„Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a její další rande na inzerát s tváří Lukáše Pavláska se rychle zařadí do jejího oddílu katastrof a kreténů. Podobný seznam příšerných schůzek postupně rozšiřují i další postavy. Sezn@mka je totiž komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby - internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát. Ale pozor, v rybníku hledajících se může objevit i dravá štika. Jiří Langmajer jako šéf seznamky čelí stížnostem nespokojených dam. Ve jménu firmy a ve jménu příležitosti, která dělá zloděje, musí ukázat, že chlapi nejsou pouze idioti. S šarmem a roztomilostí slavného filmového Kristiána vyráží jako nové rande na schůzky s klientkami. Vyzbrojen informacemi z jejich dotazníků vystupuje jako muž jejich snů. Po několika naplněných schůzkách ovšem beze stopy mizí. On totiž manželku nehledá, on už doma jednu má. A ta má zase kamarádku a ta hledá na seznamce a tu Jiří Langmajer taky svede. Smyčka kolem záletníka se začíná utahovat a ve vzduchu visí společný ženský slib, že pomsta bude sladká . . . (Bontonfilm)

Prochy38

Velmi sympatické obsazení bohužel brzdí velmi plochý scénář. Nenudil jsem se, sem tam jsem se bavil, ale malinko to pohrdá nejen ženami.... za mě zábava pro velmi nenáročné diváky... Líto je mi hlavně postavy, kterou hrála jinak krásná Z. Kajnarová, ale takovou krávu si nezasloužila ... ()

Arnyfe

Tento cíleně uvědomělý film rozvedu v několika následujících bodech. Internetové seznamky fungují na bázi postupových metod jak je již zachyceno v několika scénách a Modus operandi je opakující se spojnice mezilidských vztahů, lichotek, přetvářek, nadsázek, zveličování a egoistického hedonismu. Společnost jako taková je již naočkovaná způsobem využívat placených portálů a vytvářet se k obrazu sebe samému. Většina lidí je naprosto zaneprázdněna a pokud mají možnost tak využijí jakékoliv šance k seznámení právě přes internet, což je mnohem rizikovější než klasické oslovení na ulici, kde dochází k souhře hlasového projevu, dívání se z očí do očí a rádoby vtipných glosů. Muži jako alfa samci využívají svých pudů jakmile si jim naskytne jakákoliv šance k seznámení stejně jako samečci v přírodě, jelikož vypouštějí feromony stejně jako samičky a vzniká pak mezi nimi sexuální pouto. Kdyby to vše fungovalo jak v přírodě tak by vznikl mezi lidskými druhy neskutečný sexuální chaos a přetlak. To vše je konzistentně zachycené v patřičných scénách což filmu dodává určitou gradaci a poukazuje na dnešní seznamovací tendr. Zajímavá je odpověď Jiřího Langmajera v roli Kristiána na palubě letounu ke konci filmu na otázku proč jsou muži takový od Zuzany Kajnarové v roli Hedviky letušky - cestující a Kristián nato odpoví tak nadneseně v dobrém rozmaru s originálním dovětkem, který bych tu nechtěl nějak prozrazovat. ()

mira007

Úsměvná komedie kde se asi třikrát člověk opravdu zasměje, ale je to furt na téma nevěra a stokrát o tom samém. Langmajer si hraje to svoje. Gondíková celkem v pohodě, ostatní asi očekávané herecké výkony. Jenže to bylo tak nudné, očekávatelné a předvídatelné, že bych to viděl spíš jako televizní film, než něco do kina. ()

bobstock odpad!

Zita Marinovová nám tu s trapnou lehkostí ukazuje hrůzně vážný pohled moderní, emancipované ženy a její vztah s ženami, gayi a muži na mateřské dovolené, protože ti ostatní jsou zlá neukojitelná hovada, když nedají zrovna mě. Tahle kýčovina měla maximálně cenu té přihlouplé dovolené na Gran Canaria. Možná jen proto do toho zúčastnění vlezli.´´Pojďte si kamarádi herci zahrát na kretény, zjistila jsem, že umím točit, umím psát filmový scénáře a ještě se podíváte k moři.´´ Teď koukám, že to má na plakátu ...V KINECH OD... no to snad nemyslela vážně paní autorka. Filmový šmejd jak má vypadat. Příšerně ozvučené, příšerně nasnímané, příšerně zahrané. Odporné hudební předěly, to je amatérismus jak hrom a za tohle jste chtěla ještě zaplatit od diváků?? Že se nestydíte!!! PS: Jděte točit s Markvartem klipy na Šlágr a nechte filmové řemeslo profesionálům. ()

HonzaSim

Režisér One Man Show se diví, jak to mohlo jít v primetime na Primě, mě spíš zaráží, jak je možné, že se to promítalo v kinech. V první polovině, nebo spíš třetině se našlo pár vtipných momentů, ale to je na 90 minutovou komedii dost málo. Druhá byla už úplně tragická, až u titulků člověku dojde, že to prakticky nemělo žádný konec. Aby ano, když to nemělo ani děj. ()

