Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

Lazy87

Možná trochu nadhodnoceně, ale jsem ovlivněn. Přiznávám se. Clive Barker se svojí fantazií mě poslední dobou dostává. Teda spíš spíš v literatuře. Ale z toho se stala hororová klasika, tak hlavu dolů. Vyzkouším ještě další kousky se špendlíkovou hlavou, schválně, jestli zvládnu všech 8. Teda 9. Takže prozatimní hell žebříček sestupně: 1, 3/2, 5, 7, 9, 6, 4, 8. ()

Isfio

Nevyužitý potenciál. Hlavný ťahúň filmu, ktorý je na všetkých plagátoch sa vo filme mihne iba v pár scénach. Film sa tak točí okolo nudného príbehu s ešte nudnejšími hercami a s trikovými scénami, ktoré boli už v tej dobe zastaralé. A pritom ten film mal toľko možností, kocka a partia z pekla ponúkali toľko príležitostí na čom mohol režisér stavať a stavať, Je to ďalší z rady horrorov z 80. rokov, ktoré stačí vidieť iba raz. ()

MissCarter

V dnešní době už je asi pozdě pouštět si film s takovými fousy, jako má Hellraiser. Při dnešních vymakanych efektech bylo opravdu nemožné se vyděsit. Ale pravdou je, že ani příběh samotný mě neoslovil a to jsem se tak těšila, až zhlednu tuto hororovou klasiku. Nedokázala jsem se napojit na žádnou postavu, nikdo mě nijak neoslovil. Ani pověstný ohřebíkovaný týpek se mnou nepohnul, tim méně paní, která si jednou slušně vrzne a je z toho v pr*deli až z toho začne zabíjet, aby si to mohla zkusit znovu. ()

Renynator

Když jsem četl knížku tak jsem následně zkouknul film. Ale jen proto že Barker si ho sám zrežíroval. Knížka 📕 je samozřejmě knížka. Film je takový slabý odvar, přesto skvěle natočený. ()

Rathe

Nevím, jestli je to tím, že jsem v roce 2016 rozmazlenej od filmových efektů, ale prostě se mi provedení toho filmu moc nelíbí. Je mi strašně líto, že nedokážu ocenit starší kousky, ale nemůžu si pomoci. Věřím, že kdybych to viděl v nižším věku, byl bych z toho podělanej až za ušima a považoval bych to za pecku. V 21. století jsem to ale bohužel nedokázal ocenit. Provedení a herecké výkony se mi opravdu nelíbí. ()

DanteSK

Hellraiser, aj keď už veľmi starý film dokáže stále vydesiť. Je to aj jeden z veľmi mála hororov pri ktorých som sa bál. Môže sa to zdať smiešne, ale tieto staré masky a kostými naozaj naháňajú hrôzu. Osobne som lepší horor ešte nevidel. ()

70s80s90s

Morbid s chladnou atmosferou, ale nieco mi na nom vzdy vadilo a vadit bude. Zatial som na to neprisiel. Mozno, ked ho opat pozriem po niekolkykrat v buducnosti. Stale mam ale pocit, ze svoju kultovost ziskalo iba vdaka Pinheadovi. ()

Korra

Zub času zapracoval pořádně. Možná za to může neznalost předlohy, ale nevěřím, že se při sledování filmu někdy někdo mohl bát. Dvě hvězdičky jsou za sexy dvojici strýček Frank a tetička Julia a vizuálně zajímavou čtveřici pekelníků. Bohužel zaujmou opravdu hlavně vizuálně, nic moc děsuplného nepředvedli. O ději se snad ani nedá mluvit... ()

majlaan

Horor, ve kterém od začátku všechno víte a jen sledujete nechutnosti bez jakéhokoli napětí, atmosféry, nedej bože překvapení pro mě není dobrým filmem, natož pak hororem. Naprosto zbytečný a nudný počin, který absolutně nemá čím zaujmout a co nabídnout. Jedna hvězda vzhledem k době vzniku, jinak naprostý odpad. ()

