak hezky poskládalo dohromady, že mi spadla brada. Na to, že Iñárritu údajně kdysi začínal jako DJ je dobře, že se na to vy*ral a začal točit filmy. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)