Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

mirkaaa

Podprůměrný film, ve kterém se mi líbil pouze Karel Roden v roli záporáka. Jinak to postrádá děj, postava S. W. Scotta je nevěrohodná a Chow Yun-Fat má rozhodně navíc a na svém kontě daleko lepší filmy (Tygr a drak, Anna a král). ()

Doom351

tupá dobrodružná komedie o tajemném svitku, mniších a kung-fu ... I přes to že to není nějaký zázrak jsem si ale film užil a patří k těm více oblíbeným. ()

Macik

Ačkoliv se jedná o "Ačko" (myslím tím,obsazení,hudba a rozpočet) tak film vyznivá spíš jako laciné béčko. Opravdu jsem se až musel smát nad triky (souboje viz. na laně před modrým pozadím) a nad režisérskou impotencí Paul Huntera. Nepasuji se za žádného odborníka, ale zabitý potenciál tohohle filmu pozná snad každý.. ()

AIMÉE

Ani dobrý výkon Rodena, ani optimistický výraz ve tváři Yun-Fat Chowa nezabrání tomu, že film upadne v zapomnění hodně rychle. ()

Cong

Poctivá oddychovka, u které jsem se nenudil, a tak v podstatě splnila svůj účel. Na svých bedrech drží film nečekané spojení Chow Yun-Fata s Seanem Williamem Scottem, a když se ještě přičte záporák zoufale přehrávajícího Karla Rodena, vychází z toho celkem sympatické béčko, které si však víc než 2** nezaslouží. ()

mira007

Akční film po vzoru těch hongkongských, kde se potkali trochu nesourodí představitelé - Chow by seděl, ale už Seann William Scott , který je známý z teen komedií jako Roadtrip a k tomu arcilotr Roden, dávají dohromady neokoukanou směsku. Je to koukatelné jako jednoduchý akčňák, ale žádný zázrak to není. Body dávám za účast Rodena. ()

Strike

Kdo tohle vymyslel by zasloužil postavit do závěrečný akce v The Killer, aby si to Chow s nim moh vyřídit.Prostě békovina. Jedna* z protože mám rád Chow Yun Fata ( i když tady je dost vyžranej) a Scotta, kterej je docela dobrej (asi poprvý). Druhá* je za scénu ,kdy Fat stojí na autě a vlaje mu kabát a drží pistole (to je nostalgie). ()

hell_boy

Hodně slaboučký filmeček, při kterém víte, co se stane, už 10 minut předtím než se to stane. Po celých 100 minut si užijete fůru zábavy - boj, útěk, boj, útěk, boj, útěk.....zkráta trochu stereotyp bez jediného nápadu. Proč teda nakonec 2*? Odpověď je jednoduchá. V úplném závěru scénáristu tak trochu políbila můza a vymyslel něco, co jsem nečekal a což mě malinko překvapilo. Nebýt tohoto záchvěvu nápadu, pohyboval bych se asi na hranici odpadu a to i přesto, že Yun-Fat Chow je klasicky precizní. ()

thunnus

Místy až neúmyslná parodie. Postavy se chovají nelogicky, fyzikální zákony se nerespektují, příběh je včetně zvratů odhadnutelný až to bolí. Roden měl hrát v lepších filmech.. Tohle je tak na jedno zhlédnutí a dost. ()

lardko

Celkem dost dobrej film , ale někdy nuda a mohli tam dát místo Fat Chova někoho jinýho on se mi v tomhle filmu prostě vubec nelíbil , ale William Scott to vyrovnal ten byl v tomhle filmu fakt boží a dost srandovní. ()

ondrin odpad!

Slátanina blbostí! Nemá cenu rozebírat jednotlivé nedostatky, protože se to dá shrnout do dvou slov: Obrovský propadák. ()

Bozvav

Taková blbinka, vtipné trochu, napínavé lehce, akční drobet. Obsazení dobré, leč dialogy mírně nablblé. Za mne 50%. ()

DHDV

Pohádka! První půlka filmu je slušná nacisti (zase Roden), dobré akční scény a nějaký ten vtípek ale pak už se film ponořuje do nudného tápaní a vysvětlování (které ani nemusí být, jelikož průměrnému jedinci to dojde) no a to je vše… Ani koukat se na to vícekrát taky nemá smysl! A pokud si promítnete nějaká scény tak už jste je někde viděli… dávám 2+ za skvělého Rodena ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)