Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

Stejšn

Tenkrát mě to moc nebavilo a teď, při dalším shlédnutí po dvaceti letech, mě to nebaví zas. Celé Frankovo vzkříšení je nuda, Cenobiti jsou sice pěkní, ale nevyužití a dohromady vůbec nechápu kult kolem tohohle filmu, nota bene jeho devět pokračování. ()

Dinsberg

Gore efekty nejen na oko. Clive Barker stvořil ztělesněnou tortutu, proti které je i španělská inkvizice čajíčkem pro batolata. Těžko říct, jak moc jsou Cenobiti skuteční, nicméně jsou fyzickým zobrazením násilné povahy člověka. Film není o Cenobitech, ti jsou jen nástrojem onoho spojení rozkoše a bolesti. Nejde jen o bezhlavé ječení teenagerek, po kterých jde sériový vrah. Tady oběti sleduje jejich vlastní chtíč. Pro mě oprávně označení kult, protože ve své době měnil pohled na pojem "rozkoše". ()

henrycruel

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal, což byla velká chyba, protože je to výborný horor s originálním příběhem. Možná nedosahuje takových kvalit jako ostatní klasiky z 80. let, ale i tak podle mého patří mezi hororovou špičku! ()

adamix

Film, ktorý podkopáva hlavná uškriekaná hrdinka a lenivo rýchle finále, ale ktorý vyvyšujú do vôd nadpriemeru geniálne gore efekty a cenobiti na čele s Pinheadom. Každá scéna s nimi je mrazivá a vlastným spôsobom unikát. V puberte som to veľmi podcenil a dnes toho ľutujem. Byť to dlhšie a bez toho zaužívaného handicapu starých hororov, kde hlavné hrdinky boli uškriekané niktošky, dalo by sa pouvažovať aj o lepšom dojme. Za mňa 75%. ()

Pitryx

Co dodat? Triky na úrovni, děj skoro bez hluchoty a zbytečných kliček. Kdysi můj nej film. Dodnes na něj nedám dopustit. ()

Blazkowicz

Myslel jsem si, že napodruhé to třeba uvidím jinak. Taky že jo, jenom hůř. Je to opravdu hrozná, ale hrozná nuda. Pomalé, nic se tam neděje, prostě uspávačka totální. Ještě lepší než Sirdalud. Jen ty masky jsou opravdu prvotřídní. 2+* ()

Lewaso

Když budu posuzovat z hlediska 80. let, jeví se mi tento snímek jako totální strašidelnost ve všech směrech. Exkurze do pekla s háky byla opravdu podívaná. Na tento film jsem si mimochodem vzpomněl u Pána prstenů, neboť hlavní Satan byl víceméně podobně znázorněn jako pán Mordoru... ()

Ygan

Bez obalu - když jsem ten film pouštěl, nechtěl jsem nic jiného než pořádný nášup extrémní absurdní brutality. Prostě jsem čekal splatter jak vyšitý. Bohužel násilí je konáno vlastně jen na jedné postavě a je toho dost málo, za řeč stojí ještě tak masky cenobitů. Uběhne to rychle, ale dramatické pasáže, kterých je požehnaně, jsou naprosto nezajímavé a na kaluž krve se čeká vždy moc dlouho. 3,5* ()

Aywes

Hellraiser je jednoduše legendární snímek o kterém je nutno slyšet.Má skvělý nápad a Clive barker je jednoduše bůh.Umí pracovat s násilím a umí ho dokonale použít.Postava Pinheada je již dnes naprosto legendární a zaslouží si respekt stejně jako mistr Barker.Kostka je úžasně vytvořena a její mechanika mě nepřestávala fascinovat.Výtečný film! ()

bobin

Pěkná hnusárna. Dominuje požírání mrtvol a naivní latexové příšerky . Něco je ukradené z Freddyho , něco z Indiana - celkem se dá vystopovat zhruba pět filmů . A navíc Vás otráví debilní romantika . ()

Kalkulon

Jednička je jako jediná dobrá. Když jsem byl malej, tak jsem z toho málem kropil do plenek. V dnešní době už to není úplně ono, ale atmosféra zustala. Takže 3 hvězdy + jedna z nostalgie. ()

weasel.p

Horory z 80. let by měl člověk vidět asi jen do určitého věku, potom už nepůsobí tím správným dojmem. K mému zklamání nebyl hlavním (anti)hrdinou Pinhead, ale měnící se strýček Frank. Možná místo zbytečného "ukazování" Franka a všech těch nechutností by filmu prospěla větší mystika okolo kostky a Cenobitů (v češtině uváděno jako řádoví bratři ???). ()

tremors

Tak jsem se konečně dostal k dnes již kultovnímu Hellraiserovi, který se mi už hodně dlouho válel v PC. Vůbec se mi na něj nechtělo koukat. Myslel jsem, že gore bude hrozný, příběh nafouknutá bublina a herci průměrní. Ale nakonec jsem byl mile překvapen, herci jsou sice průměrní, ale příběh i gore jsou na velice dobrý úrovni. A hlavně Hellraiserovská atmosféra je výborná. ,,Jen" čtyři hvězdičky dávám kvůli hercům. ()

Morton Eucrow

Jezis vypadol zo skrine a ja som sa skoro posral... som spokojny, sice ma ten jezis vydesil najviac, no uz len za Frankov nastup by som dal 4* ()

djbarrel

Poměrně zajímavý atmosférický horor, který ovšem doplácí na poměrně velkou nudu. Skoro celý film se nic neděje, snad krom toho, že se Frank měnil postupně zpět na člověka. Jediné co si z toho stojí za zapamatování je scéna "zrození". Pak je to celkem nuda, ani ty vraždy se nepovedli. Až na konci se objevují pekelníci, kteří byli jako good, ale bohužel to na nepřipomíná kultovní horor. Atmosféra je dobrá, příšery taky. Ovšem příběh nic moc a ta pekelná nuda. 62 % ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)