První křížová výprava za svobodnou Svatou zem skončila. Vyčerpaní rytíři se vrací do svých domovů v Evropě. Nastává věk legend a záhad. I anglický rytíř Jiří (James Purefoy - Resident Evil) touží odložit svůj meč a žít poklidný život. Cestou domů prochází zemí krále Edgaara. Král mu slíbí kus půdy, když najde jeho ztracenou dceru, krásnou princeznu Lunnu (Piper Perabo - Divoké kočky, Dvanáct do tuctu), pro kterou truchlí celé království (oficiální text distributora)

Arsenal83

Kto by v roku 2004 povedal, že do 10 rokov budú Swayze aj Duncan už nebožtíci. Osud prináša aj takéto situácie. Film obsahuje trápne triky, naozaj nevymakané. Inak je to taká historická sranda, teda človek sa hovno naučí a ešte aj uverí v drakov. Ale občasne to zábava teda bola a Piper bola fakt pekná princezná, hoci v takom modernejšom feministickejšom štýle. ()

Nettrass

Začátek je celkem na draka. Princezna úchylná na velké ptáky zvané drak a jejich vejce. Navíc jí vůbec nedošlo, že největší drak jsem já, vejce mám dokonce čtyři ( z toho dvě v chladničce ) a ještě mám slona. Jenže princezny jsou taky na draka a ona sáhla po vošoustovi ze seriálu Řím, čímž mne i ostatní mužské osazenstvo ČSFD hanebně vynechala. 50% ()

Stanislaus

Legenda o Jiřím a drakovi je béčkový film na entou, je si toho plně vědomý a podle toho i tak vypadá. Zakletá Ella, která je ze stejného roku a spojuje v sobě podobné žánry, sázela více na moderní pojetí pohádky, zatímco v případě Jiřího jde spíš o humor založený na akci a bizarních postavách. Film má vesměs velice dobré herecké obsazení, které přiláká nejednoho diváka, což vyvažuje celkem mizerné a odfláknuté efekty, které měly oživit draky. Docela mě pobavila očividná paralela mezi El Cabillem a Darthem Vaderem. Jak už bylo řečeno, film staví na svém průměrnosti a hloupoučkém zpracování, nicméně i přesto nenudí a jako bonus dostane divák na závěr sestřih humorných nepovedených scén. ()

honajz

Nízkorozpočotvý pokus o parodii na filmy o legendách staré Anglie a na to, jak to třeba možná bylo úplně naopak s legendou o svatém Jiřím (protože on byl po smrti kanonizován, ačkoliv se tedy dodnes neví, jestli fakt žil). Ne všechny vtípky jsou vyvedené, ačkoliv chlap v pozadí opravující doškovou střechu, který pokaždé spadl, mne dostával zaručeně, ale prostředí je natočené hodně dobře - včetně knajpy - a herci si na nic nehrají a hrají tak, že sice pořád hrají, ale na druhou stranu je vidět, jak je natáčení baví. Ostatně, jackiechanovské záběry nepovedených scén pod závěrečnými titulky o tom také dost vypovídají. Překvapilo mě, že tu hraje Patrick Swayze, a ne špatně - přičemž ta nerozhodnost, jestli je Jiří potom spojenec, nebo nepřítel, je u pár scén fajnově natočená - a dokonce tu má jednu větší scénu souboje s Maurem Val Kilmer, který skutečně není v titulcích, netuším proč. Ale celkově je to film, který si na nic nehraje, pobaví, je pozitivní, a vlastně si ho rád pustím znovu. ()

Deschain

Ľutujem, že je to tak slabé, lebo v tom hrá Purefoy. A v podstate je to asi jediná vec, ktorá ma tom filme ako-tak baví. ()

Ilicka

Místy neuvěřitelně absurdní scény, ale v žánru fantasy (pseudo)historické pohádky pracující opravdu osobitě s legendou o svatém Jiří akceptovatelné... Navíc se jedná o film slušně obsazený a Jamesi Purefoyovi to v brnění opět opravdu sluší. ()

GeusX

Nebudete-li čekat od této historické fantasy pohádce nic víc, než zaplácnutí sobotního odpoledne nečím jiným než je plastelína, nebudete čelit zklamání. 55% je adekvátních. ()

Tommassi3

"Vy se znáte ??" - "Já a matka představená jsme přátelé již mnoho, mnoho let.." - "Jedno mnoho by snad bohatě stačilo !!" ;) ()

MoiJe

Ako rozprávka (nielen pre najmenších) pekné. Absolútne predvídatelné s dialógmi určenými (aj?) drobcom, ale dobre pozeratelné a s pekným drakom (i ked občas trošku nezapadajúcim do pozadia;) ) ()

JohnCZ

Jako taková blbinka na jedno zkouknutí to funguje dobře. Chvilkama je to docela vtipné, chvilkama zase trošičku trapné, ale ve výsledku to pobaví. Škoda jen, že drak v tom hraje spíše vedlejší roli. ()

joehot

Jame Purefoy sympaťák, Piper Perabo roztomilá, drak ne zcela povedený, pohádka slušná.. Patrick Swayze vůl (zabraňuje tomu, abych dal o hvězdu víc).. ()

corpsy

Poloprofesionálna televízna blbosť, ktorá sa môže pochváliť naozaj hviezdnym obsadením, ktoré ako asi jediná vec posúva film trošku viac nad minimálne hodnotenie. Jeho spracovanie je však suché a tak sa potenciál vytratil do neznáma. ()

ConanVJ

Pěkný fantasy, který je místy nechtěně vtipný a místy parádní. Drak mi přišel nic moc a v tomto směru je pro mě furt best Dračí srdce. Obsazení je povedené a Purefoy je v hlavní roli dobrá volba. Efekty jsou spíš průměrný a nepřináší nic zajímavého. Hudba stylu filmu sedla. Za mě 70% :) ()

themic

Nepovedená pohádková komedie zasazená do středověku. Herci necharakterní a nudní, až na vyjímky. Už asi pětkrát jsem viděl vždycky jenom konec a to otráví. 50% ()

depony

Dobrá ... drak byl mizerně odvedený, ale špinavé exteriéry a vtipné dialogy s několika známými herci mne nakonec přesvědčili, že i když jde o německou koprodukci, tak vliv britského cítění je silnější ... jen je škoda, že třeba Val Kilmer neměl víc prostoru :)) každopádně na odpočinkový promítací večer je to OK :) ()

Wysch

Úplně netypicky typická pohádka, který by měl každej odpustit to, že je to ve skutečnosti průjmová záležitost. [DVD] ()

Alementina

lepsi nez prumer. James se mi libil jako kral Edward v Pribehu rytiře, vyloženě mu role rytířů sednou jak ulité, takže na tohle jsme koukala jen kvuli němu a jako nenarocna oddychovka je to dobry, i kdyz dej je fakt chudy. Swayze me pobavil a minirolicka Kilmera potesila. ()

kombajn

Slušně odvedená práce. Příběh docela jasně definovaný, trocha klišovitý, hodně špatně vyrobený (na dobu vzniku 2004) 3D drak, ale jinak pár docela známých herců. Pro děti asi 4-5 hvězdiček. Pro nenáročného diváka tak 4. Pro někoho kdo se chce soustředit jen na film 3. ()

Rodriguez

Čekal jsem od tohoto filmu více, leč nezklamal ale ani nepotěšil. Digitální triky draků mohli být daleko lepší, ale co by člověk čekal že vzejde z koprodukce Německa a Velké Británie. Nicméně dojemný příběh s kapkou komedie, vsazené do roušky středověkých rytířů a princezen. Proto dávám jen 60%. ()