Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

TonyT

Parádní horor Clive Barkera. Atmosférou nasáklý snímek. Na svou dobu skvělé triky a masky a jedinečný soundtrack Christophera Younga. ()

YNWA

ale ano tomu říkám filmek na noční hodinu. ani sem nečekal, že to bude tak kvalitní snímek, téměř po všech stránkách vybroušený do posledního detailu. velmi znepokojující horor, který na svou dobu oplývá skvělými vizuálními triky. Cenobiti tento film táhnou minimálně z poloviny. fakt paráda ()

dessan

Prvý Hellraiser z roku 1987 si získal celosvetovo obrovské množstvo fanúšikov a podla mňa už žiadne ďalšie pokračovanie nedosiahlo kvality tohoto prvého dielu. Keď si na konci filmu uvedomíte, že prakticky celý dej sa odohrával len v jednom dome a pritom bol taký temný a atmosférický, určite si to zaslúži povšimnutie. Na margo zlých efektov, čo tu boli spomínané, tak treba brať do úvahy, aký je film starý a s akým nízkym rozpočtom sa natáčal ( určite si každý povšimne zlú animáciu ,,inžiniera,, , ktorý sa bije na konci s Kirsty o lament configuration, ale nemyslím si, že by to kazilo celkový dojem z filmu ). Doug Bradley sa stal v roli Pinheada legendou, aj keď práve v tomto filme dostal maličký priestor. Aj preto sa ja osobne pozerám na Hellraisera ako na kultový horor, a podla mňa aj celkovo najlepší film od Clive-a Barker-a, ale aj ako veľký fanúšik hororových filmov musím uznať, že s každým ďalším dielom táto séria strácala na kvalite. ´No Tears, please, it´s a waste of good suffering´ ()

Helgard

Nějak musím s hodnocením tohoto filmu počkat až do něho dorostu. POkud přijmeme jako fakt že se jedná o horro a tedy automaticky o něco meizi fabtasy a sci fi, pak snesu cokoliv co je na dívání. Ale nějak mi ten punc opravdovosti na rozdíl od mnoha jiných horrorů jako je psycho nebo alien prostě chybí. ()

sun.eagle

Jako malý kluk jsem měl k tomuto hororu ten největší respekt, už kvuli tomu jehož jsem pracovně nazval "ten s těma hřebíkama v hlavě." Jako malý kluk jsem film považoval za ten nejlepší, nejhruzostrašnější horor na světě. Na Film+ jsem měl možnost vidět Hellraisera znova si tak po 15 letech a co mě překvapilo tak na rozdíl od jiných pro mě v te době kultovních hororů je Hellraiser stale kultovní a nadpruměrný, a ani zub času se na něm nepodepsal nijak moc. Efekty i přes stáří filmu mnohdy lepší než ty současné radoby horory. Jen trochu mrzí ten finální střet, ten bych si dokázal představit udělaný líp. Ale přesto pokud chcete vidět poctivý horor staré školy ověnčený slovem kult tak Hellraiser dobrá volba. ()

sanjozko

podareny horor, z ktoreho vyslovene dychaju 80te roky, co vobec nie je na skodu, len tie triky sa mi zdaju prilis zastarale aj na tu dobu ()

Hansolo35 odpad!

Velice velká chujovina. Tak se mi to jevilo před lety, kdy jsem to viděl poprvé a nyní je to ptákovina ještě větší. ()

mistrpropr

zas tak hotovej jsem z toho taky nebyl.určitě se to vidět dá.finále celkem slušný ale to nejlepší jsou cenobiti v čele s pinheadem, ti jsou fakt cool.jestli se na to ještě někdy mrknu tak jedině kvůli nim ()

EL5530

Miluju Barkera (ne tak jak si myslíte) a miluju Pinheada a Julii a Franka a...Hellraiser je můj horor. Naprosto skvělá atmosféra a pořádný gore! Není co dodat. Klasika a kult. ()

P/\/EL

fakt pěkný vizuál.....některé masky úchvatné....jiné poplatné době...atmosféra....ale jinak to příliš strašidelné není, napínavé ale celkem ano.........kultovní záležitost....svym způsobem klasika....kdysi, když sem to viděl ,působilo to hodně....ale....když sem si to dnes rekapituloval(10, 2010)....až méně........přípomínat to sice může kde, co od noční můry z Elm street po Malý obchod hrůz....... ()

weetya

Hellraiser jsem shlédl nedlouho po přečtení novinky o tom, že má být vytvořen mládeži přístupný remake. A opravdu si to nedokážu vůbec představit, protože tenhle horor je mimořádně krvavý a odporný. ()

tommco

Typická "osemdesiatková" záležitosť, na ktorú by som asi dávno zabudol, keby sa, pre mňa trochu prekvapivo, nestala kultom. Pointa je rozprávková, film v niektorých miestach smiešny. Ide však o zábavné dielko, ktoré som si po rokoch z chuti pozrel znova. Atmosféru to má dobrú, obludy sú super (na rozdiel od niektorých súčasných hororov), samozrejme, niektoré efekty, ktoré sa objavili na konci už dnes vyvolajú skôr úsmev, ako úžas. 65% ()

baronGrga

Tahounem celého Hellraisera je jednoznačně jeho vizuální stránka. Nad čímkoli, co bylo vyplozeno druhou realitou, se vznáší těžký závoj k dokonalosti přivedené bizarnosti, jíž vévodí psychedeličtí Cenobité. Slabší triky a ještě o vlásek slabší herecké výkony pro tentokrát zcela promíjím. 75% ()

KingBoss

Výborná atmosféra, výborné masky a hudba a hlavně výtečná řezničina. Tahle gothic sado maso jízda vás chytne a nepustí. Cenobité, nebo-li vyslanci pekla jsou tak odporní, až jsou naprosto dokonale uhrančiví. Zlo z tohoto filmu sálá každým centimetrem. Výkony herců jsou průměrné, ale sympatická Ashley Laurence v hlavní roli to zachraňuje. Tento první a i druhý díl jsou nejlepší z celé série. Dávám 5 hvězdiček. ()

bratr_jezek

Horory založené hlavně na "nechutných" scénách jsou už předem odsouzeni k zapadnutí do průměru. Nepředvedou nic extra děsivého, po nějakém budování atmosféry byste marně pátrali. Celkem promarněný potenciál, proč se nevyužila jiná Barkerova kniha, např. Imagika by měla materiálu na hororvě laděnou fantasy víc než dost a možná i úspěch by byl mnohem větší. ()

Dexies

Stupňující se atmosféra od začátku do konce ... "úchylní" herci, kteří naprosto sednou tomuto filmu ... děsivé momentky, chvíle překvapení, vše je obsaženo v tomto unikátním snímku ... po prvním shlédnutí ve mne zanechal hluboký dojem, znechucenosti, pobouřenosti a strachu, ale ne z provedení filmu, ale z toho příběhu ... kvalitní horor! ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)