Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

Madax

Na Hellraiserovi mě nejvíc fascinuje, jak tenká hranice je mezi dobrem a zlem, mezi rozkoší a bolestí... Lze "záporáka" Franka považovat opravdu za záporáka, nebo za ubohou oběť, která jedná jen tak, jak je to nutné, aby spasila sama sebe. A jaké jsou myšlenky Cenobitů, kteří chtějí luštitele hlavolamu odměnit nepřekonatelnou slastí, ale namísto toho jim způsobují ukrutnou bolest. Právě v této nejistotě, co je dobré a co zlé, je hlavní síla Hellraisera - ať už filmu či knihy. ()

Alex.89

Miluju knihy Cliva Barkera, o to víc mne možná zklamal film. Jelikož jsem nejprve četl knihu, čekal jsem až moc. Cenobité a Pinehead jsou dokonalí, ale jinak to byl takový průměr. ()

Bruce_cz

Je to děsné béčko. Clive Barker srší nápady, ostatně kdo někdy četl aspoň jeho povídky (o epické Imajce nemluvě) tak o obrovské fantazii tvůrce ví, ale to mi nestačí. Pinehead je děsná morda a sympaťák, ale celé je to dost nuda, Dobré 3 hvězdy, možná to je moc, možná je to málo, pro mě tak akorát. ()

veverysiak

Keď sem partička Cenobitov dorazila, patrila medzi moje obľúbené strašidielka, určite som ich vnímal intenzívnejšie vtedy ako teraz, je pravda, že aj vtedy mi zasmrdel dosť banálny príbeh a hrôzostrašné herecké výkony, lenže spracovanie, réžia, dizajn hlavných maskotov a kompozícia napätia to značne prevažujú, a to dokonca aj dnes, takže 65%. ()

Jane.D

Výborný horor, který vás nenechá ani chvilku bez napětí. Ze začátku do konce mě z toho mrazilo v zádech a vždy, když jsem myslela, že mě film už nemůže ničím překvapit, spletla sem se. Opravdu kvalitně natočený horor. ()

wick

Spíše bych řadil film k fantasy než horroru, ale myslím že Clive Barker (autor předlohy, scénáře, režie) si natočil svou originální představu, jak by měla vypadat Rubikova kostka:-) ()

Jason13

Taak. Moje první setkání s Pinheadem a spol. proběhlo 26 let po vzniku tohoto kultu. A nebude to setkání poslední. Ta časová propast pro mě nebyla problém. Temná atmosféra funguje výborně i dnes a masky Cenobitů se povedli náramně. A jak už to tak bývá největším mínusem jsou herecké výkony... Ale když vemu v potaz zmíněné stáří filmu, je to u mě za plný počet. "We'll tear your soul apart!" ()

Idoviren

Konečně vím, odkud je ten chlápek z hřebíky na ksichtě. A to je asi tak jediný přínos tohoto filmu. Hlavní hrdinka je ztělesnění všeho, co na osmdesátkách všichni nenávidíme a nikdy se k tomu nevrátíme, ať bude retro jakkoli šílené. Velké, kudrnaté helmy, příšerně výrazné náušnice a ještě k tomu je ta ženská je škaredá jako noc. Celkově mi přijde příběh jaksi neúplný a nedotažený, chtěla bych víc prostoru pro pekelníky. Tak jako mě nikdy Clive Barker neokouzlil svými povídkami, tak mě nejspíš nikdy nezíská svým filmovým Hellraiserem. ()

Jayk19

Celkově slabota.Pár let jsem si říkal co že na tom Pinheadovi je.Možná je to odstupem času,ale přišlo mi to jako nebetyčná slátanina.Pinhead a vlastně to hlavní přijde až na konec a ještě na dvě minuty.Škoda že démoni nedostali víc prostoru,zpracování bylo na dobu velmi dobré. ()

Polter1

Prečo nechovať na povaly domu nejakého toho netvora, povedala si jedna baba, ktorá bola do neho beznádejne zamilovaná a ktorá mu tam občas nosila nejaké tie obete vďaka, ktorým sa stal opať človekom. Nie je to až tak zlé, na môj vkus trocha surové, ale budiš. ()

spawnxp

Dobová klasika, možná trochu víc psychologie než bylo (a koneckonců i je) v žánru zvykem. Triky nadstandardní - hlavně při "znovuzrození" Franka (Sean Chapman). Hodně mě taky "oslovila" postava "dark" sexy Clare Higgins jako Julie. Film definuje určující "wall-face" celý série - Pinnheada - jako "rovnýho" démona se smyslem smyslem pro humor (zvrácenej samozřejmě). ()

sibskyn

Když si budete hrát s věcmi, o kterých nemáte páru, tak si pro vás s jistotou přijdou sympatické a veselé bytosti s pekla, aby vám ukázali přímo na vás, jak to chodí na jatkách...Yeap a o tom to je. Temná atmosféra, Bestie s pekla a gore, co víc si přát. ()

Scaevola

Myslím, že docela chápu kultovnost a přitažlivost tohoto snímku i celé mytologie kolem Cenobitů, ale to neznamená, že se mi film líbil. Strašení založené na krvavých hodech a na svou dobu nepochybně nesmírně pokročilých efektech mne udržovalo na tenké hranici mezi nudou a nechutenstvím, a to není to, co hledám, když se chci bát. Pojmout však ideu pekelných svůdníků a experimentátorů jinak, nezlobil bych se. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)