Yardie

Byli jsme po výletě, nechtěli jsme zapínat nějaký film, tak jsme si říkali, že se podíváme na toto, zrovna to běželo v TV, něco na odlehčení. Nic moc jsme od toho nečekali. No a nečekali jsme správně. Zapadlo to do klasické škatulky českých „komedií“, kdy se člověk zasměje tak 2-3x, možná občas ještě pousměje, zbytek prostě vidí a rychle zapomene, protože tam není nic, co by mu utkvělo v hlavě. Docela dobře se tady dívalo na Langmajera, kterému přicházím, na jeho stará kolena, na chuť. Ale film jako takový, slabota. A konec jsem vyloženě nepobral. Howgh! ()

Kacitr odpad!

Bez příběhu, bez šťávy, bez ničeho. Okatý product placement a ani těm hercům to nejde. Příběh má v sobě děr víc jak rybářské sítě. Opravdu se Hedvika nikdy dřív nepotkala s manželem své velmi dobré kamarádky? S tímhle na mě nechoďte. Bylo by toho víc, ale jsem z toho filmu tak otrávená, že asi stačí. ()

Gore

Film má několik sympatických kladů, a to hlavně vesměs málo okoukané filmové tváře, herci své role zvládli a mnohdy byli i vtipní, nevadil mi ani příliš přehrávající Vondráček, body si zaslouží i bez výrazných chyb zvládnutá režie a hlavně scénář, který byl na jednu stranu inovativní, neměl vyloženě trapné momenty, u kterých bych se musel za tvůrce stydět, dokonce i převlíkání v kabince bylo vkusné a hlavně dost pravdivý (kdysi jsem dělal výzkum na toto téma a osobně znám i dost chlapů, kteří brouzdí po seznamkách a chovají se stejně jako postavy ve filmu (a to nejen jako postava Langmajera), proto mi to zpracování bylo i sympatický). ()

gonga odpad!

Sled scének bez ladu a skladu na téma ještě větší kokot než jsme doufali....navíc proloženo zcela nesnesitelnou hudbou. ()

Bozvav

Kdysi dávno, chvíli po revoluci dělala máma mého kamaráda v seznamce, Nikdy nezapomenu, jak jsme se bavili na účet všech těch nešťastníků, co se tam navzájem oblbovali pohádkami. Pochopitelně, že jsem využila situace a tu a tam si přivlastnila nějaký slibný "profil" pro sebe. a co se z něj vyklubalo - debil na ntou. Tudíž můžu s klidným svědomím říci, že film je s jistou nadsázkou jako ze života. Jistě, místy to trochu skřípalo, na stranu druhou vtipných poznámek a momentů bylo dost, dialogy ušly a celkově ve mně film vzbudil pozitivní pocity. Nečekám od zábavné komedie nic víc, než se dobře pobavit, zasmát. Až budu chtít drama, půjdu na Othela. Nejde také nepochválit hudební stránku filmu, která se k němu skvěle hodila. A Vondráček překonal mé očekávání, slušelo mu to až běda.Tudíž trhněte si všichni zde erudovaní kritici a konzumenti artových blábolů o ničem nohou, já dávam čtyři vysmáté hvězdičky a možná v budoucnu dám pět, neb tento film si tak nízká čísla nezaslouží. ()

Snake.Charmer

Ale jo, vydržet to šlo. Některé komponenty filmu byly ale vyloženě otravné - většina písničkového soundtracku, trapný Martin Kraus, odpudivá Štěpánka Decastelo, afektované teploušství... Bez PP už to taky dneska bohužel nejde, ale musím uznat, že jeho umístění do filmu bylo v rámci možností snesitelné a dávalo jakž takž smysl - v tomto směru najdeme v českých luzích a hájích daleko horší případy. Režisérka navíc nedokázala plně využít rozehrané situace, které dost často úplně zbytečně vyšuměly. Možná konečná gradace, ke které se schylovalo a která měla určitý potenciál, nakonec taky vyšla na prázdno. 50% ()

Brtniik

No, nebylo to až tak nejhorší. Sice nevím, zda je možné, aby majitel jakékoli firmy (byť takové, která nic nevyrábí), byl tak free, aby měl čas celé dny honit buchty, ale nešť. Adéla Gondíková, jako manželka nad věcí, které je jasné, co si ulovila, byla docela uvěřitelná. Uvítal bych, kdyby tvůrci lépe zdokumentovali sesazení mača a převzetí šéfovského postu manželkou. Ve kterém filmu jsem to viděl?... Zuzana Kajnarová luzná jako vždy, Marie Doležalová roztomilá. Jsem zvědavý, jak dlouho v této škatulce hodlá setrvat. Je fakt, že hezkými žábami se to tam jen hemžilo, leč pánové byli obvykle dost otřesní – jako by to psala i castingovala feministka... A Langoš? Dokonalý jako vždy - hajzl až na půdu... Škoda, že tvůrci si neodepřeli výlet na Kanáry. Nepochopil jsem, co se tam (kromě rozpačité iniciativy jednotlivců) mělo dít - nic jsem nezaznamenal. Ušetřené oběživo by se bylo lépe hodilo na promakání scénáře. Věřte, milí tvůrcové, i takový pan Svěrák vytvoří (pravda mnohdy nerad) několik verzí scénáře, ale pak to má šmrnc. Pár hlášek tam bylo, ale jako celek to žádná extrémní sláva to bohužel nebyla. Možná by pomohlo další shlédnutí díla, ale nevím, zda by bylo rozumné dát mu tu šanci – rozuměj hodinu a půl života... ()

