Krátký film o lásce

Krátky film o láske

A Short Film About Love

Drama / Romantický

Polsko, 1988, 86 min

Nepředvídatelně intimní. Možná nejdůležitější jsou motivy, které vedly Magdu (Grazyna Szapolowska) k tomu, aby dovolila mladému voyerovi sáhnout 'tam dolů'... Začínám mít slabost pro drama z depresivních polských sídlišť, začínám mít slabost pro Kieslowského styl, pro dalekohledy a BPČD.(13.2.2014)

Kieslowski je naprostý génius. Dokáže si hrát s detaily, které vytěží zcela beze zbytku, dokáže udržet napětí při zdánlivě volném tempu, v banalitách nachází významy, kterých by se jiný nenadál a nedobral. Na Krátký film o lásce a se můžu dívat pořád dokola a nejen, že nenudí, ale pořád mi nabízí něco nového, nad čím se pozastavuji, jak jsem to mohl přehlédnout.(27.4.2014)

Krátký, ale zato nabitý! Narozdíl od Krátkého filmu o zabíjení je tento Kieslowkého film napínavý od začátku do konce. Předchozí snímek měl rozvleklejší začátek, zatímco zde je příběh strhující, nenechajíc vydechnout. Kieslowski je mistr okamžiku. Přesně ví, kde diváka zklamat a kde naplnit jeho touhy. A ačkoliv si o to situace občas říká, nenechá se unést, aby se zalíbil i divákovi lačnícímu po laciných momentech. Hitchcockovo Okno do dvora v trochu romantičtější (?) verzi. Nenápadný, ale uvnitř velmi zřetelný snímek.(11.5.2009)

For ME 90%(27.2.2010)

Nejkrásnější a nejpravdivější film o lásce.(20.11.2013)