Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

Staple

Perfektní příklad toho, že kultovní status nedělá skvělý film. Nečekal sem moc. Hellraiser byl pro mě vždy pokryt rouškou tajemna a já se nikdy moc nepouštěl do toho jí odkrýt. Barkerova vize byla ale natolik zajímavá, že mi to nedalo. A najednou vidím špatně vygradovanou zápletku, suché postavy od kterých sem byl na míle daleko a v neposlední řadě směšné sexuální scény. Plus dávám určitě za zpracování nadpřirozena. Triky byli opravdu povedené a troufám si říct, že i skoro tak dobré jako v mém oblíbeném Thing. Druhá hvězda je za lore na pozadí, protože mě i přes to všechno ti démoni mě zajímají. Jsem zvědav na dvojku, ale nejsem si úplně jist kdy se do ní pustím. Jedním sem si jist. Hned po jedničce to určitě nebude. ()

Skylwalker42

Hellraiser šel mimo mě a viděl jsem ho až nyní v roce 2019.. takže tomu dávám dvě hvězdy. Může samozřejmě hlavně zub času. Tenkrát jsem ujížděl ná "Noční můře" a ta si alespoň zaslouží nostalgické hodnocení. ()

Salvator

Hodnotit horor je nezřídka doslova horor. Hellraiser má sice punc kultu a k tomu se na něj musí pohlížet v kontextu doby vzniku, ale nebýt závěrečné třetiny, neměl by film čím bodovat. To navíc platí za podmínky, že se pominou nepřehlédnutelné indície "otevřených vrátek" pro další díly. ()

Pan.Antonin

Halloween jako svátek neuznávám a obvykle neslavím, ale letos udělám výjimku a oslavím jej tak, že si udělám hororový filmový víkend. Včera první volba padla na mně dosud neznámou hororovou klasiku - Hellraisera. Nejsem fanoušek gore ani "pekelných motivů", ale tady se povedlo tvůrcům dostat do filmu i trochu hororové atmosféry, což naopak rád mám. S postupem času je Pekelník lepší a lepší a nakonec to skončilo na třech hvězdách. V této sérii ale momentálně pokračovat nechci. Na závěr posílám písničku :-D (https://www.youtube.com/watch?v=mXo6nxt_8KM) ()

Dvojirakri

Vzorový snímek hororového žánru který předznamenal jeho vývoj v 90.letech, takže nic moc příběh, krásná holka, trochu sexu a hodně nechutnosti. K tomu jednoduché efekty a ještě VHSkově nekvalitní dabing který tomu všemu dává patinu své doby. ()

F2003F

Nesympaticky obsadené trikovo smiešne a herecky trápne blato fungujúce na kvalitných maskách a nemilosrdne napätej atmosfére v závere. Z hľadiska gore dosť slušná práca dokázajúca stále poriadne znechutiť, ale to je tak všetko. Prvých cca 50 min sa absolútne ničím nevyvíja, pôsobí skoro amatérsky a neobsahuje žiadny pútavý prvok okrem okrajového tajomna a zaujme iba výzorom jednej postavy. Následne sa posunie do nezmyselného chŕlenia charakterov, nedovysvetlených informácii a neprestajne debilného sledu udalostí a reakcií za doprovodu tiesnivo hrozivej atmosféry zakopávajúc o blbý scenár. Priemer len voči rozpočtu, inak nestarnúce Alien alebo podobnejšie Thing boli skôr takže doba ani zub času výsledok neospravedlňuje. ()

fakáč

No přiznám se - nemám rád horory s nadpřirozenou tématikou. Musím ale uznat, že Hellraiser je po stránce vizuální téměř dokonalý snímek (na tu dobu) a má vše co má správný horor mít (skličující podkreslující hudba, dusná až vypjatá atmosféra, sem tam nečekaná lekačka atd.). Vše dobré až na ten pro mě zvláštní námět. ()

MaideN-SK

Spomedzi hororov jeden z najlepších, aký som doposiaľ za tie roky videl. Hoci na dnešnú dobu už hrozné efekty a masky, ale dej je perfektný a má to atmosféru. Clive Barker je skrátka majster. ()

Ladisec

Skvělý gotický horor, výborná ponurá atmosféra, dobře vypadající gore scény. Je to originální horor a nedá se mu vcelku nic vytknout, mě se líbil. ()

MisoSR

Poviem to na rovinu- Hellraiser a Hellraiser:Hellbound sú jednoznačne najlepšie filmy z celej série...na zvyšné "Hellraiserovské" filmy radšej zabudnite. ()

Phillippus

Ale hej, dalo sa to. Hviezdička za soundtrack, hviezdička za Pinheada, hviezdička za Frankove pohyby, hviezdička za tú hnusnú ženskú, mínus hviezdička za to, že tam všetci nosia slipy. ()

montel

Frank (Sean Chapman) si koupí na tržišti tajemný předmět ve tvaru kostky. Jakmile ji otevře, zjistí, že pustil na svět Cenobity,démony z pekel, kteří si pro Franka příjdou. Ten jim následně z pekla unikne a schová se v podkroví domu svého bratra a švagrové, se kterou měl kdysi poměr. Ta mu nyní schání novou krev, která by Franka vrátila zpět mezi smrtelníky. Cebobiti se ale pro Franka vrátí...Perfektní klasika od Cliva Barkera.Skvělé efekty i masky.Prostě pecka, kterou musíte vidět. 75% ()

Chlo0opek

V dobách svého vzniku jistě horor, u kterýho bych se bál, ale s odstupem času a novodobých možností filmové techniky se u něj člověk spíše zasměje. Ale když to zase vztáhnu na dobu jeho vzniku, tak ty 3* - sice slabší - z milosti dám:) ()

pavont

Toto mnou svojho casu slusne otriaslo a hoci zub casu uz rozhodne nechal stopy stale to musim hodnotit ako nadpriemer. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)