zdeny99

Oddychová podívaná, která dává seznamkám ještě jakýsi příjemný pocit si najít druhou polovičku. Působí na mě jako taková lovestory, trošku romantika, trošku komedie až parodie, někdy trapné situace, které ovšem baví. Bohužel realita seznamek je úplně jiná, kde ženy si jen vybíjí na mužích své mindráky a za zády svých milujících manželů a přítelů si píší s jinými chlapy. I proto tento film na mě působí jako taková snová podívaná. Něco jako PRETTY WOMAN či PRÁZDNINY V ŘÍMĚ. Vždyť se natáčelo na Vltavě v romantických restauracích, Kanárských ostrovech, letělo se letadly Smartwings... No prostě točeno tak, jak to divák chce vidět. A především si tu každý najde svého partnera, až na samotného ředitele Seznamky, Langmajera. Ten přesto na mě zapůsobil snad nejvíce. Jeho role se mi líbila nejvíc a jak ji skvěle zahrál. I ten zbytek byl úžasný. Gondíková, která i zde hraje jeho manželku, Kajnarová coby hlavní představitelka, která potkává kde co. A pak zvláštní vykukové jako Pavlásek, který má na Kajnarovou jen 58 vteřin. Dále Nosek, který tradičně hraje zvláštní individuum. Tentokrát kluka bez peněz, který má všecko u prdele a hraje se na kdo ví co. Pobaví rozhodně Petr Vondráček coby slizkej, šišlavej gay. Naopak mě naštvali se Štěpánkou Decastelo, jednou z nejhezčích a nejpřitažlivějších Češek, ze které tu udělali nenažranou Fionu s obrovskou bradavicí u nosu. [5212. hodnocení, 248. komentář, 34%, 789. nejhorší film] ()

Gaia.M

Řekla bych, že českým filmům dávám opravdu velmi hodně šancí, a jsem opravdu vděčný divák a nebývám kritická, tak jako většina lidí. Ale tohle prostě ne. Nebylo to dobré, nebylo to vtipné, nemělo to vůbec nic na víc, díky čemuž by se dalo říct, že to stálo za to. Takže jedna hvězda za Langmajera a druhá za Vaculíkovou a Doležalovou ;) Víc ani ťuk, a i tak jsem příliš hodná! ()

Olík

Film made in Czechia: divák už ani nečeká žádné zázraky, důležité je nejít si to během sledování nechat projít hlavou po vzoru Kurta Cobaina a alespoň trochu v rámci možností pobavit. Sezn@mka si troufám tvrdit zmiňovaná kritéria splňuje. Nejde o žádný majstrštyk, Čeští lvi také kvůli Zitě Marinovové nepřeruší zimní spánek, ale samotný příběh jako takový sobotní večer u sklenky marketového Chardonnay podpoří myslím bez problémů....a pokud jste fanoušky herectví Jiřího Langmajera, tak se není dvakrát o čem bavit. Co se týče zásadních výtek, tak bych měl asi jenom dvě: a) gay Petr Vondráček...naštěstí nicotná role a za b) bohužel part podstatnější a to ten Zuzany Kajnarové....to je tak krásná holka (dle mého názoru jedna z nejatraktivnějších tuzemských hereček), ale co se týče hraní, tak to je trochu nižší liga. Jinak, když vezmu v potaz co jsem očekával a co se mi dostalo, tak spokojenost. ()

MickeyStuma

Seznamování přes seznamovací kancelář. Téma buď pro komedii romantickou a nebo ztřeštěnou. V tomto snímku však není ani jedno. Značně se táhnoucí děj, což je u české filmové tvorby už spoustu let standardem, je v podstatě o ženatém sukničkáři, který si svůj lov žen seznamovací kanceláří usnadňuje. A jak už to bývá, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Vše praskne jak u milenky, tak u manželky, děvčata jsou dokonce dobré přítelkyně a tak by se dala očekávat nějaká ryze dámská pomsta či zadostiučinění. Bohužel. Ponurost a nepochopení následujících událostí spíše vede k otázce, co tím chtěl vlastně básník říci. Romantického tu není nic, snaha o humor vzešla v niveč, děj ledabylý až podivný a to ještě obsahující postavy, které tu jsou naprosto zbytečně. Další snímek coby adept na pozapomnění. Bohužel. ()