Majci11

Sorry Hellraiser, ale 1 hviezdu dávam už len za to, že ten film je z 80. rokov. Keď už môj otec povie na film, že to je pičovina, tak to inak ani skončiť nemôže. Bohužiaľ, iba prvá polka filmu sa ešte dala, ale druhá bol strašný bordel. Chápem že efekty boli na tú dobu super, ale mne ide hlavne o filmový zážitok a ten bol na chuja. ()

Raichu.Cz

Nečekal jsem že to bude taková atmosféra... a hlavně ta originalita?! Zde si vývojáři s maskami opravdu vyhráli, samotný Lead Cenobite (PinHead) vypadá úžasně a naprosto originálně k tomu ještě ostatní Cenobiti. Parádní efekty které mi hodně připomínaly horror The Thing (Věc). Příběh celkem zajímavý. Nad tím že to je horror žánr, tak jsem se skoro ani jednou nelekl, pokud by bylo přidáno více lekaček tak rozhodně si to 5 hvězd zaslouží. Za mě 84% ()

Belphegor

Na to, jak je to starý film, má celkem vydařené masky. Umím si představit, že v té době to bylo něco, ale i když to je starý film a tehdy se na odvypravení děje moc nehrálo, přijde mi, že sám režisér nevěděl, co vlastně na to plátno dát. Čekal jsem, že film o pekelnících, společně s kultovním Pinheadem, bude o pekelnících. Film ale příběhově utíká úplně někam jinam, ani v podstatě nic nevypráví a ja jako divák mám pocit, že jsem se nic nedozvěděl. Horror je to totiž postavený na jedné celkem jednoduché zapletce a ony postavy pekelníků jsou tu vlastně vedlejší. Škoda. ()

Aceboris

Film som videl viacej krát, po pravde čím viacej zhliadnutí mám tým menej sa mi páči a začínam rozmýšľať, čo také zaujímavé bolo na ňom, že mi stál za toľko pozretí. Dej je úplne jednoduchý, dokonca by som povedal slaboduchý, jedna kocka pár scén, tri zjavenia Špendlíkovej hlavy a psychicky labilná priateľka, ktorá je ochotná zabíjať pre jednu noc v posteli. Hudba katastrofálna, v niektorých momentoch až prehnane akčná ku danej scéne. Výkony hercov tak to je kapitola sama o sebe, čistá katastrofa. Špeciálne efekty na tú dobu slušne, ale mohli byť lepšie. Jediné šťastie týchto filmov je, že spadajú do kategórie " KLASIKA " čo ich vo veľa veciach ospravedlňuje a veľa ľudí hodnotí film pozitívne len preto, že je hodnotený dobre. Tu presne platí, že kult tohoto filmu je silnejší než samotný film. Z mojich pôvodných 6/10 dávam na 5/10 a radšej už o rok , možno dva nebudem Hellreisera pozerať. ()

hodnaduse

bruh... kirsty = jediná postava co si zaslouží být rozcupovaná na kousky, já ji nesnáším. každopádně pinhead a paní cenobitová jsou moji rodiče ()

zonglik

Moc nerozumím tomu hodnocení, ale každého věc. Za mě to vůbec není dobrý horor, jen málo z toho co se děje, tam i vysvětlí, víceméně je to jeden velký a dost nudný nesmysl. To, že jsem se tomu vyhýbal byla správná volba, ztráta času, dost nudný film, ani ta rádoby nechutnost to nezachrání. Dlouho jsem se u filmu takto nenudil... ()

Ondrakuna12.

Zajímavější nápad a praktické efekty jsou vynikající a berme v potaz, že je to 45 let starý film je to dost dobrý. Musím ale říct je to trochu zklamání hlavně postavy jsou mi takový nesympatický. Dávám 7/10. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)